STARTUJ Z HP NEWS! | DODAJ DO ULUBIONYCH | POLEĆ HARRY POTTER NEWS! | WSPÓŁPRACA Z HP NEWS | KONTAKT
Harry Potter - Newsy Harry Potter i Insygnia Śmierci Harry Potter - Artykuły Forum Harry Potter News Harry Potter News - księga gości Informacje o Harry Potter News  

Wiadomości: Książki Siódmy tom Filmy Wywiady Fan Fiction Fan Zone
HPNews.pl
   O stronie   Redakcja   K. Recenzentów   Kontakt   Prorok   Forum   Chat ()   FAQ   Prasa o nas   TOP 10   Mapa serwisu   Szukaj...
Menu
KsiążkiSiódmy tomFilmyPiąty filmGryHP NewsInneArchiwum
K. FilozoficznyK. TajemnicW. AzkabanuCzara OgniaZakon FeniksaKsiążę PółkrwiInsygnia Śmierci
K. FilozoficznyK. TajemnicW. AzkabanuCzara OgniaZakon Feniksa

Książki:O książkachJ.K. RowlingA. PolkowskiMary GrandPreWydawnictwaJak powstał HP?Błędy autorkiCiekawostkiSłownik ZaklęćHP w liczbachCzarna MagiaKim jest R.A.B.?Czarna Seria
Filmy:O filmachReżyserzyProducentAktorzyUrodziny aktorówBłędy w filmach
Świat Magii:HogwartQuidditchCzarna MagiaMagiczne...?SmokiWMIGUROK
Twoje kontoE-kartkiPWRanking fanówFan FictionGaleriaPsychotestyQuizyFan MiesiącaDownloadWasze listyDowcipyLinkiWyślij newsaWyślij artykułDołącz do nas!
K. FilozoficznyK. TajemnicW. AzkabanuCzara OgniaZakon FeniksaQuidditch WC
 FORUM:Ogólna dyskusjaKsiążkiFilmyGryHarry Potter 6Harry Potter 7StronaFan FictionFan ArtInna twórczośćOff-Topic
Sponsorzy

Aktualnie brak

Login
Pseudonim

Hasło

Nie masz jeszcze konta? Możesz sobie założyć. Jako zarejestrowany użytkownik będziesz miał kilka przywilejów.
Cytat dnia

"Jeśli książka jest dobra, każdy ją przeczyta. Zupełnie nie wstydzę się tego, że ciągle czytam książki, które ukochałam w dzieciństwie." - J.K. Rowling

Konkurs!
HPNews.pl organizuje konkurs na najlepsze opowiadanie fan-fiction. Pokaż swój talent! Napisz opowiadanie!
HPNews.pl » Inne » J.K. Rowling » Jo przeciwna oznaczeniom na książkach
OGŁOSZENIE

OGŁOSZENIE

Jo przeciwna oznaczeniom na książkach

J.K.Rowling zabrała głos w sprawie wprowadzeniu oznaczeń wiekowych, które już w przyszłym roku mają pojawić się na wszystkich książkach. Kategorie wiekowe to: + 5, + 7, + 9, + 11, + 13 lat. . Jo jest przeciwko wprowadzeniu tych oznaczeń, ponieważ jak sama przyznała młodsi niż dana kategoria wiekowa będą się bali sięgnąć po książki, które są powyżej ich wieku, a znów starsi nie będą chcieli sięgać po książki dla dzieci.
Więcej na ten temat możemy przeczytać pod tym linkiem.
News pochodzi z serwisu Scotsman.

Autor: karinka14 | 2008-07-04 17:22:08


Re: Jo przeciwna oznaczeniom na książkach
Autor: gibol1412 (gibol1412@wp.pl) dnia 04-07-2008 o godz. 18:07:30
(Informacje o użytkowniku | Wyślij wiadomość)
I chyba ma trochę racji, choć z drugiej strony niektórych książek nie powinny czytać dzieci;-) A starszych raczej nic nie powinno zrazić. Przykład: HP;-)


  • Re: Jo przeciwna oznaczeniom na książkach
    Autor: Lina 04-07-2008 o godz. 20:36:29

    Ma rację. To i tak nic nie da, kto chce czytać książki dla "dorosłych" po prostu je będzie czytał. A o dojrzałości nie decyduje tylko wiek.
  • Re: Jo przeciwna oznaczeniom na książkach
    Autor: PiootreG 05-07-2008 o godz. 18:13:46

    No właśnie. I tak wszyscy wiedzą jak bardzo są świetne.

Re: Jo przeciwna oznaczeniom na książkach
Autor: Lina dnia 04-07-2008 o godz. 20:34:15
(Informacje o użytkowniku | Wyślij wiadomość)
Ale (za przeproszeniem) jaja. Oni już naprawdę NIE MAJĄ co robić tylko "znakować" książki, to prawie tak chore jak nasz rząd. Chcę to zobaczyć, bo mnie to i tak obejdzie.



Re: Jo przeciwna oznaczeniom na książkach
Autor: Mionka_27 dnia 04-07-2008 o godz. 22:09:06
(Informacje o użytkowniku | Wyślij wiadomość)
No tak. Ale Teraz, kiedy wyszły wszystkie tomy, taki dzieciak po przeczytaniu I tomu HP "wciągnie się" i będzie przecież chciał przeczytać resztę książek z tej serii. ;/



Re: Jo przeciwna oznaczeniom na książkach
Autor: Mionka_27 dnia 04-07-2008 o godz. 22:25:42
(Informacje o użytkowniku | Wyślij wiadomość)
No tak. Ale Teraz, kiedy wyszły wszystkie tomy, taki dzieciak po przeczytaniu I tomu HP "wciągnie się" i będzie przecież chciał przeczytać resztę książek z tej serii. ;/



Re: Jo przeciwna oznaczeniom na książkach
Autor: ginnyhermiona12 dnia 05-07-2008 o godz. 14:14:16
(Informacje o użytkowniku | Wyślij wiadomość)
ma racje!!



Re: Jo przeciwna oznaczeniom na książkach
Autor: Elomi (elomi@interia.eu) dnia 05-07-2008 o godz. 15:43:20
(Informacje o użytkowniku | Wyślij wiadomość) http://seyla-kirthia.mylog.pl
Nie cierpię takich oznaczeń wiekowych na książkach, grach, filmach w telewizji czy w kinie. Owszem, niektóre rzeczy nie są przeznaczone dla tych młodszych wiekiem, ale przecież są ludzie dojrzalsi nad swój wiek i dla nich te oznaczenia wiekowe są bardzo krzywdzące. No i na posterunku powinni stać rodzice czy opiekunowie. Bo to przecież oni tak naprawdę wiedzą, co może oglądać/czytać ich dziecko, a czego nie.
Chociaż z drugiej strony te granice nie są zawsze respektowane, a zwłaszcza w kinach. Siostra mojej koleżanki, mająca siedem lat została wpuszczona na 'Czarę Ognia', która była chyba od dwunastu czy trzynastu lat.^^
A Rowling dobrze myśli, sprzeciwiając się oznaczeniom na 'Potterze'.


  • Re: Jo przeciwna oznaczeniom na książkach
    Autor: Lina 05-07-2008 o godz. 18:15:14

    Zgadzam się z Tobą.

Re: Jo przeciwna oznaczeniom na książkach
Autor: Potterka dnia 05-07-2008 o godz. 16:19:39
(Informacje o użytkowniku | Wyślij wiadomość)
Absolutnie popieram Rowling!!! Takie oznaczenia to głupota.... Ludzie mogą czytać, jeśli tylko chcą, to, na co mają ochotę. takie oznaczenia zniechęcają dorosłych i uniemożliwiają młodszym przeczytać pewne książki. mam nadzieję, że oznaczenia nie zostaną wprowadzone, jestem im przeciwna. To jedna wielka głupota...



Re: Jo przeciwna oznaczeniom na książkach
Autor: Neira dnia 05-07-2008 o godz. 19:35:05
(Informacje o użytkowniku | Wyślij wiadomość)
Oznaczenia wiekowe...? yyy...nie, to nie jest dobry pomysł...jak ktoś powyżej zauważył - jeśli człek będzie chciał przeczytać HP to ograniczenia na pewno go nie powstrzymają :)



Re: Jo przeciwna oznaczeniom na książkach
Autor: Chinmoku-no-Meshia dnia 06-07-2008 o godz. 13:51:16
(Informacje o użytkowniku | Wyślij wiadomość)
Racja. Zgadzam się z nią. Ale ciekawe co sprawia, że książka jest +5, a co, że jest +13.


  • Re: Jo przeciwna oznaczeniom na książkach
    Autor: Lina 06-07-2008 o godz. 14:39:29

    Wyłącznie wymysł tego, kto to napisał.

Re: Jo przeciwna oznaczeniom na książkach
Autor: gosia44 dnia 07-07-2008 o godz. 14:54:35
(Informacje o użytkowniku | Wyślij wiadomość)
5-letnie dziecko chyba samo sobie nie kupuje książek, a o tym, co ma czytać i tak decydują rodzice. Jestm jak najbardziej przeciwna oznaczeniom wiekowym.



Re: Jo przeciwna oznaczeniom na książkach
Autor: szulcik92 dnia 07-07-2008 o godz. 22:49:20
(Informacje o użytkowniku | Wyślij wiadomość)
To jest bez sensu! i tak ten kto bedzie chcił przeczytać jakąś książke to to zrobi i jakieś tam oznaczenia go nie powstrzymaja!!:)


 
Zobacz także:
· Zabawny wywiad z Danem w
· Nowe figurki wchodzą na rynek
· Sesja zdjęciowa Emmy dla "Vogue"
· Matt na konwencji Dragon*Con
· Występ Daniela w programie Conan O'Brien


Najpopularniejszy news na ten temat::
Wywiad z J.K. Rowling

Ocena newsa
Wynik głosowania: 4.84
Głosów: 13


Oceń tego newsa:

Wyśmienity
Bardzo dobry
Dobry
Przyzwoity
Zły

Opcje

 Drukuj tego newsa Drukuj tego newsa

Z ostatniej chwili
· Zabawny wywiad z Danem w
· Nowe figurki wchodzą na rynek
· Dołącz do redakcji!
· Sesja zdjęciowa Emmy dla "Vogue"
· Matt na konwencji Dragon*Con
Stats
Top Users
1Gosia199362480
2Aniaaa52060
3bellatrix48110
4gibol141245610
504beata44070
6Ala43410
7Marta_Evans42320
8Lina38500
9Elomi36730
10gosia4433820

zobacz ranking...

Prorok Codzienny
Zobacz archiwalne numery
Współpraca

harry potter

Harry Potter: gra MMORPG

POtzrebuje Pożyczki, zarobki na poziomie 2000zł
Potrzebuje pożyczki - kredytu - wysokość 10.000

SOHO
Jedno wielkie ZŁODZIEJSTWO. Nie polecam !!! Konta...

Szukam prywatnej pożyczki
Witam szukam prywatnej pożyczki gdyż jestem w bar...

Kategorie
· Wszystkie kategorie
· Fan Zone
· Filmy
· Gry
· HP News
· Inne
· Książki
Szukaj!


On-line
Aktualnie jest 62 gość(ci) i 0 użytkownik(ów) online.