STARTUJ Z HP NEWS! | DODAJ DO ULUBIONYCH | POLEĆ HARRY POTTER NEWS! | WSPÓŁPRACA Z HP NEWS | KONTAKT
Harry Potter - Newsy Harry Potter i Insygnia Śmierci Harry Potter - Artykuły Forum Harry Potter News Harry Potter News - księga gości Informacje o Harry Potter News  

Wiadomości: Książki Siódmy tom Filmy Wywiady Fan Fiction Fan Zone
HPNews.pl
   O stronie   Redakcja   K. Recenzentów   Kontakt   Prorok   Forum   Chat ()   FAQ   Prasa o nas   TOP 10   Mapa serwisu   Szukaj...
Menu
KsiążkiSiódmy tomFilmyPiąty filmGryHP NewsInneArchiwum
K. FilozoficznyK. TajemnicW. AzkabanuCzara OgniaZakon FeniksaKsiążę PółkrwiInsygnia Śmierci
K. FilozoficznyK. TajemnicW. AzkabanuCzara OgniaZakon Feniksa

Książki:O książkachJ.K. RowlingA. PolkowskiMary GrandPreWydawnictwaJak powstał HP?Błędy autorkiCiekawostkiSłownik ZaklęćHP w liczbachCzarna MagiaKim jest R.A.B.?Czarna Seria
Filmy:O filmachReżyserzyProducentAktorzyUrodziny aktorówBłędy w filmach
Świat Magii:HogwartQuidditchCzarna MagiaMagiczne...?SmokiWMIGUROK
Twoje kontoE-kartkiPWRanking fanówFan FictionGaleriaPsychotestyQuizyFan MiesiącaDownloadWasze listyDowcipyLinkiWyślij newsaWyślij artykułDołącz do nas!
K. FilozoficznyK. TajemnicW. AzkabanuCzara OgniaZakon FeniksaQuidditch WC
 FORUM:Ogólna dyskusjaKsiążkiFilmyGryHarry Potter 6Harry Potter 7StronaFan FictionFan ArtInna twórczośćOff-Topic
Sponsorzy

Aktualnie brak

Login
Pseudonim

Hasło

Nie masz jeszcze konta? Możesz sobie założyć. Jako zarejestrowany użytkownik będziesz miał kilka przywilejów.
Cytat dnia

"Voldemort- jest moją przeszłością, teraźniejszością i przyszłoscią Harry Potterze." - T. Riddle do H. Pottera

Konkurs!
HPNews.pl organizuje konkurs na najlepsze opowiadanie fan-fiction. Pokaż swój talent! Napisz opowiadanie!
HPNews.pl » Książki » Harry Potter i Insygnia Śmierci » Harry Potter przed premierą
OGŁOSZENIE

OGŁOSZENIE

Harry Potter przed premierą

Dzisiaj w Gazecie Wyborczej, opublikowany jest artykuł,mówiąc o nielegalnej sprzedarzy najnowszej książki. Jeżeli chcecie przeczytać cały artykuł zapraszam pod więcej. Spokojnie artykuł nie zawiera żadnego spoilera.

- Kupiłam już siódmy tom „Harry’ego”!- pochwaliła się nam po południu zdziwiona czytelniczka z Żoliborza. Oficjalna sprzedaż polskiego przekładu powieść J.K. Rowling „ Harry Potter i Insygnia Śmierci” zacznie się w nocy z piątku na sobotę. Tymczasem w jednej z księgarń w tej dzielnicy potwierdzono nam, że książka jest już w sprzedaży. Sprzedawca, który odmówił rozmowy w „Gazecie” przekonywał, że „Harry’ego…” można też kupić w wielu miejscach- w hipermarketach i u bukinistów na Dworcu Centralnym.
- Przy wprowadzeniu każdego tomu tej serii dostajemy sygnały, że ktoś sprzedaje je wcześniej. Nie sporządzamy umów z księgarniami. Ustalamy z hurtownikami, którzy je zaopatrują, że to oni będą zobowiązywać księgarzy do przestrzegania terminu sprzedaży. Przykro, że niektórzy wychylają się wcześniej. To psuje dzieciom zabawę, odczarowuje święto, jakim dla nich jest każde spotkanie z nowym tomem przygód Harry’ego- podkreśla Marcin Walkowiak z oficyny Media Rodzina, polskiego wydawcy „Harry’ego”.

Autor: smolon | 2008-01-23 18:01:19


Re: Harry Potter przed premierą
Autor: Elomi (elomi@interia.eu) dnia 23-01-2008 o godz. 18:12:35
(Informacje o użytkowniku | Wyślij wiadomość) http://seyla-kirthia.mylog.pl
Chyba zawsze tak było. Szkoda, że niektórzy zaczynają sprzedawać książkę przed premierą, bo to rzeczywiście "psuje atmosferę".


  • Re: Harry Potter przed premierą
    Autor: dark_lord 23-01-2008 o godz. 23:05:50

    To okropne, że niektórzy potrafią tak zepsuć zabawę... Na wiele tygodni przed premierą i tak wszyscy fani wystawiani są na próbę, bo muszą wystrzegać spojlerow, streszczeń, opisów, amatorskich tłumaczeń itp., które czają się na każdej stronie HP... I jeszcze to- chyba nikt widząc tę książkę na sklepowej półce nie oprze sie pokusie choćby zajrzenia do niej, prawda? Ja odnalazlem złoty środek. Mam angielskie wydanie HPiIŚ (oh Jesus, jak głupio to brzmi i wygląda...), więc zacząłem tłumaczyć. Nie poznałem całej fabuły odrazu, a za razem powoli zaspokajam swoją ciekawość. Na szczęście nie jestem zbyt daleko i dale o nie posunę sie do premiery... Mam nadzieję

Re: Harry Potter przed premierą
Autor: lemonia dnia 23-01-2008 o godz. 18:13:27
(Informacje o użytkowniku | Wyślij wiadomość)
ja bym nie kupiła przed premierą;)



Re: Harry Potter przed premierą
Autor: Karo dnia 23-01-2008 o godz. 18:48:19
(Informacje o użytkowniku | Wyślij wiadomość)
Niestety Media Rodzina nie pilnuje chyba tego za bardzo! Mogłaby podpisać umowę zobowiązująca hurtowników aby oni i księgarnie pilnowali terminu! Dobra umowa przywołałaby ich do porządku!


  • Re: Harry Potter przed premierą
    Autor: ksiegarnia 23-01-2008 o godz. 19:41:52

    jestem księgarzem - Media Rodzina zobowiązała mnie do podpisania tak zwanej "lojalki", czyli umowy według której nie mogę sprzedać książki przed północą w piątek. Tecso jako jedyne podpisało inną umowę... nie jest to do końca uczciwe ze strony wydawnictwa. (przynajmniej według mnie)

Re: Harry Potter przed premierą
Autor: Temcia dnia 23-01-2008 o godz. 19:15:57
(Informacje o użytkowniku | Wyślij wiadomość)
Nie podoba mi się to chociaż to nie pierwszy raz się zdarza... Sama chciałbaym już przeczytać Harrego. Wystrzegałam się spoilerów itp. i noc z 25/26 stycznia jest dla mnie magiczna. Mimo wszystko chce poczekac, bo Harry Potter i jego byżygody sa dla mnie ważne...



Re: Harry Potter przed premierą
Autor: ksiegarnia dnia 23-01-2008 o godz. 19:38:49
(Informacje o użytkowniku | Wyślij wiadomość) http://www.czytambolubie.pl
chciałabym wszystkich zaprosić na premierę do mojej Księgarni przy ul. Królewskiej 11 w Lublinie. Niektórzy z Was już pewnie byli u nas 2, 4 czy 6 lat temu i wiecie, że premiery u nas są zawsze super :)) w tym roku postaraliśmy się jeszcze bardziej, niż w zeszłych latach! więcej szczegółów znajdziecie na naszej stronie internetowej: www.czytambolubie.pl Zapraszam bardzo gorąco w piątek w nocy i w sobotę! W piątek będziemy otwarci do ostatniego klienta!!! Do zobaczenia! :)



Re: Harry Potter przed premierą
Autor: ginny_00 dnia 23-01-2008 o godz. 19:49:59
(Informacje o użytkowniku | Wyślij wiadomość)
Szkoda, że są tacy co "psują" innym atmosferę :/ ja także nie kupiłabym ksiązki przed premierą.



Re: Harry Potter przed premierą
Autor: Smoczyca dnia 23-01-2008 o godz. 20:40:49
(Informacje o użytkowniku | Wyślij wiadomość)
Jak dzisiaj wracałam wieczorem do domu, wstąpiłam do papierniczego aby kupić naboje do pióra, ku mojemu zdziwieniu na półce z książkami widziałam 7 część Harrego, mimo że premiera jest w sobotę. To okropne co sprzedawcy robią, albo raczej czego nie robią czyli nie dotrzymują słowa :(



Re: Harry Potter przed premierą
Autor: Magdalena (brzudal88@poczta.fm) dnia 24-01-2008 o godz. 08:07:30
(Informacje o użytkowniku | Wyślij wiadomość) http://www.interia.pl
Zgadzam się jabym też nie kupiła książki przed prmierą



Re: Harry Potter przed premierą
Autor: mar dnia 24-01-2008 o godz. 12:51:29
(Informacje o użytkowniku | Wyślij wiadomość)
To, że kupi się książkę przed premierą nie musi innym psuć zbawy, chyba, że ten ktoś jest wredny jak mój były kolega za szkoły który zdradził mi kto zginie ale mam to w nosie i czekam aż sam przeczytam treść ostatniego tomu. Wczoraj w sklepie z zabawkami zauważyłem HP.Kierowniczka sklepu tłumaczyła się, że niektórzy po prostu sprzedają wcześnieji zabierają jej klientów. Tak było w poprzednich latach, w tym roku sama Sprzedaje wcześniej. Tu chodzi o zysk. To że, sprzeda w dniu premiery nic jej nie daje wręcz traci. Dla mnie nie ma znaczenia kiedy kupię HPiIŚ, jak już zanurzę się w ten światksiążka przestanie być książk dla mnie stanie się światem. Kiedy to nastąpi nie ma znaczenia, choć lepiej szybciej lub póżniej. przepraszam, że się rozpisałem.



Re: Harry Potter przed premierą
Autor: Mary dnia 24-01-2008 o godz. 14:41:09
(Informacje o użytkowniku | Wyślij wiadomość) http://smallperson.blog.onet.pl
No cóż mi nie przeszkadza kupienie książki przed premierą(mimo, że zamierzam kupić ją właśnie podczas premiery). To wcale nie psuje zabawy...Zawsze można iść na premierą posiadając już książkę...



Re: Harry Potter przed premierą
Autor: Anna_16 dnia 24-01-2008 o godz. 18:51:54
(Informacje o użytkowniku | Wyślij wiadomość) http://hermionaa-granger.blog.onet.pl/
Wydaje mi się, że księgarnie nie powinny sorzedawać książek przed ich premierą



Re: Harry Potter przed premierą
Autor: 04beata dnia 28-01-2008 o godz. 16:18:42
(Informacje o użytkowniku | Wyślij wiadomość)
Nie lubię takiego czegoś. Ja też widziałam przy premierze Księcia że było on już sprzedawany jakiś dzień wcześniej. To po prostu psucie nastroju czytelnikom.



Re: Harry Potter przed premierą
Autor: Lina dnia 30-01-2008 o godz. 15:34:41
(Informacje o użytkowniku | Wyślij wiadomość)
Tak było też przed premierą innych części (6 kupiłam kilka dni przed premierą).


 
Książki
 » Insygnia Śmierci
 » Książę Półkrwi
 » Zakon Feniksa
 » Czara Ognia
 » Więzień Azkabanu
 » Komnata Tajemnic
 » Kamień Filozoficzny
 » J.K. Rowling
 » Andrzej Polkowski
 » Mary GrandPre
 » Wydawnictwa
 » O książkach
 » Jak powstał HP?
 » Streszczenia
 » Błędy
 » Ciekawostki
 » Słowniczek Zaklęć
 » Wydawnictwa
 » HP w liczbach
 » Czarna Magia
 » Bohaterowie
Zobacz także:
· J.K. Rowling nie ustaje w niesieniu pomocy
· Politycy! Czytajcie Pottera!
· The HP Alliance:
· Książki o Harrym w programie nauczania
· Rocznica wydania


Najpopularniejszy news na ten temat::
Czarna Seria

Ocena newsa
Wynik głosowania: 4.41
Głosów: 12


Oceń tego newsa:

Wyśmienity
Bardzo dobry
Dobry
Przyzwoity
Zły

Opcje

 Drukuj tego newsa Drukuj tego newsa

Z ostatniej chwili
· Zabawny wywiad z Danem w
· Nowe figurki wchodzą na rynek
· Dołącz do redakcji!
· Sesja zdjęciowa Emmy dla "Vogue"
· Matt na konwencji Dragon*Con
Stats
Top Users
1Gosia199362480
2Aniaaa52060
3bellatrix48110
4gibol141245610
504beata44070
6Ala43410
7Marta_Evans42320
8Lina38500
9Elomi36730
10gosia4433820

zobacz ranking...

Prorok Codzienny
Zobacz archiwalne numery
Współpraca

harry potter

Harry Potter: gra MMORPG

Szukam prywatnej pożyczki
Witam szukam prywatnej pożyczki gdyż jestem w bar...

Proszę o pomoc. Pożyczka na chwilówki. 4k/rok
Potrzebuję pożyczki w wysokości 4000z...

pozyczka
czktos bez problemu dostal pozyczke w e-credit i ...

Kategorie
· Wszystkie kategorie
· Fan Zone
· Filmy
· Gry
· HP News
· Inne
· Książki
Szukaj!


On-line
Aktualnie jest 86 gość(ci) i 2 użytkownik(ów) online.