STARTUJ Z HP NEWS! | DODAJ DO ULUBIONYCH | POLEĆ HARRY POTTER NEWS! | WSPÓŁPRACA Z HP NEWS | KONTAKT
Harry Potter - Newsy Harry Potter i Insygnia Śmierci Harry Potter - Artykuły Forum Harry Potter News Harry Potter News - księga gości Informacje o Harry Potter News  

Wiadomości: Książki Siódmy tom Filmy Wywiady Fan Fiction Fan Zone
HPNews.pl
   O stronie   Redakcja   K. Recenzentów   Kontakt   Prorok   Forum   Chat ()   FAQ   Prasa o nas   TOP 10   Mapa serwisu   Szukaj...
Menu
KsiążkiSiódmy tomFilmyPiąty filmGryHP NewsInneArchiwum
K. FilozoficznyK. TajemnicW. AzkabanuCzara OgniaZakon FeniksaKsiążę PółkrwiInsygnia Śmierci
K. FilozoficznyK. TajemnicW. AzkabanuCzara OgniaZakon Feniksa

Książki:O książkachJ.K. RowlingA. PolkowskiMary GrandPreWydawnictwaJak powstał HP?Błędy autorkiCiekawostkiSłownik ZaklęćHP w liczbachCzarna MagiaKim jest R.A.B.?Czarna Seria
Filmy:O filmachReżyserzyProducentAktorzyUrodziny aktorówBłędy w filmach
Świat Magii:HogwartQuidditchCzarna MagiaMagiczne...?SmokiWMIGUROK
Twoje kontoE-kartkiPWRanking fanówFan FictionGaleriaPsychotestyQuizyFan MiesiącaDownloadWasze listyDowcipyLinkiWyślij newsaWyślij artykułDołącz do nas!
K. FilozoficznyK. TajemnicW. AzkabanuCzara OgniaZakon FeniksaQuidditch WC
 FORUM:Ogólna dyskusjaKsiążkiFilmyGryHarry Potter 6Harry Potter 7StronaFan FictionFan ArtInna twórczośćOff-Topic
Sponsorzy

Aktualnie brak

Login
Pseudonim

Hasło

Nie masz jeszcze konta? Możesz sobie założyć. Jako zarejestrowany użytkownik będziesz miał kilka przywilejów.
Cytat dnia

"Problem w tym, panie premierze, że tamci też znają się na magii. " - Korneliusz Knot o CP i śmierciożercach

Konkurs!
HPNews.pl organizuje konkurs na najlepsze opowiadanie fan-fiction. Pokaż swój talent! Napisz opowiadanie!
HPNews.pl » Książki » Harry Potter i Insygnia Śmierci » J. K. Rowling zablokowała drukowanie fińskich 'Deathly Hallows'
OGŁOSZENIE

OGŁOSZENIE

J. K. Rowling zablokowała drukowanie fińskich 'Deathly Hallows'

Jak podało wczoraj wieczorem Agence France-Presse, Joanne Kathleen Rowling zatrzymała drukowanie fińskiego wydania książki Harry Potter and the Deathly Hallows w obawie o aspekty środowiskowe tej sprawy.

Jo upiera się, że importowano papier poświadczony przez Forest Stewardship Council jako pochodzący z drzew jeszcze rosnących i nagle ściętych. Ten sposób to promocja niezrównoważonej gospodarki lasów.

Sinikka Partanen, przedstawicielka prasowa fińskiego wydawnictwa Tammi oraz Antti Otsamo z Finnish Federation of Forest Industries twierdzą, iż dostępność jakichkolwiek dobrych produktów w Finlandii jest bardzo słaba, a i tak mimo to starają się promować ochronę środowiska. Pierwsze książki z serii o Harrym Potterze drukowaliśmy na papierze pochodzącym z recyklingu. Teraz mamy o wiele bardziej odmienne wymagania - mówi Partanen.

Cały artykuł znajdziecie tutaj. Premiera dzieła Harry Potter and the Deathly Hallows odbędzie się w Finlandii 7 marca.

Autor: Agunia | 2008-01-24 09:51:18


Re: J. K. Rowling zablokowała drukowanie fińskich 'Deathly Hallows'
Autor: Monilip dnia 24-01-2008 o godz. 10:06:47
(Informacje o użytkowniku | Wyślij wiadomość) http://pl.sailormoon.wikia.com/
J.K.Rowling już całkowicie odbiło. Rozumiem, że warto chronić lasy ale...wyobraźcie sobie, że Rowling przerywa produkcje HPiIŚ i musimy czekać nie do jutra ale do końca stycznia! A Finowie i tak mają tą premierę później od nas...


  • Re: J. K. Rowling zablokowała drukowanie fińskich 'Deathly Hallows'
    Autor: Karo 24-01-2008 o godz. 13:02:21

    Masz całkowita rację, nie wyobrażam sobie takiej sytuacji. Tyle czekaliśmy, a tu nagle nie moglibyśmy kupić jutro książki! Nie to jet zbyt okropne!
  • Re: J. K. Rowling zablokowała drukowanie fińskich 'Deathly Hallows'
    Autor: Karo 24-01-2008 o godz. 13:02:41

    Masz całkowita rację, nie wyobrażam sobie takiej sytuacji. Tyle czekaliśmy, a tu nagle nie moglibyśmy kupić jutro książki! Nie to jest zbyt okropne!
  • Re: J. K. Rowling zablokowała drukowanie fińskich 'Deathly Hallows'
    Autor: Mary 24-01-2008 o godz. 13:47:35

    ZGADZAM SIĘ Z TOBĄ!!! Rowling już od dłuższego czasu zachowuje się conajmniej tragicznie...
  • Re: J. K. Rowling zablokowała drukowanie fińskich 'Deathly Hallows'
    Autor: ginny_00 24-01-2008 o godz. 13:52:05

    Ja też się z Tobą całkowicie zgadzam. Rozumiem tą ochronę lasów, ale gdybym nagle musiała czekac miesiąc dłużej na premierę, albo więcej to bym nie wytrzymała... ;/

Re: J. K. Rowling zablokowała drukowanie fińskich 'Deathly Hallows'
Autor: Marta_Evans dnia 24-01-2008 o godz. 16:34:12
(Informacje o użytkowniku | Wyślij wiadomość)
Zgadzam się, że trzeba chronić lasy ale... Te drzewa zostały już wycięte. Więc już jest po. Nic Rowling już na to nie poradzi.



Re: J. K. Rowling zablokowała drukowanie fińskich 'Deathly Hallows'
Autor: lemonia dnia 24-01-2008 o godz. 13:13:06
(Informacje o użytkowniku | Wyślij wiadomość)
och no coż każdy medal ma dwie strony,ale co to da??



Re: J. K. Rowling zablokowała drukowanie fińskich 'Deathly Hallows'
Autor: Mary dnia 24-01-2008 o godz. 13:46:40
(Informacje o użytkowniku | Wyślij wiadomość) http://smallperson.blog.onet.pl
Jednak są tacy co mają premierę po nas;)


  • Re: J. K. Rowling zablokowała drukowanie fińskich 'Deathly Hallows'
    Autor: Monilip 24-01-2008 o godz. 16:54:02

    to samo pomyślałam, od razu mi się humor poprawił :P ale powiem tyle - warto czekać!!! to już jutro!!!!!!!!!! Juhu! Jestem szczęśliwa - udało mi się nie przeczytać piratckiej wersji :D

Re: J. K. Rowling zablokowała drukowanie fińskich 'Deathly Hallows'
Autor: Agacik dnia 24-01-2008 o godz. 20:28:38
(Informacje o użytkowniku | Wyślij wiadomość) http://kolo-czarownic.blog.onet.pl. LUB xxxwariatkixxx.blog.onet.pl
oj...szkoda...mam pytanie: to oni nie przeczytają 7 tomu hp?! jak nie to współczucie...dobrze, że nam tak nie zrobila...:)


  • Re: J. K. Rowling zablokowała drukowanie fińskich 'Deathly Hallows'
    Autor: m4r1u5z 24-01-2008 o godz. 20:49:15

    przeczytaja, na poczatku marca. /// Jo kompletnie odwalilo, pieniadze i slawa strzelily jej do glowy jak malo komu. Z dnia na dzien dowiaduje sie nowych informacji, informacji, ktore wzbudzaja we mnie coraz wieksza niechec do Jo - a szkoda. Mam nadzieje, ze sie 'nawroci', bo na to za pozno nie jest. Narazie wg. mnie tylko traci w oczach wielu fanow na swiecie, ale coz - jej sprawa.
  • Do m4r1u5z
    Autor: Monilip 25-01-2008 o godz. 12:49:47

    Ja się ciesze tylko z jednego - że jej tak nie odbiło zanim wydali HPandDH...teraz to może sobie mówić, że HP jest dziewczynką a ojcem jego(jej :?) jest Volduś..mnie to wisi co ona mówi póki tego nie zamieści iw książce :P

Re: J. K. Rowling zablokowała drukowanie fińskich 'Deathly Hallows'
Autor: 04beata dnia 29-01-2008 o godz. 15:26:11
(Informacje o użytkowniku | Wyślij wiadomość)
Szkoda ze drukowanie ksiażki zostało przerwane. Na miejscy fińskich fanów była bym bardzo rozgorycznona tą wieścią. Ale dobrze że Rowling dba o środowisko.



Re: J. K. Rowling zablokowała drukowanie fińskich 'Deathly Hallows'
Autor: Lina dnia 30-01-2008 o godz. 14:42:40
(Informacje o użytkowniku | Wyślij wiadomość)
A ja ją w tym popieram, ekologia jest ważniejsza niż jakakolwiek książka (nawet Harry Potter).


 
Książki
 » Insygnia Śmierci
 » Książę Półkrwi
 » Zakon Feniksa
 » Czara Ognia
 » Więzień Azkabanu
 » Komnata Tajemnic
 » Kamień Filozoficzny
 » J.K. Rowling
 » Andrzej Polkowski
 » Mary GrandPre
 » Wydawnictwa
 » O książkach
 » Jak powstał HP?
 » Streszczenia
 » Błędy
 » Ciekawostki
 » Słowniczek Zaklęć
 » Wydawnictwa
 » HP w liczbach
 » Czarna Magia
 » Bohaterowie
Zobacz także:
· J.K. Rowling nie ustaje w niesieniu pomocy
· Politycy! Czytajcie Pottera!
· The HP Alliance:
· Książki o Harrym w programie nauczania
· Rocznica wydania


Najpopularniejszy news na ten temat::
Czarna Seria

Ocena newsa
Wynik głosowania: 3.3
Głosów: 10


Oceń tego newsa:

Wyśmienity
Bardzo dobry
Dobry
Przyzwoity
Zły

Opcje

 Drukuj tego newsa Drukuj tego newsa

Z ostatniej chwili
· Zabawny wywiad z Danem w
· Nowe figurki wchodzą na rynek
· Dołącz do redakcji!
· Sesja zdjęciowa Emmy dla "Vogue"
· Matt na konwencji Dragon*Con
Stats
Top Users
1Gosia199362480
2Aniaaa52060
3bellatrix48110
4gibol141245610
504beata44070
6Ala43410
7Marta_Evans42320
8Lina38500
9Elomi36730
10gosia4433820

zobacz ranking...

Prorok Codzienny
Zobacz archiwalne numery
Współpraca

harry potter

Harry Potter: gra MMORPG

Kredyt na start?
Czy ktoś orientuje się, na bazie jakich kryteriów...

Bogaty POMOŻE osobie z Warszawy tel. 887-252-897
Milioner pomoże w spłacie zadłużenia. Tylko osoby...

UDZIELĘ POŻYCZKI PRYWATNEJ DO 10000ZŁ
JESTEM PRYWATNYM INWESTOREM W WIELU SERWISACH KTÓ...

Kategorie
· Wszystkie kategorie
· Fan Zone
· Filmy
· Gry
· HP News
· Inne
· Książki
Szukaj!


On-line
Aktualnie jest 41 gość(ci) i 0 użytkownik(ów) online.