STARTUJ Z HP NEWS! | DODAJ DO ULUBIONYCH | POLEĆ HARRY POTTER NEWS! | WSPÓŁPRACA Z HP NEWS | KONTAKT
Harry Potter - Newsy Harry Potter i Insygnia Śmierci Harry Potter - Artykuły Forum Harry Potter News Harry Potter News - księga gości Informacje o Harry Potter News  

Wiadomości: Książki Siódmy tom Filmy Wywiady Fan Fiction Fan Zone
HPNews.pl
   O stronie   Redakcja   K. Recenzentów   Kontakt   Prorok   Forum   Chat ()   FAQ   Prasa o nas   TOP 10   Mapa serwisu   Szukaj...
Menu
KsiążkiSiódmy tomFilmyPiąty filmGryHP NewsInneArchiwum
K. FilozoficznyK. TajemnicW. AzkabanuCzara OgniaZakon FeniksaKsiążę PółkrwiInsygnia Śmierci
K. FilozoficznyK. TajemnicW. AzkabanuCzara OgniaZakon Feniksa

Książki:O książkachJ.K. RowlingA. PolkowskiMary GrandPreWydawnictwaJak powstał HP?Błędy autorkiCiekawostkiSłownik ZaklęćHP w liczbachCzarna MagiaKim jest R.A.B.?Czarna Seria
Filmy:O filmachReżyserzyProducentAktorzyUrodziny aktorówBłędy w filmach
Świat Magii:HogwartQuidditchCzarna MagiaMagiczne...?SmokiWMIGUROK
Twoje kontoE-kartkiPWRanking fanówFan FictionGaleriaPsychotestyQuizyFan MiesiącaDownloadWasze listyDowcipyLinkiWyślij newsaWyślij artykułDołącz do nas!
K. FilozoficznyK. TajemnicW. AzkabanuCzara OgniaZakon FeniksaQuidditch WC
 FORUM:Ogólna dyskusjaKsiążkiFilmyGryHarry Potter 6Harry Potter 7StronaFan FictionFan ArtInna twórczośćOff-Topic
Sponsorzy

Aktualnie brak

Login
Pseudonim

Hasło

Nie masz jeszcze konta? Możesz sobie założyć. Jako zarejestrowany użytkownik będziesz miał kilka przywilejów.
Cytat dnia

"Jesteśmy zaniepokojeni rosnącym popytem na sowy, ponieważ naszym zdaniem nie nadają się na domowych ulubieńców. Sowy są z natury nieśmiałymi ptakami, które lubią samotność i wolą przebywać w odosobnionych miejscach." - Lucy Clark

Konkurs!
HPNews.pl organizuje konkurs na najlepsze opowiadanie fan-fiction. Pokaż swój talent! Napisz opowiadanie!
HPNews.pl » Książki » Harry Potter i Insygnia Śmierci » J. K. Rowling zablokowała drukowanie fińskich 'Deathly Hallows'
OGŁOSZENIE

OGŁOSZENIE

J. K. Rowling zablokowała drukowanie fińskich 'Deathly Hallows'

Jak podało wczoraj wieczorem Agence France-Presse, Joanne Kathleen Rowling zatrzymała drukowanie fińskiego wydania książki Harry Potter and the Deathly Hallows w obawie o aspekty środowiskowe tej sprawy.

Jo upiera się, że importowano papier poświadczony przez Forest Stewardship Council jako pochodzący z drzew jeszcze rosnących i nagle ściętych. Ten sposób to promocja niezrównoważonej gospodarki lasów.

Sinikka Partanen, przedstawicielka prasowa fińskiego wydawnictwa Tammi oraz Antti Otsamo z Finnish Federation of Forest Industries twierdzą, iż dostępność jakichkolwiek dobrych produktów w Finlandii jest bardzo słaba, a i tak mimo to starają się promować ochronę środowiska. Pierwsze książki z serii o Harrym Potterze drukowaliśmy na papierze pochodzącym z recyklingu. Teraz mamy o wiele bardziej odmienne wymagania - mówi Partanen.

Cały artykuł znajdziecie tutaj. Premiera dzieła Harry Potter and the Deathly Hallows odbędzie się w Finlandii 7 marca.

Autor: Agunia | 2008-01-24 09:51:18


Re: J. K. Rowling zablokowała drukowanie fińskich 'Deathly Hallows'
Autor: Monilip dnia 24-01-2008 o godz. 11:06:47
(Informacje o użytkowniku | Wyślij wiadomość) http://pl.sailormoon.wikia.com/
J.K.Rowling już całkowicie odbiło. Rozumiem, że warto chronić lasy ale...wyobraźcie sobie, że Rowling przerywa produkcje HPiIŚ i musimy czekać nie do jutra ale do końca stycznia! A Finowie i tak mają tą premierę później od nas...


  • Re: J. K. Rowling zablokowała drukowanie fińskich 'Deathly Hallows'
    Autor: Karo 24-01-2008 o godz. 14:02:21

    Masz całkowita rację, nie wyobrażam sobie takiej sytuacji. Tyle czekaliśmy, a tu nagle nie moglibyśmy kupić jutro książki! Nie to jet zbyt okropne!
  • Re: J. K. Rowling zablokowała drukowanie fińskich 'Deathly Hallows'
    Autor: Karo 24-01-2008 o godz. 14:02:41

    Masz całkowita rację, nie wyobrażam sobie takiej sytuacji. Tyle czekaliśmy, a tu nagle nie moglibyśmy kupić jutro książki! Nie to jest zbyt okropne!
  • Re: J. K. Rowling zablokowała drukowanie fińskich 'Deathly Hallows'
    Autor: Mary 24-01-2008 o godz. 14:47:35

    ZGADZAM SIĘ Z TOBĄ!!! Rowling już od dłuższego czasu zachowuje się conajmniej tragicznie...
  • Re: J. K. Rowling zablokowała drukowanie fińskich 'Deathly Hallows'
    Autor: ginny_00 24-01-2008 o godz. 14:52:05

    Ja też się z Tobą całkowicie zgadzam. Rozumiem tą ochronę lasów, ale gdybym nagle musiała czekac miesiąc dłużej na premierę, albo więcej to bym nie wytrzymała... ;/

Re: J. K. Rowling zablokowała drukowanie fińskich 'Deathly Hallows'
Autor: Marta_Evans dnia 24-01-2008 o godz. 17:34:12
(Informacje o użytkowniku | Wyślij wiadomość)
Zgadzam się, że trzeba chronić lasy ale... Te drzewa zostały już wycięte. Więc już jest po. Nic Rowling już na to nie poradzi.



Re: J. K. Rowling zablokowała drukowanie fińskich 'Deathly Hallows'
Autor: lemonia dnia 24-01-2008 o godz. 14:13:06
(Informacje o użytkowniku | Wyślij wiadomość)
och no coż każdy medal ma dwie strony,ale co to da??



Re: J. K. Rowling zablokowała drukowanie fińskich 'Deathly Hallows'
Autor: Mary dnia 24-01-2008 o godz. 14:46:40
(Informacje o użytkowniku | Wyślij wiadomość) http://smallperson.blog.onet.pl
Jednak są tacy co mają premierę po nas;)


  • Re: J. K. Rowling zablokowała drukowanie fińskich 'Deathly Hallows'
    Autor: Monilip 24-01-2008 o godz. 17:54:02

    to samo pomyślałam, od razu mi się humor poprawił :P ale powiem tyle - warto czekać!!! to już jutro!!!!!!!!!! Juhu! Jestem szczęśliwa - udało mi się nie przeczytać piratckiej wersji :D

Re: J. K. Rowling zablokowała drukowanie fińskich 'Deathly Hallows'
Autor: Agacik dnia 24-01-2008 o godz. 21:28:38
(Informacje o użytkowniku | Wyślij wiadomość) http://kolo-czarownic.blog.onet.pl. LUB xxxwariatkixxx.blog.onet.pl
oj...szkoda...mam pytanie: to oni nie przeczytają 7 tomu hp?! jak nie to współczucie...dobrze, że nam tak nie zrobila...:)


  • Re: J. K. Rowling zablokowała drukowanie fińskich 'Deathly Hallows'
    Autor: m4r1u5z 24-01-2008 o godz. 21:49:15

    przeczytaja, na poczatku marca. /// Jo kompletnie odwalilo, pieniadze i slawa strzelily jej do glowy jak malo komu. Z dnia na dzien dowiaduje sie nowych informacji, informacji, ktore wzbudzaja we mnie coraz wieksza niechec do Jo - a szkoda. Mam nadzieje, ze sie 'nawroci', bo na to za pozno nie jest. Narazie wg. mnie tylko traci w oczach wielu fanow na swiecie, ale coz - jej sprawa.
  • Do m4r1u5z
    Autor: Monilip 25-01-2008 o godz. 13:49:47

    Ja się ciesze tylko z jednego - że jej tak nie odbiło zanim wydali HPandDH...teraz to może sobie mówić, że HP jest dziewczynką a ojcem jego(jej :?) jest Volduś..mnie to wisi co ona mówi póki tego nie zamieści iw książce :P

Re: J. K. Rowling zablokowała drukowanie fińskich 'Deathly Hallows'
Autor: 04beata dnia 29-01-2008 o godz. 16:26:11
(Informacje o użytkowniku | Wyślij wiadomość)
Szkoda ze drukowanie ksiażki zostało przerwane. Na miejscy fińskich fanów była bym bardzo rozgorycznona tą wieścią. Ale dobrze że Rowling dba o środowisko.



Re: J. K. Rowling zablokowała drukowanie fińskich 'Deathly Hallows'
Autor: Lina dnia 30-01-2008 o godz. 15:42:40
(Informacje o użytkowniku | Wyślij wiadomość)
A ja ją w tym popieram, ekologia jest ważniejsza niż jakakolwiek książka (nawet Harry Potter).


 
Książki
 » Insygnia Śmierci
 » Książę Półkrwi
 » Zakon Feniksa
 » Czara Ognia
 » Więzień Azkabanu
 » Komnata Tajemnic
 » Kamień Filozoficzny
 » J.K. Rowling
 » Andrzej Polkowski
 » Mary GrandPre
 » Wydawnictwa
 » O książkach
 » Jak powstał HP?
 » Streszczenia
 » Błędy
 » Ciekawostki
 » Słowniczek Zaklęć
 » Wydawnictwa
 » HP w liczbach
 » Czarna Magia
 » Bohaterowie
Zobacz także:
· J.K. Rowling nie ustaje w niesieniu pomocy
· Politycy! Czytajcie Pottera!
· The HP Alliance:
· Książki o Harrym w programie nauczania
· Rocznica wydania


Najpopularniejszy news na ten temat::
Czarna Seria

Ocena newsa
Wynik głosowania: 3.3
Głosów: 10


Oceń tego newsa:

Wyśmienity
Bardzo dobry
Dobry
Przyzwoity
Zły

Opcje

 Drukuj tego newsa Drukuj tego newsa

Z ostatniej chwili
· Zabawny wywiad z Danem w
· Nowe figurki wchodzą na rynek
· Dołącz do redakcji!
· Sesja zdjęciowa Emmy dla "Vogue"
· Matt na konwencji Dragon*Con
Stats
Top Users
1Gosia199362480
2Aniaaa52060
3bellatrix48110
4gibol141245610
504beata44070
6Ala43410
7Marta_Evans42320
8Lina38500
9Elomi36730
10gosia4433820

zobacz ranking...

Prorok Codzienny
Zobacz archiwalne numery
Współpraca

harry potter

Harry Potter: gra MMORPG

Potrzebuje kredytu gotowkowego
Witam potrzebuje kredytu gotowkowego w kwocie do ...

PROFI CREDIT Międzyrzec Podlaski i okolice
Pożyczka na dowolny cel.w firmie pożyczkowe...

Kredyt na start?
Czy ktoś orientuje się, na bazie jakich kryteriów...

Kategorie
· Wszystkie kategorie
· Fan Zone
· Filmy
· Gry
· HP News
· Inne
· Książki
Szukaj!


On-line
Aktualnie jest 87 gość(ci) i 3 użytkownik(ów) online.