STARTUJ Z HP NEWS! | DODAJ DO ULUBIONYCH | POLEĆ HARRY POTTER NEWS! | WSPÓŁPRACA Z HP NEWS | KONTAKT
Harry Potter - Newsy Harry Potter i Insygnia Śmierci Harry Potter - Artykuły Forum Harry Potter News Harry Potter News - księga gości Informacje o Harry Potter News  

Wiadomości: Książki Siódmy tom Filmy Wywiady Fan Fiction Fan Zone
HPNews.pl
   O stronie   Redakcja   K. Recenzentów   Kontakt   Prorok   Forum   Chat ()   FAQ   Prasa o nas   TOP 10   Mapa serwisu   Szukaj...
Menu
KsiążkiSiódmy tomFilmyPiąty filmGryHP NewsInneArchiwum
K. FilozoficznyK. TajemnicW. AzkabanuCzara OgniaZakon FeniksaKsiążę PółkrwiInsygnia Śmierci
K. FilozoficznyK. TajemnicW. AzkabanuCzara OgniaZakon Feniksa

Książki:O książkachJ.K. RowlingA. PolkowskiMary GrandPreWydawnictwaJak powstał HP?Błędy autorkiCiekawostkiSłownik ZaklęćHP w liczbachCzarna MagiaKim jest R.A.B.?Czarna Seria
Filmy:O filmachReżyserzyProducentAktorzyUrodziny aktorówBłędy w filmach
Świat Magii:HogwartQuidditchCzarna MagiaMagiczne...?SmokiWMIGUROK
Twoje kontoE-kartkiPWRanking fanówFan FictionGaleriaPsychotestyQuizyFan MiesiącaDownloadWasze listyDowcipyLinkiWyślij newsaWyślij artykułDołącz do nas!
K. FilozoficznyK. TajemnicW. AzkabanuCzara OgniaZakon FeniksaQuidditch WC
 FORUM:Ogólna dyskusjaKsiążkiFilmyGryHarry Potter 6Harry Potter 7StronaFan FictionFan ArtInna twórczośćOff-Topic
Sponsorzy

Aktualnie brak

Login
Pseudonim

Hasło

Nie masz jeszcze konta? Możesz sobie założyć. Jako zarejestrowany użytkownik będziesz miał kilka przywilejów.
Cytat dnia

"Ani myślę chodzić w czymś takim. Lubię, jak mi przewiewa intymne zakątki, to bardzo zdrowe..." - czarodziej na Mistrzostwach Świata w quidditchu

Konkurs!
HPNews.pl organizuje konkurs na najlepsze opowiadanie fan-fiction. Pokaż swój talent! Napisz opowiadanie!
HPNews.pl » Artykuły » Harry Potter i Insygnia Śmierci » Gdzie pójść w noc premiery siódmego tomu?
OGŁOSZENIE

OGŁOSZENIE

Gdzie pójść w noc premiery siódmego tomu?

Drodzy Potteromaniacy. W związku z nadchodzącą premierą Insygniów Śmierci zaprzyjaźniona księgarnia nadesłała nam krótki artykuł, który traktuje o sprzedawaniu podobnych dzieł "od kuchni". Nie jest to wbrew pozorom autoreklama, a liczne ciekawostki dotyczące dystrybucji książek przez duże hipermarkety i małe księgarnie, a jednocześnie apel do Potteromaniaków o docenianie pracy i wysiłku tych drugich. Zapraszamy do czytania.

Witam wszystkich!

Od razu przyznam się kim jestem - a jestem właścicielką Księgarni przy ul. Królewskiej 11 w Lublinie.
Widziałam na tym forum sporo wypowiedzi na temat cen siódmego tomu i tego, że gdzieniegdzie książka będzie wcześniej w sprzedaży i dlatego chciałabym przedstawić Wam całą tę sytuację z mojej perspektywy.

Po pierwsze, już drugi raz wydawnictwo Media Rodzina zgodziło się na to, żeby sieć Tesco sprzedawała książkę o Harrym Potterze dzień wcześniej. Jest to bardzo nieuczciwe, ponieważ ja zostałam zobowiązana do podpisania bardzo szczegółowej umowy, według której sprzedaż mogę zacząć dopiero w nocy z 25 na 26 stycznia. Dlaczego Tesco jest traktowane inaczej niż każda inna księgarnia? Jest to, jak by na to nie patrzeć, nie fair wobec pozostałych księgarzy.

Jeśli chodzi o sprzedaż taniej niż w księgarniach:
policzcie sobie, że za wydrukowanie książki najpierw płaci wydawca. Potem książkę kupuje hurtownia, i też na niej musi zarobić. Następnie książkę kupuje księgarnia detaliczna - i cóż - też musi zarobić, chociażby na płace dla pracowników, czy na prąd i wynajem lokalu.
"Harry Potter i Insygnia Śmierci" sprzedawane będą w Realu prawie za cenę dumpingową (czyli tylko kilka groszy więcej niż koszty produkcji, definicję dumpingu znajdziecie w wikipedii). Dodają do ceny wydawcy złotówkę lub 50 groszy i dzięki temu ich działalność jest zgodna z prawem. Ja fizycznie nie mogę sprzedawać książki w tej samej cenie, ponieważ mam ją z hurtowni, a nie z wydawnictwa, i muszę mieć pieniążki na płace dla moich pracowników. Swoją drogą w dniu premiery siódmy tom będzie u mnie o 10% tańszy (miękka okładka 45, twarda 53 zł).

I ostatnia, ale NAJWAŻNIEJSZA rzecz: małe księgarnie naprawdę dbają o swoich Klientów!
Ja już po raz czwarty organizuję bardzo dużą promocję książek o Harrym Potterze. 4 lata temu, za zgodą miasta, udało mi się sprawić, że ulica Królewska zmieniła się w ulicę Pokątną, natomiast 2 lata temu gościło u nas Ministerstwo Magii i rozdawaliśmy zieloną zupę pomidorową :) (zdjęcia znajdują się na naszej stronie internetowej)

A więc chciałabym wysłać do Was apel:

Fani Harry'ego Pottera, nie zapominajcie o małych Księgarniach!

Tylko w małej, prywatnej księgarni można zorganizować ciekawą promocję.
Tylko w małej, prywatnej księgarni sprzedawcy w noc premiery książki "Harry Potter i Insygnia Śmierci" zajmą się jak trzeba klientami.
Tylko w małej, prywatnej księgarni kompetentny sprzedawca podpowie wam, jakie ma ciekawe książki, co jest na rynku nowego, co warto przeczytać. Próbowaliście kiedyś dowiedzieć się takich rzeczy w Empiku albo w Tesco? Tam sprzedawcy (którzy równie dobrze mogliby sprzedawać samochody albo telefony, tak mało obchodzą ich książki...) poproszą was tylko: "Autor, tytuł", po czym sprawdzą w komputerze czy mają daną pozycję.

Mam nadzieję, że artykuł nie brzmi jak autoreklama, nie było to moim celem. Chciałam Wam tylko opisać zaistniałą sytuację z punktu widzenia księgarza.

Więcej szczegółów znajdziecie na naszej stronie internetowej: www.czytambolubie.pl

Pozdrawiam Was gorąco i czekam na Wasze odpowiedzi!
Piszcie też do mnie maile: czytambolubie@republika.pl


Wiadomość nadesłał(a): ksiegarnia. Dziękujemy za info!

Autor: Agunia | 2008-01-24 11:30:13


Re: Gdzie pójść w noc premiery siódmego tomu?
Autor: Dreams dnia 24-01-2008 o godz. 18:13:20
(Informacje o użytkowniku | Wyślij wiadomość)
Ja niestety na premierę mie pójdę, ponieważ jestem chora..;(. Ale książkę kupię kilka dni póżniej w małej księgarni, gdzie są tańsze. Często tam zaglądam i jestem zadowolona z zakupionych tam książek.



Re: Gdzie pójść w noc premiery siódmego tomu?
Autor: lemonia dnia 24-01-2008 o godz. 14:18:52
(Informacje o użytkowniku | Wyślij wiadomość)
no ma rację, ale w Empiku też jest ok!ja idę do małej księgarni i tyle.



Re: Gdzie pójść w noc premiery siódmego tomu?
Autor: haniuuula dnia 24-01-2008 o godz. 14:23:58
(Informacje o użytkowniku | Wyślij wiadomość)
hmm no racja zgadzam sie co do reala ale w Empiku jest naprawde ok !i to wcale nie prawda że tylko w małej ksiagarni sprzedawca sie zajmie klijentem ! dla mnie to jest autoreklama, moze nie było to głownym celem ale troche na pewno;/ w Empiku tez mozna sie dowiedziec co warto przeczytac no oi jest wiekszy wybór;]


  • Re: Gdzie pójść w noc premiery siódmego tomu?
    Autor: Mary 24-01-2008 o godz. 14:55:24

    Tak??? W Empiku też można się dowiedzieć co warto przeczytać(chyba encyklopedie;/)...w którym????

Re: Gdzie pójść w noc premiery siódmego tomu?
Autor: Mary dnia 24-01-2008 o godz. 14:53:31
(Informacje o użytkowniku | Wyślij wiadomość) http://smallperson.blog.onet.pl
Bardzo ciekawy artykuł teraz mam spory dylemat bo chciałam iść na premierę do Empiku, ale obok mnie znajduje sie księgarnia, która również organizuje premierę. A premiera już jutro i mam malutko czasu na zdecydowanie się....



Re: Gdzie pójść w noc premiery siódmego tomu?
Autor: ginny_00 dnia 24-01-2008 o godz. 15:01:18
(Informacje o użytkowniku | Wyślij wiadomość)
W empiku też jest bardzo fajnie. I u mnie w miejscowości, w Empiku, zawsze mogę się dowiedzieć co jest nowego na rynku, albo co jest warte przeczytania. Sprzedawcy są bardzo chętni do udzielania mi takich informacji. A to dla mnie bardzo ważne, bo strasznie lubię czytać.



Re: Gdzie pójść w noc premiery siódmego tomu?
Autor: bellatrix dnia 24-01-2008 o godz. 15:07:52
(Informacje o użytkowniku | Wyślij wiadomość)
u mnie, w księgarni świat książki hp7 jest wystawiony już ^^ nie wiem, czy się cieszyć...? to jest wredne :D przykleiłam się do tej szyby i nie mogłam odejść :D



Re: Gdzie pójść w noc premiery siódmego tomu?
Autor: Achaja dnia 24-01-2008 o godz. 16:55:09
(Informacje o użytkowniku | Wyślij wiadomość) http://www.wand.blog.onet.pl
wiecie gdzie będzie największa premiera we Wrocku??=) nie chodzi mi koniecznie o ilość osób ,ale o jakieś zabawy ,konkursy etc...:)



Re: Gdzie pójść w noc premiery siódmego tomu?
Autor: Smoczyca dnia 24-01-2008 o godz. 16:56:51
(Informacje o użytkowniku | Wyślij wiadomość)
fajny artykuł! jeśli mam wybór to zdecydowanie wolę iść kupić książkę do księgarni (ewentualnie przez internet), bo księgarnie "traktują" książki tak jak należy a nie jak towar, którego trzeba sprzedać jak najwięcej i po jak najniższej cenie, a tak właśnie robią hipermarkety



Re: Gdzie pójść w noc premiery siódmego tomu?
Autor: Anna_16 dnia 24-01-2008 o godz. 18:49:12
(Informacje o użytkowniku | Wyślij wiadomość) http://hermionaa-granger.blog.onet.pl/
Fajnie, ciekawy art. i dzięki za inf



Re: Gdzie pójść w noc premiery siódmego tomu?
Autor: Agacik dnia 24-01-2008 o godz. 21:32:26
(Informacje o użytkowniku | Wyślij wiadomość) http://kolo-czarownic.blog.onet.pl. LUB xxxwariatkixxx.blog.onet.pl
najlepiej isc do jakies malej ksiegarni :) malo ludzi i lepsze nagrody do wygrania :) i można przed konkursem przypomniec sobie pottera ;) bo po tak dlugim czasie mozna duzo zapomniec....ech Male ksiegarnie sa COOL



Re: Gdzie pójść w noc premiery siódmego tomu?
Autor: Scarlett dnia 24-01-2008 o godz. 21:38:09
(Informacje o użytkowniku | Wyślij wiadomość) http://melancholijna.ownlog.com
hm może i fajniej jest w małej miejscowej księgarni, ale mimo że w moim mieście są 3 to żadna nie organizuje premiery więc jede do Empiku do Krakowa na Rynek ;D wybiera sie może tam ktoś jeszcze? ;> nie byłam jeszcze na żadnej premierze i mam nadzieje, że tej nie zapomne do końca życia :]
nawiasem sądzę, że to strasznie niesprawiedliwe, że takie Tesco czy inne duperszwance sprzedaja HP wcześniej, szczerze mówiąc wątpie, aby wielu ludzi kupiło ksiązki przed premierą, bo to żadna atrakcja, a takie hipermarkety psują tylko cały, dla nas w sumie 'święty', nastrój oczekiwania... szkoda słów na takie coś :|



Re: Gdzie pójść w noc premiery siódmego tomu?
Autor: Elomi (elomi@interia.eu) dnia 25-01-2008 o godz. 07:08:40
(Informacje o użytkowniku | Wyślij wiadomość) http://seyla-kirthia.mylog.pl
A ja tam na żadną premierę nie idę^^ Jakoś nie mam na to ochoty, wolę sama, w ciszy, cieszyć się tym, że mam swoją od dawna oczekiwaną książkę. Ale gdybym miała iść, to chyba bym poszła do takiej "małej, prywatnej księgarni".



Re: Gdzie pójść w noc premiery siódmego tomu?
Autor: Lina dnia 25-01-2008 o godz. 23:13:38
(Informacje o użytkowniku | Wyślij wiadomość)
A ja właśnie idę do takiej małej księgarni, ale wątpię, by była aż tak fajna atmosfera. I tak dobrze, że choć premiera jest w Tarnobrzegu.



Re: Gdzie pójść w noc premiery siódmego tomu?
Autor: 04beata dnia 29-01-2008 o godz. 16:33:14
(Informacje o użytkowniku | Wyślij wiadomość)
U mnie w mieście nik nic nie organizuje. Chyba będe musiała poczekać do rana.



Re: Gdzie pójść w noc premiery siódmego tomu?
Autor: 04beata dnia 29-01-2008 o godz. 16:33:15
(Informacje o użytkowniku | Wyślij wiadomość)
U mnie w mieście nik nic nie organizuje. Chyba będe musiała poczekać do rana.


 
Zobacz także:
· Kolekcjonerekie figurki już jesienią
· Przewodniczący stowarzyszenia chorych na dyspraksję wdzięczny Danowi
· Trailer już jest!
· Emma Thompson napisze scenariusz!
· "Rok z życia" Rowling w Australii


Najpopularniejszy news na ten temat::
Czarna Seria

Ocena newsa
Wynik głosowania: 4.5
Głosów: 16


Oceń tego newsa:

Wyśmienity
Bardzo dobry
Dobry
Przyzwoity
Zły

Opcje

 Drukuj tego newsa Drukuj tego newsa

Z ostatniej chwili
· Zabawny wywiad z Danem w
· Nowe figurki wchodzą na rynek
· Dołącz do redakcji!
· Sesja zdjęciowa Emmy dla "Vogue"
· Matt na konwencji Dragon*Con
Stats
Top Users
1Gosia199362480
2Aniaaa52060
3bellatrix48110
4gibol141245610
504beata44070
6Ala43410
7Marta_Evans42320
8Lina38500
9Elomi36730
10gosia4433820

zobacz ranking...

Prorok Codzienny
Zobacz archiwalne numery
Współpraca

harry potter

Harry Potter: gra MMORPG

UDZIELĘ POŻYCZKI PRYWATNEJ DO 10000ZŁ
JESTEM PRYWATNYM INWESTOREM W WIELU SERWISACH KTÓ...

udzielam prywatnych pożyczek
Udzielam prywatnych pożyczek bez przedpłat osobom...

Oszczędzanie pieniędzy na IKE
Czy ktoś z Was oszczędza swoje pieniądze na indyw...

Kategorie
· Wszystkie kategorie
· Fan Zone
· Filmy
· Gry
· HP News
· Inne
· Książki
Szukaj!


On-line
Aktualnie jest 87 gość(ci) i 2 użytkownik(ów) online.