STARTUJ Z HP NEWS! | DODAJ DO ULUBIONYCH | POLEĆ HARRY POTTER NEWS! | WSPÓŁPRACA Z HP NEWS | KONTAKT
Harry Potter - Newsy Harry Potter i Insygnia Śmierci Harry Potter - Artykuły Forum Harry Potter News Harry Potter News - księga gości Informacje o Harry Potter News  

Wiadomości: Książki Siódmy tom Filmy Wywiady Fan Fiction Fan Zone
HPNews.pl
   O stronie   Redakcja   K. Recenzentów   Kontakt   Prorok   Forum   Chat ()   FAQ   Prasa o nas   TOP 10   Mapa serwisu   Szukaj...
Menu
KsiążkiSiódmy tomFilmyPiąty filmGryHP NewsInneArchiwum
K. FilozoficznyK. TajemnicW. AzkabanuCzara OgniaZakon FeniksaKsiążę PółkrwiInsygnia Śmierci
K. FilozoficznyK. TajemnicW. AzkabanuCzara OgniaZakon Feniksa

Książki:O książkachJ.K. RowlingA. PolkowskiMary GrandPreWydawnictwaJak powstał HP?Błędy autorkiCiekawostkiSłownik ZaklęćHP w liczbachCzarna MagiaKim jest R.A.B.?Czarna Seria
Filmy:O filmachReżyserzyProducentAktorzyUrodziny aktorówBłędy w filmach
Świat Magii:HogwartQuidditchCzarna MagiaMagiczne...?SmokiWMIGUROK
Twoje kontoE-kartkiPWRanking fanówFan FictionGaleriaPsychotestyQuizyFan MiesiącaDownloadWasze listyDowcipyLinkiWyślij newsaWyślij artykułDołącz do nas!
K. FilozoficznyK. TajemnicW. AzkabanuCzara OgniaZakon FeniksaQuidditch WC
 FORUM:Ogólna dyskusjaKsiążkiFilmyGryHarry Potter 6Harry Potter 7StronaFan FictionFan ArtInna twórczośćOff-Topic
Sponsorzy

Aktualnie brak

Login
Pseudonim

Hasło

Nie masz jeszcze konta? Możesz sobie założyć. Jako zarejestrowany użytkownik będziesz miał kilka przywilejów.
Cytat dnia

"- Nie twój interes. Obiecałam mu, że nikomu nie powiem i zabiorę jego sekret do..
- ...chyba nie do grobu! Może do zlewu..."
- Jęcząca Marta/Ron Weasley

Konkurs!
HPNews.pl organizuje konkurs na najlepsze opowiadanie fan-fiction. Pokaż swój talent! Napisz opowiadanie!
HPNews.pl » Książki » Harry Potter i Czara Ognia » Skazany za piractwo
OGŁOSZENIE

OGŁOSZENIE

Skazany za piractwo

Jak informuje The Prague Daily Monitor, wczorajszego dnia sąd podtrzymał swój wyrok w sprawie Vlastimila Svobody. Mężczyzna stał na czele Otto Publishing, które zajmowało się nielegalnym kopiowaniem książki „Harry Potter i Czara Ognia”.

Svoboda został skazany na rok pobytu w więzieniu w zawieszeniu. Jednakowoż podniesiono nałożoną na niego grzywnę. Początkowo miał zapłacić 200 000 koron czeskich, ale kwota ta została podwyższona o 100 000 koron (czyli z 6272 funtów na 9408).

Oficjalnie rozprowadzaniem książek autorstwa Rowling w Czechach zajmuje się wydawnictwo „Albatros”. „Otto Publishing” udało się sprzedać na czarnym rynku około 10 000 kopii w latach 2001-2004.

Autor: Leva | 2008-05-08 21:37:16


Re: Skazany za piractwo
Autor: tonks222 dnia 08-05-2008 o godz. 22:05:29
(Informacje o użytkowniku | Wyślij wiadomość) http://www.hogwart-dom-pottera.blog.onet.pl
No no i tak właśnie postępują ludziski niedość że głupi to jeszcze tacy którym nie zależy na wolności.No więc gratuluję głupoty.


  • Re: Skazany za piractwo
    Autor: Elomi 09-05-2008 o godz. 06:09:53

    Może nawet nie 'nie zależało mu na wolności', ale był zbyt pewny siebie, by przypuszczać, że może tę wolność stracić.
  • Re: Skazany za piractwo
    Autor: Piterek 09-05-2008 o godz. 10:55:25

    Elomi zgadzam się był zbyt pewny siebie. Za dużo Felix Felicis :D

Re: Skazany za piractwo
Autor: Elomi (elomi@interia.eu) dnia 09-05-2008 o godz. 06:00:14
(Informacje o użytkowniku | Wyślij wiadomość) http://seyla-kirthia.mylog.pl
Kara zdecydowanie zasłużona. Piractwo to spore przestępstwo, a niestety jest bardzo 'popularne'. Może ukaranie Svobody sprawi, że inni piraci chociaż zauważą, że mogą ponieść karę.


  • Re: Skazany za piractwo
    Autor: gosia44 09-05-2008 o godz. 15:01:42

    Zgadzam się z Twoim komentarzem.

Re: Skazany za piractwo
Autor: gibol1412 (gibol1412@wp.pl) dnia 09-05-2008 o godz. 06:52:10
(Informacje o użytkowniku | Wyślij wiadomość)
Dostał nauczkę i teraz wie, że nie ma żartów z prawdziwą magią;-)



Re: Skazany za piractwo
Autor: Ginny00 dnia 09-05-2008 o godz. 09:02:15
(Informacje o użytkowniku | Wyślij wiadomość) http://andreaskofler.com
No i dobrze:D nauczke dostal. I niech bedzie to przestroga dla innych takich ludzi:D



Re: Skazany za piractwo
Autor: julias10 (juliasabiniarz@gmail.com) dnia 09-05-2008 o godz. 13:30:28
(Informacje o użytkowniku | Wyślij wiadomość) http://www.harrypotterijegofani.blog.onet.pl
Duża ta grzywna! ale czemu ci ludzie decydują się na taki krok? chyba wiedzą że za takie coś może być duża kara!



Re: Skazany za piractwo
Autor: Mary dnia 09-05-2008 o godz. 16:04:45
(Informacje o użytkowniku | Wyślij wiadomość) http://smallperson.blog.onet.pl
A ja się dziwię bo w sumie 2004 rok był już dawno...Ah...Jak te sądy szybko działają.


  • Re: Skazany za piractwo
    Autor: Ella_ 09-05-2008 o godz. 16:52:19

    Zgadzam się! To było 4 lata temu!

Re: Skazany za piractwo
Autor: Ella_ dnia 09-05-2008 o godz. 16:39:23
(Informacje o użytkowniku | Wyślij wiadomość)
Nie wiem czy ja to dobrze zrozumiałam ale tam jest napisane że z 200 000 zostało PODWYżSZONE do 100 000!! A to by znaczyło że ta kwota została obnizona!!


  • Re: Skazany za piractwo
    Autor: Leva 10-05-2008 o godz. 02:04:21

    "kwota ta została podwyższona o 100 000 koron" :)
  • Re: Skazany za piractwo
    Autor: Ella_ 10-05-2008 o godz. 10:57:27

    aha no tak:) Muszę się nauczyć najpierw czytać:)

Re: Skazany za piractwo
Autor: Chinmoku-no-Meshia dnia 09-05-2008 o godz. 19:00:17
(Informacje o użytkowniku | Wyślij wiadomość)
I słusznie!!! Nikt nie powinien okradać autorki takiego dzieła! Bo HP jest dziełem! I to niech nauczy innych kretynów, żeby tak nie robili!



Re: Skazany za piractwo
Autor: Lina dnia 10-05-2008 o godz. 09:57:43
(Informacje o użytkowniku | Wyślij wiadomość)
No nieźle narozprowadzał tych książek, no i grzywną też niezłą dostał xD.



Re: Skazany za piractwo
Autor: ginnyhermiona12 dnia 11-05-2008 o godz. 15:25:57
(Informacje o użytkowniku | Wyślij wiadomość)
jezu ci ludzie sa jacys rombnieci!!



Re: Skazany za piractwo
Autor: szulcik92 dnia 20-05-2008 o godz. 21:14:43
(Informacje o użytkowniku | Wyślij wiadomość)
I bardzo dobrze



Re: Skazany za piractwo
Autor: tonks222 dnia 21-05-2008 o godz. 12:59:06
(Informacje o użytkowniku | Wyślij wiadomość) http://www.hogwart-dom-pottera.blog.onet.pl
w pełni zgadzam się z wyrokiem.Może chciał być sławny i żeby takim być tyko ten pomysł wpadł mu do głowy?Tego nie wiem ale sądze ze mu się należało.



Re: BMWa135
Autor: KlamPinokioKlam dnia 02-11-2008 o godz. 00:16:34
(Informacje o użytkowniku | Wyślij wiadomość)
1990 ford ranger a70 automatic transmission outer parts [130.aw1bi8.az.pl] | dodge ram 350 van [772.3kigl1.az.pl] | 88 ford ranger xlt parts and accsesories [524.iise7h.az.pl] | keilrippenriemen audi a3 tdi [756.cdsrl8.az.pl] | ford ranger 2.3 liter engine parts [679.ub8jha.az.pl] | audi a4 cabriolet 2010 [429.cdsrl8.az.pl] | 2000 dodge ram 1500 steering knuckle [262.eprxu1.az.pl] | 2000 dodge ram 2500 towing capacity [269.njne13.az.pl] | 1994 dodge ram 2500 ramsl t four wheel drive [95.eprxu1.az.pl] | dodge ram body decal kits [790.3kigl1.az.pl] | ford ranger edge parts performance [720.ub8jha.az.pl] | 1996 ford ranger code p1270 [254.iise7h.az.pl] | 2001 ford ranger wheels [362.iise7h.az.pl] | audi a4 cabriolet 3 0l tdisline [431.gan0jz.az.pl] | 1988 ford ranger for sale [95.aw1bi8.az.pl] | 2003 audi tt 1.8 roadster [139.732bkk.az.pl] | dodge ram black truck 4 door [789.njne13.az.pl] | 1995 ford ranger xlt [248.aw1bi8.az.pl] | 97 ford ranger extended cab for sale in fort worth [561.aw1bi8.az.pl] | dodge ram 2500 with 20 wheels [757.3kigl1.az.pl] | 2004 dodge ram 2500 4x4 *****mings diesel trucks [393.dld5nl.az.pl] | 1985 dodge ram window wipers linkage diagram [57.eprxu1.az.pl] | 99 dodge ram leather seats [595.njne13.az.pl] | 1999 audi a6 road test [65.732bkk.az.pl] | audi a3 1.8 turbo test sürüşü [238.bsirmu.az.pl] | audi a3 tuning club [273.cdsrl8.az.pl] | 89 ford ranger xlt [527.ub8jha.az.pl] | 1998 audi a4 quattro engine thermostat images [45.bsirmu.az.pl] | dodge ram srt10 a vendre [880.dld5nl.az.pl] | dodge ram 50 diesel [777.dld5nl.az.pl] | grille guards for a 2001 dodge ram 1500 sport [965.njne13.az.pl] | nuevo ford ranger 2008 2009 fabricado en brasil [877.iise7h.az.pl] | 2005 dodge ram 2500 4x4 [417.eprxu1.az.pl] | audi a3 2.0 tdi 2003 [248.gan0jz.az.pl] | 2003 ford ranger regular cab sub box [393.aw1bi8.az.pl] |


 
Książki
 » Insygnia Śmierci
 » Książę Półkrwi
 » Zakon Feniksa
 » Czara Ognia
 » Więzień Azkabanu
 » Komnata Tajemnic
 » Kamień Filozoficzny
 » J.K. Rowling
 » Andrzej Polkowski
 » Mary GrandPre
 » Wydawnictwa
 » O książkach
 » Jak powstał HP?
 » Streszczenia
 » Błędy
 » Ciekawostki
 » Słowniczek Zaklęć
 » Wydawnictwa
 » HP w liczbach
 » Czarna Magia
 » Bohaterowie
Zobacz także:
· J.K. Rowling nie ustaje w niesieniu pomocy
· Politycy! Czytajcie Pottera!
· The HP Alliance:
· Książki o Harrym w programie nauczania
· Rocznica wydania


Najpopularniejszy news na ten temat::
Premiera filmu w internecie!