STARTUJ Z HP NEWS! | DODAJ DO ULUBIONYCH | POLEĆ HARRY POTTER NEWS! | WSPÓŁPRACA Z HP NEWS | KONTAKT
Harry Potter - Newsy Harry Potter i Insygnia Śmierci Harry Potter - Artykuły Forum Harry Potter News Harry Potter News - księga gości Informacje o Harry Potter News  

Wiadomości: Książki Siódmy tom Filmy Wywiady Fan Fiction Fan Zone
HPNews.pl
   O stronie   Redakcja   K. Recenzentów   Kontakt   Prorok   Forum   Chat ()   FAQ   Prasa o nas   TOP 10   Mapa serwisu   Szukaj...
Menu
KsiążkiSiódmy tomFilmyPiąty filmGryHP NewsInneArchiwum
K. FilozoficznyK. TajemnicW. AzkabanuCzara OgniaZakon FeniksaKsiążę PółkrwiInsygnia Śmierci
K. FilozoficznyK. TajemnicW. AzkabanuCzara OgniaZakon Feniksa

Książki:O książkachJ.K. RowlingA. PolkowskiMary GrandPreWydawnictwaJak powstał HP?Błędy autorkiCiekawostkiSłownik ZaklęćHP w liczbachCzarna MagiaKim jest R.A.B.?Czarna Seria
Filmy:O filmachReżyserzyProducentAktorzyUrodziny aktorówBłędy w filmach
Świat Magii:HogwartQuidditchCzarna MagiaMagiczne...?SmokiWMIGUROK
Twoje kontoE-kartkiPWRanking fanówFan FictionGaleriaPsychotestyQuizyFan MiesiącaDownloadWasze listyDowcipyLinkiWyślij newsaWyślij artykułDołącz do nas!
K. FilozoficznyK. TajemnicW. AzkabanuCzara OgniaZakon FeniksaQuidditch WC
 FORUM:Ogólna dyskusjaKsiążkiFilmyGryHarry Potter 6Harry Potter 7StronaFan FictionFan ArtInna twórczośćOff-Topic
Sponsorzy

Aktualnie brak

Login
Pseudonim

Hasło

Nie masz jeszcze konta? Możesz sobie założyć. Jako zarejestrowany użytkownik będziesz miał kilka przywilejów.
Cytat dnia

"Targasz sobie włosy, żeby wyglądać tak, jakbyś dopiero co zsiadł ze swojej miotły, popisujesz się tym głupim zniczem, chodzisz po korytarzach i miotasz zaklęcia na każdego, kto cię uraził, żeby pokazać co, potrafisz...Dziwię się, że twoja miotła może wogóle wystartować z tobą i twoim wielkim napuszonym łbem. MDLI mnie na twój widok." - Lily Evans do Jamesa Pottera

Konkurs!
HPNews.pl organizuje konkurs na najlepsze opowiadanie fan-fiction. Pokaż swój talent! Napisz opowiadanie!
HPNews.pl » Filmy » J.K. Rowling » Wyróżnienia dla Jo, HPiCO, Cedrika i Mary GrandPré
OGŁOSZENIE

OGŁOSZENIE

Wyróżnienia dla Jo, HPiCO, Cedrika i Mary GrandPré

Magazyn Entertainment Weekly z okazji 1000 wydania stworzył listę 100 Nowych Klasyków: Książki . Nie zabrakło na niej Harry'ego Potter'a . Czara Ognia uplasowała się na drugim miejscu! Nie mogło nie być także J.K. Rowling jako najlepszej pisarki. Pojawiła się na pierwszym miejscu! Wyróżniono także okładkę Mary GrandPré (20 miejsce) do Harry'ego Potter'a i Kamienia Filozoficznego. Natomiast scena śmierci Cedrika Diggory'ego została nagrodzona w kategorii scen śmierci w filmach. W "więcej" znajdziecie pełne listy. Niestety po angielsku.

Klikajcie TUTAJ aby zobaczyć pełną listę Kalasyków Książki. Jo wyprzedziła wiele sławnych osób. W tym Stephena Kinga czy Philipa Pullmana (autora Mrocznych Materii ).

Lista wszystkich wyróżnionych okładek znajduje się TU.

Scenę śmierci Cedrika znajdziecie łapiąc tego świstoklika

Ulubiony autor:
1. J.K. Rowling (46%)
2. Stephen King (30%)
3. John Grisham (10%)
4. Cormac McCarthy (8%)
5. Toni Morrison (6%)

Autor: Rita | 2008-06-26 19:47:49


Re: Wyróżnienia dla Jo, HPiCO, Cedrika i Mary GrandPré
Autor: Mary dnia 27-06-2008 o godz. 09:16:02
(Informacje o użytkowniku | Wyślij wiadomość) http://smallperson.blog.onet.pl
O nie zdecydowanie zamieniłabym 1 miejsce z 2:)


  • Re: Wyróżnienia dla Jo, HPiCO, Cedrika i Mary GrandPré
    Autor: gibol1412 27-06-2008 o godz. 19:51:49

    A ja proponuję ci zapisać się na fanowską stronę Kinga:-) A mistrza horrorów też lubię, ponieważ przeczytałem wiele jego książek i opowiadań. Skoro J.K. Rowling wygrała to coś znaczy.

Re: Wyróżnienia dla Jo, HPiCO, Cedrika i Mary GrandPré
Autor: PiootreG (piiiiiotrek@gmail.com) dnia 27-06-2008 o godz. 10:57:37
(Informacje o użytkowniku | Wyślij wiadomość)
Okładka "The Handmaid's Tale" - na pierwszym! a co to w ogóle za książka? (wow)


  • Re: Wyróżnienia dla Jo, HPiCO, Cedrika i Mary GrandPré
    Autor: Lina 27-06-2008 o godz. 12:50:25

    Też jej nie znam, szkoda, że nie ma pokazanych tych okładek.
  • Re: Wyróżnienia dla Jo, HPiCO, Cedrika i Mary GrandPré
    Autor: PiootreG 27-06-2008 o godz. 14:38:08

    Właśnie! Wpisałem z ciekawości w Google i prawdopodobnie to ta [www.copperpenney.com], ale niczym nadzwyczajnym się nie wyróżnia...

Re: Wyróżnienia dla Jo, HPiCO, Cedrika i Mary GrandPré
Autor: Elomi (elomi@interia.eu) dnia 27-06-2008 o godz. 11:12:39
(Informacje o użytkowniku | Wyślij wiadomość) http://seyla-kirthia.mylog.pl
Łał, gratulacje dla Rowling. W końcu wyprzedzić w rankingu samego Kinga (i to o 16 procent) to już jest coś. I 'Czara Ognia' na drugim miejscu... Widać, że twórczość Rowling jest wciąż ceniona. Nawet po zakończeniu serii.


  • Re: Wyróżnienia dla Jo, HPiCO, Cedrika i Mary GrandPré
    Autor: Lina 27-06-2008 o godz. 12:52:09

    To dobrze, mam nadzieję, że jeszcze długo nie zniknie z list.

Re: Wyróżnienia dla Jo, HPiCO, Cedrika i Mary GrandPré
Autor: ginnyhermiona12 dnia 27-06-2008 o godz. 11:41:46
(Informacje o użytkowniku | Wyślij wiadomość)
fajnie:)szkoda ze czara nie ma 1 miejsca!!


  • Re: Wyróżnienia dla Jo, HPiCO, Cedrika i Mary GrandPré
    Autor: Lina 27-06-2008 o godz. 12:48:46

    Akurat "Czary..." bym tam nie wsadziła, szybciej "Więźnia...", czy "Insygnia...".
  • Re: Wyróżnienia dla Jo, HPiCO, Cedrika i Mary GrandPré
    Autor: szulcik92 27-06-2008 o godz. 23:20:46

    Jak dla mnie Czara jest świetna:)Mogła by zająć pierwsze miejsce

Re: Wyróżnienia dla Jo, HPiCO, Cedrika i Mary GrandPré
Autor: gosia44 dnia 27-06-2008 o godz. 12:34:20
(Informacje o użytkowniku | Wyślij wiadomość)
Gratulacje dla J. K.



Re: Wyróżnienia dla Jo, HPiCO, Cedrika i Mary GrandPré
Autor: Lina dnia 27-06-2008 o godz. 12:44:42
(Informacje o użytkowniku | Wyślij wiadomość)
Wow, gratuluję, pobić Kinga. Swoją drogą, szkoda, że Pullman jest u nas tak mało znany, bo jego "Mroczne Materie" ("Zorza Północna", "Magiczny Nóż", "Bursztynowa Luneta"), są z pewnością warte przeczytania.



Re: Wyróżnienia dla Jo, HPiCO, Cedrika i Mary GrandPré
Autor: szulcik92 dnia 27-06-2008 o godz. 23:23:51
(Informacje o użytkowniku | Wyślij wiadomość)
Gratulacje dla J.K. Rowling !!!! Ona zawsze będzie najlepsza



Re: Wyróżnienia dla Jo, HPiCO, Cedrika i Mary GrandPré
Autor: gibol1412 (gibol1412@wp.pl) dnia 26-06-2008 o godz. 23:51:50
(Informacje o użytkowniku | Wyślij wiadomość)
Dzięki za profesjonalnego newsa. HP znowu rządzi i zbiera laury;-) Rita jesteś nowym redaktorem? Bo raczej pamiętam cię jako stałego i wiernego użytkownika?:-) Jak zwykle pozdrawiam wszystkich;-)


  • Re: Wyróżnienia dla Jo, HPiCO, Cedrika i Mary GrandPré
    Autor: Rita 27-06-2008 o godz. 00:53:42

    Nie, starym. I dosyć krótko pisałam newsy wtedy. W Proroku Codziennym pisałam jeszcze.
  • Re: Wyróżnienia dla Jo, HPiCO, Cedrika i Mary GrandPré
    Autor: Lina 27-06-2008 o godz. 12:45:55

    Też się cieszę z tych newsów i dziękuję.
 
Filmy

Kamień Filozoficzny:
 » Recenzja
 » Obsada aktorska
 » Niedociągnięcia
 » Zdjęcia

Komnata Tajemnic:
 » Recenzja
 » Obsada aktorska
 » Niedociągnięcia
 » Zdjęcia

Więzień Azkabanu:
 » Recenzja
 » Obsada aktorska
 » Niedociągnięcia
 » Zdjęcia

Czara Ognia:
 » Dział specjalny
 » Informacje
 » Zdjęcia
 » Mike Newell
 » Ostatnie newsy
 » Obsada aktorska
 » Kronika wydarzeń

Zakon Feniksa:
 » Dział specjalny
 » Informacje
 » Reżyser
 » Muzyka
 » Wywiady
 » Obsada aktorska
 » Sławomir Idziak
 » Scenarzysta
 » Zdjęcia z filmu
Zobacz także:
· "Zakon Feniksa" walczy o People's Choice Award
· "Książę Półkrwi" prowadzi w sondażach
· Plagiat Harry'ego Pottera?
· "Książe Półkrwi" powodem przesunięcia premiery Bonda
· Nominacja dla Ralph'a Fiennes'a!


Najpopularniejszy news na ten temat::
Wywiad z J.K. Rowling

Ocena newsa
Wynik głosowania: 4.63
Głosów: 11


Oceń tego newsa:

Wyśmienity
Bardzo dobry
Dobry
Przyzwoity
Zły

Opcje

 Drukuj tego newsa Drukuj tego newsa

Z ostatniej chwili
· Zabawny wywiad z Danem w
· Nowe figurki wchodzą na rynek
· Dołącz do redakcji!
· Sesja zdjęciowa Emmy dla "Vogue"
· Matt na konwencji Dragon*Con
Stats
Top Users
1Gosia199362480
2Aniaaa52060
3bellatrix48110
4gibol141245610
504beata44070
6Ala43410
7Marta_Evans42320
8Lina38500
9Elomi36730
10gosia4433820

zobacz ranking...

Prorok Codzienny
Zobacz archiwalne numery
Współpraca

harry potter

Harry Potter: gra MMORPG

Proszę o pomoc. Pożyczka na chwilówki. 4k/rok
Potrzebuję pożyczki w wysokości 4000z...

pozyczka
czktos bez problemu dostal pozyczke w e-credit i ...

Kredyty do 20,000 zł, bez przedpłat, cała Polska, online !
Witam, zajmuję się pośrednictwem finansowym. Wspó...

Kategorie
· Wszystkie kategorie
· Fan Zone
· Filmy
· Gry
· HP News
· Inne
· Książki
Szukaj!


On-line
Aktualnie jest 43 gość(ci) i 1 użytkownik(ów) online.