STARTUJ Z HP NEWS! | DODAJ DO ULUBIONYCH | POLEĆ HARRY POTTER NEWS! | WSPÓŁPRACA Z HP NEWS | KONTAKT
Harry Potter - Newsy Harry Potter i Insygnia Śmierci Harry Potter - Artykuły Forum Harry Potter News Harry Potter News - księga gości Informacje o Harry Potter News  

Wiadomości: Książki Siódmy tom Filmy Wywiady Fan Fiction Fan Zone
HPNews.pl
   O stronie   Redakcja   K. Recenzentów   Kontakt   Prorok   Forum   Chat ()   FAQ   Prasa o nas   TOP 10   Mapa serwisu   Szukaj...
Menu
KsiążkiSiódmy tomFilmyPiąty filmGryHP NewsInneArchiwum
K. FilozoficznyK. TajemnicW. AzkabanuCzara OgniaZakon FeniksaKsiążę PółkrwiInsygnia Śmierci
K. FilozoficznyK. TajemnicW. AzkabanuCzara OgniaZakon Feniksa

Książki:O książkachJ.K. RowlingA. PolkowskiMary GrandPreWydawnictwaJak powstał HP?Błędy autorkiCiekawostkiSłownik ZaklęćHP w liczbachCzarna MagiaKim jest R.A.B.?Czarna Seria
Filmy:O filmachReżyserzyProducentAktorzyUrodziny aktorówBłędy w filmach
Świat Magii:HogwartQuidditchCzarna MagiaMagiczne...?SmokiWMIGUROK
Twoje kontoE-kartkiPWRanking fanówFan FictionGaleriaPsychotestyQuizyFan MiesiącaDownloadWasze listyDowcipyLinkiWyślij newsaWyślij artykułDołącz do nas!
K. FilozoficznyK. TajemnicW. AzkabanuCzara OgniaZakon FeniksaQuidditch WC
 FORUM:Ogólna dyskusjaKsiążkiFilmyGryHarry Potter 6Harry Potter 7StronaFan FictionFan ArtInna twórczośćOff-Topic
Sponsorzy

Aktualnie brak

Login
Pseudonim

Hasło

Nie masz jeszcze konta? Możesz sobie założyć. Jako zarejestrowany użytkownik będziesz miał kilka przywilejów.
Cytat dnia

"Oczywiście mógł też wczołgać się do szybu wentylacyjnego i zdechnąć... ale to chyba złudna nadzieja..." - Syriusz o Stworku

Konkurs!
HPNews.pl organizuje konkurs na najlepsze opowiadanie fan-fiction. Pokaż swój talent! Napisz opowiadanie!
HPNews.pl » Artykuły » Wywiady » Zakończenie Pottera? Autorka zdradza, co dzieje się dalej! - wywiad z JKR
OGŁOSZENIE

OGŁOSZENIE

Zakończenie Pottera? Autorka zdradza, co dzieje się dalej! - wywiad z JKR

Tak, jak obiecałam, kontynuujemy serię wywiadów z J. K. Rowling, których w ostatnich dniach pojawiło się mnóstwo! Na dzisiaj przygotowałam dla Was pierwszą część wywiadu dla programu Today. Autorka komentuje epilog swojego ostatniego dzieła o Potterze, rozmawia o postaciach, które przeżyły siódmy tom i poglądowo opisuje ich dalsze losy, których nie zdołała przedstawić w epilogu. Serdecznie zapraszamy do czytania!

UWAGA! W wywiadzie z J. K. Rowling pisarka komentuje podstawowe wątki 'Deathly Hallows'. Jeśli nie czytałeś książki i nie chcesz ich poznawać, nie wchodź dalej i nie czytaj komentarzy!

Zakończenie Pottera? Autorka zdradza, co dzieje się dalej!

Oryginał artykułu: Today
Tłumaczenie: Agunia




Jeśli epilog dzieła Harry Potter and the Deathly Hallows wydał ci się raczej niejasny, to J. K. Rowling osiągnęła właśnie swój cel. Autorka pragnęła stworzyć coś mglistego, a jednocześnie z dozą poetyckości. Jo pragnęła, aby każdy, kto znajdował się duszą na Peronie 9 i ¾ patrzył na epilog przez mgłę, nie wiedząc do końca, kto tu był, a kogo nie było.

„Oczywiście, zamieściłam te informacje dla Was, powinniście ich potrzebować”, powiedziała pisarka dziennikarce Meredith raczej skromnie, zważywszy, że był to jej pierwszy wywiad od czasu, kiedy fani mają w dłoniach nową książkę.

Rowling powiedziała, że jej pierwsza wersja epilogu była o wiele bardziej szczegółowa: zawierała imiona wszystkich Weasleyów urodzonych na przełomie 19 opuszczonych lat (np. Victoire, całująca się z Teddym Lupinem, która była starszą córką Billa i Fleur).

„Taki trik nie byłby dobry w mojej książce. Czułam, jakbym zdradziła każdą pojedynczą informację, jaką mogłam. Pisząc dzieło, musisz umieć oprzeć się pokusie opisania i przekazania wszystkiego.”

Ale teraz, kiedy finałowy tom jest już w rękach Potteromaniaków, Rowling nie tai żadnych informacji przed wiernymi czytelnikami. Kiedy czternastu fanów Pottera otoczyło ją w Edinburgh Castle w Szkocji podczas wywiadu dla Today, Rowling nie miała żadnych oporów, aby podzielić się jej dalszymi wymyślonymi losami Harry’ego i jego przyjaciół.

Harry, Ron i Hermiona
Wiemy, że Harry żeni się z Ginny i mają trójkę dzieci. W zasadzie, jak wyjaśnia Rowling, Potter ma w końcu szczęśliwą rodzinę, która zapewnia mu spokój i ciepło, jakiego dotąd nie zaznał.

Zarówno Harry, jak i Ron, pracują w swoich zawodach – w Departamencie Aurorów w Ministerstwie Magii. Po tylu latach Harry stał się nawet szefem departamentu. Rowling mówi: „Harry i Ron kompletnie zrewolucjonizowali Departament Aurorów. Są ekspertami. Nieważne, ile mają lat albo co wzniosłego zrobili w życiu. Tymczasem Hermiona, żona Ronalda, pnie się na wyżyny departamentu prawnego, pomimo jej jawnego wyśmiania pomysłu bycia prawnikiem, który został zasugerowany w Deathly Hallows".

Rowling komentuje: „Wyobrażam sobie, że moc umysłu Hermiony i jej wiedza odnośnie funkcjonowania czarnej magii przyniosą jej prawdziwy rozgłos.”

Harry, Ron i Hermiona zmieniają ponure Ministerstwo w przyjazne dla społeczności czarodziejskie miejsce, które w żadnym stopniu nie przypomina tego sprzed kilkunastu lat. „Nasi bohaterowie stworzyli nowy świat”, mówi Rowling.

Czarodziejski naturalista
Luna Lovegood, ekscentryczna Krukonka, zafascynowana w niespotykanych gatunkach roślin i zwierząt, kontynuuje swoje poszukiwania. „Myślę, że Luna właśnie podróżuje po świecie, poszukując przeróżnych gatunków zadziwiających stworzeń,” mówi Joanne. „Ona jest naturalistką, czarodziejską przyrodniczką.” Luna stara się dowiedzieć prawdy o swoim ojcu, uświadamiając sobie w końcu, że wierzyła w takie kreatury, które naprawdę nie istnieją. Rowling kontynuuje: „Nie myślę jednak, że Luna ma zbyt otwarty umysł. Jest niesamowitą postacią i powinna ujawnić w końcu te cechy, których nikt nie mógł u niej wcześniej dostrzec.”

Luna i Neville?
Możliwe, że Luna znajdzie swoją drugą połówkę w innym członku Gwardii Dumbledore’a. Kiedy Rowling kilka lat temu została pierwszy raz zapytana o możliwość istnienia pary Neville Longbottom + Luna Lovegood, odparła natychmiast: ”Definitywnie nie”. Jednakże czas mijał, a pisarka sama obserwowała, jak jej postacie dorośleją. Autorka poczuła pewną więź między mało prawdopodobną parą. Ostatecznie Rowling pozostawiła ich relacje jako otwarte, ponieważ dążenie w drugą stronę uczyniłoby wszystko nader przyjemnym.

Nie ma niestety szansy na to, aby rodzice Neville’a, torturowani do szaleństwa przez Bellatriks Lestrange, mogli kiedykolwiek opuścić szpital Św. Munga. Jo powiedziała, że Neville zaznał szczęścia w obliczu pełnej akceptacji ze strony własnej babci, a na dodatek został nowym nauczycielem zielarstwa w Hogwarcie.

Przeznaczenie Hogwartu
Dziewiętnaście lat po wielkiej walce o Hogwart, szkołę magii i czarodziejstwa, placówka jest dowodzona przez kompletnie nowego dyrektora. Pojawił się także nowy nauczyciel obrony przed czarną magią. Ta posada jest aktualnie bezpieczna, tak jak inne w Hogwarcie, po tym, jak śmierć Voldemorta złamała klątwę ciążącą na tym stanowisku przez długie lata.
Chociaż Rowling nigdy nie wyjaśniła, czy Harry, Ron i Hermiona ukończyli w jakiś sposób siódmy rok nauki, twierdzi, że potrafi wyobrazić sobie ponownie Harry’ego i jego przygody z obroną przed czarną magią.

Więcej informacji w drodze?
Rowling oświadczyła, iż ostatecznie ujawni więcej szczegółów w Encyklopedii Harry’ego Pottera, ale zdaje sobie sprawę, że nigdy nie usatysfakcjonuje do końca każdego pojedynczego fana.

“Spotykam się z obsesją ze strony moich niektórych czytelników, którzy nie spoczną, póki nie poznają drugich imion prapradziadków Harry’ego”, mówi. Nie, żeby była zniechęcona przywiązaniem i poświęceniem fanów!

“Kocham to. Jestem temu oddana.”


***

Więcej wywiadów w drodze! Spoilery w komentarzach do tego artykułu są dozwolone.

Autor: Agunia | 2007-08-07 10:32:45


Re: Zakończenie Pottera? Autorka zdradza, co dzieje się dalej! - wywiad z JKR
Autor: Marietta dnia 07-08-2007 o godz. 12:05:06
(Informacje o użytkowniku | Wyślij wiadomość)
Długo, długo się zastanawiałam czy przeczytać ten wywiad...xD Ale doszłam do wniosku że... NIE!!!! Gdy przeczytam DH wtedy wrócę do tego wywiadu;P Teraz nie ma szans!!!!;]



Re: Zakończenie Pottera? Autorka zdradza, co dzieje się dalej! - wywiad z JKR
Autor: baku_k dnia 07-08-2007 o godz. 13:36:27
(Informacje o użytkowniku | Wyślij wiadomość)
nie przeczytałem tego.. ani slowa ale bylo naprawde bardzo blisko...:D



Re: Zakończenie Pottera? Autorka zdradza, co dzieje się dalej! - wywiad z JKR
Autor: Rita dnia 07-08-2007 o godz. 13:37:37
(Informacje o użytkowniku | Wyślij wiadomość)
Fajny wywiad :) Nevill i Luna... Jak powstała Gwardia myślałam,że do siebie pasują, ale nie miałam teorii związanych z nimi. A po co ludziom drugie imiona prapradziadków Harry'ego!?



Re: Zakończenie Pottera? Autorka zdradza, co dzieje się dalej! - wywiad z JKR
Autor: ginny_00 dnia 07-08-2007 o godz. 13:47:39
(Informacje o użytkowniku | Wyślij wiadomość)
Świetny wywiadzik:):) super;D oby takich więcej ... :]



Re: Zakończenie Pottera? Autorka zdradza, co dzieje się dalej! - wywiad z JKR
Autor: DySs dnia 07-08-2007 o godz. 13:54:11
(Informacje o użytkowniku | Wyślij wiadomość)
Hermiona prawnikem !? hahaha a rodzice Emmy sa prawinkami, oboje, to dlatego tak Jo wyszlo, ona sama nie jest chyba swiadoma tego Neville nauczycielem - to smiechowa sprawa, juz wiemy dalczego wiekszosc nauczycieli to takie dupki, byli dupkami jak chodzili do szkoly :P


  • Re: Zakończenie Pottera? Autorka zdradza, co dzieje się dalej! - wywiad z JKR
    Autor: sandacz 08-08-2007 o godz. 11:46:33

    jakim dupkiem jest Newil ty chyba nie sikales... przeczytaj dokladnie ksiazki od 5-7 i udowodnij ze Newil jest dupkiem jak juz byl ciamajdowaty... ale jak przychodzilo co do czego to byl jednym z niewielu na ktorych Harri i spolka mogli liczyc...
  • Re: Zakończenie Pottera? Autorka zdradza, co dzieje się dalej! - wywiad z JKR
    Autor: DySs 08-08-2007 o godz. 18:07:31

    ej nie zapzeczma ze byl dobrym czlowiekiem ale w dzisiejszej zeczywistosci musial by popelnic samobojstwo po 1 dniu w szkole dzis dobry = durny
  • Re: Zakończenie Pottera? Autorka zdradza, co dzieje się dalej! - wywiad z JKR
    Autor: VilemoLind 16-08-2007 o godz. 09:19:37

    Rodzice Hermiony są dentystami, a napewno jedno z nich. Jest o tym mowa boadajże w HPiWA, gdy Hermiona przypadkiem obrywa w zęby zaklęciem powiekszającym, a Snape twierdzi, że i tak nie ma wiekszej różnicy :D A co do Nevilla, to tylko wobec Snape on był takie bojące jajo. W pozostałych przypadkach radził sobie całkiem nieźle (gdy przezwyciężał swoją nieśmiałość:). I nie zapominaj, że zabił Nagini, ostatniego horkruksa. Nawet gdyby nie wcześniejsze wydarzenia (potyczki z Carrowsami) to to jedno by wystarczyło na podbudowanie jego pewności siebie.

Re: Zakończenie Pottera? Autorka zdradza, co dzieje się dalej! - wywiad z JKR
Autor: Magdalena (brzudal88@poczta.fm) dnia 07-08-2007 o godz. 14:04:16
(Informacje o użytkowniku | Wyślij wiadomość) http://www.interia.pl
Ja się nie będę zastanawiać nad przeczytaniem tego wywiadu bo nie mam zamiaru się dowiedzieć zakończena i tego co będzie dalej bo wole się dowiedzieć o tym czytając książke.



Re: Zakończenie Pottera? Autorka zdradza, co dzieje się dalej! - wywiad z JKR
Autor: matik dnia 07-08-2007 o godz. 14:40:03
(Informacje o użytkowniku | Wyślij wiadomość)
bardzo fajny wywiad, super, że Harry został aurorem:)



Re: Zakończenie Pottera? Autorka zdradza, co dzieje się dalej! - wywiad z JKR
Autor: dorotka dnia 07-08-2007 o godz. 15:09:33
(Informacje o użytkowniku | Wyślij wiadomość)
Mi się ten wywiad podoba i czekam na dalszą część a oczywiście kupie sobie Encyklopedie Harrego Pottera :PP musze ją mieć.



Re: Zakończenie Pottera? Autorka zdradza, co dzieje się dalej! - wywiad z JKR
Autor: LizzyRhea dnia 07-08-2007 o godz. 15:56:21
(Informacje o użytkowniku | Wyślij wiadomość)
Harrego przeczytałam tydzień temu i trochę mi smutno, że to juz koniec... Ale musze przyznać, że akcja robi się ciekawa dopiero po połowie książki ( Ci, którzy czekają na tłumaczenie, w trakcie czytania zrozumieją dlaczego) Natomiast prawdziwym sukcesem jest 5 ostatnich rozdziałów Harrego - wtedy siedziałam tak skupiona i przejęta, że było można do mnie mówić i wołać, a ja bym nie zaaregowała!! :) A Epilog.. no cóż, dla potteromaniaków niektóre z imion dzieci głównych bohaterów nie będą zaskoczeniem ;p No i ciesze się, że Snape okazał się tym, kim się okazał - ja zawsze miałam dla niego miejsce w serduszku ;p



Re: Zakończenie Pottera? Autorka zdradza, co dzieje się dalej! - wywiad z JKR
Autor: Anna_16 dnia 07-08-2007 o godz. 18:31:06
(Informacje o użytkowniku | Wyślij wiadomość) http://hermionaa-granger.blog.onet.pl/
Nie czytałam wywiadu bo nie chcę nic wiedzieć przed przeczytaniem siódemki choć ciekawość jest duża



Re: Zakończenie Pottera? Autorka zdradza, co dzieje się dalej! - wywiad z JKR
Autor: izulinka (ciukinia@wp.pl) dnia 07-08-2007 o godz. 19:23:18
(Informacje o użytkowniku | Wyślij wiadomość) http://izabela.blog.onet.pl
Wow! Fajnie że o tym wszystkim opowiedziała :D Mam nadzieje że bedzie wiecej takich wywiadów. Poza tym zastanawiam sie po co userzy komentują wywiad którego nie przeczytali i to nie pierwszy raz o_0



Re: Zakończenie Pottera? Autorka zdradza, co dzieje się dalej! - wywiad z JKR
Autor: potteromaniaczka dnia 07-08-2007 o godz. 19:45:30
(Informacje o użytkowniku | Wyślij wiadomość)
Z trudem i bólem serca ale nie przeczytam. :P



Re: Zakończenie Pottera? Autorka zdradza, co dzieje się dalej! - wywiad z JKR
Autor: smyku1807 (hardodziob33@wp.pl) dnia 07-08-2007 o godz. 20:18:44
(Informacje o użytkowniku | Wyślij wiadomość)
Weszłam w ten artykuł, aby dowiedziec sie czegoś ciekawego o nowej częsci, ale niestety.... Stwierdzam, że nie będę psuc sobie satysfakcji z czytania, tak, jak zrobiłam to w częsci 6. Przeczytałam wszystko, co mówiło o treści książki, no a potem.... Całkowicie tego żałowałam !! Tak więc sorry wielkie, że nie komentuję treści art., aczkolwiek nie mówię, że tego nie zrobię... Postaram się go przeczytac po przeczytaniu HP i DH, pozdrawiam



Re: Zakończenie Pottera? Autorka zdradza, co dzieje się dalej! - wywiad z JKR
Autor: margolcia1992 dnia 07-08-2007 o godz. 21:09:28
(Informacje o użytkowniku | Wyślij wiadomość)
Ja jak na razie nie przeczytam tego wywiadu bo jestem w trakcie czytania 7 czesci i nie chce wiedziec co sie stanie dalej:) Ale jak skoncze, to jak siadne na kompie i zaczne czytac te wszystkie wywiady, ktorych do tej pory nie przeczytalam z powodu spoilerow to bedzie cos^^


  • Re: Zakończenie Pottera? Autorka zdradza, co dzieje się dalej! - wywiad z JKR
    Autor: margolcia1992 18-08-2007 o godz. 04:39:56

    JA juz przeczytalam ksiazke i moge teraz spokojnie czytac kazdy artykul ktory ominelam:) Naprawde fajnie czyta sie takie dalsze losy bohaterow:) Podoba mi sie to... No i mam nadzieje ze Neville bedzie z Luna...

Re: Zakończenie Pottera? Autorka zdradza, co dzieje się dalej! - wywiad z JKR
Autor: AnneBlack dnia 07-08-2007 o godz. 23:27:21
(Informacje o użytkowniku | Wyślij wiadomość)
Och cudownie.... czekałam na takie wytłumaczenie niewytłumaczonych rzeczy xD Kocham to :D:D Jeszcze, jeszcze! Kiedy ta encyklopedia wyjdzie?!



Re: Zakończenie Pottera? Autorka zdradza, co dzieje się dalej! - wywiad z JKR
Autor: BellatrixLestrange dnia 08-08-2007 o godz. 11:08:51
(Informacje o użytkowniku | Wyślij wiadomość)
Bardzo fajny wywiad . Czekam na takich więcej . I oczywiście będę też czekać na Encyklopedie Harry'ego Pottera .



Re: Zakończenie Pottera? Autorka zdradza, co dzieje się dalej! - wywiad z JKR
Autor: trzeciak (pierwszak12@gmail.com) dnia 08-08-2007 o godz. 11:17:06
(Informacje o użytkowniku | Wyślij wiadomość)
Ludzie nie czytajcie tego spalicie se książke



Re: Zakończenie Pottera? Autorka zdradza, co dzieje się dalej! - wywiad z JKR
Autor: Jago dnia 08-08-2007 o godz. 18:36:01
(Informacje o użytkowniku | Wyślij wiadomość)
Czytałam już i.....POwiedziałam sobie NIE!! wróce do wywiadu jak zapoznam się z książką:P



Re: Zakończenie Pottera? Autorka zdradza, co dzieje się dalej! - wywiad z JKR
Autor: Hermiona15 dnia 13-08-2007 o godz. 20:33:50
(Informacje o użytkowniku | Wyślij wiadomość)
fajny wywiad dziękuje za umieszczenie



Re: Zakończenie Pottera? Autorka zdradza, co dzieje się dalej! - wywiad z JKR
Autor: VilemoLind dnia 16-08-2007 o godz. 09:39:11
(Informacje o użytkowniku | Wyślij wiadomość)
Harry szefem departamentu Aurorów? No tak, ma świetne referencje. ^^ Ale jakoś nie wyobrażam sobie Rona w roli aurora (szczególnie po jego zachowaniu w HPiŚR). Byłabym skłonna twierdzić, że to Harry pociągnął go za sobą, a Ron wykorzystał znajomość z Chłopcem, Który Przeżył :)
Ciekawe ile czasu zajęło im odbudowanie Hogwartu. Nieźle mu się oberwało podczas tej jednej nocy. Zastanawia mnie także, co się stało z tymi wszystkimi zaklęciami ochronnymi wokół H. Wejście na teren H. to jedno, a niszczenie jego murów to całkiem co innego. =_=

I jeszcze jedno, darujcie sobie komentarze, typu: nie przeczytałam/em wywiadu, ble, ble, ble.... Są inne wątki, na których możecie zarobić sobie punkty. Bo jakoś nie widzę innego sensu takich notatek. *__*



Re: Zakończenie Pottera? Autorka zdradza, co dzieje się dalej! - wywiad z JKR
Autor: Hermiona3201 dnia 16-08-2007 o godz. 15:03:11
(Informacje o użytkowniku | Wyślij wiadomość) http://joasia.xihalife.com
Nie przeczytałam jeszcze DH. ale przeczytałam część tego wywiadu i jestem bardzo zadowolona z tego co przeczytałam o głownych bohaterach, bo ich przyszłość wydaje się taka cudowna!!!



Re: Zakończenie Pottera? Autorka zdradza, co dzieje się dalej! - wywiad z JKR
Autor: Predator1377 dnia 19-08-2007 o godz. 14:05:32
(Informacje o użytkowniku | Wyślij wiadomość)
Niezłe.Mile mi się czytało



Re: Zakończenie Pottera? Autorka zdradza, co dzieje się dalej! - wywiad z JKR
Autor: Adamoos dnia 19-08-2007 o godz. 18:01:26
(Informacje o użytkowniku | Wyślij wiadomość)
Hermiona prawnikiem??? Nie podoba mi sie ten pomysł. Mam nadzieję, że jeśli powstaną kolejne książki o jej dalszym życiu to nie skończy w ten sposób. (może to tylko nawiązani do życia prywatnego Emmy Watson). Luna i Neville spoko. Inne losy bohaterów teżniezłe



Re: Zakończenie Pottera? Autorka zdradza, co dzieje się dalej! - wywiad z JKR
Autor: Loony dnia 24-08-2007 o godz. 00:55:29
(Informacje o użytkowniku | Wyślij wiadomość)
Świetne. Wyjaśniło mi to wszystkie wątpliwości po przeczytaniu DH :)



Re: Zakończenie Pottera? Autorka zdradza, co dzieje się dalej! - wywiad z JKR
Autor: Nadia dnia 24-08-2007 o godz. 18:34:35
(Informacje o użytkowniku | Wyślij wiadomość)
No i przedwcześnie narzekałam :D Harry i Ron w Departamencie Aurorów - czyżby pozdawali OWUTEMy? :D I bardzo dobrze, nie mogliby mieć innej przyszłości :) Hermionka prawnikiem, ładnie... Brakowało mi przyszłości Luny :) Ej noo, ale kto jest nowym dyrciem i jaki jest? Ech, i ja chyba jestem jedną z tych, co "nie spoczną, póki nie poznają drugich imion prapradziadków Harry’ego" :D



Re: Zakończenie Pottera? Autorka zdradza, co dzieje się dalej! - wywiad z JKR
Autor: KluseczkA (aansonb@gmail.com) dnia 24-08-2007 o godz. 20:51:59
(Informacje o użytkowniku | Wyślij wiadomość)
oo, już mi trochę się rozjaśniło. jak pierwszy raz przeczytałam Epilog, to musiałam się cofnąc i przeczytać jeszcze raz. może dlatego, że bradziej byłam zamroczona tym, że to koniec Voldzia, o walce, o odwadze Harry'ego, o Bellatrix... i jakoś do mnie nie docierało nic. ale za drugim razem starałam sie wyczytywać "cos" miedzy wersami. narobiło mi to strasznego jakby niedosytu, bo chcialam wiedziec doslownie wszystko, co sie wydarzylo. np. Victoire. kogo była córką?? Georga? Percy'ego? Billa? no i się wyjaśniło, że Billa. Ale mam nadzieje na Encyklopedię. nie mówie już o nastepnym tomie... bo to chyba raczej bardzo bardzo mało prawdopodobne, prawda?? ale TO narobiło mi nadziei : "PYT:Usłyszymy o tobie ponownie? JKR: Więc, jestem pewna, że usłyszycie o mnie ponownie, ale na obecną chwilę naprawdę chcę odpocząć i zaczerpnąć powietrza. Potrzebuję tego, ponieważ sytuacja wokół mnie jest głośna i rozległa. Prawdopodobnie potrzebna mi jest przerwa, aby znaleźć jakieś perspektywy i wrócić do normalnego życia." przynajmniej narazie przestanę płakać.. bo mysl, że to naprawde moze byc koniec ze swiatem Harry'ego, ze wiecej o nim nie przeczytamy w ksiazkach (filmy jeszcze zostaly...) jest nie do zniesienia. tak jakbym straciła kogos bardzo bliskiego.



Re: Zakończenie Pottera? Autorka zdradza, co dzieje się dalej! - wywiad z JKR
Autor: emma12 dnia 27-08-2007 o godz. 17:59:18
(Informacje o użytkowniku | Wyślij wiadomość)
fajny wywiadzik...... tylko dlaczego taki krótki???????



Re: Zakończenie Pottera? Autorka zdradza, co dzieje się dalej! - wywiad z JKR
Autor: heXi dnia 27-08-2007 o godz. 22:59:39
(Informacje o użytkowniku | Wyślij wiadomość)
super!! ja poproszę więcej info ;p



Re: Zakończenie Pottera? Autorka zdradza, co dzieje się dalej! - wywiad z JKR
Autor: nimfador dnia 31-08-2007 o godz. 19:51:59
(Informacje o użytkowniku | Wyślij wiadomość)
Czekam na encyklopedie w takim razie.Niech sie wszystko wyjaśni:)


  • Re: Zakończenie Pottera? Autorka zdradza, co dzieje się dalej! - wywiad z JKR
    Autor: Draco-Malfoy 03-09-2007 o godz. 16:14:01

    DH zapowiada się super

Re: Zakończenie Pottera? Autorka zdradza, co dzieje się dalej! - wywiad z JKR
Autor: Anna_16 dnia 09-02-2008 o godz. 17:33:10
(Informacje o użytkowniku | Wyślij wiadomość) http://hermionaa-granger.blog.onet.pl/
super wywiad, w końcu przeczytałam;)



Re: Zakończenie Pottera? Autorka zdradza, co dzieje się dalej! - wywiad z JKR
Autor: gibol1412 dnia 12-04-2008 o godz. 14:18:32
(Informacje o użytkowniku | Wyślij wiadomość)
No Jo jest rozchwytywana:)



Re: Zakończenie Pottera? Autorka zdradza, co dzieje się dalej! - wywiad z JKR
Autor: ginnyhermiona12 dnia 20-04-2008 o godz. 11:42:27
(Informacje o użytkowniku | Wyślij wiadomość)
hmm...fajnie sie ta ksiazka zakonczyła nawet!!fajnie ze ron zostal aurorem:)a hermiona prawnikiem:):):)



Re: Zakończenie Pottera? Autorka zdradza, co dzieje się dalej! - wywiad z JKR
Autor: Joanne_Rowling133 dnia 14-05-2008 o godz. 15:59:37
(Informacje o użytkowniku | Wyślij wiadomość) http://www.harry-potter-fans.blog.onet.pl
Tak wywiad fajny.Uzupełnia i wyjaśnia wiele wątków z DH.Ale zdziwiło mnie ,że Hermiona zajmuje się prawem czarodziejów,co tak wyszydzała kiedy Minister Magii czytał naszemu trio testament Dumbledore'a.A co do Encyklopedii,to już nie mogę się doczekać(pomimo,że wiedziałam o niej od roku 2005,ale wtedy nie byłam Potteromaniaczką,więc mało mnie to obchodziło)teraz to się zmieniło.Odliczam minuty do powstanie tej encyklopedii!!



Re: Zakończenie Pottera? Autorka zdradza, co dzieje się dalej! - wywiad z JKR
Autor: Joanne_Rowling133 dnia 14-05-2008 o godz. 16:03:05
(Informacje o użytkowniku | Wyślij wiadomość) http://www.harry-potter-fans.blog.onet.pl
Hej VidemoLind.To,że rodzice Hermiony są dentystami pisało już w KF!


  • Re: Zakończenie Pottera? Autorka zdradza, co dzieje się dalej! - wywiad z JKR
    Autor: Predator1377 11-10-2008 o godz. 22:17:17

    ciekawe ale jóż to znałem wczesniej
 
Zobacz także:
· Kolekcjonerekie figurki już jesienią
· Przewodniczący stowarzyszenia chorych na dyspraksję wdzięczny Danowi
· Trailer już jest!
· Emma Thompson napisze scenariusz!
· "Rok z życia" Rowling w Australii


Najpopularniejszy news na ten temat::
Zakończenie Pottera? Autorka zdradza, co dzieje się dalej! - wywiad z JKR

Ocena newsa
Wynik głosowania: 4.51
Głosów: 33


Oceń tego newsa:

Wyśmienity
Bardzo dobry
Dobry
Przyzwoity
Zły

Opcje

 Drukuj tego newsa Drukuj tego newsa

Z ostatniej chwili
· Zabawny wywiad z Danem w
· Nowe figurki wchodzą na rynek
· Dołącz do redakcji!
· Sesja zdjęciowa Emmy dla "Vogue"
· Matt na konwencji Dragon*Con
Stats
Top Users
1Gosia199362480
2Aniaaa52060
3bellatrix48110
4gibol141245610
504beata44070
6Ala43410
7Marta_Evans42320
8Lina38500
9Elomi36730
10gosia4433820

zobacz ranking...

Prorok Codzienny
Zobacz archiwalne numery
Współpraca

harry potter

Harry Potter: gra MMORPG

ślimak firma pozabankowa
witam opisuję tutaj i ostrzegam przed tą firmą fi...

POtzrebuje Pożyczki, zarobki na poziomie 2000zł
Potrzebuje pożyczki - kredytu - wysokość 10.000

SOHO
Jedno wielkie ZŁODZIEJSTWO. Nie polecam !!! Konta...

Kategorie
· Wszystkie kategorie
· Fan Zone
· Filmy
· Gry
· HP News
· Inne
· Książki
Szukaj!


On-line
Aktualnie jest 43 gość(ci) i 1 użytkownik(ów) online.