STARTUJ Z HP NEWS! | DODAJ DO ULUBIONYCH | POLEĆ HARRY POTTER NEWS! | WSPÓŁPRACA Z HP NEWS | KONTAKT
Harry Potter - Newsy Harry Potter i Insygnia Śmierci Harry Potter - Artykuły Forum Harry Potter News Harry Potter News - księga gości Informacje o Harry Potter News  

Wiadomości: Książki Siódmy tom Filmy Wywiady Fan Fiction Fan Zone
HPNews.pl
   O stronie   Redakcja   K. Recenzentów   Kontakt   Prorok   Forum   Chat ()   FAQ   Prasa o nas   TOP 10   Mapa serwisu   Szukaj...
Menu
KsiążkiSiódmy tomFilmyPiąty filmGryHP NewsInneArchiwum
K. FilozoficznyK. TajemnicW. AzkabanuCzara OgniaZakon FeniksaKsiążę PółkrwiInsygnia Śmierci
K. FilozoficznyK. TajemnicW. AzkabanuCzara OgniaZakon Feniksa

Książki:O książkachJ.K. RowlingA. PolkowskiMary GrandPreWydawnictwaJak powstał HP?Błędy autorkiCiekawostkiSłownik ZaklęćHP w liczbachCzarna MagiaKim jest R.A.B.?Czarna Seria
Filmy:O filmachReżyserzyProducentAktorzyUrodziny aktorówBłędy w filmach
Świat Magii:HogwartQuidditchCzarna MagiaMagiczne...?SmokiWMIGUROK
Twoje kontoE-kartkiPWRanking fanówFan FictionGaleriaPsychotestyQuizyFan MiesiącaDownloadWasze listyDowcipyLinkiWyślij newsaWyślij artykułDołącz do nas!
K. FilozoficznyK. TajemnicW. AzkabanuCzara OgniaZakon FeniksaQuidditch WC
 FORUM:Ogólna dyskusjaKsiążkiFilmyGryHarry Potter 6Harry Potter 7StronaFan FictionFan ArtInna twórczośćOff-Topic
Sponsorzy

Aktualnie brak

Login
Pseudonim

Hasło

Nie masz jeszcze konta? Możesz sobie założyć. Jako zarejestrowany użytkownik będziesz miał kilka przywilejów.
Cytat dnia

"Harry się śpieszy. Tak, zasuwa do Komnaty Tajemnic na filiżankę herbaty ze swoim jadowitym sługą." - Fred i George

Konkurs!
HPNews.pl organizuje konkurs na najlepsze opowiadanie fan-fiction. Pokaż swój talent! Napisz opowiadanie!
HPNews.pl » Książki » Harry Potter i Czara Ognia » Skazany za piractwo
OGŁOSZENIE

OGŁOSZENIE

Skazany za piractwo

Jak informuje The Prague Daily Monitor, wczorajszego dnia sąd podtrzymał swój wyrok w sprawie Vlastimila Svobody. Mężczyzna stał na czele Otto Publishing, które zajmowało się nielegalnym kopiowaniem książki „Harry Potter i Czara Ognia”.

Svoboda został skazany na rok pobytu w więzieniu w zawieszeniu. Jednakowoż podniesiono nałożoną na niego grzywnę. Początkowo miał zapłacić 200 000 koron czeskich, ale kwota ta została podwyższona o 100 000 koron (czyli z 6272 funtów na 9408).

Oficjalnie rozprowadzaniem książek autorstwa Rowling w Czechach zajmuje się wydawnictwo „Albatros”. „Otto Publishing” udało się sprzedać na czarnym rynku około 10 000 kopii w latach 2001-2004.

Autor: Leva | 2008-05-08 21:37:16


Re: Skazany za piractwo
Autor: tonks222 dnia 08-05-2008 o godz. 22:05:29
(Informacje o użytkowniku | Wyślij wiadomość) http://www.hogwart-dom-pottera.blog.onet.pl
No no i tak właśnie postępują ludziski niedość że głupi to jeszcze tacy którym nie zależy na wolności.No więc gratuluję głupoty.


  • Re: Skazany za piractwo
    Autor: Elomi 09-05-2008 o godz. 06:09:53

    Może nawet nie 'nie zależało mu na wolności', ale był zbyt pewny siebie, by przypuszczać, że może tę wolność stracić.
  • Re: Skazany za piractwo
    Autor: Piterek 09-05-2008 o godz. 10:55:25

    Elomi zgadzam się był zbyt pewny siebie. Za dużo Felix Felicis :D

Re: Skazany za piractwo
Autor: Elomi (elomi@interia.eu) dnia 09-05-2008 o godz. 06:00:14
(Informacje o użytkowniku | Wyślij wiadomość) http://seyla-kirthia.mylog.pl
Kara zdecydowanie zasłużona. Piractwo to spore przestępstwo, a niestety jest bardzo 'popularne'. Może ukaranie Svobody sprawi, że inni piraci chociaż zauważą, że mogą ponieść karę.


  • Re: Skazany za piractwo
    Autor: gosia44 09-05-2008 o godz. 15:01:42

    Zgadzam się z Twoim komentarzem.

Re: Skazany za piractwo
Autor: gibol1412 (gibol1412@wp.pl) dnia 09-05-2008 o godz. 06:52:10
(Informacje o użytkowniku | Wyślij wiadomość)
Dostał nauczkę i teraz wie, że nie ma żartów z prawdziwą magią;-)



Re: Skazany za piractwo
Autor: Ginny00 dnia 09-05-2008 o godz. 09:02:15
(Informacje o użytkowniku | Wyślij wiadomość) http://andreaskofler.com
No i dobrze:D nauczke dostal. I niech bedzie to przestroga dla innych takich ludzi:D



Re: Skazany za piractwo
Autor: julias10 (juliasabiniarz@gmail.com) dnia 09-05-2008 o godz. 13:30:28
(Informacje o użytkowniku | Wyślij wiadomość) http://www.harrypotterijegofani.blog.onet.pl
Duża ta grzywna! ale czemu ci ludzie decydują się na taki krok? chyba wiedzą że za takie coś może być duża kara!



Re: Skazany za piractwo
Autor: Mary dnia 09-05-2008 o godz. 16:04:45
(Informacje o użytkowniku | Wyślij wiadomość) http://smallperson.blog.onet.pl
A ja się dziwię bo w sumie 2004 rok był już dawno...Ah...Jak te sądy szybko działają.


  • Re: Skazany za piractwo
    Autor: Ella_ 09-05-2008 o godz. 16:52:19

    Zgadzam się! To było 4 lata temu!

Re: Skazany za piractwo
Autor: Ella_ dnia 09-05-2008 o godz. 16:39:23
(Informacje o użytkowniku | Wyślij wiadomość)
Nie wiem czy ja to dobrze zrozumiałam ale tam jest napisane że z 200 000 zostało PODWYżSZONE do 100 000!! A to by znaczyło że ta kwota została obnizona!!


  • Re: Skazany za piractwo
    Autor: Leva 10-05-2008 o godz. 02:04:21

    "kwota ta została podwyższona o 100 000 koron" :)
  • Re: Skazany za piractwo
    Autor: Ella_ 10-05-2008 o godz. 10:57:27

    aha no tak:) Muszę się nauczyć najpierw czytać:)

Re: Skazany za piractwo
Autor: Chinmoku-no-Meshia dnia 09-05-2008 o godz. 19:00:17
(Informacje o użytkowniku | Wyślij wiadomość)
I słusznie!!! Nikt nie powinien okradać autorki takiego dzieła! Bo HP jest dziełem! I to niech nauczy innych kretynów, żeby tak nie robili!



Re: Skazany za piractwo
Autor: Lina dnia 10-05-2008 o godz. 09:57:43
(Informacje o użytkowniku | Wyślij wiadomość)
No nieźle narozprowadzał tych książek, no i grzywną też niezłą dostał xD.



Re: Skazany za piractwo
Autor: ginnyhermiona12 dnia 11-05-2008 o godz. 15:25:57
(Informacje o użytkowniku | Wyślij wiadomość)
jezu ci ludzie sa jacys rombnieci!!



Re: Skazany za piractwo
Autor: szulcik92 dnia 20-05-2008 o godz. 21:14:43
(Informacje o użytkowniku | Wyślij wiadomość)
I bardzo dobrze



Re: Skazany za piractwo
Autor: tonks222 dnia 21-05-2008 o godz. 12:59:06
(Informacje o użytkowniku | Wyślij wiadomość) http://www.hogwart-dom-pottera.blog.onet.pl
w pełni zgadzam się z wyrokiem.Może chciał być sławny i żeby takim być tyko ten pomysł wpadł mu do głowy?Tego nie wiem ale sądze ze mu się należało.



Re: BMWa135
Autor: KlamPinokioKlam dnia 02-11-2008 o godz. 00:16:34
(Informacje o użytkowniku | Wyślij wiadomość)
1990 ford ranger a70 automatic transmission outer parts [130.aw1bi8.az.pl] | dodge ram 350 van [772.3kigl1.az.pl] | 88 ford ranger xlt parts and accsesories [524.iise7h.az.pl] | keilrippenriemen audi a3 tdi [756.cdsrl8.az.pl] | ford ranger 2.3 liter engine parts [679.ub8jha.az.pl] | audi a4 cabriolet 2010 [429.cdsrl8.az.pl] | 2000 dodge ram 1500 steering knuckle [262.eprxu1.az.pl] | 2000 dodge ram 2500 towing capacity [269.njne13.az.pl] | 1994 dodge ram 2500 ramsl t four wheel drive [95.eprxu1.az.pl] | dodge ram body decal kits [790.3kigl1.az.pl] | ford ranger edge parts performance [720.ub8jha.az.pl] | 1996 ford ranger code p1270 [254.iise7h.az.pl] | 2001 ford ranger wheels [362.iise7h.az.pl] | audi a4 cabriolet 3 0l tdisline [431.gan0jz.az.pl] | 1988 ford ranger for sale [95.aw1bi8.az.pl] | 2003 audi tt 1.8 roadster [139.732bkk.az.pl] | dodge ram black truck 4 door [789.njne13.az.pl] | 1995 ford ranger xlt [248.aw1bi8.az.pl] | 97 ford ranger extended cab for sale in fort worth [561.aw1bi8.az.pl] | dodge ram 2500 with 20 wheels [757.3kigl1.az.pl] | 2004 dodge ram 2500 4x4 *****mings diesel trucks [393.dld5nl.az.pl] | 1985 dodge ram window wipers linkage diagram [57.eprxu1.az.pl] | 99 dodge ram leather seats [595.njne13.az.pl] | 1999 audi a6 road test [65.732bkk.az.pl] | audi a3 1.8 turbo test sürüşü [238.bsirmu.az.pl] | audi a3 tuning club [273.cdsrl8.az.pl] | 89 ford ranger xlt [527.ub8jha.az.pl] | 1998 audi a4 quattro engine thermostat images [45.bsirmu.az.pl] | dodge ram srt10 a vendre [880.dld5nl.az.pl] | dodge ram 50 diesel [777.dld5nl.az.pl] | grille guards for a 2001 dodge ram 1500 sport [965.njne13.az.pl] | nuevo ford ranger 2008 2009 fabricado en brasil [877.iise7h.az.pl] | 2005 dodge ram 2500 4x4 [417.eprxu1.az.pl] | audi a3 2.0 tdi 2003 [248.gan0jz.az.pl] | 2003 ford ranger regular cab sub box [393.aw1bi8.az.pl] |


 
Książki
 » Insygnia Śmierci
 » Książę Półkrwi
 » Zakon Feniksa
 » Czara Ognia
 » Więzień Azkabanu
 » Komnata Tajemnic
 » Kamień Filozoficzny
 » J.K. Rowling
 » Andrzej Polkowski
 » Mary GrandPre
 » Wydawnictwa
 » O książkach
 » Jak powstał HP?
 » Streszczenia
 » Błędy
 » Ciekawostki
 » Słowniczek Zaklęć
 » Wydawnictwa
 » HP w liczbach
 » Czarna Magia
 » Bohaterowie
Zobacz także:
· J.K. Rowling nie ustaje w niesieniu pomocy
· Politycy! Czytajcie Pottera!
· The HP Alliance:
· Książki o Harrym w programie nauczania
· Rocznica wydania


Najpopularniejszy news na ten temat::
Premiera filmu w internecie!