STARTUJ Z HP NEWS! | DODAJ DO ULUBIONYCH | POLEĆ HARRY POTTER NEWS! | WSPÓŁPRACA Z HP NEWS | KONTAKT
Harry Potter - Newsy Harry Potter i Insygnia Śmierci Harry Potter - Artykuły Forum Harry Potter News Harry Potter News - księga gości Informacje o Harry Potter News  

Wiadomości: Książki Siódmy tom Filmy Wywiady Fan Fiction Fan Zone
HPNews.pl
   O stronie   Redakcja   K. Recenzentów   Kontakt   Prorok   Forum   Chat ()   FAQ   Prasa o nas   TOP 10   Mapa serwisu   Szukaj...
Menu
KsiążkiSiódmy tomFilmyPiąty filmGryHP NewsInneArchiwum
K. FilozoficznyK. TajemnicW. AzkabanuCzara OgniaZakon FeniksaKsiążę PółkrwiInsygnia Śmierci
K. FilozoficznyK. TajemnicW. AzkabanuCzara OgniaZakon Feniksa

Książki:O książkachJ.K. RowlingA. PolkowskiMary GrandPreWydawnictwaJak powstał HP?Błędy autorkiCiekawostkiSłownik ZaklęćHP w liczbachCzarna MagiaKim jest R.A.B.?Czarna Seria
Filmy:O filmachReżyserzyProducentAktorzyUrodziny aktorówBłędy w filmach
Świat Magii:HogwartQuidditchCzarna MagiaMagiczne...?SmokiWMIGUROK
Twoje kontoE-kartkiPWRanking fanówFan FictionGaleriaPsychotestyQuizyFan MiesiącaDownloadWasze listyDowcipyLinkiWyślij newsaWyślij artykułDołącz do nas!
K. FilozoficznyK. TajemnicW. AzkabanuCzara OgniaZakon FeniksaQuidditch WC
 FORUM:Ogólna dyskusjaKsiążkiFilmyGryHarry Potter 6Harry Potter 7StronaFan FictionFan ArtInna twórczośćOff-Topic
Sponsorzy

Aktualnie brak

Login
Pseudonim

Hasło

Nie masz jeszcze konta? Możesz sobie założyć. Jako zarejestrowany użytkownik będziesz miał kilka przywilejów.
Cytat dnia

"- Tak.

- Tak, proszę pana.

- Nie ma potrzeby mówić do mnie per pan, panie profesorze."
- Harry Potter/Severus Snape

Konkurs!
HPNews.pl organizuje konkurs na najlepsze opowiadanie fan-fiction. Pokaż swój talent! Napisz opowiadanie!
HPNews.pl » Artykuły » HP News » Nabór do redakcji otwarty!
OGŁOSZENIE

OGŁOSZENIE

Nabór do redakcji otwarty!

Po długiej przerwie znowu otwieramy szansę dla tych z Was, którzy chcieliby znaleźć się w redakcji naszego serwisu! Nabór do redakcji właśnie został otwarty. Od tego momentu możecie przysyłać swoje zgłoszenia. Nim jednak to zrobicie, zajrzyjcie koniecznie pod „więcej…” i przeczytajcie wymagania wobec kandydatów na redaktorów. Tam też dowiecie się, na jakie stanowiska w redakcji można się obecnie zgłaszać, jak będzie przebiegał nabór oraz jak powinno wyglądać prawidłowo napisane zgłoszenie do redakcji. Informacje te za niedługi czas dostępne będą także w dziale „Nabór do redakcji” w menu po lewej stronie.

Na czym polega cały ten "nabór"?

Na czym polega taki nabór? Otóż gdy akurat potrzebujemy kilku redaktorów do konkretnych zadań (np. newsman albo autor artykułów), ogłaszamy na stronie, że nabór został otwarty. Nabór ten jest swego rodzaju konkursem, do którego może zgłosić się każdy. Wystarczy wówczas wysłać zgłoszenie (gdy nabór jest otwarty, podajemy co powinno się znaleźć w takim zgłoszeniu) na adres admin@hpnews.pl (zawsze przy ogłaszaniu naboru podajemy, kiedy mija termin przysyłania zgłoszeń). Niedługo po napłynięciu wszystkich zgłoszeń każdy chętny dostaje specjalne zadanie do wykonania, by pokazał, co potrafi. (Np. kandydat na newsmana musi poszukać, napisać i przysłać newsy z kilku ostatnich dni). Na wykonanie zadania jest kilka dni czasu – zawsze przy wysyłaniu zadań informujemy, do kiedy trzeba przysłać wykonane zadanie.

Następnie wykonane prace podlegają ocenie i autorzy tych najlepszych zostają przyjęci do redakcji.

###

Co każdy redaktor wiedzieć powinien, czyli co wymagamy od redaktorów:

1. Znajomość treści książek o Harrym Potterze - tego chyba nie trzeba komentować. Ktoś, kto nie ma zielonego pojęcia o książkach Rowling, nie zostanie redaktorem naszego serwisu
2. Rzetelność i pracowitość - Jeśli czujesz, że po paru dniach Ci się znudzi - nie wysyłaj zgłoszenia. Redaktor HP News musi znaleźć w tygodniu parę godzin, aby wykonać powierzone mu zadania najlepiej jak potrafi.
3.Umiejętność przelewania myśli "na papier" w stopniu poprawnym - osoba będąca redaktorem powinna orientować się w zasadach ortografii i gramatyki, by jej teksty wyglądały schludnie i estetycznie, nie były składowiskiem "ortów"
4. Znajomość języka obcego - jest ona mile widziana (ale nie obowiązkowa), w celu podniesienia jakości dodawanych informacji, których źródłem są witryny zagraniczne
5. Kultura osobista - Każdy redaktor winien zachować kulturę osobistą przy wyrażaniu własnego zdania, pamietając, że pracuje na wizerunek swój i całego serwisu. Nie chodzi o przesadną grzeczność, ale nie wolno też przeginać w drugą stronę. Wulgaryzmy, kolokwializmy, używanie dziwnego, niezrozumiałego slangu w rozmowach z innymi członkami redakcji, oraz odwiedzającymi - kategorycznie zabronione!
6. Odpowiedzialność - redaktor jest odpowiedzialny za swoje słowa i czyny. Dlatego czasami lepiej nie napisać nic, niż palnąć gafę.
7. Ogólna znajomośc naszego serwisu - spotkaliśmy się z przypadkiem, iż chętny na redaktora podczas pierwszej rozmowy zapomniał, jaki jest adres naszej strony... Dlatego zakładamy, że jeśli chcecie pomóc w rozwoju naszego serwisu, to macie ogólne rozeznanie i wiecie, co się w nim znajduje, kto jest w redakcji itp.

...oraz czego u redaktorów NIE lubimy:

1. Pochopne decyzje - często zdarza się, że komuś w pierwszej chwili strona wyda się fajna, będzie chciał zgłosic się na redaktora, wyśle zgłoszenie, a później o tym zapomni. Takie coś w żadnym wypadku nie przejdzie, więc zanim siezgłosicie zastanówcie się dwa razy, czy napewno spełniacie w miarę dobrze wszystkie wymagania i czy będziecie mieli chęci i czas, by pomóc rozbudowywać serwis.
2. Rzucanie słów "na wiatr" - bardzo przykra cecha, którą posiada wiele osób. Nie należy nadawać sobie zbyt wielkiego tempa na samym początku, by za chwilę zrezygnować całkowicie. Lepiej robić mniej w dłuższym czasie, niż zrobić szybko w krótkim i zaprzestać całkowicie po paru dniach. To nie wchodzi w grę.
3. Chęć rządzenia - jest to dosyć niemiłe, gdy któryś z redaktorów zaczyna zachowywać się tak, jak gdyby to on był webmasterem strony. Zgadza się, nad serwisem pracujemy wspólnie, na wszelkie propozycje, pomysły, uwagi jesteśmy otwarci. Jednak nie zapominajcie, że właścicielami strony jest Grupa HP News 3 i to oni decydują o większości spraw. Jeśli komuś się coś nie podoba - nikt nie broni, aby założyć własną stronę. Ciekawe tylko, czy okaże się to wówczas takie proste?
4. Łamanie praw autorskich - niestety, jest to już w Internecie niemal rzecz powszechna. Każdy redaktor musi zapamiętać raz na zawsze: NIGDY nie wolno kopiować tekstu czy czegokolwiek innego bez podania źródła. Najlepiej w ogóle nie kopiować, a napisać własnymi słowami! W innym wypadku jest to po prostu kradzież.
5. Brak szacunku dla odwiedzających - bez odwiedzających ten serwis by nie istniał. Pamiętajcie, że każdy czytelnik to skarb. Odwiedzający ma zawsze rację!Dlatego należy zawsze być uprzejmym, pisać "Wy, Was" itd. z dużej litery, nie ignorować piszących do Was czytelników pamiętając, iż pracujecie na wizerunek własny i serwisu.

Przejdźmy teraz do milszych rzeczy, takich jak procedura zgłoszeniowa. Zgłoszenie może wysłać każdy, kto przeczytał powyższe zasady i normy, oraz wie, że potrafi się do nich ustosunkować. Nie może to być jednak krótki email typu "Cześć, czy mogę robić z Wami stronkę?" - takie coś odrzucamy w pierwszej kolejności. Aby zostać przyjętym, na początek należy ułożyć swego rodzaju "Formularz zgłoszeniowy" w emailu z następującymi informacjami:

* Imię kandydata
* Wiek kandydata
* Miasto
* Ksywka, jaką kandydat chce mieć na stronie
* Czy pracował już kiedyś na jakiejś stronie o HP, a jeśli tak - to czym się tam zajmował
* Zainteresowania
* Czy i jakie zna języka obce, oraz w jakim stopniu
* Czym chciałbyś/chciałabyś się zajmować na naszej stronie? Być newsmanem, osobą rozsyłającą newsletter, autorem artykułów, grafikiem czy tłumaczem?


Po co to wszystko? Chcemy wiedzieć mniej więcej, z kim mamy do czynienia. Oprócz tego wiemy, że wysilić się i ułożyć w ten sposób list są w stanie tylko Ci z Was, którym naprawdę zależy na miejscu w redakcji. Tym sposobem chcemy ich wyselekcjonować. Piszcie w e-mailu prawdę i tylko prawdę. Nie musicie być skromni i jeśli macie jakieś osiągnięcia, to je wymieńcie. Z drugiej strony, nie piszcie na przykład, że znacie w dobrym stopniu angielski, jeśli tak naprawdę nie znacie. Gwarantuję Wam, że wszelkie kłamstwa i tak szybko wyjdą na jaw! Żaden taki e-mail nie pozostanie bez odpowiedzi, obiecujemy. Po upływie terminu zgłoszeń (czyli po 15 kwietnia) każdy dostanie różne zadanie w zależności od tego, do jakiej funkcji w redakcji się zgłosił. Jest to konieczne, gdyż chcemy zobaczyć, jak chętny na redaktora umie wykonywać czynności, którymi później miałby się zajmować w serwisie. To, jak kandydat pisze, dużo mówi o jego zdolnościach i wadach. Wykonując zadanie, pisać należy ładnie, ciekawie i w miarę bezbłędnie. Gotowi do wysyłania zgłoszeń? Czekamy na Wasze kandydatury pod adresem admin@hpnews.pl. Obecnie nie jesteśmy w stanie powiedzieć, ile osób dostanie się do redakcji. Myślę jednak, że konkurencja będzie spora, więc się przyłóżcie. Termin wysyłania zgłoszeń upływa dnia 15 kwietnia, tak więc zacznijcie myśleć nad tym już dzisiaj!

Przypominamy! Obecnie poszukujemy ludzi na stanowiska NEWSMANA, OSOBY WYSYŁAJĄCEJ NEWSLETTER, AUTORA ARTYKUŁÓW, GRAFIKA oraz TŁUMACZA!

© Copyright - Seweryn Lipoński "Lipa"

Autor: larwa | 2008-04-01 12:01:47


Re: Nabór do redakcji otwarty!
Autor: lemonia dnia 01-04-2008 o godz. 15:21:36
(Informacje o użytkowniku | Wyślij wiadomość)
Mam nadzieję że zgłoszą się chętni, ja chętnie zostałabym newsmanem a raczej newswoman ale gdybym była ciut starsza i miała doświadczenie;) No cóż czekam na wyniki wyborów


  • Re: Nabór do redakcji otwarty!
    Autor: larwa 01-04-2008 o godz. 16:24:57

    Niewielu ma doświadczenie w tej pracy jak się zgłasza, to tutaj jest najlepsze miejsce żeby je zdobyć. Zgłoś się!

Re: Nabór do redakcji otwarty!
Autor: Mary dnia 01-04-2008 o godz. 16:26:23
(Informacje o użytkowniku | Wyślij wiadomość) http://smallperson.blog.onet.pl
zyczę powodzenia tym co się zgłoszą. Ja może spróbuje innym razem;)



Re: Nabór do redakcji otwarty!
Autor: Lina dnia 01-04-2008 o godz. 16:38:59
(Informacje o użytkowniku | Wyślij wiadomość)
Niestety, jestem za słaba w językach by móc pomóc.



Re: Nabór do redakcji otwarty!
Autor: tonks222 dnia 01-04-2008 o godz. 16:49:45
(Informacje o użytkowniku | Wyślij wiadomość) http://www.hogwart-dom-pottera.blog.onet.pl
Ja bardzo chciałabym zostać redaktorem ale jestem niezbyt doświadczona.A szkoda:-(



Re: Nabór do redakcji otwarty!
Autor: Marta_Evans dnia 01-04-2008 o godz. 17:46:12
(Informacje o użytkowniku | Wyślij wiadomość)
Zachęcam aby się zgłaszać, nawet jeśli nie macie jakiegoś specjalnego doświadczenia, jak to piszą osoby powyżej. Wystarczy mieć chęci i czas. Im więcej newsów tym lepiej! Chętnie bym się zgłosiła, niestety brakuje mi czasu :(


  • Re: Nabór do redakcji otwarty!
    Autor: gibol1412 01-04-2008 o godz. 17:51:28

    Hej:) Ja właśnie też bym się zgłosił, ale nie mam takiej możliwości jak inni, ponieważ nie mam komputera:( Pozdrawiam:)

Re: Nabór do redakcji otwarty!
Autor: gibol1412 dnia 01-04-2008 o godz. 17:48:22
(Informacje o użytkowniku | Wyślij wiadomość)
A ja nawet nie mam komputera z internetem i korzystam z komputerów w rożnych darmowych miejscach takich jak np. biblioteka publiczna, czasem praca lub u kogoś ze znajomych czy rodziny. Pozdrawiam wszystkich co wspierają ten serwis duchem i oczywiście innymi sposobami;0



Re: Nabór do redakcji otwarty!
Autor: Ginny00 dnia 01-04-2008 o godz. 18:33:16
(Informacje o użytkowniku | Wyślij wiadomość) http://andreaskofler.com
Ja niestety nie mam czasu... za rok matura, a jeszcze mam wiele zajec pozalekcyjnych:D ale zycze powodzenia:)



Re: Nabór do redakcji otwarty!
Autor: tonks222 dnia 01-04-2008 o godz. 19:06:49
(Informacje o użytkowniku | Wyślij wiadomość) http://www.hogwart-dom-pottera.blog.onet.pl
No może i bym się nadała ale nie znam wielu języków.Znam troszkę angielskiego i francuskiego ale nic poza tym.



Re: Nabór do redakcji otwarty!
Autor: julias10 (juliasabiniarz@gmail.com) dnia 01-04-2008 o godz. 20:10:28
(Informacje o użytkowniku | Wyślij wiadomość) http://www.harrypotterijegofani.blog.onet.pl
Jestem tu od niedawna i tak niezabardzo wiem co znaczy słowo "newsman" i "newsletter". Proszę żeby ktoś mi to wyjaśnił !!! Może bym się zgłosiła jeśli mi ktoś to wyjaśni.


  • Re: Nabór do redakcji otwarty!
    Autor: Marta_Evans 01-04-2008 o godz. 21:12:39

    Newsman to osoba, która rozsyła na poczty użytkowników, którzy chcą dostawać newslettery, najważniejsze newsy ze strony z minionego tygodnia czy jakieś innej rozpiętości czasu. Nie każdy może wchodzi na tą stronę, a na poczcie sprawdzi sobie, co ciekawego się zdarzyło.
  • Re: Nabór do redakcji otwarty!
    Autor: donia 01-04-2008 o godz. 22:57:36

    Hmm, chyba troszkę inaczej ;) Newsman to osoba, która wyszukuje w internecie newsy i wpisuje na strone, a osoba rozsyłająca newsletter układa jest w maila ;) To dwie różne funkcje...
  • Re: Nabór do redakcji otwarty!
    Autor: Marta_Evans 01-04-2008 o godz. 23:26:52

    Masz rację, źle to wyraziłam :D Chodziło mi o osobę, która rozsyła newslettery, nazwałam ją newsmanem, błędnie. ;]
  • Re: Nabór do redakcji otwarty!
    Autor: julias10 02-04-2008 o godz. 16:27:48

    Wielkie dzięki!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Re: Nabór do redakcji otwarty!
Autor: justii dnia 01-04-2008 o godz. 21:26:13
(Informacje o użytkowniku | Wyślij wiadomość) http://magianiepotrzebna.mylog.pl
Życzę powodzenia nowi redaktorzy! :)



Re: Nabór do redakcji otwarty!
Autor: donia (dodogoc@interia.pl) dnia 01-04-2008 o godz. 23:00:26
(Informacje o użytkowniku | Wyślij wiadomość)
Kurczę, coś cianko, na razie nie widzę dużego zainteresowania :| A ja... Ehh, jak zwykle boję sie o mój brak czasu.. Ale można by się zastanowić, to może mi wiele dać... :) Trzymam kciuki za wybór nowych redaktorów, bo zależy mi na tej stronce ;)



Re: Nabór do redakcji otwarty!
Autor: gosia44 dnia 02-04-2008 o godz. 12:45:53
(Informacje o użytkowniku | Wyślij wiadomość)
Ja nie znam się zbyt dobrze na komputerze i internecie, ale wierzę, że zgłosi się wielu chętnych. I z pewnością dobrze się spiszą, czego życzę im samym, właścicielom strony oraz wszystkim nam - potteromaniakom.



Re: Nabór do redakcji otwarty!
Autor: Jarinho dnia 02-04-2008 o godz. 14:16:22
(Informacje o użytkowniku | Wyślij wiadomość)
Właśnie wysłałem podanie :) Ciekawe czy coś z tego będzie :)


  • Re: Nabór do redakcji otwarty!
    Autor: Lina 02-04-2008 o godz. 15:30:31

    Życzę powodzenia, dobrze, że w końcu ktoś się zgłosił.

Re: Nabór do redakcji otwarty!
Autor: fenix dnia 02-04-2008 o godz. 16:34:57
(Informacje o użytkowniku | Wyślij wiadomość) http://www.swiatnaszychksiag.bloog.pl
Choroba, a ja się chyba zgłoszę. A co mi tam. Co prawda w okolicach egzaminów gimanzjalnych mogę być trochę zajęta, ale coś uściubolę jak się zdecyduję, a i potem nie powinno być problemu :P


  • Re: Nabór do redakcji otwarty!
    Autor: Lina 02-04-2008 o godz. 17:19:42

    Tobię też życzę powodzenia.
  • Re: Nabór do redakcji otwarty!
    Autor: fenix 03-04-2008 o godz. 20:45:03

    Dzięki ;) Właśnie wysłałam. Uuhu! xDD

Re: Nabór do redakcji otwarty!
Autor: Ella_ dnia 02-04-2008 o godz. 16:46:30
(Informacje o użytkowniku | Wyślij wiadomość)
Ja pewnie bym się zgłosiła ale brakuje mmi czasu i zdolności! Ja nie potrafię sklecić najprostrzego zdania bez pomyłki (jakiej kolwiek):D



Re: Nabór do redakcji otwarty!
Autor: Ginny2 dnia 02-04-2008 o godz. 18:17:57
(Informacje o użytkowniku | Wyślij wiadomość)
Chętnie bym się zgłosiła... Ale nie mam czasu...



Re: Nabór do redakcji otwarty!
Autor: Elomi (elomi@interia.eu) dnia 03-04-2008 o godz. 09:03:31
(Informacje o użytkowniku | Wyślij wiadomość) http://seyla-kirthia.mylog.pl
Zaczęłam poważnie zastanawiać się nad zgłoszeniem do redakcji na stanowisko autora artykułów. Dobrze, że termin zgłaszania jest dosyć długi, gdyż będę miała czas na zastanowienie się. Kto wie, może uda mi się dostać do redakcji? Chociaż z drugiej strony, nie wiem, czy się nadaję. A, tam. Jak się zdecyduję, to napiszę. Skądinąd wszystkim, którzy już się zgłosili i zamierzają się zgłosić, życzę powodzenia.^^



Re: Nabór do redakcji otwarty!
Autor: jesii dnia 03-04-2008 o godz. 16:00:18
(Informacje o użytkowniku | Wyślij wiadomość)
Znam jezyk angielski mysle, ze dobrze.. w koncu juz 10 lat sie czlowiek uczy hehe. Ale czasem jak jest jakis tekst to po prostu Czarna Magia. A znow w newsami to ja nawet nie wiem gdzie szukac :) bo przewaznie znajduje przypadkiem... a czasu mam duzo.. heehe :D



Re: Nabór do redakcji otwarty!
Autor: Tom_Evans (tom_evans@o2.pl) dnia 05-04-2008 o godz. 19:02:50
(Informacje o użytkowniku | Wyślij wiadomość)
Ja postanowiłem się zgłosić i właśnie to zrobiłem. Mam małe doświadczenie, jeśli chodzi o pisanie artykułów, choć nie na stronach potterowskich. Może mi się powiedzie? Jeśli tak, to obiecuję, że będę dawać z siebie wszystko, jeśli nie, no cóż, będę trzymał kciuki za nowych redaktorów. Przecież chodzi tu głównie o ten wspaniały serwis, prawda?



Re: Nabór do redakcji otwarty!
Autor: lilyevans dnia 12-04-2008 o godz. 00:04:24
(Informacje o użytkowniku | Wyślij wiadomość)
może się zgłoszę do pisania artykułów, sama nie wiem



Re: Nabór do redakcji otwarty!
Autor: Mr_D dnia 13-04-2008 o godz. 19:05:10
(Informacje o użytkowniku | Wyślij wiadomość) http://www.mojageneracja.pl/7488126/
Ja już sie zgłosiłem :D


  • Re: Nabór do redakcji otwarty!
    Autor: Ella_ 16-04-2008 o godz. 16:10:46

    Życzę powodzenia:*

Re: Nabór do redakcji otwarty!
Autor: Aglagla dnia 15-04-2008 o godz. 18:13:24
(Informacje o użytkowniku | Wyślij wiadomość) http://www.epotter.pl
Jestem świeżutka choć poczynania tejże stronki śledzę od dawien dawna. Zgłoszenie wysłałam (w ostatnim dniu!) i czekam na odpowiedz z entuzjazmem do pracy działania!


  • Re: Nabór do redakcji otwarty!
    Autor: Ella_ 16-04-2008 o godz. 16:11:26

    Tobie również życzę powodzenia:*

Re: Nabór do redakcji otwarty!
Autor: Remusfan dnia 16-04-2008 o godz. 17:49:21
(Informacje o użytkowniku | Wyślij wiadomość)
Cześć. Jawa, z tej strony Remusfan/fan Lupina. Czy oferta jest jeszcze aktualna? BO nie wiem czy mój mail doszedł. Moje gg to 8313494.



Re: Nabór do redakcji otwarty!
Autor: Pscolka dnia 23-04-2008 o godz. 20:15:46
(Informacje o użytkowniku | Wyślij wiadomość)
Hey, czy są już jakieś wyniki? Ja dostałam maila i wysłałam odpowiedź, ale po tym nie mam żadnego kontaktu...


  • Re: Nabór do redakcji otwarty!
    Autor: Pscolka 28-04-2008 o godz. 22:36:46

    Hey! Nadal nie ma żadnej odpowiedzi :( A szkoda :( Na wszelki wypadek podam tutaj gg 5737360
 
Zobacz także:
· Kolekcjonerekie figurki już jesienią
· Przewodniczący stowarzyszenia chorych na dyspraksję wdzięczny Danowi
· Trailer już jest!
· Emma Thompson napisze scenariusz!
· "Rok z życia" Rowling w Australii


Najpopularniejszy news na ten temat::
Konkurs na najlepszego fan ficka

Ocena newsa
Wynik głosowania: 5
Głosów: 24


Oceń tego newsa:

Wyśmienity
Bardzo dobry
Dobry
Przyzwoity
Zły

Opcje

 Drukuj tego newsa Drukuj tego newsa

Z ostatniej chwili
· Zabawny wywiad z Danem w
· Nowe figurki wchodzą na rynek
· Dołącz do redakcji!
· Sesja zdjęciowa Emmy dla "Vogue"
· Matt na konwencji Dragon*Con
Stats
Top Users
1Gosia199362480
2Aniaaa52060
3bellatrix48110
4gibol141245610
504beata44070
6Ala43410
7Marta_Evans42320
8Lina38500
9Elomi36730
10gosia4433820

zobacz ranking...

Prorok Codzienny
Zobacz archiwalne numery
Współpraca

harry potter

Harry Potter: gra MMORPG

SOHO
Jedno wielkie ZŁODZIEJSTWO. Nie polecam !!! Konta...

Szukam prywatnej pożyczki
Witam szukam prywatnej pożyczki gdyż jestem w bar...

Proszę o pomoc. Pożyczka na chwilówki. 4k/rok
Potrzebuję pożyczki w wysokości 4000z...

Kategorie
· Wszystkie kategorie
· Fan Zone
· Filmy
· Gry
· HP News
· Inne
· Książki
Szukaj!


On-line
Aktualnie jest 155 gość(ci) i 0 użytkownik(ów) online.