Harry Potter News

HPNews.pl » Artykuły » Harry Potter i Insygnia Śmierci » Premierowy raport z księgarni i bibliotek

Premierowy raport z księgarni i bibliotek

Autor: GGgrzesiek, Lipa    2008-01-23 22:43:52

Trwa wielkie odliczanie do polskiej premiery ostatniego tomu Harry’ego Pottera. Księgarze i sprzedawcy zapewniają, że nie będziemy się nudzić. Oto specjalny raport, w którym opisujemy, jakich atrakcji możemy się spodziewać w nocy 25/26 stycznia.

Aby to sprawdzić, zajrzeliśmy do poznańskich i lubelskich sklepów organizujących premierę. Skontaktowaliśmy się również z księgarniami w innych dużych, lub średnich miastach: Warszawie, Bydgoszczy, Bytomiu, Łodzi itd. Nie zapomnieliśmy też o mniejszych miejscowościach – tylko u nas przeczytacie, co na premierę szykują sprzedawcy w kilkutysięcznych miastach, takich jak Łobez.

Po tym, co usłyszeliśmy od księgarzy i sprzedawców, możemy śmiało powiedzieć, że na premierę warto się wybrać – nie będzie nudno. Czekają nas pokazy żonglerki ogniem, magiczne pojedynki, konkursy... Co jeszcze? Wchodźcie pod „więcej...” i przekonajcie się.

W jaskini Media Rodzina

Naszą wędrówkę po sklepach i księgarniach zaczynamy od Poznania – prawdziwego polskiego bastionu Harry’ego Pottera. Właśnie tutaj mieści się siedziba wydawnictwa Media Rodzina – a także, to tak na marginesie, siedziba HPNews.pl. Dodatkowo większość egzemplarzy siódmej części wydrukowano w Poznańskich Zakładach Graficznych.

Nic zatem dziwnego, że premierę o północy organizuje aż dziewięć księgarń, w tym pięć z sieci Empik. Najwięcej osób pojawi się zapewne, podobnie jak w poprzednich latach, w Empik Megastore przy ul. Ratajczaka. My jednak postanowiliśmy odwiedzić inny Empik – ten znajdujący się w centrum rozrywki Plaza.

W związku z premierą Harry’ego Pottera, sklep będzie otwarty aż do godz. 2 w nocy. Fani po kupieniu książki będą więc mogli spokojnie zagłębić się w lekturze, którą zapewne dokończą po powrocie do domów. A jeszcze wcześniej, nim egzemplarze siódmego tomu trafią do rąk klientów, organizatorzy przewidują szereg innych atrakcji, w tym trzy konkursy – wiedzy na temat Harry’ego Pottera, rysunkowy, a także na najlepszego sobowtóra głównego bohatera. Zatem: chłopacy z kruczoczarnymi włosami i okularami – marsz do Poznań Plaza! Jeśli jeszcze ktoś ma bliznę w kształcie błyskawicy na czole, to murowana wygrana.

Ciekawym pomysłem sprzedawców Empiku w Plazie jest też wspólne czytanie końcówki szóstej części. Goście mogą być zatem pewni, że zostaną odpowiednio wprowadzeni w klimat rozpoczynający „Insygnia śmierci”. Ponadto w programie widnieje turniej quidditcha – nie udało nam się jednak ustalić, jak organizatorzy zamierzają go przeprowadzić.

Premiera Pottera w dużych miastach jest o tyle specyficzna, że potteromaniacy mają szeroki wybór, do którego miejsca się wybrać. Sklepy muszą więc walczyć o klientów. – Nasza księgarnia jest bardzo mała, dlatego nie spodziewamy się zbyt wielu osób – mówi ze smutkiem w głosie Kamila Badoń-Lehr, sprzedawczyni w poznańskiej księgarni Nowela. Przygotowywany jest konkurs z nagrodami, na drzwiach i wewnątrz sklepu wiszą liczne plakaty reklamujące północną premierę, lecz pani Kamila nie ma złudzeń, że przybędą tłumy. – Poprzednim razem o północy zjawiły się tylko dwie osoby – tłumaczy. – Ale o nadchodzącą premierę ludzie już nas pytają, więc być może tym razem będzie ich trochę więcej.

Stolica stawia na Polkowskiego

Jeśli gdziekolwiek premiera może odbywać się z jeszcze większym hukiem niż w Poznaniu, to chyba tylko w stolicy. Najgłośniejsza impreza szykuje się w samym centrum Warszawy – w Empik Megastore przy ul. Marszałkowskiej.

Organizatorzy doskonale zdają sobie sprawę, że właśnie do ich sklepu przybędzie najwięcej osób. Aby ich nie zawieść, zaplanowano liczne atrakcje. Odliczanie do północy zacznie się już trzy godziny naprzód, o godz. 21. Adam Jasiński, kierownik ds. marketingu, zapowiada „noc pełną magii i niespodzianek”.

- Nasz salon odwiedzą najzacniejsi czarodzieje Szkoły Magii w Hogwarcie, którzy zdradzą swoje największe sekrety – mówi tajemniczo. Z tego, co udało nam się dowiedzieć wynika, że potteromaniacy w Empiku na Marszałkowskiej będą mogli liczyć m.in. na lekcje rzucania zaklęć, transmutacji oraz obrony przed czarną magią. Poczują się zatem niczym prawdziwi czarodzieje w magicznej szkole.

Dodatkowo przewidziany został pokaz iluzjonistów z grupy Metamorphosis, a jedną z największych atrakcji – szczególnie dla młodszych fanów – będzie Tiara Przydziału w Magicznym Lustrze, która zdradzi każdemu zainteresowanemu, do jakiego domu w Hogwarcie zostałby przydzielony.

Co więcej, właśnie w tej księgarni pojawi się na premierze tłumacz Harry’ego Pottera – Andrzej Polkowski. Zapewne, podobnie jak w poprzednich latach, będzie chętnie podpisywał książki.

Podobnych atrakcji i hucznych pokazów można się spodziewać również w pozostałych warszawskich salonach Empik. Przykładowo, w jednym z nich znany ornitolog przedstawi tajniki życia sów, czemu towarzyszyć będzie koncert gry na... pile. Wyobraźnia sprzedawców Empików nie zna więc granic. Jak taką konkurencję wytrzymują inne, tradycyjne księgarnie w stolicy?

- U nas będzie skromniej, bez żadnych wielkich dekoracji i przebrań – mówi Dorota Jankowska z księgarni Faber i Faber. Podkreśla jednak, że są czytelnicy, którym odpowiada taka spokojna, bardziej kameralna atmosfera: – Poprzednio też organizowaliśmy premiery, po których ludzie mówili, że wolą spokojnie pobawić się i kupić książkę w naszej księgarni, niż brać udział w Empikowym przepychu.

Pracownicy księgarni Faber i Faber przygotowują nieco inne atrakcje niż konkurencja: na każdego fana Harry’ego Pottera czeka specjalny poczęstunek, zaś pierwszy klienci – co ważne – mogą liczyć na rabaty. – Trudno mi powiedzieć, ile osób przyjdzie do nas tym razem. Raczej nie sto, ale kilkadziesiąt na pewno – twierdzi Jankowska.

A w Łodzi?

Magiczna premiera, zawita w piątkową noc również do Łodzi na ulicę Piotrowską. - Empik otwieramy w dniu 25.01 o godzinie 23.30, a zamkniemy gdy ostatni adept magii nabędzie 7 tom – mówi Agnieszka Krysiak specjalista ds. administracji. Z głównych atrakcji przewidziano przede wszystkim sprzedaż książki. Dodatkowo można liczyć na nagrody w konkursie na najlepsze przebranie, i konkursie rysunkowym „Moja przygoda z Harry’m Potterem".

Premiera po lubelsku

Lublin należy do grona szczęśliwych miast, w których fani nie muszą narzekać na brak premierowych atrakcji. Wielkie szaleństwo piątkowo-sobotniej nocy ogarnie co najmniej trzy lubelskie księgarnie. Zdecydowany prym wiedzie tutaj salon Empiku, który magiczną zabawę zaplanował już na 14,00. Wszyscy zgromadzeni fani będą mogli obejrzeć pokaz mimów, prezentujących umiejętności czarowania gestem. Kilka godzin później, o 20,00 odbędzie się fireshow, w postaci iluzji ognia i muzyki, zaś o 20,30 na scenie pojawi się światowej sławy iluzjonista Berdo. W międzyczasie specjalnie wydelegowana Cytadela Syriusza, przeprowadzi szereg konkursów i gier dla najbardziej odważnych ochotników!

Mniej widowiskowo, ale równie przyjemnie powinno być w lubelskim oddziale Świata Książki. Organizatorzy z atrakcji przewidzieli przede wszystkim konkursy, w których głównymi nagrodami będą oczywiście książki. Cała zabawa rozpocznie się o 22,30. O północy odbędzie się wielka premiera polskiej siódemki, w trakcie której posiadacze karty klubowicza mogą liczyć na atrakcyjne zniżki. Przykładowo za 7 tom w miękkiej oprawie zapłacimy 44 złote i 10 groszy, a w twardej 53 złotych 10 gorszy.

Kilkadziesiąt metrów dalej, tuż za lubelskim deptakiem kolejną premierę organizuje księgarnia przy Królewskiej 11. Wielka zabawa rozpoczyna się równo o północy, w magiczną godzinę kiedy tysiące książek trafi do rąk czytelników. W szerokim programie przewidziane są interesujące konkursy i niespodzianki. Właścicielka księgarni Danuta Uszyńka – Gacka zastrzega, że nie będzie zdradzać szczegółów, aby nie psuć przyjemności. W ramach zachęty możemy nadmienić, że na Królewskiej jeden jedyny raz roku swoje podziemia otworzy Bank Gringotta! Planowane jest więc wielkie show i na pewno nie zabraknie atrakcji. Swój udział zapowiedziała nawet telewizja, która ma przeprowadzić relację. Nasza rozmówczyni pani Danuta Uszyńka – Gacka, głęboko wierzy że jej księgarnia nie przegra z hipermarketami i szykuję się na odwiedziny wielu czytelników – Mam nadzieję, że klienci wybiorą miejsce prawdziwe dla książek i dla Harry’ego Pottera, który zawsze był od 10 lat w mojej księgarni.

Podobnie jak na królewskiej, czyli równo o 24,00 swoje salony otworzy dla fanów Empik z Puław. Na miejscu zabraknie niestety pokazów. Na pocieszenie organizatorzy przewidują za to wiele konkursów i oczywiście nagrody. Po północy, każdy czytelnik, który kupi 7 tom, otrzyma dodatkowo pieczątkę upamiętniającą premierę.

Empikowo w mniejszym miastach

Poza wielkimi aglomeracjami jak Warszawa, Łódź, Poznań polska premiera nie omija również mniejszych miast. Spory w tym udział ma ogólnopolska sieć Empików, która niemal w każdym salonie organizuje swoje premiery. Tak właśnie będzie w piastowskiej stolicy Polski Gnieźnie. Organizatorzy wszystkich fanów zapraszają równo o 21,30. Największą atrakcją wieczoru będzie ogniomistrz, choć nie zabraknie też konkursów, prezentów i niespodzianek od braci Wesleyów.

Premiera z sową

Przygotowując premiery Empiki wpadają czasami na najbardziej zaskakujące pomysły. Anna Kubas przedstawicielka oddziału z Bydgoszczy informuje, że każdy fan, który pojawi się u nich po 23,00 będzie mógł liczyć na zdjęcie z sową Harry’ego Pottera Hedwigą - Tylko u nas wykonasz magiczną fotografię z sową Hedwigą, zdobędziesz pieczęć Harrego Pottera i zasmakujesz magicznych słodkości. Spośród atrakcji przewidziany jest także konkurs na sobowtóra Harry’ego Pottera i wielki turniej wiedzy na Mistrza empikowskiego Hogwartu.

Dla wszystkich czytelników, którzy pochodzą z okolic Bytomia na Śląsku swoje salony, otwiera również Empik Plejada, przy dolnoląskiej 25. Wielka zabawa zacznie się tam dość wcześnie, bowiem już o 20,00. Godzinę później na wszystkich zgromadzonych czeka nie lada gratka, gdyż w piątkowy wieczór pojawi się iluzjonista. Podobnie jak w pozostałych miastach w międzyczasie śmiało można liczyć na poczęstunek i liczne konkursy z nagrodami.

W Rybniku zagrają Fatalne Jędze....

Zdecydowanie bardziej muzycznie będzie natomiast w położonym nieopodal Rybniku. Swoją obecność zapowiedziały Fatalne Jędze, które premierowe odliczanie uświetnią koncertem. Przygotowując część artystyczną organizatorzy nie zapomnieli o żołądkach czytelników, gdyż obok słodyczy i lodów, przewidziano degustacje magicznych potraw.

... a w Rzeszowie wystąpi Harry Potter

Przenosząc się bardziej na wschód w naszym raporcie premierowym zajrzeliśmy również do Rzeszowa. Tam też na wszystkich fanów czeka wiele konkursowych atrakcji. Dodatkowo wielką galę, od 22,00 poprowadzi nie kto inny jak Harry Potter. Pomagać mu będzie tajemnicza czarownica, która ważyć będzie w kociołku bliżej nie znane eliksiry.

Garść atrakcji ujawnił też dla nas na sam koniec Empik z Olsztyna - Przygotowaliśmy pokaz iluzjonisty, quiz z nagrodami o wiedzy z Harry’ego, malowanie twarzy i mały poczęstunek w postaci tortu – informuje Barbara Kantel-Dolat z olsztyńskiego EMPiKu Alf.

Mniejsze nie znaczy gorsze!

Fani z dużych i średnich miast mogą swobodnie wybierać miejsce, w którym spędzą premierę – zwykle mają kilka księgarń do wyboru. W trudniejszej sytuacji są osoby z mniejszych miejscowości. Okazuje się jednak, że i tam zdarzają się sklepy organizujące premierową imprezę o północy.

Dotarliśmy do takiej właśnie księgarni w małej miejscowości Łobez, gdzie mieszka ok. 10 tys. mieszkańców. Zwykle księgarze w takich miejscach nie widzą sensu w organizowaniu premiery o północy, bo „i tak nikt by na nią nie przyszedł”. Innego zdania jest jednak Jerzy Mechliński, właściciel księgarni Współczesnej w Łobzie.

- Przygotowujemy specjalną scenografię, zamiast światła zastąpimy świecami, a pracownicy będą poprzebierani – odpowiada na pytanie, co księgarnia szykuje na premierę. – Dodatkowo czytelnicy będą mogli zobaczyć całą witrynę poświęconą Harry’emu Potterowi. Przewidujemy też specjalny konkurs z nagrodami.

Mechliński podkreśla, że księgarnia organizowała też premiery poprzednich tomów, od „Więźnia Azkabanu” począwszy. I mimo że znajduje się w małym mieście, nigdy nie brakowało chętnych, by w takiej premierze uczestniczyć. – Robimy to dla miejscowej młodzieży, która powinna wiedzieć, po co istnieje księgarnia. Zależy nam, aby młodzi mieli kontakt z kulturą, a książka to przecież kultura przez duże „K” – zaznacza.

Impreza w księgarni Współczesnej w Łobzie zacznie się o godz. 21.30. Pan Mechliński szacuje, że przybędzie na nią aż 150-200 osób!

Sporo zamieszania mogły natomiast wprowadzić informacje wydawnictwa Media Rodzina na temat księgarń MATRAS w mniejszych miejscowościach, rzekomo organizujących premierę o północy. – Wcale nie przygotowujemy premiery w nocy – zdziwiła się Krystyna Cybulska, właścicielka księgarni w miejscowości Kcynia. – Sprzedaż zaczynamy dopiero w sobotę rano, wraz z otwarciem księgarni o godz. 9. Oczywiście, będzie odpowiedni nastrój z okazji premiery: świece, wystawa na temat Harry’ego Pottera.

Podobnych informacji udzielili nam pracownicy księgarni MATRAS w miejscowości Nakło. Zatem dla wszystkich potteromaniaków – dobra rada: jeśli nie jesteście pewni, czy księgarnia, do której się wybieracie, rzeczywiście organizuje premierę o północy, zadzwońcie i upewnijcie się. Szczególnie jeśli jest to księgarnia MATRAS.

Premiera w bibliotece

W niektórych miastach fani mogą też spędzić premierę, wybierając się nietypowo nie do księgarni, lecz do biblioteki. W sumie swoje drzwi przed północą otworzy dla czytelników 40 bibliotek w całej Polsce. Ich spis znajduje się na stronie wydawnictwa Media Rodzina. Specjalnie dla Was dowiedzieliśmy się, jak będzie wyglądać premiera w takim właśnie miejscu.

Okazuje się, że można liczyć przede wszystkim na spokojniejszą i bardziej kameralną atmosferę. Poza tym, atrakcje są bardzo podobne jak w księgarniach. – Zaczynamy w piątek o godz. 22. Przygotowujemy obszerną wystawę poświęconą Harry’emu Potterowi, a także różne quizy – opowiada Monika Łuczaj z Biblioteki Publicznej w miejscowości Łapy. – Na naszych gości czekają też czekoladki oraz czarodziejskie napoje. Ponadto organizujemy konkurs na najlepsze przebranie, a w programie jest też głośne czytanie fragmentów książki.

Biblioteka po raz drugi organizuje premierę w środku nocy. Przed dwoma laty, przy okazji „Księcia Półkrwi”, zjawiło się całkiem sporo, bo ponad 50 osób. W tym roku pani Łuczaj liczy na podobny wynik. – Przyznam, że dość szeroko się reklamujemy. Roznosimy ulotki do miejscowych szkół i innych miejsc, aby przyciągnąć na tę magiczną noc jak najwięcej osób – wyjaśnia.


Jak zatem sami widzicie premierowych atrakcji nie zabraknie w całej Polsce. Przygotowując nasz raport byliśmy w stanie dotrzeć tylko do niektórych miast. Kilka razy zdarzyło się, że salony nie przesyłały nam żadnych informacji. Wszystkie miasta, które z różnych powodów zostały pominięte, jak chociaż Kraków, Szczecin, Katowice, lub te mniejsze również organizują potterowe atrakcje o czym bardzo ławo możecie się dowiedzieć na miejscu. Polska premiera 7 tomu jest zapewne ostatnim świętem książki, na tak dużą skalę. Warto więc poświęcić parę godzin, aby w styczniowy wieczór, razem z pozostałymi fanami cieszyć się wielkim nadejściem siódemki!

***

Wychodząc naprzeciw Waszym oczekiwaniom na samo zakończenie sporządziliśmy, wielki spis księgarni z którymi udało się nam skontaktować. Znajdziecie tam to co najważniejsze, godziny otwarcia, a także przewidywane atrakcje.

Bydgoszcz

Empik - ul. Gdańska 15
Początek o 23,00. Z atrakcji nie zapomniano o konkursach z nagrodami ( nasz serwis dostał nawet zaproszenie, na ich przeprowadzenie:) Jeden będzie z wiedzy potterowej drugi na najlepszego sobowtóra HP. Wszyscy chętni mogą dodatkowo liczyć na zdjęcia z Hedwigą, upamiętniającą premierą okazyjną pieczątkę lub też na zakosztowanie słodkości. Największym hitem programu, będzie jednak pokaz ogni sztucznych przed Empikiem.

Bytom

Empik Plejada, ul. Dolnośląska 25
Salon otwarty będzie od 20,00. W programie o 21,15 przewidziano pokaz iluzjonisty, o 22,15 "szkołę magii" dla młodych czarodziejów” . Dodatkowo można liczyć na konkursy, poczęstunek i malowanie twarzy.

Gniezno

Empik, ul. Bolesława Chrobrego 11
Początek zaplanowany jest na 21,30. Największą atrakcją będzie ogniomistrz. W programie przewidziano turnieje wiedzy o HP, w których można zdobyć nagrody. Na miejscu zapewniono poczęstunek.

Lublin

Empik Plaza, ul Obrońców Pokoju 1a
Początek już od 14,00. Przewidziano wówczas występ kabaretu Mimów. O 20,00 odbędzie się wielkie fireshow – iluzja ognia połączona z elementami teatru, pół godziny później w świat magii zabierze wszystkich potteromianiaków iluzjonista Berdo. Dodatkowo odbędą się liczne konkursy ( na sobowtóra Harry’ego Pottera), gry i pojedynki z wiedzy potterowej.

Świat Książki, Krakowskie Przedmieście
Wielki start zaplanowany jest na 22,30. Zamiast pokazów, można liczyć na konkursy. Główną nagrodą jest weekend w Londynie, jednak trzeba pamiętać, że będzie wielu chętnych z całej Polski. Dodatkowo wszyscy fani zaopatrzeni w karty klubowicza mogą liczyć na atrakcyjne zniżki przy zakupie 7 tomu - 44 złote i 10 groszy za twardą okładkę, 53 złotych 10 gorszy za miękką.

Księgarnia, Królewska 11
Jedna z najstarszych księgarni w Lublinie, premiery potterowe organizuje od 10 lat. Początek zaplanowany jest o 24,00. Dla wszystkich czytelników właścicielka szykuje wiele atrakcji, pośród, których będzie można nawet zajść do banku Gringotta. Swój udział zapowiedziała telewizja.

Łobez

Księgarnia Współczesna, ul. Kościuszki 2:
Początek 21.30, pracownicy poprzebierani za czarodziejów, mroczny wystrój, świece; cała witryna o Harrym Potterze wraz z zapowiedzią siódmego tomu, specjalna scenografia; ok 150-200 osób

Łódź

Empik, ul.Piotrkowska 81
Początek o 23,00. Empik jest czynny, aż do ostatniego klienta. Z atrakcji przewidziano jedynie konkursy – na najlepsze przebranie, i konkurs rysunkowy „Moja przygoda z Harym Potterem". Na miejscu można liczyć na poczęstunek w postaci słodyczy.

Olsztyn

Empik Alfa, ul. Piłsudzkiego 16
Empik wszystkich czytelników zaprasza po godzinie 23.00. Główną atrakcją będzie pokaz iluzjonistyczny. Dodatkowo przewidziano quiz z nagrodami, zabawy – malowanie twarzy i tortowy poczęstunek.

Poznań

EMPiK Plaza, ul. Kaspra Drużbickiego 2:
Początek 22,00, konkursy: na sobowtóra Harry’ego, rysunkowy oraz wiedzy potterowskiej; poszukiwanie wizerunku Harry’ego w salonie, turniej quidditcha, wspólne czytanie końcówki szóstego tomu

Księgarnia Nowela, ul. Dąbrowskiego 35/37:
Skromna premiera, konkurs z drobnymi nagrodami, plakaty w całym sklepie

Puławy

Empik, ul. Lubelska 2
Empik otwarty będzie od 24.00 do 2.00 w nocy. Przewidziano konkursy z nagrodami, wśród których znalazł się najnowszy 7 tom. Dodatkowo każdy fan, który nabędzie książkę otrzyma pieczątkę upamiętniającą premierę.

Rybnik

Empik, ul.Chrobrego 1
Początek już o 17,00. Oczekiwanie na premierę uświetni występ kapeli Fatalne Jędze. Dodatkowo o 22,45 odbędzie się spektakl teatralny z udziałem publiczności. W menu przewidziano lody, słodycze i kosztowanie magicznych potraw. Każdy też może liczyć na darmowe zdjęcie i potterowy makijaż.

Rzeszów

Empik Plaza, Al. T. Rejtana 65
Wielka zabawa rozpocznie się o 22,00 i potrwa do 24,30. Głównym prowadzącym ma być Harry Potter. Przewidziano konkursy, zabawy jak malowanie twarzy, lub nauka czarów, oraz słodkości.

Warszawa

EMPiK Megastore, ul. Marszałkowska 116/122:
Początek o godz. 21, czarodzieje prowadzący magiczne lekcje i zajęcia, Tiara Przydziału przydzielająca do poszczególnych domów, pokazy iluzjonistów, gość specjalny: Andrzej Polkowski

Księgarnia Faber i Faber, ul. Puławska 11:
Premiera skromniejsza, bez tłumów, przepychu i zbędnych dekoracji, poczęstunek dla wszystkich uczestników oraz rabaty dla pierwszych klientów

Wrocław

EMPiK Pasaż Grunwaldzki
Pl. Grunwaldzki 2
Początek od 22,30, Empik czynny do ostatniego klienta. Z atrakcji przewidziane są gry, zabawy i konkursy, w których można wygrać najnowszą książkę. Obok tego zaplanowano tajemniczo brzmiący pokaz magika.

Jeśli posiadacze sprawdzone informacje o premierach w miejscowościach, które nie pojawiły się w artykule piszcie o tym w komentarzach pamiętając o prostym wzorze – zamieszczamy adres miejsca, godzinę rozpoczęcia, i ewentualnie przewidziane atrakcje.

Zamieszczone programy mogą się w niewielkim stopniu różnić, od tych prezentowanych na miejscu z piątku na sobotę. Redakcja Hpnews nie ponosi jednak za to odpowiedzialności, bazujemy na informacjach jakie na początku tygodnia otrzymaliśmy z salonów księgarskich.


Raport wspólnie przygotowali - Lipa i GGgrzesiek

 << powrót...

Re: Serwis HPNews.pl zostanie sprzedany
Autor: JewelB | 2008-02-23 14:42:39
o nie!! To jest najlepszy serwis informacyjny na temat Harrego Pottera. ;((( no cóż.. jakoś trzeba się z tym pogodzić.. ;( może ktoś kupi.. fajnie by bylo gdyby ta stronka nadal funkcjonowala po 27 marca.. ;**

Re: Serwis HPNews.pl zostanie sprzedany
Autor: karo12 | 2008-02-23 15:31:15
Ciężko się pogodzić z tym, że ten serwis może przestać istnieć... A jeżeli będzie, że będzie istniał bez Ciebie, Lipa. I nawet jeżeli ktoś go przejmie to nie będzie to samo. Nie przeceniasz siebie. HPNews to Ty. I czasem my, czytelnicy. Myślę, że żaden z tych wielu ludzi, którzy regularnie odwiedzali ten serwis o Tobie nie zapomni. Bo ja na pewno nie...

Re: Serwis HPNews.pl zostanie sprzedany
Autor: Mileeeenka_1992 | 2008-02-23 15:33:45
Och strasznie szkoda ;( Bardzo lubiłam ten serwis. Uważam, że był, a raczej nadal jest on bardzo bardzo dobry i najlepszy z tych które spotkałam ;) I tak przy okazji wszystkiego najlepszego ;d ;***

Re: Serwis HPNews.pl zostanie sprzedany
Autor: Monilip | 2008-02-23 15:37:03
Rozumiem cię...prowadziłam nie jedną stronę (ale oczywiście nie tak znaną jak Twoja!) i wiem że to naprawdę dużo roboty.

Cóż - życzę szczęścia na konkursie i w publikacji książek (jestem ciekawa jakie to...ja sama chcę wydać ale to raczej opowieść fantastyczna a nie dadze by taka była Twoja :D).

Żal, że nikt ci nie pomagał. Jak się zgłasza to ludzie trzeba brać to poważnie!!!

Ale co do tej opłacalności strony...

Mówisz, że za niedługo skończysz 18 lat - nie mógłbyś dawać tu reklam? Ja wiem, to jest uciążliwe dla nas fanów ale może by jakoś to ci odpłaciło za tą wydaną kasę....kilkaset złoty? na rok? to sporo....

Nie chcę Cię odciągać od decyzji ale może po Twojej wiadomości znajdą się jacyś chętni by Ci pomóc..

A jak nie - miejmy nadzieje, że ktoś wykupi HPNews! Oczywiście to już nie będzie to samo ale zawsze jakaś namiastka :D

Jak pisałeś - zostały jeszcze dwa filmy więc jest co robić :D

Tak czy owak - powodzenia na konkursach, w szkole i w życiu osobistym!

I żeby Ci nie było mocno żal HPNews :)

Re: Serwis HPNews.pl zostanie sprzedany
Autor: aniaM14 | 2008-02-23 16:03:15
Drogi Lipo. Łzy zakręciły mi się w oczach po przeczytaniu tego... no właśnie czego? Newsa? Artykułu? Notatki? Myślę, że najwłaściwsze słowo to ZWIERZENIE. Ten mój dosyć niecodzienny odruch (z zasady jestem osobą pogodną) nie był spowodowany tym, że to już koniec tego najlepszego(bo nie ma wątpliwości, że serwis HPnews takim był) najbardziej profesjonalnego i najdokładniejszego serwisu o Harrym na jaki trafiłam. Nie. To Twoja niespotykana szczerość, pasja i poświęcenie dla nas czytelników, którzyśmy Cię tak naprawdę nie doceniali. Twój wkład i praca w ten serwis były i nadal są wprost niewyobrażalne. Nie umiem wprost wyrazić tego wszystkiego co teraz czuję... Dzięki Tobie mogłam cieszyć się spokojną lekturą ostatniej części. Wprowadzałeś ostrzeżenia przed spoilerami, relacjonowałeś przebieg premier w poszczególnych miastach, dostarczałeś nam coraz to nowszych informacji o tym świecie, który wszyscy pokochaliśmy-o świecie Harry'ego Pottera. Nie raz po przeczytaniu niektórych z newsów rozpierała mnie dzika radość. Dziękuję Ci za to... Pod treścią każdego newsa możemy znaleźć skalę ocen, dzięki której możemy dać właśnie taką ocenę danemu newsowi. Wszystkie one zasłużyły na najwyższe oceny, ponieważ każdy z nich miał w sobie wkład i kawałek serca redaktora naczelnego tego serwisu. Tak bardzo mi teraz wstyd, że i ja nie włożyłam wysiłku w to wszystko... Że nie napisałam komentarza pod każdym newsem... A przecież to wszystko było m.in. dla mnie... Żałuję też, że nie mogłam uczestniczyć w tym wszystkim od początku, jako że internet mam dopiero od 2006 roku... Teraz wszyscy redaktorzy, którzy nie dawali ci potrzebnego wsparcia niech przeczytają to co napisałeś, może to trochę wzruszy ich serca. Uważam, że każdy użytkownik Hpnews.pl powinien napisać komentarz pod tym "newsem". Drogi Lipo. Życzę ci powodzenia w twoich marzeniach. Z podziwem patrzę na potęgę twego umysłu. Nie mam żadnych wątpliwości, że będziesz wielkim dziennikarzem. Oczywiście będzie mi żal rozstawania się z serwisem ale w pełni rozumiem Twoją decyzję. Nie jestem jeszcze pewna tego czy nawet jeśli ktoś kupi serwis to będę tu jeszcze zaglądać. Nie mogłabym znieść widoku zbezczeszczenia Twojego wspaniałego dzieła. Jeszcze raz dziękuję ci za każdą emocję wywołaną dzięki Twoim newsom. Będę wiernie zaglądała tu aż do 27 marca. Życzę ci wszystkiego najlepszego z okazji urodzin i mam nadzieję, że moje słowa przyniosły ci trochę satysfakcji. Po raz kolejny dziękuję i pozdrawiam aniaM14

Re: Serwis HPNews.pl zostanie sprzedany
Autor: Lina | 2008-02-23 16:03:47
O Boże, popłakałam się jak to czytałam, ale rozumiem Cię Lipa, zawsze pozostaniesz jednym z moich ulubionych redaktorów (jeśli nie ulubionym) życzę Ci szczęścia i znalezienia wspaniałej pracy, w której będziesz szczęśliwy, bo na taką pracę zasługujesz. Informacja o sprzedaniu serwisu jest dla mnie, osobiście straszna, gdyż odwiedzam ten serwis od niemal 3 lat i siłą rzeczy zżyłam się z nim. mam nadzieję (i życzę Ci tego Lipa) by serwis został kupiony przez odpowiedzialną, "kochającą" Harry'ego osobę, która podoła trudnemu zadaniu jakim jest prowadzenie sewisu po Tobie. Cieszę się, że zdecydowałeś się sprzedać serwis, a nie usunąć go i modlę się by znalazł się na niego kupiec.

Re: Serwis HPNews.pl zostanie sprzedany
Autor: Alexis_Black | 2008-02-23 16:07:47
W zupełności podpisuję się pod Monilip... Od tylu lat to mój ulubiony serwis... Pamiętam ten dzień, w którym szukałem jakichś informacji o premierze HPiZF... Wtedy HPNews znajdował się jeszcze na za.pl :) Od tylu lat to moja strona startowa :) Nie ma dnia, w którym nie oglądałbym tej strony. Jestem z nią tak związany... Nawet dodano tu moją 'powieść', "Akademię Vernex", którą napisałem zainspirowany historią mojej wirtualnej szkoły magii, Vernexu... No i kiedy myślę o HPNews, od razu nasuwa mi się Lipa :) Wg mnie ten serwis nie mógł mieć lepszego założyciela i redaktora naczelnego... Powodzenia w życiu, Lipo :)

Re: Serwis HPNews.pl zostanie sprzedany
Autor: Black-Wand | 2008-02-23 16:22:08
szkoda tego serwisu :( to najlepsza stronka o Harrym jaką znam :( czy wszystko musi sie konczyc? :( najpierw Harry a teraz moja ulubiona stronka w calym necie :( nawet jak ktos kupi to nie bedzie tak fajnie jak teraz :(:(:( [*] pozdro for ALL

Re: Serwis HPNews.pl zostanie sprzedany
Autor: lemonia | 2008-02-23 16:40:52
Staram się rozumieć ale jest trudno!Powodzenia na maturze, studiach itp.Jesteś wspaniałym redaktorem, dziennikarzem!Mam nadzieję że hpnews.pl wykupi ktoś taki jak ty i będzie go prowadził;)

Re: Serwis HPNews.pl zostanie sprzedany
Autor: Marta_Evans | 2008-02-23 17:33:21
Łał. Drogi Lipo, zrobiłeś na mnie wrażenie. Aż się zasmuciłam, że aż tyle masz problemów z prowadzeniem tego serwisu. Dlatego gorąco będę trzymać kciuki aby ktoś go kupił! Po przeczytaniu tego newsa, doskonale Cię rozumiem. Oczywiście, że nie będziesz mógł prowadzić tej strony do końca życia. Masz do robienia też inne rzeczy. Tak w ogóle jestem pełna podziwu, że jeszcze znajdujesz na niego czas. Masz przecież tyle do roboty! Do tego dochodzi to, że uczysz się w liceum, i to jakim liceum. Ja jestem w Twoim wieku więc dobrze wiem, że trzeba się nieźle namęczyć w szkole, aby później coś osiągnąć. Poza tym Ty startujesz jeszcze w olimpiadach, które też pochłaniają masę czasu. Tak więc życzę Ci wielu sukcesów! Aby udało Ci się na tej olimpiadzie z języka francuskiego i udanej pracy z serwisem Wiadomości24.pl. I radości z treningów. Cieszę się, że przez tyle lat byłeś tutaj redaktorem, bo oglądanie tej strony było czystą przyjemnością :) Fajnie, że zostajesz tu jeszcze przez miesiąc. Na pewno później będzie nam Ciebie bardzo brakowało. Aha no i udanej jutrzejszej 18-stki!!! Mam nadzieję, że jutro będzie jeszcze okazja, aby złożyć Ci tutaj życzenia. Pozdrawiam Cię serdecznie!

Re: Serwis HPNews.pl zostanie sprzedany
Autor: AlbusPersival | 2008-02-23 18:24:29
Bardzo dobrze Cię rozumiem.Ja również jestem uczniem który za rok ma maturę.Bardzo mi na niej zależy.Czytając dzisiejszy artykuł bardzo się wzruszyłem.Naprawdę.Popłakałem się ze wzruszenia.Marzenia-->to wielka rzecz.Dlatego chciałem ci powiedzieć,że nie pozwolę ci zamknąć strony HPnews.Chce ją wykupić.Podaj tylko cenę.Pieniądze mam.Bardzo mi zależy na tej stronie.Wchodzę na nią już od nie pamiętnego czasu,zawsze nią byłem zachwycony.Aż do dnia dzisiejszego,kiedy przeczytałem twój artykuł.W jednej chwili doznałem szoku.Szybko się zarejestrowałem i postanowiłem napisać do Ciebie.Pragnę,chcę wykupić tą stronę.Chcę by ona istniała dalej.Moim marzeniem było prowadzenie strony wraz z innymi ludźmi,fanami.Dla mnie jesteś wielkim człowiekiem.Jesteś dla mnie jak rodzony brat chociaż się nie znamy i nigdy nie widzieliśmy.Pozostawiam tu swój numer gg oraz e-mail i czekam na twoją odpowiedź. Hiven@interia.pl oraz numer gadu-gadu 8107419 Czekam na szybką odpowiedź. Twój wierny czytelnik AlbusPersival(David)

Re: Serwis HPNews.pl zostanie sprzedany
Autor: ashley | 2008-02-23 18:43:23
Z przykrością przeczytałam tego newsa. Praktycznie codziennie odwiedzałam ten serwis od początku 2006 roku (czyli odkąd mam internet), to jedyna strona HP (nie licząc kilku forów i oficjalnej strony Jo), którą mam w ulubionych, bo po prostu inne już nie były mi potrzebne. Na HPnews miałam wszystko co najważniejsze. Ale już od odejścia Aguni widziałam, że coś złego dzieje się, bo nie zauważałam, żeby ktoś oprócz ciebie pisał jakieś newsy. Nie sądź, że nikt tego nie zauważał (a przynajmniej nie ja).I co ja teraz zrobię? Jakoś nie sądzę, żebym była w stanie przestawić się na jakąś inną stronę. Może ewentualnie zagraniczną. Właśnie tego się bałam, że po wydaniu 7 tomu, wszyscy przestaną interesować się Potterem. A zamknięcie tej strony będzie kolejnym ciosem. Najbardziej mnie zdziwiło, że sam płacisz za serwer. Jakoś nigdy o tym nie pomyślałam, a przecież na innych stronach organizują różne zbiórki i zawsze każdy da po kilka złotych i się uzbiera większość kwoty. Jakoś nie zauważyłam, że tutaj nigdy czegoś takiego nie było. Wiele pracy włożyłeś w ten serwis i należą ci się brawa. Wszystkiego najlepszego z okazji urodzin! Będzie mi bardzo przykro, gdy już nie będzie HPnews, ale doskonale cię rozumiem.

Re: Serwis HPNews.pl zostanie sprzedany
Autor: Ginny00 | 2008-02-23 19:21:29
Lepiej bym tego nie opisała... to samo chciałam napisać... Naprawdę jest mi bardzo smutno;( ale życzę Ci powodzenia i sukcesów :] Dziękuję....

Re: Serwis HPNews.pl zostanie sprzedany
Autor: Smoczyca | 2008-02-23 19:43:43
Mam nadzieję, że strona nie zostanie zamknięta, że jakoś uda się ją "uratować". Podjąłeś słuszną decyzję, zwłaszcza jeśli prowadzenie strony miałoby popsuć Twoje plany. Zasugujesz na słowa uznania za te lata poświęcone HPNews. Życzę Ci wszystkiego najlepszego z okazji urodzin, aby udało Ci się zrealizować wszystkie swoje plany. Owocnej pracy z serwisem wiadomości24.pl. Powodzenia :)

Re: Serwis HPNews.pl zostanie sprzedany
Autor: Lina | 2008-02-23 19:53:23
Ojej, zapomniałam o tym co najważniejsze. Dziękuję Ci Lipa, bardzo Ci dziękuje, dzięki hpnews mogłam w pełni cieszyć się z kolejnych premier, a dzięki forum tego serwisu poznałam wspaniałych ludzi. No właśnie muszę zadać to pytanie, co teraz stanie się z forum?

Kupię tą strone .....
Autor: AlbusPersival | 2008-02-23 20:15:35
To znowu ja.Czekam na odpowiedź.wiem,że możesz być bardzo zajęty.Pragnę wykupić tą stronę....ale mam też pewien pomysł napisz do mnie to ci go powiem. Hiven@interia.pl gg: 8107419

Re: Serwis HPNews.pl zostanie sprzedany
Autor: nicholaswatson | 2008-02-23 20:44:03
Koniec Harry`ego Koniec hpnews piękny koniec

Re: Serwis HPNews.pl zostanie sprzedany
Autor: ala200 | 2008-02-23 21:06:52
Szkoda! To byl jeden z najlepszych portali o HP, i został mu (byc moze) tylko jeden miesiąc...mam nadzieje ze ktos go kupi i bedzie nadal prowadzil, ale to jednak mimo wszystko nie bedzie to samo... No ale cóż, życze powodzenia w dalszej karierze. _____________________ www.parkinson-pansy.blog.onet.pl www.my-fun-island.blog.onet.pl

Re: Serwis HPNews.pl zostanie sprzedany
Autor: Muniek | 2008-02-23 21:35:00
Wypadałoby coś napisać, aczkolwiek naprawdę nie wiem co. O pracy redaktorskiej nie moge niczego powiedzieć - nie mam takich doświadczeń. HPnews to serwis, który zapisał się w moich myślach i sercu i sądzę, że nie tylko mnie, ale nam wszystkim będzie naprawdę żal, że odchodzisz, Lipo. Wszystko co ma początek musi mieć również koniec - to dobra pora na zakończenie, na powiedzenie ostatnich słów. Nie będę się rozpisywać, bo to nie miałoby głębszego sensu, ale powiem tyle: przez cały czas, który spędziłem na HPnews (od 2006r.) dostrzegałem Twoją pasję - tej pasji Ci serdecznie gratuluję. Człowiek bez pasji jest pusty. To jeszcze nie pożegnanie - jest jeszcze miesiąc, ale ja juz ze swojej strony dziękuję - za prawdziwy, tworzony z pasją serwis o HP.

Re: Serwis HPNews.pl zostanie sprzedany
Autor: Pamisz | 2008-02-23 22:13:12
Zarejestrowałam się nawet, żeby skomentować.
Na HPNews zaglądam codziennie od ponad roku, kiedy na poważnie zaczęłam interesować się Harrym Potterem. Czytałam książki i to głównie one podchodziły dla mnie pod pojęcie "Harry". Kiedy trafiłam na tą stronę, zdałam sobie sprawę jak mało wiem o mojej ulubionej autorce. Ba! Nie wiedziałam nic! Czytając newsy, wywiady, artykuły Potter stał się częścią mojego świata. Było dla mnie normalne, że klikam w zakładkę i sprawdzam czy nie pojawiło się nic nowego.
Teraz, kiedy nie pojawi się już żaden kolejny tom, wszystko się zatrzymało. Wiedziałam, ze prędzej czy później i HPNews też się skończy. Tak, tak, to jeszcze nie koniec, wiem. Serwis ktoś pewnie wykupi, ale nie będzie to już ani trochę podobne do tego, co jest teraz. To Ty, drogi Lipo, włożyłeś tu serce i mnóstwo pracy. Kiedy odejdziesz... wszystko się zmieni.
Nie mam do Ciebie żalu za to, że tak zdecydowałeś. Rozumiem Cię, a przynajmniej tak mi się wydaje. Usłyszymy o Tobie na pewno, i to już niedługo. Masz talent i wszyscy czytelnicy HPNews to zauważyli. Doceniamy to.
Chciałam Ci bardzo podziękować - i głównie dlatego się zarejestrowałam - za to, że przybliżyłeś nam świat Harrego Pottera, który wszyscy tak uwielbiamy.
Jesteś wielki!
:)

Ps. Wszystkiego najlepszego z okazji jutrzejszych urodzin!

Re: Serwis HPNews.pl zostanie sprzedany
Autor: gibol1412 | 2008-02-24 01:08:50
Powiem krótko. Powinniśmy coś zrobić by ten serwis przetrwał.

Re: Serwis HPNews.pl zostanie sprzedany
Autor: Ada | 2008-02-24 08:50:09
Wiadomości24.pl, gratuluję. To miło, że komuś spełniają się plany. Aczkolwiek dalej zadziwia mnie, że wszystko ma kres. Szczególnie jeśli pomyślę, że odwiedzam hpnews.pl prawie codziennie od czasu, gdy był jeszcze w innej wersji i z inną nazwą strony (hpnews.go.pl?). Takie to dziwne, wszyscy poodchodzili. No, ale takie życie, takie życie, jak mawia moja babcia i pewnie większość polskich babć :). Powodzenia, pozdrawiam.

Re: Serwis HPNews.pl zostanie sprzedany
Autor: Lien_McGonagall | 2008-02-24 09:25:25
Lipo! Jestem zdumiona tym, co tu napisałeś. Nigdy wcześniej nie wiedziałam, że jesteś taki młody, tak ambitny i że masz tyle planów na przyszłość. Niesamowite, że wszystko to tak wspaniale łączyłeś. Jestem naprawdę pod wrażeniem. Żadko spotykam ludzi z taką pasją, zdolnościami i chęcią działania. Oczywiście, wszystko co napisałeś doskonale zrozumiałam. I mogę oświadczyć, że jestem twoją fanką ;) Kibicuję całym sercem, żeby Ci się udało w dziennikarstwie i byłabym wdzięczna, jakbyś udzielił mi informacji o swojej książce, a także dalszej działalności (już wiem, że mam odwiedzać wiadomości24.pl), ponieważ bardzo podoba mi się twój styl pisania i szkoda by mi było nie czytać już nic spod twojego pióra. Poza tym mam nadzieję, że jeśli ktoś kupi ten serwis to będzie tak samo ambitny jak Ty i znajdzie gorono redaktorów, ktorzy zaczną coś robić. Dziwię się, że ktoś zgłosił się do readkacji i olał sprawę. Poza tym wszystkiego najlepszego z okazji 18 urodzin, mnóstwo sukcesów i powodzenia!

Re: Serwis HPNews.pl zostanie sprzedany
Autor: eee | 2008-02-24 11:33:38
Po pierwsze: Wszystkiego najlepszego z okazji 18-stych urodzin!!!! Kurcze Lipa strasznie mnie zaskoczyłas ta wiadomoaścią! Jakoś nigdy nawet nie przyszło mi do głowy, że mógłbyś tu już nie pracować. To co napisałeś wiele mi uświadomiło- jak pewnie większości z nas. I chociaż starsznie przykro i ciężko było mi to czytać to rozumiem Cię i w pełni szanuje twoją decyzje! Mam nadzieje, że wszystko się ułoży po twojej myśli. Mamy jeszcze troche czasu żeby się z tobą pożegnać więc na razie tyle z mojej strony.

Re: Serwis HPNews.pl zostanie sprzedany
Autor: Lina | 2008-02-24 11:42:26
Zgadzam się. Musimy coś zrobić.

Re: Serwis HPNews.pl zostanie sprzedany
Autor: Lina | 2008-02-24 11:51:50
Sto lat Lipa, życzę Ci wszystkiego najlepszego, spełnienia wszelkich marzeń, znalezienia wspaniałej pracy, zwycięstwa w olimpiadach i wszystkiego, wszystkiego czego sobie jeszcze zapragniesz.

Re: Serwis HPNews.pl zostanie sprzedany
Autor: Lenka | 2008-02-24 14:25:20
;(((((((((((((((((((((((((((((((((((

Re: Serwis HPNews.pl zostanie sprzedany
Autor: Lien_McGonagall | 2008-02-24 14:30:14
Niech ktoś kupi tą stronę, proszę, proszę, proszę. Ja bez tego forum, bez tych newsów, które potrafie czytać w kółko nie wytrzymam... nie chcę żeby to się tak skończyło. Rozumiem Lipę i nie dziwię mu się, dlatego wolałabym raczej zaapelować do kogoś kto zna się i chciałby poprowadzić dalej tą stronę...

Re: Serwis HPNews.pl zostanie sprzedany
Autor: nimfa_dora | 2008-02-24 15:05:55
O Lipo! Od czego tu zacząć. Mam tyle do powiedzenia, choć nie wiem jak mam to wszystko ubrać w słowa. Nie martw się doskonale cię rozumiem i motywy twojego działania, gdyż chodzę do liceum pierwszy rok, ale już się przekonałam, że w takiej szkole sielanki nie ma. Trudno znaleźć mi czas na jakiekolwiek przyjemności (choć na HPNews jestem codziennie). Jestem pełna podziwu dla twojego zorganizowania, a szczególnie dla poświęcenia i pasji wobec tego serwisu. Współczuję, że zostałeś osamotniony w kierowaniu tak wspaniałym, tak profesjonalnym, tak niezastąpionym serwisem, który sam przed laty stworzyłeś. Nie zdawałam sobie sprawy, że jesteś tak młody. Przecież tak wiele już osiągnąłeś. Dziekuję, że o nas-czytelników dbałeś. Mogłeś równie dobrze postąpić jak reszta redaktorów. (W tym miejscu chcę zaapelować do pozostałych redaktorów: jeśli pozostało wam choć trochę godności, to pomóżcie ratować ten serwis. Gdy się do czegoś zobowiązuje, to trzeba się z tego wywiązywać.) Dziękuję, że zajmowałeś się tym serwisem, często wbrew twoim planom. Całkowicie rozumiem, dlaczego rezygnujesz z tej tak naprawdę "magicznej pracy". Zgadzam się, że HP nie może być najważniejszy. Mogłam już wcześniej sie domyślić, że ta stronka nie będzie wiecznie prowadzona. Wszystko ma swój kres, nawet sam HP. Zupełnie nie zdawałam sobie sprawy z tego, że tak ciężko pracujesz i jeszcze nie dostajesz za to żadnego wynagrodzenia (chociaż na pewno masz jakąś satysfakcję), a musisz za to na dodatek płacić! Przy czytaniu tego artykułu (?) duża łza zakręciła mi się w oku, nie tylko dlatego, że być może to koniec HPNews. Zrobiło mi się zwyczajnie żal Ciebie, drogi Lipo! Ileż poświęcenia wymaga to od ciebie, by wszystko tutaj było ok. Mam również nadzieję, podobnie jak ty i reszta userów, że serwis nadal będzie funkcjonował. Chociaż gdyby dostał się w jakieś nieodpowiednie ręce, to lepiej wolałabym, żeby jednak go zamknięto. Chyba lepiej zejść ze szczytów niepokonanym niż staczać się w dół w zapomnienie. No i oczywiście (prawie bym zapomniała) składam ci najserdeczniejsze, najszczersze i w ogóle naj.... życzenia z okazji osiemnastki: przede wszystkim zdrówka, sukcesów na dalszej drodze i spełnienia nawet najskrytszych marzeń, i by HPNews nie zaprzątał ci tak głowy jak dotąd :-) Wiele chciałabym jeszcze napisać, ale to co spędziło mi sen z powiek tej nocy, już chyba ubrałam w słowa dość treściwie. A na koniec dodam, że ta stronka, jeśli będzie istnieć, na pewno nie będzie tą samą bez ciebie. Pozdrawiam, jeszcze raz wszystkiego naj i powodzenia Lipo!! nimfa_dora

Re: Serwis HPNews.pl zostanie sprzedany
Autor: gibol1412 | 2008-02-24 16:15:45
Wczoraj było ciężko mi coś napisać. Ale widzę, że nas jest wielu, więc wspólnie może jakoś byśmy wymyślili jak uratować ten serwis? Jeżeli nikt tu słów nie rzuca na wiatr to napewno się uda.

Re: Serwis HPNews.pl zostanie sprzedany
Autor: donia | 2008-02-24 17:39:26
Lipaaaaa...!! Ach.. Nie wiem, co mam napisać. Nie będę rozpaczać ani sie rozpisywać, bo nie ma sensu, ale... jestem pewna że jeszcze nieraz o Tobie usłyszymy, jesteś.. świetny :) Powodzenia! I szystkiego najlepszego z okazji urodzin ;* Dzięki za wszystko...

Re: Serwis HPNews.pl zostanie sprzedany
Autor: lemonia | 2008-02-24 17:47:48
Chciałabym jeszcze coś dopisać;D chciałabym zostać kiedyś dziennikarką więc czytając artykuły zwracałam uwagę nie ty;lko na temat ale także na styl. Dajesz mi inspirację i piszesz świetnie!! chciałabym jeszcze kiedyś np. w gazecie przeczytać twój artkuł nawet nie związany z harrym!!Szczerze mówiąc myślałam że jesteś starszy. powodzenia!!!

Re: Serwis HPNews.pl zostanie sprzedany
Autor: McDalenka | 2008-02-24 20:32:06
Rozumiem Cię, Lipo, też prawie nie mam wolnego czasu, zajęcia dodatkowe i nieraz już musiałam wybrać między HP a 'przyziemnymi' sprawami. Zaglądam na hpnews od dawna, od kiedy przeczytałam Twoją wersję HP kilka lat temu. Widzę, jak dużo pracy włożyłeś w ten serwis. Myślę, że niedługo to już nie będzie to samo. Mało jest takich ambitnych osób jak Ty. Powodzenia w dążeniu do celu! Mam nadzieję, że jeszcze kiedyś przeczytam Twój artykuł w gazecie :)

Re: Serwis HPNews.pl zostanie sprzedany
Autor: Syriuszka | 2008-02-24 20:47:29
Strasznie smutno czytać! jestem z hpnews od czasów za.pl i niewyobrażam sobie zeby serwis nie istniał. Doskonale jednak rozumiem Twoja decyzję, już od jakiegoś czasu zastanawiałam sie jak długo jeszcze "pociagniesz". Dla mnie hpnews było serwisem innym niż wszystkie przez niesamowitą atmosferę, nie wiem czy jeśli ktoś "nowy" zajmie sie nim nadal tak bedzie. Tak czy siak życze powodzenia!!

Re: Serwis HPNews.pl zostanie sprzedany
Autor: Ginny00 | 2008-02-24 21:47:39
Ja tez się zgadzam. A tak w ogóle Lipa wszystkiego najlepszego z okazji 18 urodzin!:)

Re: Serwis HPNews.pl zostanie sprzedany
Autor: Aniaaa | 2008-02-24 22:11:04
Szok. Dla mnie to szok. Oczywiście, rozumiem. To przykre, więcej, to okrutne, ale rozumiem. I fakt rozumienia podwaja efekt szoku. Trudno w ogóle przyjąć do wiadomości, że zamknięcie może się wydarzyć, a tu jeszcze mieć takie silne argumenty rozumowe, które przytłaczają i gaszą wszelkie irracjonalne nadzieje. Cholera. Cóż, Sewerynie, wiem, że cokolwiek napiszę zostanie uznane za kolejne bajanie o tym, jak to było świetnie, kolejne wazeliniarskie ględzenie i kolejne rozpaczanie. Ale było i to nie ulega wątpliwości, także napisać to muszę. Było świetnie. Było wspaniale. Wiem, nie byłam tu od początku istnienia strony, ale jestem tu długo i zdążyłam poznać i uszanować to, co oferujecie. Co oferujesz. Prawda, zbyt wiele to na jednego człowieka, tym bardziej, że czekają w dorosłym życiu inne obowiązki. Gdybyś miał pomocników, byłoby lepiej. Rozumiem, że decyzja jest nieodwołalna. Pozostaje mieć nadzieję, że znajdzie się ktoś, kto tą stronę godnie poprowadzi dalej. Bo całkowitego jej zamknięcia sobie nie wyobrażam. Obawy moje dotyczą także forum. Boże, nie zamykajcie nam forum, błagam. Rozumiem też, że i Tobie nie jest łatwo, co zresztą jest naturalne. Tak na pokrzepienie, odnośnie popularności - jest taka piosenka Perfektu i mądre słowa: "Trzeba wiedzieć kiedy ze sceny zejść niepokonanym." Myślę, że tak, czy inaczej, kiedyś strona musiałaby przestać istnieć, a lepiej to mimo wszystko zrobić zanim zacznie się "staczać". Teraz, kiedy jest wciąż niepokonana i kiedy jeszcze wszystkim na niej zależy. Bo wtedy na dłużej pozostanie pamiętana. Sewerynie, osobiście dziękuję Ci za cały trud włożony przez tyle lat w ten portal. To naprawdę jest jedna z najlepszych stron w sieci. Gratuluję wszelkich osiągnięć i życzę powodzenia w kolejnych, tych poważniejszych, zawodowych. Wszystko co dobre, szybko się kończy, tak? x] Ba, niestety. Ale to już nie będzie to samo. Jakiś etap się zamknie, u mnie na pewno, a tego nie chcę, nie chcę. Taki już ze mnie Piotruś Pan. Sęk w tym, że ja, kurczę, żyję w realnym świecie i że też, kurczę, muszę przyzwyczaić się do rozstania z pewnym etapem i jego ofertami. Tak na marginesie. A teraz kończę ten melodramat. Pozdrawiam i jeszcze raz dziękuję.

Re: Serwis HPNews.pl zostanie sprzedany
Autor: Scarlett | 2008-02-24 22:45:15
Tak, myślę, że Twoja decyzja jest słuszna. Już od jakiegoś czasu można było zauważyć, że tylko Ty zajmujesz się serwisem. Szkoda, bo jestem tu od ponad dwóch lat i pamiętam jak było wcześniej. Zwłaszcza jak było równe 2 lata temu, gdy inni redaktorzy przygotowali oprawę graficzną i świetne życzenia dla Szefa. To naprawdę przykre. Przy okazji życzę Ci wszystkiego najlepszego, dalszych sukcesów i zrobienia kariery o jakiej marzysz! Mam nadzieję, że jednak ktoś kupi HPNews, choć czuję, że bez Ciebie to już nie będzie tak samo ;). Powodzenia!

Re: Serwis HPNews.pl zostanie sprzedany
Autor: Bertie | 2008-02-25 00:56:12
Dzięki Lipa za stworzenie i utrzymanie tak dopracowanego serwisu jakim jest HPnews. Korzystam z niego od 2005 roku i nigdy się nie zawiodłem. Rozumiem Twoje powody i życzę Ci wszystkiego najlepszego w pracy, pisaniu książek, dziennikarstwie. Oby Ci się szczęściło, rozwijaj się i pracuj, a stworzysz rzeczy tak dopracowane jak ten serwis, i o wiele więcej osób niż tutaj będą Ci wdzięczne! Trzymaj sie!

Serwis HPNews.pl zostanie sprzedany
Autor: Domino_Piotr | 2008-02-25 09:40:04
Ja również dziękuje za wspaniałą strone o HP. Od kwietnia do września pisałem artykuły do proroka HPnews. Cieszyłem się że mogłem pisać w takim popularnym serwisie. Mam nadzieje że komuś uda się kupić tą strone

Serwis HPNews.pl zostanie sprzedany
Autor: Domino_Piotr | 2008-02-25 09:40:08
Ja również dziękuje za wspaniałą strone o HP. Od kwietnia do września pisałem artykuły do proroka HPnews. Cieszyłem się że mogłem pisać w takim popularnym serwisie. Mam nadzieje że komuś uda się kupić tą strone

Serwis HPNews.pl zostanie sprzedany
Autor: Domino_Piotr | 2008-02-25 09:40:08
Ja również dziękuje za wspaniałą strone o HP. Od kwietnia do września pisałem artykuły do proroka HPnews. Cieszyłem się że mogłem pisać w takim popularnym serwisie. Mam nadzieje że komuś uda się kupić tą strone

Re: Serwis HPNews.pl zostanie sprzedany
Autor: gosia44 | 2008-02-25 10:29:22
Ja się niedawno tu zarejestrowałam, ale zdążyłam polubić ten serwis. Jest najlepszy, zgadzam się z wszystkimi, którzy tak napisali. Ale rozumiem Twoją decyzję. Powodzenia!!!

Re: Serwis HPNews.pl zostanie sprzedany
Autor: Mary | 2008-02-25 15:38:59
ohc nie! Wiedzialam że to się stanie. ale nie miałam siły w to uwierszyć tak mi przykro. ten serwis stał się dla mnie ucieczką od normalnego świata. mam nadzieję, że ktoś kupi serwis bo ja niestety nie mam czasu na jego prowadzienie;(:(:(:(

Re: Serwis HPNews.pl zostanie sprzedany
Autor: Angela | 2008-02-25 16:23:37
W pełni cię rozumiem i mam nadzieję, że znajdzie się ktoś gotowy i chętny go kupić. Życzę ci powodzenia na maturze i w twojej karierze dziennikarskiej, pozdrawiam ;*

Re: Serwis HPNews.pl zostanie sprzedany
Autor: plum-plum | 2008-02-25 17:39:18
Nie wiem co napisać. Przez ostatnie 3 lata ta strona była dla mnie światem w który uwielbiałam uciekać, a teraz ten świat runie. Nic juz nie bedzie takie samo. Seria o Harrym sie skończyła, filmy też niedługo powstaną... Ty odchodzisz... Nie chce mi sie w to wierzyc ale chyba musze to przyjąc do swiadomości. Nie mam prawa Ci robic wyrzutów a nawet nie chce bo szczerze Cie rozumiem. Mam nadzieje że matura pojdzie Ci wysmienicie, a juz niedlugo cały świat bedzie zachwycał sie Twoimi ksiązkami na które z niecierpliwościa MY wierni fani tego serwisu bedziemy czekac. Trzymam za Ciebie kciuki i sle milion całusów. Trzymaj sie i nie poddawaj.

Re: Serwis HPNews.pl zostanie sprzedany
Autor: Agacik | 2008-02-25 20:58:12
Ale szkodA MAM taka nadzieje ze ktos go kupi, mam tak malo punktow i nie dawno dowiedzialam sie o hpnews...och byla by szkoda

Re: Serwis HPNews.pl zostanie sprzedany
Autor: gibol1412 | 2008-02-25 21:57:54
A co zrobimy jak HPNews upadnie. Może nie mam komputera z internetem i z reguły czytam Newsy za pomocą internetu w telefonie, dlatego też nie za wiele tu się udzielam. Choć jestem zarejestrowany od końca tamtego roku to przeglądam HPNews od ponad roku. Czasem skorzystam z komputera w bibliotece i to wszystko:( No i sporadycznie gdzie indziej. jednak będzie mi brakować wiadomości z naszego magicznego świata:( Nikt nie ma jakiegoś konkretnego pomysłu????????

Re: Serwis HPNews.pl zostanie sprzedany
Autor: baku_k | 2008-02-26 08:34:14
doskonale Cię rozumiem...teraz kiedy opowieść o Harrym Potterze dobiegła końca wszystko wydaje się takie puste..sam nawet się zastanawiałem kiedyś jak długo będziecie jeszcze prowadzić tą strone....

Re: Serwis HPNews.pl zostanie sprzedany
Autor: Elomi | 2008-03-02 14:55:50
Tak, trzeba coś zrobić... Ale co? Jestem otwarta na propozycje^^ Jak na razie na myśl przychodzi mi tylko wykupienie serwisu, ale raczej nie mam środków finansowych, żeby to zrobić. Chyba, że ktoś inny ma^^ Nie wiem, co jeszcze można zrobić.

Re: Serwis HPNews.pl zostanie sprzedany
Autor: tonks222 | 2008-03-06 18:29:52
Szkoda jestem tu zarejestrowana od bardzo nie dawna a juz ta strona zaczeła mi się podobać.

Re: Serwis HPNews.pl zostanie sprzedany
Autor: tonks222 | 2008-03-19 18:40:11
Szkoda, taką fajną stronkę musisz opuścić.Alepowodzenia na swoim konkursie.

Re: Serwis HPNews.pl zostanie sprzedany
Autor: joka13 | 2008-04-04 14:52:59
Szkoda, że do tego doszło...:( mam nadzieję, że wszystko sie jakoś ułoży i serwis pozostanie w necie...

Zobacz także:


 · Pierwsza częśc Insygniów Śmierci zakończona na powrocie Rona?
 · Podział siódmej części
 · Co po siódemce?
 · Drukarnia ukarana grzywną
 · Film z premiery 7 tomu w Indiach

Najpopularniejsze:


 · Czarna Seria
 · Streszczenie \'Deathly Hallows\'
 · Co po siódemce?
 · Tajemniczy R.A.B.
 · Tytuły rozdziałów HP7 – czyżby wielki przeciek? (update x5)


© Copyright 2003-2007 by HPNews.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone.