STARTUJ Z HP NEWS! | DODAJ DO ULUBIONYCH | POLEĆ HARRY POTTER NEWS! | WSPÓŁPRACA Z HP NEWS | KONTAKT
Harry Potter - Newsy Harry Potter i Insygnia Śmierci Harry Potter - Artykuły Forum Harry Potter News Harry Potter News - księga gości Informacje o Harry Potter News  

Wiadomości: Książki Siódmy tom Filmy Wywiady Fan Fiction Fan Zone
HPNews.pl
   O stronie   Redakcja   K. Recenzentów   Kontakt   Prorok   Forum   Chat ()   FAQ   Prasa o nas   TOP 10   Mapa serwisu   Szukaj...
Menu
KsiążkiSiódmy tomFilmyPiąty filmGryHP NewsInneArchiwum
K. FilozoficznyK. TajemnicW. AzkabanuCzara OgniaZakon FeniksaKsiążę PółkrwiInsygnia Śmierci
K. FilozoficznyK. TajemnicW. AzkabanuCzara OgniaZakon Feniksa

Książki:O książkachJ.K. RowlingA. PolkowskiMary GrandPreWydawnictwaJak powstał HP?Błędy autorkiCiekawostkiSłownik ZaklęćHP w liczbachCzarna MagiaKim jest R.A.B.?Czarna Seria
Filmy:O filmachReżyserzyProducentAktorzyUrodziny aktorówBłędy w filmach
Świat Magii:HogwartQuidditchCzarna MagiaMagiczne...?SmokiWMIGUROK
Twoje kontoE-kartkiPWRanking fanówFan FictionGaleriaPsychotestyQuizyFan MiesiącaDownloadWasze listyDowcipyLinkiWyślij newsaWyślij artykułDołącz do nas!
K. FilozoficznyK. TajemnicW. AzkabanuCzara OgniaZakon FeniksaQuidditch WC
 FORUM:Ogólna dyskusjaKsiążkiFilmyGryHarry Potter 6Harry Potter 7StronaFan FictionFan ArtInna twórczośćOff-Topic
Sponsorzy

Aktualnie brak

Login
Pseudonim

Hasło

Nie masz jeszcze konta? Możesz sobie założyć. Jako zarejestrowany użytkownik będziesz miał kilka przywilejów.
Cytat dnia

"Jeśli się zgodzą, wyślij zaraz Świnkę z odpowiedzią, a my przyjedziemy po ciebie w niedzielę o piątej. Jeśli się nie zgodzą, wyślij zaraz Świnkę, a my i tak przyjedziemy po ciebie w niedzielę o piątej." - Ron Weasley

Konkurs!
HPNews.pl organizuje konkurs na najlepsze opowiadanie fan-fiction. Pokaż swój talent! Napisz opowiadanie!
HPNews.pl » Książki » Harry Potter i Insygnia Śmierci » Tytuły rozdziałów HP7 – czyżby wielki przeciek? (update x5)
OGŁOSZENIE

OGŁOSZENIE

Tytuły rozdziałów HP7 – czyżby wielki przeciek? (update x5)

Przed nami tydzień niecierpliwego oczekiwania na ostatni tom o młodym czarodzieju, a tutaj wiele argumentów świadczy o tym, że w sieci pojawił się wielki przeciek prosto z księgarni… Na zagranicznych forach wczoraj w godzinach popołudniowych zaczęły pojawiać się scany, które rzekomo pochodzą z Deathly Hallows. Na czterech z nich widnieją tytuły wszystkich rozdziałów książki, na piątym tytuł rozdziału i ilustracja do niego, na szóstym – tytuł rozdziału, ilustracja i część tekstu.

W dalszej części newsa zamieszczamy wszystkie scany, tłumaczenie nazw rozdziałów (oczywiście wolne tłumaczenie, w którym mogą pojawić się niedociągnięcia) oraz nasze komentarze co do przecieku.

UWAGA W dalszej części newsa zamieszczamy treści, które mogą się okazać prawdziwymi i rzeczywiście nawiązywać do fabuły ‘Deathly Hallows’. Jeśli nie chcesz ich poznawać, nie wchodź dalej!

Pamiętajcie, że wszystko to, o czym przeczytacie w dalszej części newsa jest na razie zwykłą plotką – mimo bardzo wiarygodnego wyglądu.

Oto scany, od których aż huczy w sieci:

- Tytuły rozdziałów – scan 1
- Tytuły rozdziałów – scan 2
- Tytuły rozdziałów – scan 3
- Tytuły rozdziałów – scan 4
- Tytuł i ilustracja do rozdziału siódmego
- Tytuł, ilustracja i część treści rozdziału dwudziestego trzeciego

Wolne tłumaczenie tytułów rozdziałów by Agunia (może odbiegać od rzeczywistego sensu tytułu):
1. Lord Voldemort pnie się w górę
2. Ku pamięci
3. Wyjazd Dursleyów.
4. Siedmiu Potterów.
5. Upadły wojownik.
6. Ghul w piżamie.
7. Wola Albusa Dumbledore’a
8. Ślub
9. Miejsce, w którym można się skryć
10. Opowieść Stworka
11. Łapówka
12. Magia jest potężna
13. Komisja Rejestracyjna Mugolskich Czarodziejów
14. Złodziej
15. Zemsta Goblinów
16. Dolina Godryka
17. Sekret Bathildy
18. Życie i kłamstwa Albusa Dumbledore'a
19. Srebrna łania
20. Xenophilius Lovegood
21. Opowieść trzech braci
22. Śmiertelne Regalia
23. Posiadłość Malfoya
24. Wytwórca różdżek
25. The Shell Cottage (prawdopodobnie nazwa własna)
26. Gringotta
27. Ostateczna kryjówka
28. Zaginione zwierciadło
29. Zagubiony diadem (bądź Zgubiona tiara - tytuł dosyć dwuznaczny)
30. Zwolnienie Severusa Snape’a
31. Bitwa o Hogwart
32. Starsza różdżka
33. Opowieść Księcia
34. Las ponownie
35. King’s Cross
36. Skaza na planie


Co przemawia za prawdziwością tytułów?

- "rowlingowski” styl
- spod kartek widnieje okładka HP7 i prześwitują się litery na kolejnych stronicach
- czcionka charakterystyczna dla książek o Harrym
- rysunki bardzo charakterystyczne dla Mary Grand Pre
- osoba, która odpowiedzialna jest za wyszukanie tych scanów, z tego samego źródła zaczerpnęła rok temu tytuły rozdziałów HP6 - okazały się one być później prawdziwe.

Pamiętajcie, że na razie powyższa informacja to tylko pomówienie, aczkolwiek – moim zdaniem – powyższy spoiler jest pierwszym wiarygodnym, jaki usłyszałam do tej pory o Deathly Hallows. Całość wygląda bardzo realistycznie, a jeśli to podróbka, to ten oszust musiałby być prawdziwym mistrzem.

A co Wy sądzicie na ten temat?


UPDATE: Znalazłam kolejny potencjalny dowód na prawdziwość nazw rozdziałów. Dwa niezależne od siebie źródła opublikowały podobne treści w tym samym czasie, korzystając jednak z innych informacji. Źródło jeden macie opisane powyżej, natomiast źródłem dwa jest serwis Mugglenet, który na podstawie The Guardian opublikował pierwsze zdania pierwszego rozdziału HP7. Z tego, co mi wiadomo, Mugglenet nie wie jeszcze bądź nie chce mówić o domniemanych scanach, a więc mamy kolejny dowód. Oto fragment pierwszego rozdziału opublikowany na tejże stronie:


Chapter One. The Dark Lord Ascending. The two men appeared out of nowhere, a few yards apart in the narrow, moonlit lane. For a second they stood quite still, wands pointing at each other's chests: then, recognising each other, they stowed their wands beneath their cloaks and set off, side by side, in the same direction.

"News?", asked the taller of the two.

"The best," replied Snape.'


Rozdział pierwszy. Lord Voldemort pnie się w górę.

Dwóch mężczyzn pojawiło się znikąd kilka jardów z boku ciasnej, oświetlonej blaskiem księżyca uliczki. W sekundzie, kiedy stali w ciszy, ich różdżki wymierzyły się na siebie. Wtedy, rozpoznawszy się, schowali je pod peleryny. Poruszyli się, jeden na przeciwko drugiego, w tym samym kierunku.

"Jakieś wieści?", zapytał wyższy.

"Najlepsze", odpowiedział Snape.



Wszystko układa nam się idealnie, jednakże pamiętajmy, że póki co nikt nie potwierdza tych sensacji.

UPDATE 2: Jeszcze jedna niespodzianka... Scan ze strony epilogu. KLIK. Żarty się skończyły...

UPDATE 3: Najnowsze doniesienia przerosły mnie samą. Opublikowano scany z całego epilogu. Sama przyznam - nie czytałam i nie przeczytam, jednakże wiem, że znajdą się chętni. Toteż zamieszczamy scany do epilogu, który czytacie (bądź nie) na własną odpowiedzialność.

1 | 2 | 3 | 4 - Moja prośba w tym miejscu. Nie zamieszczajcie komentarzy odnoszących się do epilogu, ponieważ większość z nas go nie czyta, a przypadkiem pod spodem może natknąć się na coś niechcianego. Zachowajmy to dla siebie.

UPDATE 4: Kolejny scan z rozdziału 16 - KLIK - uwaga spoilery. Na dokładkę zdjęcie osoby rozpowszechniającej te scany wraz z egzemplarzem DH. Czy możemy uznać to za wiarygodne?

UPDATE 5: Scan z początku dziewiątego rozdziału... KLIK. Przestaję wierzyć, że to jest fałsz.

Komentarze do tego newsa zostały zablokowane ze względu na pojawiające się spoilery.

Autor: Agunia | 2007-07-15 08:35:06


Re: Tytuły rozdziałów ‘Siódemki’ w sieci – czyżby wielk
Autor: Alice dnia 15-07-2007 o godz. 08:38:54
(Informacje o użytkowniku | Wyślij wiadomość)
W sumie, mogą to być prawdziwe tytuły.



Re: Tytuły rozdziałów ‘Siódemki’ w sieci – czyżby wielk
Autor: 04beata dnia 15-07-2007 o godz. 09:33:30
(Informacje o użytkowniku | Wyślij wiadomość)
To mi wygląda na kawełek 7 tomu, niestety... jeszcze nie było premiery a my już mamy przecieki. Te tytuły rozdziałów bardzo pasują do stylu Rowling, pasuja też do tego co ma się wydażyć w 7 tomie. Np. ślub Fleur i Bila, występuje Stworek który ma odegrać ważną rolę w 7 tomie.



Re: Tytuły rozdziałów ‘Siódemki’ w sieci – czyżby wielk
Autor: Werka dnia 15-07-2007 o godz. 09:52:51
(Informacje o użytkowniku | Wyślij wiadomość)
Dwa ostatnie linki są identyczne, Aguś. A poza tym... cóż, to naprawdę wygląda na autentyczne. Najbardziej przekonuję mnie ten rysunek. Skoro płyty znanych wykonawców idą przeciekami do sieci na tydzień przed premierą, to dlaczego nie miałoby tak być z najbardziej wyczekiwaną książką roku? :P Jeśli to jest fałszerstwo, to gratuluje, bo na poziomie. Ale nie zdziwię się, jeśli się okażą prawdziwe.



Re: Tytuły rozdziałów ‘Siódemki’ w sieci – czyżby wielk
Autor: Doctor dnia 15-07-2007 o godz. 10:05:34
(Informacje o użytkowniku | Wyślij wiadomość)
Tak, to wszytsko wygląda wielce realistycznie, tytuły jak najbardziej pasują do Pottera, skany też wydają sie byc prawdziwe. P.S. Jeszcze tak odnośnie tłumaczenia tytuł rozdziału 18. to nie "Życie i kłamstwa o Albusie Dumbledorze" tylko "Życie i kłamstwa Albusa Dumbledora":P



Re: Tytuły rozdziałów ‘Siódemki’ w sieci – czyżby wielk
Autor: Agunia (gunia_0@poczta.onet.pl) dnia 15-07-2007 o godz. 10:27:31
(Informacje o użytkowniku | Wyślij wiadomość) http://www.hpnews.pl
Dziękuję Wam za poprawki, już je nanoszę. Sama uważam to wszystko za bardzo prawdopodobne...



Re: Tytuły rozdziałów ‘Siódemki’ w sieci – czyżby wielk
Autor: BellatrixLestrange dnia 15-07-2007 o godz. 10:34:38
(Informacje o użytkowniku | Wyślij wiadomość)
Jest to dość prawdopodobne . Te tytuły nawet pasują do J.Rowling . Zobaczymy już niedługo .



Re: Tytuły rozdziałów ‘Siódemki’ w sieci – czyżby wielk
Autor: alicja dnia 15-07-2007 o godz. 10:42:04
(Informacje o użytkowniku | Wyślij wiadomość)
Jeśli te tytuły są prawdziwe, a jest to możliwe, to bardzo interesuje mnie rozdział 33. Czuć tutaj Snape'a :)


  • Re: Tytuły rozdziałów ‘Siódemki’ w sieci – czyżby wielk
    Autor: bellatrix 15-07-2007 o godz. 23:34:31

    Ksiecia ^^ dla mnie to od 6. Snapeeeeeeeeeeee xDDDDDDDDDDD

Re: Tytuły rozdziałów HP7 – czyżby wielki przeciek? (update)
Autor: Gendo dnia 15-07-2007 o godz. 10:52:56
(Informacje o użytkowniku | Wyślij wiadomość)
Nie przeczytałem całej treści newsa, ale muszę się wypowiedzieć, iż coraz bardziej się denerwuję przed premierą, mimo że nie będę czytał oryginalnej wersji, tylko polska :O. To już ta ostatnia! Nie wiem jak sobie z tym poradzę :(, po 6 części gryzłem się przez tydzień ^^...



Re: Tytuły rozdziałów HP7 – czyżby wielki przeciek? (update)
Autor: Ghost dnia 15-07-2007 o godz. 10:58:11
(Informacje o użytkowniku | Wyślij wiadomość)
Wiadomo, że nikt tego nie potwierdzi, ale moim zdaniem trzeba spojnie poczekać do oficjalnej premiery i wtedy wszystko będzie jasne. Tytuły te są jednak IMO bardzo prawdopodobne.



Re: Tytuły rozdziałów HP7 – czyżby wielki przeciek? (update)
Autor: margolcia1992 dnia 15-07-2007 o godz. 11:00:45
(Informacje o użytkowniku | Wyślij wiadomość)
No rzeczywiście... To wszystko jest niestety naprawde bardzo wiarygodne:( Mimo tych wszystkich środków ostrożności... Te kilka zdań też pasuje... Jak to Aguniu napisałaś 'wszystko układa nam się idealnie'...



Re: Tytuły rozdziałów HP7 – czyżby wielki przeciek? (update)
Autor: onka dnia 15-07-2007 o godz. 11:21:37
(Informacje o użytkowniku | Wyślij wiadomość)
wszystko wygląda bardzo autentycznie;/... jak myślicie kim jest drugi mężczyzna z rozdziału pierwszego?... i co to znaczy "mugolscy czarodzieje"(13)?:D


  • Re: Tytuły rozdziałów HP7 – czyżby wielki przeciek? (update)
    Autor: margolcia1992 15-07-2007 o godz. 11:41:03

    Mi jak to przeczytałam to sie od razu skojarzyło z Petunią... Chyba Rowling mówiła, że nie jest ani charłakiem, ani czarodziejem, więc jest Mugolskim Czarodziejem;P A ten mężczyzna to może być Greyback....
  • Re: Tytuły rozdziałów HP7 – czyżby wielki przeciek? (update)
    Autor: Agunia 15-07-2007 o godz. 11:41:28

    Wiesz, nie chciałam używać pojęcia "szlama". ;)
  • Re: Tytuły rozdziałów HP7 – czyżby wielki przeciek? (update)
    Autor: onka 15-07-2007 o godz. 12:41:00

    aaaa... "muggle-born" xD nie chciało mi się przeczytać angielskich tytułów i nie mogłam zaczaić jak ktoś może być jednocześnie mugolem i czarodziejem;] thx

Re: Tytuły rozdziałów HP7 – czyżby wielki przeciek? (update)
Autor: neroxon dnia 15-07-2007 o godz. 11:29:11
(Informacje o użytkowniku | Wyślij wiadomość) http://logisticmedia.blog.onet.pl
Ciekawe co ma oznaczac rozdział 18 Życie i kłamstwa Albusa Dumbledore'a???


  • Re: Tytuły rozdziałów HP7 – czyżby wielki przeciek? (update)
    Autor: Marietta 15-07-2007 o godz. 12:59:04

    Nom...xD Wogóle te rozdziały maja ciekawe nazwy...

Re: Tytuły rozdziałów HP7 – czyżby wielki przeciek? (update)
Autor: Thinki dnia 15-07-2007 o godz. 11:37:32
(Informacje o użytkowniku | Wyślij wiadomość)
7 Potterów może oznaczać Harrego, rodziców, dziadków i pradziadków.



Re: Tytuły rozdziałów HP7 – czyżby wielki przeciek? (update)
Autor: Ala dnia 15-07-2007 o godz. 12:32:42
(Informacje o użytkowniku | Wyślij wiadomość)
To wszystko rzeczywiście wygląda bardzo realistycznie... Ciekawe czy to plotka czy nie... Niektórzy niedługo się dowiedzą a niektórzy będą musieli jeszcze trochę poczekać (w tym ja :/ )



Re: Tytuły rozdziałów HP7 – czyżby wielki przeciek? (update)
Autor: Thinki dnia 15-07-2007 o godz. 12:45:21
(Informacje o użytkowniku | Wyślij wiadomość)
I jeszcze to : http://i13.tinypic.com/6b9k6tl.jpg


  • Re: Tytuły rozdziałów HP7 – czyżby wielki przeciek? (update)
    Autor: Agunia 15-07-2007 o godz. 12:49:24

    No nie. Teraz już jestem pewna, że to wszystko to prawda. Zaktualizowałam newsa o ten scan.
  • Re: Tytuły rozdziałów HP7 – czyżby wielki przeciek? (update)
    Autor: vader_cool 15-07-2007 o godz. 13:03:54

    Skąd masz tego linka?
  • Re: Tytuły rozdziałów HP7 – czyżby wielki przeciek? (update)
    Autor: Thinki 15-07-2007 o godz. 13:10:34

    Wiele źródeł w necie. Tu są jeszcze inne scany i pełno spoilerów!!! http://forums.darklordpotter.net/showthread.php?t=6410
  • Re: Tytuły rozdziałów HP7 – czyżby wielki przeciek? (update)
    Autor: Agunia 15-07-2007 o godz. 13:12:58

    Właśnie to jest źródło mojego newsa. O jejku, jejku, jejku, naprawdę nie radzę tam wchodzić! Na każdym kroku spoiler, można się przewrócić. Jeśli okazałoby się, że wszystko, co tam jest napisane (sama na szczęście nie czytałam tego) jest prawdą, to czytanie HP7 będziemy sobie mogli darować. Nie radzę, nie polecam.
  • Re: Tytuły rozdziałów HP7 – czyżby wielki przeciek? (update)
    Autor: vader_cool 15-07-2007 o godz. 13:41:40

    Może jednak to fake?:E Epilog kończy się na 759 stronie, książka miała mieć przecież 784 strony. Raczej spis rozdziałów nie zajmuje 30 stron?+ jakieś inskrypcje na końcu?
  • Re: Tytuły rozdziałów HP7 – czyżby wielki przeciek? (update)
    Autor: Agunia 15-07-2007 o godz. 13:51:40

    Hm. Zastanawiające. To może coś znaczyć, aczkolwiek Rowling mogła coś umieścić jeszcze na samym końcu. Hmmm.
  • Re: Tytuły rozdziałów HP7 – czyżby wielki przeciek? (update)
    Autor: vader_cool 15-07-2007 o godz. 14:01:22

    Spójrz na ostatnią stronę ze spisem rozdziałów. Na 2 stronie jest jakaś inskrypcja, lecz jest ona raczej krótka(zajmuje dół strony) I zaczyna się od "Death" (następne co się da odczytać to "in me ...and live...ner face..the i tu coś na c ... their f... ....because)
  • Re: Tytuły rozdziałów HP7 – czyżby wielki przeciek? (update)
    Autor: vader_cool 15-07-2007 o godz. 14:03:02

    A tak wogóle wycieki pojawiły się już 3 dni wcześniej, chyba najpierw były tutaj http://boards.gamefaqs.com/gfaqs/genmessage.php?board=245&topic=36729112 są tu także krótkie opisy rozdziałów (np kto występuje)

Re: Tytuły rozdziałów HP7 – czyżby wielki przeciek? (update x2)
Autor: ilas dnia 15-07-2007 o godz. 12:50:46
(Informacje o użytkowniku | Wyślij wiadomość)
rozdział 25 to marze być ,Shell Cottage / Zniszczona chatka


  • Re: Tytuły rozdziałów HP7 – czyżby wielki przeciek? (update x2)
    Autor: Agunia 15-07-2007 o godz. 12:53:56

    Taaak, wiem o tym doskonale. Tak właśnie brzmi najprostsze tłumaczenie tego rozdziału, aczkolwiek mi to wygląda na nazwę własną, więc to tak zostawiłam.

Re: Tytuły rozdziałów HP7 – czyżby wielki przeciek? (update x2)
Autor: Marietta dnia 15-07-2007 o godz. 12:56:35
(Informacje o użytkowniku | Wyślij wiadomość)
WoW!!!! to napewno sa te dobre tytuły!!!!!;P Wszystko jest takie prawdziwe, takie jak znamy z poprzednich książek:) Ale z drugiej strony... Czy to nie za wcześno...? Jeszcze nie było premiery...xD A czy taki przeciek był możliwy? Przecież były takie ogromne środki ostrożności...;P To jak to sie stało, że znamy tytuły rozdziałów...:] Ciekawe czy okarzą sie prawdziwe:D



Re: Tytuły rozdziałów HP7 – czyżby wielki przeciek? (update x2)
Autor: Lost95 dnia 15-07-2007 o godz. 13:00:15
(Informacje o użytkowniku | Wyślij wiadomość)
Według mnie to jest bardzo możliwe bo wszystko wygląda jak prawdziwe. A jeśli to ktoś podrobił to musiał się nieźle napracować, bo to wygląda naprawdę prawdziwie!!!!



Re: Tytuły rozdziałów HP7 – czyżby wielki przeciek? (update x2)
Autor: James dnia 15-07-2007 o godz. 13:11:10
(Informacje o użytkowniku | Wyślij wiadomość)
bardzo prawdopodobne że to wszysko prawda



Re: Tytuły rozdziałów HP7 – czyżby wielki przeciek? (update x2)
Autor: Magdalena (brzudal88@poczta.fm) dnia 15-07-2007 o godz. 13:24:16
(Informacje o użytkowniku | Wyślij wiadomość) http://www.interia.pl
Według mnie to może być troche prawdy w tych tytułach ale przekonamy się dopiero po premierze.



Re: Tytuły rozdziałów HP7 – czyżby wielki przeciek? (update x3)
Autor: McBombel dnia 15-07-2007 o godz. 14:05:53
(Informacje o użytkowniku | Wyślij wiadomość) http://zawsze-cos-jest.blog.onet.pl
NIE NO PO CO JA TO CZYTAŁEM , ale wiem że na własną odpowiedzialność to zrobiłem ;/ NIE NO ŻAŁUJE!!!!



Re: Tytuły rozdziałów HP7 – czyżby wielki przeciek? (update x3)
Autor: McBombel dnia 15-07-2007 o godz. 14:07:25
(Informacje o użytkowniku | Wyślij wiadomość) http://zawsze-cos-jest.blog.onet.pl
ALE WIECEIE CO??? PRZECIEŻ TE SKANY Z ROZDZIAŁAMI WYGLĄDAJĄ JAKBY BYŁO TO ZROBIONE KOMPUTEROWO ;/!!!!



Re: Tytuły rozdziałów HP7 – czyżby wielki przeciek? (update x3)
Autor: Werka dnia 15-07-2007 o godz. 14:18:56
(Informacje o użytkowniku | Wyślij wiadomość)
Veritaserum wydało oświadczenie. Zagranica się wkońcu odzywa.


  • Re: Tytuły rozdziałów HP7 – czyżby wielki przeciek? (update x3)
    Autor: Agunia 15-07-2007 o godz. 14:44:53

    Na razie tylko Veritaserum... Wygląda na to, że reszta ich poprze.

Re: Tytuły rozdziałów HP7 – czyżby wielki przeciek? (update x3)
Autor: Aniaaa dnia 15-07-2007 o godz. 14:27:28
(Informacje o użytkowniku | Wyślij wiadomość)
O mój Boże. Jeszcze nic, a tu już takie wielkie przecieki. Ja przeczytałam z początku pierwsze pięć tytułów rozdziałów, potem zamknęłam stronę. Stwierdziłam, że jakby co, nie będę sama i przeczytałam wszystkie tytuły. I ten początek rozdziału. Ale końca już nie będę czytać. Nie. Naprawdę, wszelkie poszlaki wskazują, że to prawdziwa książka. Ale jak mogli złamać obietnicę milczenia? Po co to robią? Ten spojler ominę i nie będę go czytać, ale teraz, gdzie nie zajrzeć, będą mnie spotykały kolejne. Plotki, nowe teorie, wszelkie wydumane i rozdmuchane wiadomości... oskalpować tego, który to zdradził, to za mało. Wielkie dzięki za ostrzeżenia.



Re: Tytuły rozdziałów HP7 – czyżby wielki przeciek? (update x3)
Autor: onka dnia 15-07-2007 o godz. 14:27:51
(Informacje o użytkowniku | Wyślij wiadomość)
nieee nooo to już lekkie przegięcie:/ wiem, że to żałosne, ale mam jeszcze nadzieję, że to tylko jakaś idiotyczna prowokacja albo beznadziejna (choć całkiem skuteczna) reklama.



Re: Tytuły rozdziałów HP7 – czyżby wielki przeciek? (update x3)
Autor: Achaja dnia 15-07-2007 o godz. 15:16:47
(Informacje o użytkowniku | Wyślij wiadomość) http://www.wand.blog.onet.pl
po raz pierwszy nie czytać komentarzy innych użytkowników :D nie chcę się dowiedziec co będzie w hp 7 , ale pokusiłam sie żęby zobaczyć tytuły, bo to i tak nie jest groźne , przecież jak dostaję książkę do ręki to i tak zaglądam na rozdziały...co innego epilog, mogę powiedzieć ,że jestem w 100 procentach pewna ,że to nie są podróby...



Re: Tytuły rozdziałów HP7 – czyżby wielki przeciek? (update x3)
Autor: harry-time dnia 15-07-2007 o godz. 15:32:36
(Informacje o użytkowniku | Wyślij wiadomość)
Ja wierze że to jest prawda . . . niestety. Ale dziwi mnie fakt, że tutaj : http://i128.photobucket.com/albums/p188/Agunia_0/63j2kbr.jpg obrazek nie pasyje do okładki przeciez okładkę ( z obu stron) "kończyły" kurtyny a tytaj jest jakaś góra... a może te skany są z wydania deluxe tam przeciez były góry i wyjaśnilo by to skąd jest te 30 stron na koncu.... Tak, sprawdzilem w powyzszym linku i na Deluxe jest ta sama gora....


  • Re: Tytuły rozdziałów HP7 – czyżby wielki przeciek? (update x3)
    Autor: Agunia 15-07-2007 o godz. 15:41:14

    To by wyjaśniało te trzydzieści pustych stron i okładkę. Ale... wersja deluxe ma 816 stron!

Re: Tytuły rozdziałów HP7 – czyżby wielki przeciek? (update x5)
Autor: Ada (xxboomxx@wp.pl) dnia 17-07-2007 o godz. 11:49:05
(Informacje o użytkowniku | Wyślij wiadomość)
I co dalej w tej sprawie?



Re: Tytuły rozdziałów HP7 – czyżby wielki przeciek? (update x3)
Autor: anka1591 (anka_1591@wp.pl) dnia 15-07-2007 o godz. 17:33:59
(Informacje o użytkowniku | Wyślij wiadomość) http://www.sara-riddle.blog4u.pl/
To dopiero coś. Skoro przy "Księciu..." okazały się prawdziwe, to może do HP7 też będą.



Re: Tytuły rozdziałów HP7 – czyżby wielki przeciek? (update x3)
Autor: Lunatyk92 dnia 15-07-2007 o godz. 18:02:57
(Informacje o użytkowniku | Wyślij wiadomość)
A czy do rozdziału 29. nie pasuje bardziej Zagubiona tiara? "Diadem" to po angielsku również "tiara", a to by bardziej pasowało do HP. :)


  • Re: Tytuły rozdziałów HP7 – czyżby wielki przeciek? (update x3)
    Autor: MaCiEj 15-07-2007 o godz. 18:47:10

    W pierwszej chwili bylem pewien ze to jest prawda ale jest troche niejasnosci.......mianowicie 1. tytuly rozdzialow sa za czytelne dla nas i dziwnych rzeczy w nich oraz mozemy z nich latwo wywnioskowac co sie stanie. JKR jest zwykle bardziej tajemnicza np. Życie i kłamstwa Albusa Dumbledore'a - od razu wiemy o czym to bedzie....nic tajemnicy np Ślub Billa i Fleur jest dopiero w 8 rozdziale.....czy nie za pozno......... te wydarzenie byc wczesniej np rozdzial Bitwa o Hogwart.........juz wiemy o czym to bedzie....znowu za malo tajemniczy....w hp6 rowniez miala miejsce tzw. bitwa o hogwart a inna nazwa rozdzialu byla np. zemsta goblinow. zaginonione zwierciadlo...kolejne malo tajemnicze........dziwne jak na rowling - kolejne dziwne tytuly.......czytelne i malo tajemnicze a ja nawet jako kompletny noob w grafice komputerowej zauwazam takie dziwne szczegoly........litery sa za wyrazne jak na scan,..papier rowniez jest zbytnio wyblakly jak na scan.....nie? Moze nie mam racji.....Zobaczymy za kilka dni........
  • Re: Tytuły rozdziałów HP7 – czyżby wielki przeciek? (update x3)
    Autor: Agunia 15-07-2007 o godz. 20:17:28

    Hmm... W sumie mogłoby to być prawdopodobne, jednakże na tym etapie nie możemy wywnioskować, o co tak naprawdę chodzi. jednakże, dla pewności, dopiszę wyżej i tę możliwość.
  • Re: Tytuły rozdziałów HP7 – czyżby wielki przeciek? (update x3)
    Autor: Rita 16-07-2007 o godz. 08:21:46

    To jest raczej odpowiedz do komentarza MaCIEj-a. Tytuły są bardzo mało tajemnicze. Chociaż "Ku pamięci" nic za bardzo mi nie mówi. "Ghul w piżamie" też nic nie rozumie. "Srebrna łania" też jak wyżej nic nie wiem. Ale tak przychylam sie do twierdzenia MaCIEj-a, że tytuły są mało tajemnicze. A jeżeli chodzi o grafikę komputerową to ja zauważyłam coś innego. Na scanie 3 jest widoczne jakby załamanie książki. Książka nie może załamać sie pod takim kątem! Jeżeli chodzi o jakość liter itd. to to chyba zależy od tego co potrafi skaner. Jeszcze coś (samaprzeprowadziłam hm... doświadczenie). Skaner ma płaską klapę. Na tych scanach jest widoczne, że scaner jest większy od rozmiaru kartki A4 (takie są przy drukarkach i na takim przeprowadzałam eksperyment). Więc klapa nie mogła sie zamknąć do końca. Powinny być siwe prześwity za koncem strony. Tam jest poprostu czerń. Jeszcze jedno, na rozchyleniu książki powinny być siwe cienie w takim wypadku. Ale moge sie mylić. Szczerze to jest bardzo prawdopodobne.
    • SCANY = FOTOGRAFIE (w tym przypadku)
      Autor: mick 16-07-2007 o godz. 11:16:17

      hmm... wydawało się mi oczywistym, że mimo tego iż w news-ie cały czas pisane jest słowo skan, to wszyscy widzą że są to fotografie.
  • Re: Tytuły rozdziałów HP7 – czyżby wielki przeciek? (update x3)
    Autor: Rita 16-07-2007 o godz. 14:32:02

    Mick tak uważasz? A co powiesz o (według Ciebie) zdjęciach spisu treści? Czy to też są zdjecia zrobione cyfrówką albo chociażby zwykłym aparatem? Jeżeli tak to jeszcze bardziej niewiarygodne wydaje sie, aby książka sie tak zagięla!

Re: Tytuły rozdziałów HP7 – czyżby wielki przeciek? (update x3)
Autor: Ligia dnia 15-07-2007 o godz. 19:22:22
(Informacje o użytkowniku | Wyślij wiadomość) http://ligia.blog.onet.pl
olalala przyjezdzam z weakacji i tu taki news... rozdzial 18 i 7 Potterow ciekawi mnie najbardziej.. aaa teraz to ja zwarjuje normalnie...



Re: Tytuły rozdziałów HP7 – czyżby wielki przeciek? (update x3)
Autor: Marta_Evans dnia 15-07-2007 o godz. 19:53:52
(Informacje o użytkowniku | Wyślij wiadomość)
O nie... O nie... O nie... Nie przeczytałam. I dobrze. Ale martwię się, co może stać się niedługo. Jeszcze trochę, a powiedzą, kto zginie. A już myślałam, że obejdzie się bez spoilerów, jak widać, wszystko jest możliwe. Proszę, niech Rowling powie, że to nieprawda :(



Re: Tytuły rozdziałów HP7 – czyżby wielki przeciek? (update x3)
Autor: dorotka dnia 15-07-2007 o godz. 20:17:08
(Informacje o użytkowniku | Wyślij wiadomość)
Moze i to sa przecieki a moze ktos zrobil taka podrobke ksiazki ze wszyscy mysla ze to 7mka jest na fotkach a tytuly to mogl tez sie zrobic pod Rowling bo moze wie jaki ma styl pisania tytulow rozdzialow



Re: Tytuły rozdziałów HP7 – czyżby wielki przeciek? (update x3)
Autor: Potteros dnia 15-07-2007 o godz. 20:19:16
(Informacje o użytkowniku | Wyślij wiadomość)
Ja rownież właśnie wróciłem z wakacji, a tu taki news!!! Jeśli te rozdzialy i epilog są prawdziwe to potwierdzi się jedna z najczęściej omawianych teorii po HP6! Ten epilog wygląda bardzo realistycznie choć nie odpowiada na wszystkie nurtujące potteromaniaków pytania. Trzeba poczekać do 21VII:D



Re: Tytuły rozdziałów HP7 – czyżby wielki przeciek? (update x3)
Autor: McBombel dnia 15-07-2007 o godz. 20:30:38
(Informacje o użytkowniku | Wyślij wiadomość) http://zawsze-cos-jest.blog.onet.pl
SŁUCHAJCIE !!!! PO PRZECZYTANIU EPILOGU (tak zrobiłem to.. ale czytajcie) OCZYWIŚCIE NIE ZDRADZE JEGO TREŚCI !!!!!!! 1)STWIERDZAM JEDNOZNACZNIE, ŻE TEN TEKST NIE PASUJE DO STYLU ROWLING... I NAPEWNO ROWLING BY TEGO NIE ZROBIŁA !!! FAKT FAKTEM, ŻE BARDZO SIĘ WZRUSZYŁEM CZYTAJĄC GO, ALE ON JEST WOGÓLE BEZ SENSU !!! 2) FAKTY PRZEDSTAWIONE TAM SĄ WOGÓLE NIEMOŻLIWE I WOGÓLE NIE ROZSTRZYGAJĄ FABUŁY CAŁEJ KSIĄZKI!!!! czyli następne przeciw prawdziwości tych skanów ... 3) NUMERY STRON SIĘ NIECO NIE ZGADZAJĄ WIĘC NASTĘPNA WĄTPLIWOŚĆ 4) ZDJĘCIA SĄ DOŚĆ MAŁO WIARYGODNE , PONIEWAŻ WIDAĆ TAM COŚ W STYLU PODRÓBKI KOMPUTEROWEJ 5) NAZWY ROZDZIAŁÓW SĄ ZA JASNO NADANE !!!! ROWLING ZAWSZE JEST TAJEMNICZA JA WIERZĘ GŁĘBOKO W TO I MYŚLĘ ŻE TAK JEST ŻE TO SĄ ZWYKŁE PODRÓBKI (NAWET SIĘ TEGO TROCHĘ SPODZIEWAŁEM, ŻE TYDZIEŃ PRZED PREMIERĄ POJAWIĄ SIĘ TAKIE NIBY SPOILERY !!!)


  • Re: Tytuły rozdziałów HP7 – czyżby wielki przeciek? (update x3)
    Autor: Agunia 15-07-2007 o godz. 20:36:54

    Hm. Nieźle. To teraz mamy tyyyle argumentów ZA i jeszcze tyyyle argumentów przeciw. Epilogu czytać nie będę, więc pozostaje mi wierzyć Ci na słowo. Dobrze, że nie podałeś spoilerów. Cóż... Wszystko wskazuje na to, że odpowiedzi na pytania poznamy dopiero podczas premiery.
  • Re: Tytuły rozdziałów HP7 – czyżby wielki przeciek? (update x3)
    Autor: McBombel 15-07-2007 o godz. 20:46:31

    No ciesz się, że nie czytałaś, przynajmniej się nie denerwujesz .... Nie zdradzając epilogu, mówię tylko to, że jest to nie możliwe żeby to się tak skończyło to nie jest w stylu Rowlingowskim .... Wiesz co Agunia ??? Proponowałbym poprosić jakiegoś Angliste o zbadanie czy jest poprawnie językowo ten tekst (najlepiej jakiegoś profesora). Rowling by tak nie postąpiła jak ktoś niby napisał w tym epilogu !!! Ktoś to dobrze obmyślił i długo nad tym pracował !!!! I te imiona tam - całkowicie niemożliwe Jo się nie powtarza ;d
  • Re: Tytuły rozdziałów HP7 – czyżby wielki przeciek? (update x3)
    Autor: Potteros 16-07-2007 o godz. 10:15:09

    Z szacuneczkiem kolego ale dla mnie ten epilog jest właśnie przez to bardzo prawdopodobny, ze ponoc leżal od dawna w szufladzie. Jak czytam o S.S. to wydaje się to bardzo prawdopodobne. Jesli ktos to podrobil to musiałby byc geniuszem. Termin "muggle drive test" bardzo pasuje do JKR. Wg mnie niestety to nie jest podróba.
  • Re: Tytuły rozdziałów HP7 – czyżby wielki przeciek? (update x3)
    Autor: mick 16-07-2007 o godz. 11:28:09

    Powiedziałbym, że to, że wydaje Ci się że fakty tam przedstawione nie są możliwe, jest BARDZO w stylu Rowling. Co do jasności tytułów rozdziałów - myślę, że są mniej więcej jak w poprzednich książkach - nie które wprost mówią o jednym z opisywanych wydarzeń inne są bardziej tajemnicze i skłaniają do tworzenia hipotez;)

Re: Tytuły rozdziałów HP7 – czyżby wielki przeciek? (update x3)
Autor: TheMagicTio dnia 15-07-2007 o godz. 20:34:58
(Informacje o użytkowniku | Wyślij wiadomość)
Pewne źródła twierdzą, że owe skany ostatniego tomu "Harry Potter and the Deathly Hallows" są falsyfikatem, zważywszy na błędy w zamieszczonym tekście. Wskazuje to z całą pewnością, jeżeli takowe błędy występują jest to falsyfikat, bo nie sądzę, aby wydwanictwa mogły dopuścic się jakichkolwiek błędów stylistycznych czy też ortograficznych etc. Istotną kwestią wskazującą, że owe informacje są perfidnym kłamstwem wskazuje fakt, że same tytuły rozdziałów są mało zaskakujące i tajemnicze roz. 28 i 29 mają podobny podtekst "zagubiony" "zaginione" wskazuję to na dziwną zbierznośc.


  • Re: Tytuły rozdziałów HP7 – czyżby wielki przeciek? (update x3)
    Autor: McBombel 15-07-2007 o godz. 20:38:54

    Dokładnie tak!!! Ja bardzo w to wątpię, żeby to było prawdziwe !!! Nie zdziwiłbym się jakby za tym stał Watykan ;d
  • Re: Tytuły rozdziałów HP7 – czyżby wielki przeciek? (update x3)
    Autor: Agunia 15-07-2007 o godz. 20:39:13

    A mogę wiedzieć, co to za źródła? Chciałabym dogłębnie wszystko przebadać.
  • Re: Tytuły rozdziałów HP7 – czyżby wielki przeciek? (update x3)
    Autor: Rita 16-07-2007 o godz. 08:27:07

    Ojej nie chce sie powtarzać. Ale zamieściłam komentarz w którym rozwodze sie nad prawdziwością tych scanów. Troszeczke wyżej. Co o tym sądzicie?

Re: Tytuły rozdziałów HP7 – czyżby wielki przeciek? (update x3)
Autor: TheMagicTio dnia 15-07-2007 o godz. 20:40:04
(Informacje o użytkowniku | Wyślij wiadomość)
Istnieje jeszcze dziwny aspekt odnośnie spispu tresci, ktory w wydaniu amerykanskim rzekomo znajduje sie jak w polskim wydaniu na koncu ksiazki...ale nie jestem pewien musze dokladnie spr ten niuans



Re: Tytuły rozdziałów HP7 – czyżby wielki przeciek? (update x3)
Autor: TheMagicTio dnia 15-07-2007 o godz. 20:41:31
(Informacje o użytkowniku | Wyślij wiadomość)
na stronie aurora pewien użytkownik przeczytał tresc skanu i uznal go za fałszywy zważywszy na błedy:)


  • Re: Tytuły rozdziałów HP7 – czyżby wielki przeciek? (update x3)
    Autor: Agunia 15-07-2007 o godz. 20:56:42

    Aha, rozumiem. Co do wypowiedzi użytkownika powyżej - nie mam żadnych kontaktów z weteranami w dziedzinie poprawności języka angielskiego. xP
  • Re: Tytuły rozdziałów HP7 – czyżby wielki przeciek? (update x3)
    Autor: Rita 16-07-2007 o godz. 08:37:27

    Na pewno nie jestem weteranem w tej dziedzinie. Ale wydaje mi sie, że nie powinno być "one, two, three" etc. Bo to znaczy (kazdy chyba wie) "jeden, dwa, trzy" itd. W polskim wydaniu jest "pierwszy, drugi, trzeci" itd. A jak było w poprzednich angiejskich/amerykańskich wersjach?

Re: Tytuły rozdziałów HP7 – czyżby wielki przeciek? (update x3)
Autor: McBombel dnia 15-07-2007 o godz. 20:53:07
(Informacje o użytkowniku | Wyślij wiadomość) http://zawsze-cos-jest.blog.onet.pl
Aga wiesz gdzie mozna znaleźć skany z wydania amerykańskiego Księcia Półkrwi???


  • Re: Tytuły rozdziałów HP7 – czyżby wielki przeciek? (update x3)
    Autor: Agunia 15-07-2007 o godz. 20:57:38

    Scany w jakim sensie? Scany stron książki/rozdziałów/epilogu/okładki?
  • Re: Tytuły rozdziałów HP7 – czyżby wielki przeciek? (update x3)
    Autor: TheMagicTio 15-07-2007 o godz. 21:03:37

    najlepiej spisu treści wiedzielibysmy po stronach o ulozeniu tegoz spisu:D
  • Re: Tytuły rozdziałów HP7 – czyżby wielki przeciek? (update x3)
    Autor: TheMagicTio 15-07-2007 o godz. 21:04:27

    najlepiej spisu treści wiedzielibysmy po stronach o ulozeniu tegoz spisu:D...bo cos mi nie pasuje ze ten spis jest z przodu...wydaje mi sie ze tak jak w wydaniu polskim powinien znajdowac sie na koncu ksiazki:D
  • Re: Tytuły rozdziałów HP7 – czyżby wielki przeciek? (update x3)
    Autor: McBombel 15-07-2007 o godz. 21:05:53

    Chodzi mi o skany chociaż jednej strony ksiązki i spisu rozdziałów.... bo epilogu chyba tam nie było

Re: Tytuły rozdziałów HP7 – czyżby wielki przeciek? (update x3)
Autor: harry-time dnia 15-07-2007 o godz. 20:58:25
(Informacje o użytkowniku | Wyślij wiadomość)
mam nadzieje ze to jest podruba



Re: Tytuły rozdziałów HP7 – czyżby wielki przeciek? (update x3)
Autor: Thinki dnia 15-07-2007 o godz. 20:59:34
(Informacje o użytkowniku | Wyślij wiadomość)
Na mugglenecie ktos napisal że są odstępstwa w ułożeniu tytułów rozdziałów w stosunku do poprzednich cześci... i jeszcze inne mnie lub bardziej wiarygodne argumenty o fałszerstwie :D



Re: Tytuły rozdziałów HP7 – czyżby wielki przeciek? (update x3)
Autor: McBombel dnia 15-07-2007 o godz. 21:02:52
(Informacje o użytkowniku | Wyślij wiadomość) http://zawsze-cos-jest.blog.onet.pl
AGUNIA !!!! KOLEJNA RZECZ PRZEMAWIAJĄCA ŻE TO "FAŁSZ" ::::::::::::::::::::: Na jednych stronach są przecież cyfry rzymskie !!!!!!!::::::::::::::::::: A w epilogu już Arabskie !!!!!!!!!!! A ten ktoś twierdzi, że to jest zeskanowane ???? Czy że zdjęcie zrobione ?????


  • Re: Tytuły rozdziałów HP7 – czyżby wielki przeciek? (update x3)
    Autor: Agunia 15-07-2007 o godz. 21:11:48

    No nieźle. Już mam mętlik w głowie. Ale scanów nie mam, chodź próbowałam zdobyć.
  • Re: Tytuły rozdziałów HP7 – czyżby wielki przeciek? (update x3)
    Autor: McBombel 15-07-2007 o godz. 21:18:08

    nO JA TEŻ MAM MĘTLIK W GŁOWIE , ALE TWIERDZĘ ŻE TO NIE SĄ PRAWDZIWE SKANY .... JAK JUŻ TO TO MOŻE BYĆ JEDYNIE ZDJĘCIE ...xD CYFRY SĄ INNE coraz więcej rzewczy do siebie nie pasuje
  • Re: Tytuły rozdziałów HP7 – czyżby wielki przeciek? (update x3)
    Autor: vader_cool 15-07-2007 o godz. 21:24:34

    Pisz normalną czcionką

Re: Tytuły rozdziałów HP7 – czyżby wielki przeciek? (update x3)
Autor: Marietta dnia 15-07-2007 o godz. 21:08:21
(Informacje o użytkowniku | Wyślij wiadomość)
Robi się coraz bardziej ciekawie:PP Ciekawe czy to wszystko prawda, czy nie...;D Bo ja juz sama nie wiem;/



Re: Tytuły rozdziałów HP7 – czyżby wielki przeciek? (update x3)
Autor: mugik dnia 15-07-2007 o godz. 21:11:00
(Informacje o użytkowniku | Wyślij wiadomość)
Nie podoba mi się, że HPNews daje spojlery na swojej pierwszej stronie, i to mimo szumnych zapowiedzi, ze spojlerów na TEJ stronie nie będzie. Napis Spojler nie wystarczy. Spojler to spojler.


  • Re: Tytuły rozdziałów HP7 – czyżby wielki przeciek? (update x3)
    Autor: Achaja 15-07-2007 o godz. 21:20:15

    to nie jest strona główna...skoro nie chcesz czytać , to nie powinno cię być nawet w komentarzach do spojlera=)
  • Re: Tytuły rozdziałów HP7 – czyżby wielki przeciek? (update x3)
    Autor: Lipa 15-07-2007 o godz. 21:27:13

    Nie było szumnych zapowiedzi, że spoilerów W OGÓLE nie będzie. Były zapowiedzi, że nie będzie spoilerów BEZ OSTRZEŻEŃ. A to chyba pewna różnica. Na pierwszej stronie nie ma spoilera, jest tylko ostrzeżenie przed spoilerem. A tak właściwie, spoiler poprzedzony ostrzeżeniem to już nie spoiler - bo czytają go wówczas tylko osoby, które chcą go poznać pomimo ostrzeżenia. Nikt Ci nie kazał wchodzić do dalszej części newsa. Ba, odradzaliśmy to specjalnym, czerwonym ostrzeżeniem. Jeśli ktoś nie potrafi zapanować nad emocjami i mimo wszystko wejdzie, choć tak naprawdę chciałby uniknąć spoilerów - to już jego problem. Nad emocjami trzeba umieć panować. Ktoś, kto tego nie potrafi, zapewne i tak po kupieniu HP7 nie będzie potrafił się powstrzymać i zajrzy na koniec książki, nim ją przeczyta. To też wtedy będzie spoiler, i też na jego własne życzenie. I co, do kogo taka osoba będzie potem mieć pretensje? Może do nas? Ostrzegamy przed spoilerami. Cieszcie się, bo są serwisy, które nawet tego nie robią. A gdybyśmy chcieli w ogóle nie publikować spoilerów, to np. parę dni po 21 lipca nie mielibyście co liczyć na streszczenie lub recenzję ostatniego tomu. Koniec, kropka.
  • Re: Tytuły rozdziałów HP7 – czyżby wielki przeciek? (update x3)
    Autor: mugik 15-07-2007 o godz. 23:15:37

    Nie zgodzę się. To tak jakbyście zgadzali się z tymi, którzy rozpowszechniają spoilery w sieci. Wystarczyło napisać, że pojawiły się tytuły, bez cytowania tresci spoilera. A tak jestescie źródłem spoilerów, których ktos miałby szansę nie zobaczyc. Tłumaczenie, że ktoś nie musi tego czytać, jest takie samo jak tych, którzy spoilery rozpowszechniają. Przecież nikt nikomu nie każe tego czytać. Po prostu jak ktoś pisze "cisza", to rozumiem przez to, że będzie cisza. W przeciwnym razie nie rozumiem słowa "walka". Przy okazji, wcale nie czytałam tresci tych domniemanych rozdzialow i nie mam zamiaru. Ale wiem, że parę osób nie mogło się powstrzymać, choć wcale nie musiało tego robić. Dla niektórych hpnews może być przecież jedynym źródłem informacji o książkach HP.
    • NiE mAsZ rAcJi
      Autor: mick 16-07-2007 o godz. 11:49:16

      HPN - pisał że wszystkie spoilery będą wyraźnie oznaczone (co robią) a nie że nie będą ich umieszczać.
  • Re: Tytuły rozdziałów HP7 – czyżby wielki przeciek? (update x3)
    Autor: mugik 15-07-2007 o godz. 23:16:20

    Nie zgodzę się. To tak jakbyście zgadzali się z tymi, którzy rozpowszechniają spoilery w sieci. Wystarczyło napisać, że pojawiły się tytuły, bez cytowania tresci spoilera. A tak jestescie źródłem spoilerów, których ktos miałby szansę nie zobaczyc. Tłumaczenie, że ktoś nie musi tego czytać, jest takie samo jak tych, którzy spoilery rozpowszechniają. Przecież nikt nikomu nie każe tego czytać. Po prostu jak ktoś pisze "cisza", to rozumiem przez to, że będzie cisza. W przeciwnym razie nie rozumiem słowa "walka". Przy okazji, wcale nie czytałam tresci tych domniemanych rozdzialow i nie mam zamiaru. Ale wiem, że parę osób nie mogło się powstrzymać, choć wcale nie musiało tego robić. Dla niektórych hpnews może być przecież jedynym źródłem informacji o książkach HP. A skomentować chyba mam prawo, nawet jeśli coś mi się nie podoba?
  • Re: Tytuły rozdziałów HP7 – czyżby wielki przeciek? (update x3)
    Autor: mugik 16-07-2007 o godz. 09:04:18

    Przepraszam za podwójny post, to mój komputer. Chciałam tylko dodać, że dla mnie czym innym jest dyskusja na forum z ostrzeżeniem o spojlerach PO ukazaniu się oficjalnej angielskiej wersji, a przed pojawieniem się polskiej, a czym innych rozpowszechnianie fragmentów książki, czy to prawdziwych, czy fałszywych, przez dawanie do nich bezpośrednich linków PRZED oficjalnym wydaniem książki. To tak, jakbyscie dali link do pirackiej wersji książki i filmu i czuli sie w porządku dodając ostrzeżenie, że to nielegalne. To niedopuszczalne w przypadku poważnych serwisów, za jaki chce uchodzić HPNews. I to jest, moim zdaniem, przyczyna milczenia poważnych potterowych stron - oni naprawdę zachowują ciszę. I naprawdę są osoby, które zaglądają tylko tu. Ja do nich np. należę. To tylko moja uwaga, nie chciałam urazić nikogo z redaktorów. Po prostu po co ta czerwona pieczątka na "czole" strony, jeśli stąd właśnie można się dowiedzieć o tym, co powinno być pominięte milczeniem i zignorowane?
  • Re: Tytuły rozdziałów HP7 – czyżby wielki przeciek? (update x3)
    Autor: Lipa 16-07-2007 o godz. 14:00:20

    I tu dochodzimy do dyskusji nad tym, czym jest spoiler. Ang. 'spoil' - psuć, 'spoiler' - coś/ktoś, co psuje. W domyśle: psuje przyjemność z czytania książki, bo ujawnia konkretnej osobie jakieś treści, których ta osoba wcale nie chciałaby poznawać przed jej przeczytaniem. Czyli, innymi słowy, ujawnia te treści WBREW WOLI tej osoby. Prawdziwym spoilerem byłaby więc ta informacja, gdybyśmy umieścili ją na stronie głównej lub nie opatrzyli ostrzeżeniem. Ponieważ jednak jest ostrzeżeniem, to zakładamy, że ten, kto mimo to wejdzie i przeczyta całego newsa, chce go poznać, a więc chce poznać plotkę, która być może zdradza pewne treści HP7. A jeśli ktoś DOBROWOLNIE otwiera takiego newsa i dobrowolnie chce poznać jego treść, to znaczy, że taka wiadomość akurat dla niego nie jest już spoilerem - bo skoro chce ją przeczytać, to pewnie nie zepsuje mu to szczególnie przyjemności z czytania. Wiem, że to tłumaczenie może Ci się, Mugik, wydać niewystarczające. Ale prawda jest taka, że do wyboru mieliśmy dwie opcje: a) nie umieszczamy w ogóle niczego związanego z treścią HP7 aż do czasu polskiej premiery; b) umieszczamy newsy i artykuły związane z treścią HP7, ale opatrzone wyraźnymi ostrzeżeniami. Zdecydowaliśmy się na ten drugi wariant. W przypadku pierwszego, na dobrą sprawę aż do stycznia/lutego musielibyśmy udawać, że siódmy tom jeszcze nie został wydany i że nikt nie zna jego treści. Tak naprawdę, nie powinniśmy wówczas nawet informować o angielskiej wersji tytułu, bo to przecież też w jakimś sensie spoiler! Nie mówiąc już o tym, że - jak wspominałem - odwiedzający HPNews.pl nie mieliby wówczas co liczyć na recenzję, streszczenie... A muszę wyjaśnić Ci, że jest bardzo wiele osób, którym na tym zależy. Gdybyśmy milczeli na temat treści HP7 aż do czasu polskiej premiery, bylibyśmy zalewani dziesiątkami maili typu: 'Czemu nie publikujecie streszczenia? Tylu fanów na to czeka!' Streszczenie HP6 czytało u nas na przykład kilka tysięcy potteromaniaków. Dlatego nie sposób zadowolić wszystkich. Myślę, że rozwiązanie, jakie wybraliśmy, jest optymalne: ci, którzy chcą czytać spoilery, mogą to robić do woli, natomiast ci, którzy chcą ich uniknąć, mogą uniknąć dzięki ostrzeżeniom. Ten napis na górze: 'Walczymy ze spoilerami' nie mówi, że walczymy w ogóle z ujawnianiem treści HP7, bo - jak już wyżej napisałem - byłoby głupotą udawać przez najbliższe pół roku, iż jeszcze nikt nie zna zakończenia. Walczymy ze spoilerami, ale takimi, które są publikowane na stronach głównych, bez ostrzeżeń, na forach itd., i które rzeczywiście mogą zepsuć czytelnikom przyjemność z czytania. Właśnie tego chcemy uniknąć, co nie oznacza, że w ogóle nie będziemy publikować newsów i artykułów dotyczących 'Deathly Hallows'. Owszem, będziemy, ale z ostrzeżeniami. Właśnie na tym powinna według mnie polegać walka z prawdziwymi spoilerami. Piszesz, że poważne serwisy nie publikują spoilerów. Owszem, nie opublikowały akurat tej plotki... ale np. słynny wywiad z Rowling, omawiający treść HP6, został w Mugglenet i The-Leaky-Cauldron opublikowany już 17 lipca 2005, czyli dzień po premierze 'Half-blood Prince'. Oczywiście opatrzony ostrzeżeniem, by nie czytały go osoby, które jeszcze nie czytały HP6 i nie chcą poznawać jego treści. Czyli na podobnej zasadzie jak u nas. Czy w związku z tym, też nazwałabyś te serwisy nieprofesjonalnymi?...
  • Re: Tytuły rozdziałów HP7 – czyżby wielki przeciek? (update x3)
    Autor: mugik 17-07-2007 o godz. 11:08:53

    No właśnie, dzień PO premierze. Jak mówię, czym innym jest dla mnie ujawnianie szczegółów z ostrzeżeniem po pojawieniu się książki w oryginale, a czym innym dawanie bezpośrednich linków do nielegalnie zerżniętych treści przed jej opublikowaniem. Jeśli ujawnienie było przestępstwem (z uwagi na jakieś tam umowy itp.), to puszczanie ich dalej też jest udziałem w tym "przestępstwie". Można było dać ten news sygnalizując, że pojawiły się przecieki, bez podawania linków do nich. Niechby sobie chętni szukali w sieci źródeł. Uniknęlibyście tego, co się stało - mnóstwa spoilerów w komentarzach. Założe się, że wiele osób weszło tu i żałuje, gdyby musieli szperać po innych stronach, pewnie by tego nie zrobili. Ale to nie mój serwis, więc oczywiście macie prawo robić jak uważacie. News jest news, im bardziej sensacyjny, tym zapewne lepszy. To już koniec z mojej strony.

Re: Tytuły rozdziałów HP7 – czyżby wielki przeciek? (update x3)
Autor: TheMagicTio dnia 15-07-2007 o godz. 21:12:29
(Informacje o użytkowniku | Wyślij wiadomość)
Spojrzcie na tytuly one sa malo tajemnicze, malo zaskakujace np. "las ponownie" juz sam nie wiem


  • Re: Tytuły rozdziałów HP7 – czyżby wielki przeciek? (update x3)
    Autor: Rita 16-07-2007 o godz. 08:33:55

    Hm... Dałeś mi wiele do myślenia. Chyba przeczytam scany (oczywiście tylko spis tresci, epilogu nie mam zamiaru ruszać).

Re: Tytuły rozdziałów HP7 – czyżby wielki przeciek? (update x3)
Autor: McBombel dnia 15-07-2007 o godz. 21:13:16
(Informacje o użytkowniku | Wyślij wiadomość) http://zawsze-cos-jest.blog.onet.pl
To co Agunia? Znajdą się jakieś skany z 6??


  • Re: Tytuły rozdziałów HP7 – czyżby wielki przeciek? (update x3)
    Autor: Agunia 15-07-2007 o godz. 21:17:34

    Niestety nie mam. Epilog jest tu dlatego, że to ostatni tom, więc nie ma się co dziwić.

Re: Tytuły rozdziałów HP7 – czyżby wielki przeciek? (update x3)
Autor: Achaja dnia 15-07-2007 o godz. 21:15:37
(Informacje o użytkowniku | Wyślij wiadomość) http://www.wand.blog.onet.pl
ok, mogę się zgodzić,że to mistyfikacja: rzekome błędy stylistyczne , mało tajemnicze tytuły...ale jest jedno "ale"...rysunki Mary GrandPre...to mnie najbardziej zastanawia...po prostu nie rozumiem osoby ,której chciałoby się podrabiać rysunki! to musiałby być fanatyk ,żeby siedzieć tyle godzin... ale mam kilka kolejnych argumentów ,które przemawiają za fałszerstwem: 1.skoro to są prawdziwe skany to dlaczego ,ten hmmm...debil...nie sprzedał tego do jakiejś gazety...gorąca informacja=kupa kasy , a gazety na pewno by to kupiły-pomyślcie tylko ile osób kupiłoby gazetę! 2.Tą są skany!...przecież nie da się CAŁEJ książki tak po prostu przemycić z drukarni, przecież oni tam sprawdzają czy ktoś ma tel. komórkowy ,jak wchodzi i każdy jest przeszukiwany jak wychodzi i wątpię żeby nie zauważyli takiego "kloka" jak HP7 wystającemu komuś zza koszuli...a nawet jakby kolesiowi udało się przemycił całą książkę , to dlaczego zeskanował tak mało? niewiarygodne , tylko kilka skanów! sytuacja wyjaśniłaby się gdyby okazało się ,że to fałszerz ,wtedy byłoby wiadomo ,że po prostu musi włożyć dużo pracy w "robienie" tej książki 3. I jeszcze jedna prośba do osób , które przeczytały epilog , czy gdzieś pod koniec jest umieszczone słowo "blizna"? Jo powiedziała,że to nie jest ostatnie słowo ,ale że występuje na końcu...czekam na odp. , bo to chybaby rozjaśniło troszkę sytuację... Ale się rozpisałam xD


  • Re: Tytuły rozdziałów HP7 – czyżby wielki przeciek? (update x3)
    Autor: Agunia 15-07-2007 o godz. 21:23:46

    Twoje argumentacje mogą być jak najbardziej trafne. Ja niestety epilogu nie czytałam, więc na pytanie nie odpowiem. Może ktoś inny wie?
  • Re: Tytuły rozdziałów HP7 – czyżby wielki przeciek? (update x3)
    Autor: TheMagicTio 15-07-2007 o godz. 21:23:59

    Nie ma słowa "blizna" na ostaniej stronie:| seam to blizna po angielsku wg. słownika ale tam tegoż słowa nie ma:D...zresztą samo zakończnie jest tandetne moim zdaniem;|
  • Re: Tytuły rozdziałów HP7 – czyżby wielki przeciek? (update x3)
    Autor: TheMagicTio 15-07-2007 o godz. 21:25:25

    Moim zdaniem sam epilog nie musi zwierac słowa blizna...moze ono byc zawrate w ostatnim rozdziale...gdyz epilog to cos w rodzaju dokonczenia;)
  • Re: Tytuły rozdziałów HP7 – czyżby wielki przeciek? (update x3)
    Autor: Agunia 15-07-2007 o godz. 21:25:45

    Blizna to także "scar", nie zapominajmy. Proszę tylko, żebyście nie umieszczali tu treści epilogu.
  • Re: Tytuły rozdziałów HP7 – czyżby wielki przeciek? (update x3)
    Autor: vader_cool 15-07-2007 o godz. 21:26:27

    Słowo blizna jest przecież : | dokładnie w ostatnim zdaniu "the scar"
  • Re: Tytuły rozdziałów HP7 – czyżby wielki przeciek? (update x3)
    Autor: McBombel 15-07-2007 o godz. 21:29:08

    Niestety .... To też mnie dziwi jakiś profesjonalista .... blizna jest w epilogu wspomniana !!!! A jo mówiła, że nie ma jej na końcu tylko jest gdzieś blisko końca!!! Jest wspomniane "Potarł się o czoło i pierwszy raz od 19 lat zaczęła go piec bliza" ;/ Ale jeśli tak jest napisane to jest to błąd bo Potter na okładce ksiązki NIE MA JUŻ BLIZNY więc skoro według Jo ma być wspomniana blizna to napewnie nie w postaci na czole Harrego
  • Re: Tytuły rozdziałów HP7 – czyżby wielki przeciek? (update x3)
    Autor: McBombel 15-07-2007 o godz. 21:29:08

    Niestety .... To też mnie dziwi jakiś profesjonalista .... blizna jest w epilogu wspomniana !!!! A jo mówiła, że nie ma jej na końcu tylko jest gdzieś blisko końca!!! Jest wspomniane "Potarł się o czoło i pierwszy raz od 19 lat zaczęła go piec bliza" ;/ Ale jeśli tak jest napisane to jest to błąd bo Potter na okładce ksiązki NIE MA JUŻ BLIZNY więc skoro według Jo ma być wspomniana blizna to napewnie nie w postaci na czole Harrego
  • Re: Tytuły rozdziałów HP7 – czyżby wielki przeciek? (update x3)
    Autor: TheMagicTio 15-07-2007 o godz. 21:29:43

    faktycznie jest...nie wiedziałem ze scar to tez blizna ja mam w słowniku seam;|
  • Re: Tytuły rozdziałów HP7 – czyżby wielki przeciek? (update x3)
    Autor: Agunia 15-07-2007 o godz. 21:32:06

    Prrrosiłam, nie przytaczać fragmentów epilogu... Każde zdanie z epilogu jest spoilerem. W każdym bądź razie, teraz to już zupełnie nie wiem, co o tym myśleć.
  • Re: Tytuły rozdziałów HP7 – czyżby wielki przeciek? (update x3)
    Autor: Achaja 15-07-2007 o godz. 21:32:10

    to dobrze=) jeszcze poszukam innych argumentów;P odetchnęłabym z ulgą gdyby się okazało ,że to jedno wielkie kłamstwo=) szkoda,że wydawnictwa nie przyjęły stanowiska na ten temat, ale jeśli nawet o tym wiedzą to i tak pewnie nie wypowiedzą się na ten temat i tu znów sprawa finansów..darmowa reklama czyż nie? ehh, pewnie prawdy dowiemy sie dopiero 21...
  • Re: Tytuły rozdziałów HP7 – czyżby wielki przeciek? (update x3)
    Autor: Achaja 15-07-2007 o godz. 21:36:42

    jeśli to jest prawda to zajebiście:( super ,już wiem kto przeżyje : Voldi , czy Harry...a tak nie chciałam poznać końca!!! nie umieszczajcie w komentarzach takich rzeczy:(! jedyna nadzieja w tym ,że to nie prawda!
  • Re: Tytuły rozdziałów HP7 – czyżby wielki przeciek? (update x3)
    Autor: McBombel 15-07-2007 o godz. 21:39:31

    o ja pi****** co ze mnie za palant zapomniałem ze z tego zdania można wywnioskować aż tyle ;/ sorry bardzo ;/;/;/ nadzieja jedyna TO JEST FAŁSZ !!!
  • Re: Tytuły rozdziałów HP7 – czyżby wielki przeciek? (update x3)
    Autor: McBombel 15-07-2007 o godz. 21:39:47

    o ja pi****** co ze mnie za palant zapomniałem ze z tego zdania można wywnioskować aż tyle ;/ sorry bardzo ;/;/;/ nadzieja jedyna TO JEST FAŁSZ !!!
  • Re: Tytuły rozdziałów HP7 – czyżby wielki przeciek? (update x3)
    Autor: McBombel 15-07-2007 o godz. 21:39:59

    o ja pi****** co ze mnie za palant zapomniałem ze z tego zdania można wywnioskować aż tyle ;/ sorry bardzo ;/;/;/ nadzieja jedyna TO JEST FAŁSZ !!!
    • BLizna - nie jest ostanim słowem HP7
      Autor: mick 16-07-2007 o godz. 12:11:17

      Nie pamiętam kiedy ale niedawno JKR mówiła, że słowo blizna nie jest już ostatnim wyrazem, ale jest w końcówce.
  • Re: Tytuły rozdziałów HP7 – czyżby wielki przeciek? (update x3)
    Autor: Potteros 16-07-2007 o godz. 10:23:19

    Slowo blizna jest w przedostatnim zdaniu. A kolega który przetłumaczył to zdanie za dobry z anglika to nie jest:D
  • Przeciek kotrolowany
    Autor: mick 16-07-2007 o godz. 12:05:56

    Raczej nie sądzę by ktoś wyniósł książkę z drukarni, jest sporo osób które poznało treść przed rozpoczęciem druku na sprzedaż. Graficy, korektorzy, wydawcy...
    1. Osoba ta nie sprzedała tej książki żadnej gazecie - o musiała by się ujawnić i była by spalona
    2. Bardziej prawdopodobny jest przeciek kontrolowany - (to tłumaczyło by słabej jakości zdjęcia - piraci zazwyczaj wydają w 1 gatunku) czyli ktoś dostał za zadanie rozkręcić gorączkę przed zakupową publikując gdzieś fragmenty książki i już.

Re: Tytuły rozdziałów HP7 – czyżby wielki przeciek? (update x3)
Autor: McBombel dnia 15-07-2007 o godz. 21:32:08
(Informacje o użytkowniku | Wyślij wiadomość) http://zawsze-cos-jest.blog.onet.pl
JEŻELI KTOŚ CHCIAŁBY WIEDZIEĆ CO JEST W EPILOGU TO MOGE PODAĆ LINKA TO MOJE GG 3949312



Re: Tytuły rozdziałów HP7 – czyżby wielki przeciek? (update x5)
Autor: vader_cool dnia 16-07-2007 o godz. 20:16:30
(Informacje o użytkowniku | Wyślij wiadomość)
Przeczytałem 5 rozdziałów. Więcej już nie bedę czytał poczekam do 21. Ale nazwy rozdziałów się elegancko wyjaśniły. I ogólnie bardzo fajny początek: p



Re: Tytuły rozdziałów HP7 – czyżby wielki przeciek? (update x3)
Autor: Thinki dnia 15-07-2007 o godz. 21:33:22
(Informacje o użytkowniku | Wyślij wiadomość)
[Blizna to scar] Zrobiłem kilka skanów KP i wygląda identyczne jak na tych z tytułami rozdziałów. Tylko kolor papieru się nie zgadza.


  • Re: Tytuły rozdziałów HP7 – czyżby wielki przeciek? (update x3)
    Autor: McBombel 15-07-2007 o godz. 21:37:46

    ale amerykańskie wydanie ??? jeśli tak to prosze prześlij mi je na meila jarzab24@wp.pl PORÓWNAM JE I SPRÓBÓJE DOPATRZEĆ SIE NIEJASNOŚCI
  • Re: Tytuły rozdziałów HP7 – czyżby wielki przeciek? (update x3)
    Autor: Achaja 15-07-2007 o godz. 21:38:44

    a czy nie miało być tak ,że papier w hp7 miał być ekologiczny? wcześniej był normalny...ale teraz chyba zmienili...
  • Re: Tytuły rozdziałów HP7 – czyżby wielki przeciek? (update x3)
    Autor: Thinki 15-07-2007 o godz. 21:40:09

    Nie....... polskie, chodziło mi uklad cieni , wyrazistośc itp.
  • Re: Tytuły rozdziałów HP7 – czyżby wielki przeciek? (update x3)
    Autor: Rita 16-07-2007 o godz. 08:48:59

    Ja zrobiłam i nie wyszło mi takie. Wyszły mi wyrazistrze litery. I siwe cienie.

Re: Tytuły rozdziałów HP7 – czyżby wielki przeciek? (update x3)
Autor: TheMagicTio dnia 15-07-2007 o godz. 21:33:39
(Informacje o użytkowniku | Wyślij wiadomość)
to zdanie jest dziwne "ze go piekła" przeciez nie tylko jej nie ma na okladce...ale wskazywalo by na ingerencje voldemorta...blizna byla czyms w rodzaju elementu laczacego harrego i voldemorta...no chyba ze voldemort przezyje:P


  • Re: Tytuły rozdziałów HP7 – czyżby wielki przeciek? (update x3)
    Autor: McBombel 15-07-2007 o godz. 21:36:11

    To jest dziwne właśnie więc myślę, że jeżeli to by było prawdą w co wątpię !!!!!! To może być tak, że Potter nie znalazł jakiegoś Horkruxa i Czarny Pan dlaej jest kimś gorszym niż duch
  • Re: Tytuły rozdziałów HP7 – czyżby wielki przeciek? (update x3)
    Autor: Potteros 16-07-2007 o godz. 10:26:06

    Facet jesteś lamusem co ma pewnie 2 z anglika więc jeśli nie potrafisz tlumaczyć to się nie wypowiadaj. Jeszcze raz wg mnie na 99,9% to nie jest podróbka

Re: Tytuły rozdziałów HP7 – czyżby wielki przeciek? (update x3)
Autor: margolcia1992 dnia 15-07-2007 o godz. 22:15:09
(Informacje o użytkowniku | Wyślij wiadomość)
To sie zaczyna robić coraz dziwniejsze... I co raz mniej mi sie to podoba :( Nie chciałam poznać zakońzcenia, ale niestety przez przypadek natknęłam się na nie w komentarzach...:( TRudno czasu nie odwróće:( Teraz mam tylko nadzieję, że to wszystko to jest jedna wielka plotka. Że ta książka to jakiś falsyfikat, albo że to wszystko to jakiś koszmar senny i zachwile się z nigo obudze;(



Re: Tytuły rozdziałów HP7 – czyżby wielki przeciek? (update x3)
Autor: margolcia1992 dnia 15-07-2007 o godz. 22:28:29
(Informacje o użytkowniku | Wyślij wiadomość)
Teraz przyszło mi cos takiego do głowy: na początku tych dwóch skanów i epilogu są rysunki Mary GrandPre.... A przynajmniej bardzo podobne do jej stylu rysowania. Ale zakładając, że rzeczywiście narysowała je Mary, to niekoniecznie mogą one należeć do tych rozdziałów. Znaczy się mam na myśli to że rysunki mogły zostać ukradzione, skopiowane i poprostu ktoś wkleił je do swojej wersji siódemki... No bo przynajmniej jak dla mnie to 'prościej' było by wykraść rysunki Mary GrandPre niż skopiować kilka stron z tak strzeżonej siódemki...


  • Re: Tytuły rozdziałów HP7 – czyżby wielki przeciek? (update x3)
    Autor: onka 15-07-2007 o godz. 22:39:07

    rysunki są bardzo w stylu Mary GrandPre... skany wyglądają jak prawdziwego DH... tylko zastanawiam się czy byłaby taka możliwość, że to wszystko jest ustawione przez wydawców? taka prowokacja:) tzn. podstawienie fałszywego DH w celu odwrócenia uwagi od prawdziwych scanów, które mogłyby się pojawić. wtedy też rysunki, które oglądamy mogą btć autorstwa Mary GrandPre
  • Re: Tytuły rozdziałów HP7 – czyżby wielki przeciek? (update x3)
    Autor: margolcia1992 15-07-2007 o godz. 23:09:33

    Taka możliwość istnieje, że to jest właśnie prowokacja... Ale, czyli co... obrazki Mary GrandPre są prawdziwe, a tekst fałszywy???
  • Re: Tytuły rozdziałów HP7 – czyżby wielki przeciek? (update x3)
    Autor: onka 15-07-2007 o godz. 23:21:37

    chodzi mi o to, że WYDAWCY zrobili fałszywy tom, który nie zawiera tekstu prawdziwego DH. rysunki także mogą być fałszywe (choć wykonane przez Mary tzn. stworzone do umieszczenia w tej "podstawionej" nam książce), ale niekoniecznie (te same mogą pojawiać się także w oryginale).
  • Re: Tytuły rozdziałów HP7 – czyżby wielki przeciek? (update x3)
    Autor: testral 16-07-2007 o godz. 01:04:38

    Oby. Nie przeczytam epilogu bo nie chce sobie popsuć czytania. Być może spróbuję czytać po angielsku, ale pewnie bedzie jak z Ksieciem, skończe po kilku rozdziałach. Oby to była prowokacja
  • Re: Tytuły rozdziałów HP7 – czyżby wielki przeciek? (update x3)
    Autor: margolcia1992 16-07-2007 o godz. 11:52:33

    No to by wszystko wyjaśniało, dlaczego te rysunki są podobne do stylu rysowania Mary GrandPre... Niedość że cały świat zajmuje się fałszywymi skanami, to jescze dodoatkowa promocja dla wydawnictwa... możliwe... całkiem możliwe...

Re: Tytuły rozdziałów HP7 – czyżby wielki przeciek? (update x3)
Autor: TheMagicTio dnia 15-07-2007 o godz. 22:35:08
(Informacje o użytkowniku | Wyślij wiadomość)
Nie bede podawal wiecej spoilerow, tamten napisałem nie umyślnie za co przepraszam...wiem co bedzie na koncu Pottera (tej wersji) musze przyznac ze jezeli jest prawdziwy to jak dla mnie kiepski:P



Re: Tytuły rozdziałów HP7 – czyżby wielki przeciek? (update x3)
Autor: vader_cool dnia 15-07-2007 o godz. 23:06:04
(Informacje o użytkowniku | Wyślij wiadomość)
Według wielu osób epilog brzmi jak kiepski fanfic: > Może jednak to fałszywka. Na zagranicznych forach ludzie mają nadzieję, że to podróba. Jak dla mnie->rodziały->ok . Epilog->podróba



Re: Tytuły rozdziałów HP7 – czyżby wielki przeciek? (update x3)
Autor: HarryP13 dnia 15-07-2007 o godz. 23:25:15
(Informacje o użytkowniku | Wyślij wiadomość)
No coż to jednak prawda...



Re: Tytuły rozdziałów HP7 – czyżby wielki przeciek? (update x5)
Autor: vader_cool dnia 16-07-2007 o godz. 20:19:18
(Informacje o użytkowniku | Wyślij wiadomość)
Przeczytałem 5 rozdziałów. Więcej już nie bedę czytał poczekam do 21. Ale nazwy rozdziałów się elegancko wyjaśniły. I ogólnie bardzo fajny początek: p



Re: Tytuły rozdziałów HP7 – czyżby wielki przeciek? (update x3)
Autor: bellatrix dnia 15-07-2007 o godz. 23:28:54
(Informacje o użytkowniku | Wyślij wiadomość)
WOOOOOOOOOOOOOOOOWWWWWWWWWW loooooooooooooooolek... xD nie skomentuje ale boooosheee... przeczytam xD a co tam!


  • Re: Tytuły rozdziałów HP7 – czyżby wielki przeciek? (update x3)
    Autor: bellatrix 16-07-2007 o godz. 00:10:59

    nie przeczytam epilogu. nie chce wiedziec. ee... a moze 7 potterow to... 7 horkruksow pottera? kto wie co on wymysi... buuuuuuuuuuuuuu
  • Re: Tytuły rozdziałów HP7 – czyżby wielki przeciek? (update x3)
    Autor: bellatrix 16-07-2007 o godz. 01:02:45

    HALLOOOOOOOO!!!!!!!!!JO NIGDY NIE MOWILA O EPILOGU NA KONIEC KSIAZKI!!!!!!!!!!!!!!!!!

KOLEJNY SKAN !!!! UWAGA SPOILER
Autor: McBombel dnia 16-07-2007 o godz. 09:01:28
(Informacje o użytkowniku | Wyślij wiadomość) http://zawsze-cos-jest.blog.onet.pl
KOLEJNY SKAN Z DEATHLY HALLOWS !!! JEŻELI NIE CHCESZ POZNAĆ SPOILERA NIE KOPIUJ LINKA !!! Skan to fragment rozdziału 16!!! http://img215.imageshack.us/img215/6940/deathlyhallowspage2si8oa4.jpg



Aga!!! Ratuj!!
Autor: McBombel dnia 16-07-2007 o godz. 09:18:11
(Informacje o użytkowniku | Wyślij wiadomość) http://zawsze-cos-jest.blog.onet.pl
Aga mam do Ciebie pytanie.... Jak nazwane są domy (Slytherin) w wersjach amerykańskich??? Pliska ..;) Bo nie pasuje mi, żeby był nazwany Slytherin House ... No chyba, że się myle


  • Re: Aga!!! Ratuj!!
    Autor: Agunia 16-07-2007 o godz. 11:31:17

    Z tego, co mi wiadomo, to po prostu Slytherin, Gryffindor itp. itd. Ale pewna nie jestem, bo książek po angielsku nie czytałam. Może niech się znawca wypowie?
  • Re: Aga!!! Ratuj!!
    Autor: Achaja 16-07-2007 o godz. 15:18:33

    WE słowniczku na końcu chyba pierwszej części hp Polkowski napisał "Domy-(ang.Hauses)" czy coś w tym stylu , w każdym bądź razie domy w hp to na pewno hauses ,więc pewnie Slytherin Hause to dom Slytherinu

Re: Tytuły rozdziałów HP7 – czyżby wielki przeciek? (update x3)
Autor: aniulek dnia 16-07-2007 o godz. 09:47:39
(Informacje o użytkowniku | Wyślij wiadomość)
to wszystko wyglada na prawdziwe niestety:/ale mnie to wkurza!! i po co psuc cala zabawe i tajemniczosc tej premiery, ktora sie odbedzie juz za kilka dni?? dla mnie to bezsensu!! i co, ten kto to zrobil mysli ze jest fajny?? psss tej!!


  • Re: Tytuły rozdziałów HP7 – czyżby wielki przeciek? (update x3)
    Autor: McBombel 16-07-2007 o godz. 09:53:10

    A właśnie, że na 70% to nie jest prawdziwe !!!

Re: Tytuły rozdziałów HP7 – czyżby wielki przeciek? (update x3)
Autor: Wentuf dnia 16-07-2007 o godz. 09:52:49
(Informacje o użytkowniku | Wyślij wiadomość)
----------------------------------------------------------- Serwis HP Site (www.hpsite.xt.pl) zaprasza na stronę gdzie znajdziecie najnowsze tłumaczenia Harry Potter and the Deathly Hallows. -----------------------------------------------------------


  • Re: Tytuły rozdziałów HP7 – czyżby wielki przeciek? (update x3)
    Autor: Barbarikum 16-07-2007 o godz. 14:34:04

    mam prozbe... tern kto czytal epilog i go juz na to czy nie mogł by sprawdzić go z tym co tutaj pisze bo nie chciałabym sobie psuc przyjemnosci a ci co juz to znaja to im roznicy nie robi... pozniej by powiedzieli czy jest identyczne czy nieee plisssssssssssssss
  • Re: Tytuły rozdziałów HP7 – czyżby wielki przeciek? (update x3)
    Autor: Barbarikum 16-07-2007 o godz. 14:37:50

    sorry mi chodzilo jak ktos zna 1 rozdzal chociaż kawalek sorka za przejezyczenie:P
  • Re: Tytuły rozdziałów HP7 – czyżby wielki przeciek? (update x3)
    Autor: Barbarikum 16-07-2007 o godz. 14:44:12

    ja sie na ta strone naet boję wejsc p.s sorry ze to w kilku komentach ale ciagle cos mi do glowy wchodzi a tu niestety nie ma "edytuj komentarz":(

Re: Tytuły rozdziałów HP7 – czyżby wielki przeciek? (update x3)
Autor: aniulek dnia 16-07-2007 o godz. 10:06:45
(Informacje o użytkowniku | Wyślij wiadomość)
kurde,3mam kciuki by to wszystko okazalo sie falszerstwem!!



Re: Tytuły rozdziałów HP7 – czyżby wielki przeciek? (update x3)
Autor: Ada (xxboomxx@wp.pl) dnia 16-07-2007 o godz. 10:55:23
(Informacje o użytkowniku | Wyślij wiadomość)
Zobaczyłam już i tak dwie istotne (jak dla mnie) rzeczy np. tytuł rozdziału, ale zastanawia mnie dlaczego nikt jeszcze tego nie sprostował albo nie potwierdził. Zaniemówili?


  • Re: Tytuły rozdziałów HP7 – czyżby wielki przeciek? (update x3)
    Autor: Achaja 16-07-2007 o godz. 15:24:12

    jeśli to jest prawda , to wydawnictwa nie chcą się do tego przyznać, bo to by mówiło ,że :a) mają złą ochronę b) każdy pozna końcówkę hp przed premierą i pewnie niektórzy nie kupią książki . Jeśli to jest kłamstwo ,to po co mają to ujawniać,przecież to jest reklama , "no wiecie: zakazany owoc" jak powiedziała Herma i do tego ciekawscy kupią książkę ,żeby sprawdzić czy to prawda, po prostu zamieszanie wokół książki...

Re: Tytuły rozdziałów HP7 – czyżby wielki przeciek? (update x3)
Autor: mar dnia 16-07-2007 o godz. 11:01:54
(Informacje o użytkowniku | Wyślij wiadomość)
Jestem 154 jejku jak dużo komentarzy. Wszystkic nie przeczytałem i nie przeczytam. Tytuły rozdziałów wydają się prawdopodobne.



Re: Tytuły rozdziałów HP7 – czyżby wielki przeciek? (update x3)
Autor: Thinki dnia 16-07-2007 o godz. 11:16:19
(Informacje o użytkowniku | Wyślij wiadomość)
Pamietacie tego hakera który niby włamał sie do komputera w wydawnictwie? Wg niego zakończenie było inne. Więc albo sobie robił żarty, albo wydawnictwo zrobilo propagande służącą odwruceniu uwagi od niego.



Re: Tytuły rozdziałów HP7 – czyżby wielki przeciek? (update x4)
Autor: TheMagicTio dnia 16-07-2007 o godz. 12:05:17
(Informacje o użytkowniku | Wyślij wiadomość)
Po ostatnim zdjęciu hakera z książka wydaje mi się że to prawda...zawiodłem się! Ale w sumie okładke kazy moglby wydrukowac i nalozyc na inna ksiazke...ale wszystko wskazjuje ze to prawda...ostatni tom jak dla mnie bedzie badziewny:(


  • Re: Tytuły rozdziałów HP7 – czyżby wielki przeciek? (update x4)
    Autor: Agunia 16-07-2007 o godz. 12:23:42

    Co do tego kogoś i jego książki. Nie uważasz, że ta okładka tak dziwnie 'odstaje' od kartek, jak gdyby była przytrzymywana (przyklejona)? Czy ten tom nie jest za chudy? Coś mi tu cuchnie.
  • Re: Tytuły rozdziałów HP7 – czyżby wielki przeciek? (update x4)
    Autor: TheMagicTio 16-07-2007 o godz. 12:59:58

    Hmmmm...możliwe...ale może to byc efektem wywołanym oświetleniem...a co do grubosci wg mnie to falsyfikat, gdyz Ksiaze Polkrwii bodajze tak na oko jest o niewiele grubszy od dh... a Ksiaze Polkrwi nawet na zdjeciach zamieszcznoych w inetrnecie jest znacznie grubszy od dh tegoz na zdjeciu...troche to dziwne
  • Re: Tytuły rozdziałów HP7 – czyżby wielki przeciek? (update x4)
    Autor: TheMagicTio 16-07-2007 o godz. 13:01:17

    Hmmmm...możliwe...ale może to byc efektem wywołanym oświetleniem...a co do grubosci wg mnie to falsyfikat, gdyz Ksiaze Polkrwii bodajze tak na oko jest o niewiele grubszy od dh... a Ksiaze Polkrwi nawet na zdjeciach zamieszcznoych w inetrnecie jest znacznie grubszy od dh tegoz na zdjeciu...troche to dziwne
  • Re: Tytuły rozdziałów HP7 – czyżby wielki przeciek? (update x4)
    Autor: Agunia 16-07-2007 o godz. 13:25:28

    Dokładnie. Właśnie najbardziej zastanawia mnie ta grubość... DH nie jest takie cienkie! To niemożliwe. Zwykły falsyfikat. Ktoś przykleił sobie okładkę na jakąś inną książkę i się cieszy.
  • Re: Tytuły rozdziałów HP7 – czyżby wielki przeciek? (update x4)
    Autor: McBombel 16-07-2007 o godz. 13:48:08

    No powiem jedno !!! To są fałszerstwa bo za dużo tu śmierdzi !!! Okładka jest nałożona na inną książkę - podejrzewam , że więźnia azkabanu, albo księcia
  • Re: Tytuły rozdziałów HP7 – czyżby wielki przeciek? (update x4)
    Autor: McBombel 16-07-2007 o godz. 13:49:56

    No powiem jedno !!! To są fałszerstwa bo za dużo tu śmierdzi !!! Okładka jest nałożona na inną książkę - podejrzewam , że więźnia azkabanu, albo księcia
  • Re: Tytuły rozdziałów HP7 – czyżby wielki przeciek? (update x4)
    Autor: Achaja 16-07-2007 o godz. 15:30:17

    to jest bardzo pocieszająca informacja!!! przecież ponoć to jest wydanie de luxe! (te ,z którego skanował) = jeszcze więcej stron niż normalne dh! ponoć o 30 stron więcej , a to jest takie chudziutkie...
  • Re: Tytuły rozdziałów HP7 – czyżby wielki przeciek? (update x4)
    Autor: Achaja 16-07-2007 o godz. 15:42:14

    hmmm,a przypadkiem w książkach angielskich nie ma innych okładek , chodzi mi o to ,że są dwie ,taka okładka ,którą można ściągnąć ( ma taki sam obrazek...) i taka normalna pod spodem... (w hp6 ,którą usiłowałam przeczytać po ang. tak właśnie było...)-to by wyjaśniało dziwne odstawanie... , a co do wydania de luxe , to nie powinno być jakieś oznaczenie na okładce ,że to jest inna wersja (tzn. de luxe) ma ktoś jakieś zdjęcie ze sklepu internetowego takiego właśnie wydania...???
  • Re: Tytuły rozdziałów HP7 – czyżby wielki przeciek? (update x4)
    Autor: Achaja 16-07-2007 o godz. 15:45:54

    hmmm,a przypadkiem w książkach angielskich nie ma innych okładek , chodzi mi o to ,że są dwie ,taka okładka ,którą można ściągnąć ( ma taki sam obrazek...) i taka normalna pod spodem... (w hp6 ,którą usiłowałam przeczytać po ang. tak właśnie było...)-to by wyjaśniało dziwne odstawanie... , a co do wydania deluxe , to nie powinno być jakieś oznaczenie na okładce ,że to jest inna wersja (tzn. deluxe) ma ktoś jakieś zdjęcie ze sklepu internetowego takiego właśnie wydania...??? PS. znalazłam! http://www.amazon.com/Harry-Potter-Deathly-Hallows-Deluxe/dp/0545029376 sami zobaczcie co o tym sądzicie , sorrki ,że tak cały czas piszę ,ale strasznie mnie to nurtuje (chcę ,żeby to było fałszerstwo!!!) i cały czas znajduję coś nowego...
  • Re: Tytuły rozdziałów HP7 – czyżby wielki przeciek? (update x4)
    Autor: alka 27-07-2007 o godz. 19:41:04

    faktycznie ciękie to troche

Hipotezy co do rozdzaiłów...
Autor: mick dnia 16-07-2007 o godz. 12:31:38
(Informacje o użytkowniku | Wyślij wiadomość)
Bez sensu wszyscy próbują wyciągnąć argumenty świadczące o fałszerstwie lub prawdziwości owego przecieku. Ja wolę się zastanowić co oznaczają owe kłamstwa Dumbledora?

Kogo okłamał? Severusa / Toma Ridla / Harrego/ jego rodziców / Polityków, kiedy to zrobił w zamierzchłej przeszłości czy w czasach opsanych w książce?

Co znaczy 7 Potterów z tego co się orientuje to HP był jedynakiem jego rodzice to razem 3 na pewno Syriusz mówił o dziadkach Harrego (razem 5) no i chyba gdzieś na drzewie geanalogicznym Blacków był jakiś Potter, jeżeli był to facet to razem z żoną mamy 7 potterów czy to o nich chodzi?

Co oznacza "Urząd rejestracji mugolskich czarodziejów" Za taką dyskryminację mogą odpowiadać oczywiście zwolennicy LV i osóbki pokroju Umbridge, ale skoro ministerstwo walczy z LV to chyba by nie pozwoliło na powstanie takiego urzędu??

kim jest upadły wojownik i w jakim sensie upadły? Pokonany? czy ipadły jak upadły anioł?

pojawienie się tych tytułów zachęca mnie do spróbowania lektury HP w orginale, choć nie wiem czy podłoam z moim angielskim... Hmm póki co to pójdę na HP% do imaxa a potem się zastanowię.


  • Re: Hipotezy co do rozdzaiłów...
    Autor: Rita 16-07-2007 o godz. 14:53:06

    Hm... Zacząłeś taką dyskusję, podejmę wątek. "Urząd rejestracji mugolskich czarodziejów" W II tomie było coś takiego, że Artur Weasley mógłby przełamac swoją różdżkę i dołączyć do mugoli. Może o to chodzić.

Re: Tytuły rozdziałów HP7 – czyżby wielki przeciek? (update x4)
Autor: margolcia1992 dnia 16-07-2007 o godz. 12:54:43
(Informacje o użytkowniku | Wyślij wiadomość)
Zaglądając na inną polska stronę o HP natrafiłam na linka do artykułu o tym, że BIBLIOTEKI dostały już 7 książkę... Jest też tam zdjęcie pudełek w których najprawdopodobniej są DH.... A to jest link do zdjęcia: http://news.ccpblogs.com/files/2007/07/bookboxesvert2.jpg Jak widać jedno pudełko jest otwarte... Jeśli te skany z tego newsa sa prawdziwe to moze to jest ksiazka wlasnie stamtad???


  • Re: Tytuły rozdziałów HP7 – czyżby wielki przeciek? (update x4)
    Autor: McBombel 16-07-2007 o godz. 13:56:56

    Być może, ale biblioteki dostały te ksiązki po to, żeby móc je wpisać w katalog itp. więc musiały je otworzyć WCZEŚNIEJ !!!!!
  • Re: Tytuły rozdziałów HP7 – czyżby wielki przeciek? (update x4)
    Autor: McBombel 16-07-2007 o godz. 13:57:15

    Być może, ale biblioteki dostały te ksiązki po to, żeby móc je wpisać w katalog itp. więc musiały je otworzyć WCZEŚNIEJ !!!!! tAMTO DRUGIE TEŻ JEST OTWARTE
  • Re: Tytuły rozdziałów HP7 – czyżby wielki przeciek? (update x4)
    Autor: McBombel 16-07-2007 o godz. 13:57:18

    Być może, ale biblioteki dostały te ksiązki po to, żeby móc je wpisać w katalog itp. więc musiały je otworzyć WCZEŚNIEJ !!!!! tAMTO DRUGIE TEŻ JEST OTWARTE

Re: Tytuły rozdziałów HP7 – czyżby wielki przeciek? (update x4)
Autor: aniulek dnia 16-07-2007 o godz. 16:03:06
(Informacje o użytkowniku | Wyślij wiadomość)
przeczytalam sobie jeszcze raz te tytuly i porownalam je z okladka amerykanska i stwierdzam ze zaden tyul nie pasuje do miejsca ktore jest przedstawione na okladce... hmm moze sie myle, nie wiem.. prawdy dowiemy sie juz za tydzien:)



Re: Tytuły rozdziałów HP7 – czyżby wielki przeciek? (update x4)
Autor: Marietta dnia 16-07-2007 o godz. 16:09:27
(Informacje o użytkowniku | Wyślij wiadomość)
To ja już nic z tego nie rozumiem...;P Prawda to czy nie, już sie pogubiłam;/



Re: Tytuły rozdziałów HP7 – czyżby wielki przeciek? (update x4)
Autor: James dnia 16-07-2007 o godz. 16:42:09
(Informacje o użytkowniku | Wyślij wiadomość)
trochę chuda da książka



Re: Tytuły rozdziałów HP7 – czyżby wielki przeciek? (update x4)
Autor: agentka007 dnia 16-07-2007 o godz. 16:44:22
(Informacje o użytkowniku | Wyślij wiadomość)
Nie wiem jak ludzie mogą to czytać przecież jak to się okaże prawdziwe to żadnej niespodzianki!!!!!!!!!!!!



Re: Tytuły rozdziałów HP7 – czyżby wielki przeciek? (update x4)
Autor: Achaja dnia 16-07-2007 o godz. 16:51:56
(Informacje o użytkowniku | Wyślij wiadomość) http://www.wand.blog.onet.pl
DELUXE MA INNĄ OKŁADKĘ!-TAKIEGO SMOKA: http://www.amazon.com/Harry-Potter-Deathly-Hallows-Deluxe/dp/other-editions/0545029376/ref=dp_ed_all/102-3091069-5306518?ie=UTF8&n=283155&s=books sami zobaczcie... wcześniej zostało uzgodnione ,że to musi być wydanie deluxe (bo liczba stron się nie zgadza),a wydanie deluxe ma inną okładkę niż ta pokazana na tym zdjęciu...



Re: Tytuły rozdziałów HP7 – czyżby wielki przeciek? (update x4)
Autor: vader_cool dnia 16-07-2007 o godz. 17:02:08
(Informacje o użytkowniku | Wyślij wiadomość)
A więc kolejny scan http://static.diary.ru/userdir/9/1/0/5/9105/22247467.jpg początek rozdziału 9. Podobno na necie jest 495 stron z Hp I DH (scanow)



Re: Tytuły rozdziałów HP7 – czyżby wielki przeciek? (update x4)
Autor: harry-time dnia 16-07-2007 o godz. 17:10:54
(Informacje o użytkowniku | Wyślij wiadomość)
Z GÓRY PRZEPRASZAM ZA SŁOWNICTWO ALE... Nio jakie **** z tego gościa... jaką on ma przyjemność z psuć komuś całej ksiązki jeszczte ta fotka z jakąś karteczką http://static.diary.ru/userdir/9/1/0/5/9105/22247467.jpg


  • Re: Tytuły rozdziałów HP7 – czyżby wielki przeciek? (update x4)
    Autor: Achaja 16-07-2007 o godz. 17:24:38

    szkoda :( teraz już wiadomo ,że to prawda :( szkoda ,że poznałam zakończenie (niechcący)...mówi się trudno ... a może ktoś przetłumaczyć to jest napisane na tej kartce? to chyba jest napisane slangiem...
  • Re: Tytuły rozdziałów HP7 – czyżby wielki przeciek? (update x4)
    Autor: vader_cool 16-07-2007 o godz. 17:28:07

    Rozdziały może i są ok , ale epilog to fałszywka może, nie przejmuj się: ] (epilog pochodzi z innego źródła) Na necie jest także krótki opis rozdziałów.
  • Re: Tytuły rozdziałów HP7 – czyżby wielki przeciek? (update x4)
    Autor: harry-time 16-07-2007 o godz. 17:37:22

    na jakiej stronie jest ten krótki opis rozdziałów
  • Re: Tytuły rozdziałów HP7 – czyżby wielki przeciek? (update x4)
    Autor: Agunia 16-07-2007 o godz. 17:45:09

    Nie mam pojęcia, co jest napisane na tej karteczce...
  • Re: Tytuły rozdziałów HP7 – czyżby wielki przeciek? (update x4)
    Autor: onka 16-07-2007 o godz. 18:04:21

    może to : "why hello there banks!" ? co Wy na to?:/...
  • Re: Tytuły rozdziałów HP7 – czyżby wielki przeciek? (update x4)
    Autor: vader_cool 16-07-2007 o godz. 18:04:24

    http://www.darkmark.com/forum/index.php?s=377b206fc220bb747f0653d27773c195&showtopic=63462 tulecz to naprawdę małe spoilery np. somoene dies. (lol w co 2 rozdziale ktos ginie-> czyli tak jak mowila Rowling, krwawa jatka)

Re: Tytuły rozdziałów HP7 – czyżby wielki przeciek? (update x4)
Autor: TheMagicTio dnia 16-07-2007 o godz. 17:11:08
(Informacje o użytkowniku | Wyślij wiadomość)
Wraz z kolejnymi skanami zaczynam wierzyc ze jest to oryginalna wersja DH:(Skandal!



Re: Tytuły rozdziałów HP7 – czyżby wielki przeciek? (update x5)
Autor: TheMagicTio dnia 16-07-2007 o godz. 18:16:37
(Informacje o użytkowniku | Wyślij wiadomość)
SPOILER SPOILER SPOILER!!!!! http://www.zendurl.com/hallows/ tutaj znajduja się wszystkie istotne kwestie w DH...kto zgine...i tak dalej...przykro mi ale to chyba juz fakt, ze publikowana tresc DH jest oryginalna! a co do epilogu jest falszywy tak pisza niektore fora internetowe!



Re: Tytuły rozdziałów HP7 – czyżby wielki przeciek? (update x5)
Autor: vader_cool dnia 16-07-2007 o godz. 18:20:53
(Informacje o użytkowniku | Wyślij wiadomość)
http://rs104.rapidshare.com/files/43179708/HP7-495.rar prawdopodobni 495 stron z deathly hallows, właśnie to ściągam , zobaczymy co będzie.


  • Re: Tytuły rozdziałów HP7 – czyżby wielki przeciek? (update x5)
    Autor: marika86 16-07-2007 o godz. 18:24:04

    ja mam 495 stron na kompie scholastic dalo dupy a oto i dowod http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/5ba17ad736a84c86.html
  • Re: Tytuły rozdziałów HP7 – czyżby wielki przeciek? (update x5)
    Autor: harry-time 16-07-2007 o godz. 20:25:51

    hejka odezwij się na gg 7180753
  • Re: Tytuły rozdziałów HP7 – czyżby wielki przeciek? (update x5)
    Autor: Barbarikum 16-07-2007 o godz. 21:31:00

    weszlam na ta str ale nie czytalam anglika znam ale tak od razu na 1 rzut oka nie rozumiem co pisze i dobrze teraz sie ciesze a tak serio to wyglada jak orginal ciekawe co na to rowling
  • Re: Tytuły rozdziałów HP7 – czyżby wielki przeciek? (update x5)
    Autor: Achaja 16-07-2007 o godz. 22:44:58

    coś mi się zdaje ,że wydawnictwo już się zajęło tą stroną : "file not found" -może to troszkę powstrzyma rozprzestrzenianie się spoilerów (choć to raczej złudna nadzieja...)

Re: Tytuły rozdziałów HP7 – czyżby wielki przeciek? (update x5)
Autor: Rita dnia 16-07-2007 o godz. 18:31:22
(Informacje o użytkowniku | Wyślij wiadomość)
Już kończe przekonywać nawet samą siebie, że to fałsz... Nie wiem nic.



Re: Tytuły rozdziałów HP7 – czyżby wielki przeciek? (update x5)
Autor: aniulek dnia 16-07-2007 o godz. 19:09:32
(Informacje o użytkowniku | Wyślij wiadomość)
nie no brak mi kurcze slow!!!!!!! i co ten kolo sobie mysli??????? uwaza ze jest fajny?? co za nedzna kupa nietoperzego lajna!!!!!!!! ech... cos chuda ta ksiazka.... nie wiem co mam juz myslec... zaluje ze wogole to obejrzalam! ten pajac wszystko popsul!!



Re: Tytuły rozdziałów HP7 – czyżby wielki przeciek? (update x5)
Autor: Agunia (gunia_0@poczta.onet.pl) dnia 16-07-2007 o godz. 19:10:59
(Informacje o użytkowniku | Wyślij wiadomość) http://www.hpnews.pl
Ależ ile razy mogę prosić, żeby nie pisać spoilerów z epilogu (który chyba jest fałszywy)? Tak samo - jeśli ściągnęliście te 495 stron, to proszę, nie piszcie tutaj nic o tym, nawet niby nie znaczących nie wskazówek, bo każdy i tak może się domyślić, o co chodzi. Spoilery epilogowe i te, które pochodzą z 495 stron będą natychmiast usuwane. Stwierdzenie: "odgadliśmy Rowling w stu procentach" (już nie przytoczę, o co dokładnie chodziło) jest także dużym spoilerem i np. ja nie miałam ochoty tego się dowiedzieć. A więc proszę i ostrzegam.


  • Re: Tytuły rozdziałów HP7 – czyżby wielki przeciek? (update x5)
    Autor: Rita 16-07-2007 o godz. 20:48:28

    Agunia całkowicie się z Tobą zgadzam. Wcześniej próbowałam udowodnić, że te materiały sa fałszywe. Teraz już nie mam tej pewności. Ale nie chce poznać treści książki przedwcześnie.

Re: Tytuły rozdziałów HP7 – czyżby wielki przeciek? (update x5)
Autor: vader_cool dnia 16-07-2007 o godz. 20:21:27
(Informacje o użytkowniku | Wyślij wiadomość)
Przeczytałem 5 rozdziałów. Więcej już nie bedę czytał poczekam do 21. Ale nazwy rozdziałów się elegancko wyjaśniły. I ogólnie bardzo fajny początek: p



Re: Tytuły rozdziałów HP7 – czyżby wielki przeciek? (update x5)
Autor: kiffi dnia 16-07-2007 o godz. 21:09:15
(Informacje o użytkowniku | Wyślij wiadomość)
Koniec z tymi spoilerami!!! Co za głupek wpuścił to do netu 4 dni przed premiera? Na początku oglądałam i czytałam te wszytskie scany, ale już przestałam. Obiecałam sobie że czekam do polskiej premiery, bo inaczejchyba zwariuję od tego wszystkiego... Serio..


  • Re: Tytuły rozdziałów HP7 – czyżby wielki przeciek? (update x5)
    Autor: McBombel 16-07-2007 o godz. 21:43:23

    Ja też sobie obiecałem, że poczekam do Premiery Polskiej ...

Re: Tytuły rozdziałów HP7 – czyżby wielki przeciek? (update x5)
Autor: margolcia1992 dnia 16-07-2007 o godz. 22:02:42
(Informacje o użytkowniku | Wyślij wiadomość)
No i kolejny skan;( Jak ja bym chciała, żeby to wszystko była nieprawda...A tu kolejne skany i linki i coraz więcej argumentow w jedna i w druga strone... oszaleć można;( Niech wypowie sie na ten temat wydawnictwo... A co z zagranicznymi portalami???



Re: Tytuły rozdziałów HP7 – czyżby wielki przeciek? (update x5)
Autor: Achaja dnia 16-07-2007 o godz. 22:36:36
(Informacje o użytkowniku | Wyślij wiadomość) http://www.wand.blog.onet.pl
ja tylko proszę o jedno...niech ten głupi epilog będzie fałszerstwem ! ,co do rozdziałów , to jestem już pewna na bank ,że to nie podróby...ale jeszcze ten epilog...właściwie wszystko czego przypadkiem się dowiedziałam znajdowało się w epilogu..więc jakby był kłamstwem to posprzątane i z powrotem nic nie wiem:D czekam z niecierpliwością na 21... się okaże... z tego wszystkiego poprosiłam rodziców ,żeby mi kupili hp7 na urodziny;D będę sobie powolutku tłumaczyła...powolutku,ale zaspokoi to przynajmniej mój głód ciekawości:D Jakby ktoś wiedział coś o prawdziwości tego epilogu, to proszę o odp.=)


  • Re: Tytuły rozdziałów HP7 – czyżby wielki przeciek? (update x5)
    Autor: McBombel 16-07-2007 o godz. 22:49:16

    Fałsz ... cprawie nie zgadza sie z treścia
  • Re: Tytuły rozdziałów HP7 – czyżby wielki przeciek? (update x5)
    Autor: Achaja 16-07-2007 o godz. 22:52:15

    to się cieszę ,dzięki, odkupiłeś swoje winy:D bo to przez ciebie dowiedziałam się co jest w epilogu xD
  • Re: Tytuły rozdziałów HP7 – czyżby wielki przeciek? (update x5)
    Autor: McBombel 16-07-2007 o godz. 22:55:28

    Ciesze sie ..... ale jednak ze może to wszystko jest fałszem CO POWIECIE Na taką teorię?? mam i tak nadzieje ze to podróba , i ze za tym stoi SCHOLASTIC ;d ja już nabrałem chęci eby kupic 7 tom ;d
  • Re: Tytuły rozdziałów HP7 – czyżby wielki przeciek? (update x5)
    Autor: harry-time 16-07-2007 o godz. 23:30:03

    epliog podroba ale rozdziały i ca,la reszta nie ja mam 495 stron na komie i wszytsko sie zgadza rozdziały,... obrazki do nich ........ full wypas.... treści nie zdradze sam nie wiem co w zawiera i nie chce wiedzieć aż do polskiej prmiery

Re: Tytuły rozdziałów HP7 – czyżby wielki przeciek? (update x5)
Autor: sysa dnia 22-07-2007 o godz. 18:17:17
(Informacje o użytkowniku | Wyślij wiadomość)
Niektorzy to sa poprostu chamy! chwala sie ze dostali ksiazke przed premiera robia skany i daja do neta psujac innym radosc. Stop spolierom!



Re: Tytuły rozdziałów HP7 – czyżby wielki przeciek? (update x5)
Autor: elka dnia 13-08-2007 o godz. 19:57:53
(Informacje o użytkowniku | Wyślij wiadomość)
Wszystko wygląda realistycznie. Ktoś kupił 7 tom po angielsku i daje do internetu. Ja wiem czy to ładnie? I tak się nic nie dowiedziałam



Use GooGle
Autor: deemabeelan dnia 01-04-2008 o godz. 04:36:44
(Informacje o użytkowniku | Wyślij wiadomość)
Best search engine is GooGle [www.google.com]! Please ban me ;-)



Re: niinupalfv
Autor: deemabeelan dnia 04-04-2008 o godz. 01:35:05
(Informacje o użytkowniku | Wyślij wiadomość)
zenegra softtabs [freeimghosting.com] precie en el viagra del mexico los cialis del testamento ayudan con el anejaculation [www.fridhemwebdesign.se] químico que pone en orden la jalea oral al kamagra del thailand about ed [www.oxygenrelief.org] el penegra barato achat levitra [cyberntic.tv] 無料サンプル性的増強薬 ジェネリック医薬品を購入カベルタ [www.innergameguys.com] バイアグラコンドームを買う internet medicin viagra [forums.gamercombine.com] best erection pill purchase viagra over the net [www.forodominios.com.ar] el trastorno de la erección el uk del tratamiento alternativo caverta stellen [www.li2d.de] Preis für cialis viagra and cialis online pharmacy [www.customizer.com.ar] bestellen decialis on-line por nachnahme バイアグライングランドversand [forum.optica-medicala.ro] el corazón formó las píldoras del viagra herculex [forum.thorinvest.kz] botox da farmacia l'ed droguel'achat [forum.darkhabit.co.nz] impotênciaem causas de mem, sintomas e tratamento buy erection injection [www.hiv.gov.gy] les anejaculation veulent aide du cialis ed medication, canada [www.fasthosting.com.au] sites sûrsacheter kamagra levitra paid paypal [www.playonsports.co.uk] levitra how long before retail cost of viagra [www.elgeomensor.cl] ホールデンvl calias england viagra [3450.enclaude.dk] les cialiscomparent à viagra ジェネリック医薬品は勃起不全 [www.konttila.info] dangers de viagrade la prescription du non tadalis barato,london, [www.creativealliancegames.com] シアリスは、英国 Namen [www.40weeks.info] achetez tadalafilgénérique



Re: recibilooa
Autor: deemabeelan dnia 08-04-2008 o godz. 04:44:26
(Informacje o użytkowniku | Wyślij wiadomość)
blowjob videos [www.wow.sfan.cz] celebs oops robbs grandma moses biography [www.aiif-imc.be] hard sex oral sex [www.stimm-werkstatt.de] interracial blonde breast milk squirting [www.simo-versand.de] forced to suck ***** free dbz hentai [www.rtes.de] bbw blowjob woman with hairy vaginas [aquadns.com] hairy naked women young sex [www.graciebarra.hu] mature lesbians teen webcam [brotherhoodofblues.com] teenagers breasts asian hentai [www.phoenix.ro] sexy young girls girls peeing [www.cro-team.info] gay animal sex gay ebony thugs [akademiamaratonu.pl] lesbian foot worship teen breast [www.lyalka.ru] hardcore *****ing lesbian foot worship [thereigningstephanie.com.au] free sex teen galleries fat fetish [forum.dfw.ru] lesbian sex celeb oops [www.isifind.fr] young boys asian lesbians [www.ingyenreklam.cjb.hu] chubby sex horse blowjobs [www.brutal.es] breast bondage ***** on tits [www.linkimagen.info] best lesbian movie pee panties [www.multisoft.com.ro] housewives in pantyhose big asian tits [buenosayresnyp.com.ar] lingerie tgp



Re: ieopimfb
Autor: deemabeelan dnia 10-04-2008 o godz. 20:20:31
(Informacje o użytkowniku | Wyślij wiadomość)
mixing viagra and levitra works [rebootit.co.za] par image du gra prescriçãode non de cialis [egas.pri.ee] alimentation etimpotence cipro xladverse effects [www.goodtimes.no] viagra dunonprescribed fato de ginseng [thestark.net] erezione di sesso replacement for cialis [thevarietyspot.com] compre el thailand del kamagra kamagra legal issues uk [gofi-lbc.ch] mande electrónicamente los nombres alternativos al viagra vardenafil thailand [www.ctosoftware.de] levitra revisioni andando de bicicleta impotência [www.p-l-a.ru] viagra-singapur-rezept el longz el perfeccionamiento masculino [imb.wl.dvgu.ru] les ventes ducanadian du viagra erectile dysfunction drugs buy cheap uk [www.rtvatlas.tv] 天然の食料庫ジェネリックバイアグラ generic viagra pfizer [evolved.c-z.dk] pesquise viag de substâncias químicas utiprostatitis ed erectile dysfunction [carmodsrus.com] Machtlosigkeit bulk cialis sold on line [noev.ykm.ru] 勃起以外の問題点 gold viagra [hba.hk.edu.tw] il getto d'acqua kamagra jelly canada [unijnegwiazdy.pl] メキシコティファナ薬局シアリス what stores sell over the counter erectile dysfunction pills [3450.enclaude.dk] Stelle inexpensive levitra [www.edu.sbor.net] ' Beispiel-Geschlecht-Pillen canada pharmacy viagra cialis [servicii-integrate.ro] levitra du cialisdu viagra cialis che compra [alikante.net] distribuidores de australian para cialis Ankauf [forum.fkt.no] quello che



Re: ouviooqluo
Autor: deemabeelan dnia 13-04-2008 o godz. 12:28:25
(Informacje o użytkowniku | Wyślij wiadomość)
free big boobs [www.stallfriheten.no] boob ***** russian teen model [ustatexastennis.com] tit torture white stockings [christopher.cl] exotic asian fat mama [www.tea.ru] groovin granny interracial adoption [psicoonline.com.ar] forced blowjob hairy little girls [www.worldbiblesociety.org] celebrity cruise line titty [myrequiem.net] celebrities getting *****ed asian girls in thongs [globalaerials.net] asian sex videos tit *****ing [katz.vg] free tits interracial facial [castingcall.ch] ebony hairy ***** fat bottomed girls [www.sporteventi.it] big lesbian movie fat gay men [www.flemaweb.com.ar] free interracial porn naked young girl [biograftur.dk] men's lingerie black vagina [forum.nosum.org] lesbians fingering free transexual pics [forum.gamehunterteam.hu] gay xxx hentai free [www.upiri.sk] nude japanese tight asian ***** [skzlatorog.kanduc.si] girls pee holes free sex games [forum.sportsfiskeren.dk] bouncing tits anal insertions [www.nomadufa.ru] naked grannies men's lingerie [www.vzemi.de] teen hardcore



Re: ihbbqee
Autor: deemabeelan dnia 15-04-2008 o godz. 03:39:20
(Informacje o użytkowniku | Wyślij wiadomość)
human hermaphrodites pictures [www.afex.sn] free bbw pee wee herman [talk.mybaby101.info] young lesbian ***** naked older women [animatronikst.com.mx] 1970 hairy ***** hot black lesbians [www.thefs.net] big ass *****es reality porn [www.wallpaper-spezial.de] gay stories transformation transvestites [www.bartender.co.il] fat women having sex hot nude celebs [www.warehamyouthsoccer.com] lesbian anal sex natural hairy hairy bush [www.stcic.org] black *****shots gay guys having sex [www.techvision.fi] gay black mature older men [www.dos-squad.nl] lesbians ***** interracial bed [www.nelekav.gr] teen sex videos interracial cartoon [pcparamedic-ct.com] pregnant boobs polish busty [www.vastenow.nl] older women black lesbians [www.dilechancery.com] anal creampies monster boobs [www.pya.com.py] catch girls peeing caught peeing [board.eher-net.de] futurama porn animation japanese [www.entdecker-touristik.de] young blowjobs lingerie gallery [www.bbclint.be] lingerie naughty asian cutie [www.foodmedia.ru] asian shemales dragonball gt domain [blan.no] kingdom hearts hentai



Re: xlsa
Autor: deemabeelan dnia 15-04-2008 o godz. 20:04:40
(Informacje o użytkowniku | Wyślij wiadomość)
black blowjobs [www.coolabora.org.br] brother sister sex girls in lingerie [www.hsin-fu.com.tw] his first gay sex porn stars [hsperformance.co.nz] fat black ***** transexual pictures [www.thievesguild.cc] free sex video hot teen lesbians [www.matma.udp.pl] sailor moon gallery gay football orgies [www.szkolenia.technika.gliwice.pl] free pantyhose pictures man pee [www.redlionhockeyclub.org.au] big tit movies free interracial *****ing movies [easyforum.ravers.sk] gay ass sex natural hanging tits [www.stocknet.sg] teen sex free anal sex videos [forum.piternote.ru] black hoes dbz hentai [www.thequill.ca] black muscle nude celebrity pictures [biograftur.dk] nude japanese gay movie post [www.kahrlesmc.se] little boobs big fat titties [www.cetanswers.org.uk] woman peeing in shower celeb nipples [www.fc-megasport.kz] ass fingering busty asians [test.the-vortex.nl] lingerie teen breast milk [sub20.cl] busty porn stars bbw escorts [parafun.ca] busty dusty older hairy women [www.fixmyreview.com] mature nude women gay black sex [www.vitcos-tube.ru] hermaphrodite anatomy pictures



Re: vgebsj
Autor: deemabeelan dnia 17-04-2008 o godz. 04:15:19
(Informacje o użytkowniku | Wyślij wiadomość)
ebony blowjob [www.scargo.co.uk] celebrities in pantyhose blonde ass [www.ofolhademinas.com.br] blow jobs asian model swimsuit [www.flori-cienta.extra.hu] man peeing pants pissing girl [www.fcc.gov.ir] blonde tits gay threesome [forum.legs.com.ua] ***** sucking moms dragonball z full episodes [foros.cih.com.mx] big black asses 940 free nude celebs [www.mol.go.th] extremely hairy ***** transgender [www.zlatar.hr] virgin boys black titties [lifeatwar.dubbel6.nl] gay nude men mature granny [www.royaldvd.fr] mature chubby licking ass [www.info-catalog.ro] college drunk girl porn movies [www.barnesschool.net] adult mature toys bbw galleries [forum.zilva.co.uk] free gay download clips anal sex free [www.sk.go.th] amateur older women forced gay sex [www.autosurfmonster.com] blowjob movie clips asian ***** [www.ellinopyrgos.gr] fat butt strap on lesbian [www.comashop.dk] hairy ***** dragonball af images [joytogether.net] hot asian school girl big butt girls [www.totalfootballacademy.com.au] celebrity deaths japanese rape [www.clubbarocci.be] hairy ebony



Re: awog
Autor: deemabeelan dnia 18-04-2008 o godz. 04:21:56
(Informacje o użytkowniku | Wyślij wiadomość)
gundam hentai [www.ipesm.net] girls pissing their panties hairy ***** tgp [www.julia.co.at] free lesbian sex galleries hairstyles female celebrities [www.googlepicasa.nl] japanese tits trans fats [www.gavinpape.co.uk] gay fisting transgendered fiction [dillum.ch] dragonball anime black lesbians [www.esn.student.uj.edu.pl] free adult anime mature amateur [www.itchyfrog.com] gay interracial sex dog peeing [forum.e-times.com.my] gay cartoon porn caught peeing [steddy.co.uk] big tit blowjobs groovin granny [ediaroglou.gr] chubby men free blow job video [www.max-ie.com] how to give oral sex underground porn [www.tsvc.com.au] monster gay *****s mature women in stockings [www.sickinyourbrain.de] hairy gallery mature pantyhose [www.cfx.at] bubble ass celebrity photo [www.dark-net.ro] anime sex ***** tits [joon.be] sailor moon fan fiction hairy divas.com [josefdobesmx.pretrans.de] asian ass gay girls [www.computerforums4u.co.uk] anal hardcore big fat boobs [rapcircus.com] dragonball z video games hot blowjobs [www.mario-d.de] shower sex



Re: Tytuły rozdziałów HP7 – czyżby wielki przeciek? (update x5)
Autor: gibol1412 dnia 18-04-2008 o godz. 15:05:52
(Informacje o użytkowniku | Wyślij wiadomość)
Dzięki ci za to:)



Re: moqmytdaql
Autor: deemabeelan dnia 19-04-2008 o godz. 01:25:13
(Informacje o użytkowniku | Wyślij wiadomość)
celeb photos [www.clanthem.com] rikku hentai free nude celeb pics [forum.honolulus.de] anal ***** transexual escorts [forum.u21.hk] gay bukkake daily mature boobs [www.uludag.tv] twin brothers gay seattle hairy girls [forum.ivoryteam.cz] british celebs nude peeing panties [yeahrightproductions.com] boob flash mom blowjob [www.lbry.com] big booty black girls shaking there ass fake celebrity nudes [discussion.harvardtrack.org] chubby mature fat black chicks [gry.flashnet.pl] dragonball z wallpapers bizarre sex [www.phcnars.org.ph] free blowjob videos mature women in pantyhose [www.drustvo-doio.si] fat granny big black tits [www.uralservisles.ru] tawnee in pantyhose dragonball z roms [chernobyl.us] hairy lesbians blowjob tutorials [rssense.com] transsexual escort boy pee [web.aanet.com.au] natural breast shaved asian ***** [leikir.btnet.is] backseat blowjob gay blow jobs [tek-net.org] homemade blowjob free sex pictures [darklotus.info] gay teen boy sex free tranny pics [www.unauthorised.info] perform oral sex granny tits [www.jageritaville.com] rate my ass



Re: *****rpyxhip
Autor: deemabeelan dnia 02-05-2008 o godz. 03:46:00
(Informacje o użytkowniku | Wyślij wiadomość)
meglio fissi il [sana.ba] オンライン薬局とバイアグラ viagra online ship europe [www.kwbs.org.tw] hydrochloride du vardenafil どのくらいの頻度で使用すればよいシアリス [linktester.wide-design.ch] viagra generico on line mastercard el viagra de valor mejor [www.technoarea.it] problemi erettili Frauen [worldofwarcraft.cl] el viagra comprando en el montreal vigra tab in india [www.jugendcafe-ilex.de] free pills for dysfunction viagra non brand [www.nr1.cc] europe dumastercard du viagra silagra available [damagecontrol.us] von viagra in toronto prices for viagra. [vb.by] rangez viagra enligne de solide médical erectile disfunction drugs in india [chani.zerogravitation.com] cómo conseguir una erección más dura online kamagra paypal [test.tcdoornenburg.nl] sample generic viagra el australia de proveedores de taladafil [www.campus.sn] caverject,silagra cialis alternativ online [www.ttj.no] pill for erection 購入バルデナフィル [ecorps.us] (bycipla generico buy kamagra online uk cheap [digitalworld.computerworld.ch] cialissoft 50mg potenzmittel [thehallowed.org] vendas de uk decialis who should take viagra [zven.gov.ua] erezione di pene bestellen del'ialis [www.oldcutlercove.com] achetez viagra & sans prescription & brazil& pharmacie viagra doesnt work [forum.gerbils.ru] come guarire good sex vibrations [ffk.kz] can you get viagara without a prescription



Re: qjkau
Autor: deemabeelan dnia 13-05-2008 o godz. 03:50:59
(Informacje o użytkowniku | Wyślij wiadomość)
nifty gay stories [www.edhess.com] monster tits mature thumbs [servicii-integrate.ro] teens in short skirts galleries men wearing pantyhose [thebaumshelter.com] lingerie model free asian sex videos [aldeanos.dm.cl] amateur hairy gay black men *****ing [www.comparingdiets.com] disney hentai enormous tits [www.trakehner.net.pl] hot teen lesbians college girls flashing [www.radiocinemar.ro] celeb videos mature escort [www.comersant.com.ua] free celebrity sex sex stories post [cantaku.ca] grandma got run over mom sex [www.software.fm] men dressed in lingerie celebrity wallpaper [www.kesem.org.il] woman getting *****ed up the ass hairy ***** movies [www.tetapuae.co.nz] celebrity nudes black teen ***** [www.digidiskont.cz] hairy ***** cuties big black titties [22led.koc.se] young naturist mature wives [www.getawholesaler.com] blowjob auditions cute teen [neristalumni.org] cowboy bebop hentai men wearing stockings [smoothisfast.net] teen gay naked teens [bandasjp2.heavy.jp] transexual pics young ***** [www.antennes-satellites.fr] celeb tits ***** sucking [pes.campus.ec-nantes.fr] manga sex



Re: iukewufxoia
Autor: deemabeelan dnia 14-05-2008 o godz. 19:18:30
(Informacje o użytkowniku | Wyślij wiadomość)
free transexual [wernecke.name] beaver hairy pee pants galleries [lidiamingrone.it] prehistoric grannys her first lesbian sex [www.hardcorenetworks.co.uk] atk hairy ***** main page sailor moon naked [fts.com.sv] lesbian college girls granny blowjobs [aaron-paul.com] hairy nude women underground porn [2kolesa.com.ua] free lesbian hentai interracial oral sex movies [www.bicz-design.nl] lesbians pissing dragonball z hentai [www.foto.com.md] interracial gay sexy black teens [volvoklassiekeronderdelen.nl] latin lesbians free lesbian sex clips [forum.chirobetekom.be] older women incest stories transsexual personal ads [forum.authenticdownloads.com] young tits transexuals [rnmnwargraves.org.uk] girls butt final fantasy hentai [www.ezerelyje.lt] hot lesbian dildo sex sex tapes [www.keishawhite.co.uk] anal slut dragonballz hentai [www.gasesti.ro] interracial group sex pictures of brazilian transexuals [mediadream.pl] spanking on sexy ass open lingerie [www.helpdesk.com.py] hot teen sex hairy galleries [hisahon.co.il] women over 40 virgin anal [www.russian.org.kg] sheboys interracial swingers [www.harmony-guild.be] fat gay men



Re: vaobhcawaea
Autor: deemabeelan dnia 21-05-2008 o godz. 12:51:56
(Informacje o użytkowniku | Wyślij wiadomość)
gay sex [www.fissionchips.net] boy ass porn clips [owen.bc.ca] gay cowboy fat ebony [www.edem.lg.ua] ebony ass free hardcore gay ***** shots [pcplayer.users.whitehat.dk] japanese schoolgirl panties lesbian personals [hots.cc] downblouse asian amateur teens [www.madcproductions.net] disney hentai 940 free nude celebs [www.variableresistor.org.uk] piss on you bible black [kefrenrock.com.ar] ebony young girls hairy nipples [okashi.animehq.hu] hardcore blow jobs asian ladyboys [oulaskangaspaivystys.net] legs sexy stockings busty babes [www.highschoolmusical.it] dragonball bulma uncut college search [www.off.net.mk] hairy porn transexuals australia [sportswagon.co.uk] celebrity nude photos sex in public places [www.njnbha.com] moms having interracial sex interracial comix [www.theukpokerforum.co.uk] black teen girls very painful asian anal [www.forum.fantastica.sk] big tits grandma bbw free [www.spexias.com.ar] perfect blow job shemale pantyhose [filters.ru] free shemales girls having sex [gordonlo.ca] gay suck free gay chat [www.forum.adogroup.ro] natural hairy women



Re: uczdxueaapm
Autor: deemabeelan dnia 24-05-2008 o godz. 00:12:26
(Informacje o użytkowniku | Wyślij wiadomość)
gay free thumbnails [www.ramey.in] real tits girls drinking pee [brianbright.com] hot lesbian teen sex girls butt in tight jeans [redbookpro.com] shocking gay sites thailand ladyboys [bond.sabeens.biz] celebritys pantyhose galleries [www.jamshow.ca] hardcore anal sex free porn videos [www.cyborgstudios.org] free tranny red hairy ***** [pes.campus.ec-nantes.fr] free mature hairy grannys sex sites unreal boobs [www.forum.digix.at] extreme anal big fat ass [spink.ca] nude hairy women celebrities lesbian kiss [www.cognac.ro] how to give blowjobs asian blow jobs [danchosonia.web.data.bg] thick ass asian hot teen [electricalcertificates.co.uk] anal toy hairy naked daddy [forum.republicans.bs] big black *****s *****ing lesbians [jackie.com.my] lesbian sex pictures teenage breasts [www.peesearch.net] girl sex porn clips [www.traca.com.au] sex tape grandma moses biography [www.dld.go.th] shaved asians hot asian women [amittiwari.name] college girl webcams black hairy women [www.cognitivedomain.com.br] free gay sites oriental blowjobs [forum.ultrasevsk.ru] hanging tits



Re: uaarffcrd
Autor: deemabeelan dnia 24-05-2008 o godz. 20:10:30
(Informacje o użytkowniku | Wyślij wiadomość)
barzellette sul viagra [www.undime-sc.org.br] バイアグラグラムă ă Š riquemontreal Šなし levitra and loss of potency [export.org.ua] インドから直接注文ペネグラ era lata iadquirem viagra [forum.pifpaf.lv] pilules du viagradans uk viagra for sale online, american express [www.matefitness.it] las mujeres de fom de kamagra vega-asia-tadalafil [www.ttj.no] viagra;uk ヘルプをエドバイアグラ [www.hashim.info] ed okeefe viagraorder canada [www.rocketman.co.il] levitra on-line la pilule bleuesuper [intenna.org] helfen Sie buying viagra toronto [datingbangalore.org] 注文してcaverjectライン el canada del viagra barato [www.surplusstore.co.uk] kamagra fanno compere paypal compre viagra 50mg [www.stadiona.com] 正規の英国バイアグラ vardenafil hydrochloride [www.nakim.org] viagra kamagraniederlande [cita.ucr.ac.cr] generic viagra cialis levitra paypal secure mexican desildenafil [www.titanmotorsport.kz] foro et sexopílulas viagra oral jelly [www.dimage.es] brand levitra online erezione di [www.musicosdominicanos.org] バイアグラを安く買う kamagra affairede la gelée orale direct d'india bon marché uk [www.foodmedia.ru] Lei compra cialis canada du tadalafil de l'acheter [www.lenc.at] el kamagra verde 100 oros pílulas demaxirex [demo.jointinternational.co.uk] kamagraoralgell buyingviagra [www.jmgh.com] maxirex doctors health



Re: cbeoauutac
Autor: deemabeelan dnia 27-05-2008 o godz. 03:23:41
(Informacje o użytkowniku | Wyślij wiadomość)
impotênciade depressão [geradon.be] on-line bangkok drugstore viagra [thepnut.net] 夜間勃起バイアグラ expired date viagra [www.carljohnson.net] le piaulementviagra générique el viagra por el teléfono [forum.mingdao.edu.tw] compre el uk de europe de cialis purchase generic indian viagra [papasurf.cl] l'améliorationvirile journalière kamagra soft tabs directions [lebedeff.com.ua] el levitar viagra levitra [*****yourscene.com] asian ginseng works ed viagara supplies [blackwolf24.de] mojo sensation spour érection virile el dentry del ed [portlandmaine.tv] progra100 kaufen penis from soft to erection [www.kelvinchan.biz] sexo loja glasgowkamagra ed ricoprono [www.tuttouomini.tv] vero viagra forzest mastercard [default.co.yu] beste viagra-Ersatz levitra, remessarápida, [www.mindgem.se] pillole di viarga accrescimento [eher-net.de] viagra semprescrição entrega de noite el orden de canadian de cialis [war4z.biz] vega100 online viagra delivery uk [www.djtv.gr] on-line Besprechung no rx needed caverject [forum.ruzicka.cz] 50mg or 100mg dosage for hardest erection whats il migliore [forwardjapan.jp] get a prescription for cialis 最低価格保証シアリス [forum.onestin.ro] cialis de viagrade xanax me fale sobre viagra [hawgflatts.com] free meltabs sample



Re: aobmouay
Autor: deemabeelan dnia 29-05-2008 o godz. 01:57:11
(Informacje o użytkowniku | Wyślij wiadomość)
pharmacy online vigra [campus.hfhs.ch] el viagra el rezeptfrei de la etiqueta suave order kamagra gel online [cfusprof.esb.ucp.pt] Dienst-london rad la píldora del trastorno eréctil barata [projectos.esb.ucp.pt] セックス錠剤を購入 viagra soft sildenafil 100 mg india [www.fireplacetraining.com] achetez 50mgviagra en ligne viagra prezzi [www.navigatorius.lt] les viagra de lavolonté aident obtenez une érection du matin boy erection [ll.alphalearning.school.nz] sex enhancement products uprima available in india [t4.jordan.k12.ut.us] cialis causaprostatitis viagragenérico canada por atacado [moodle.bris.ac.uk] Gleiche von canada als usa ou ouバイアグラレビトラシアリス [www.unc.bz] 病気のエド cialis and anxiety [vod.pajh.hcc.edu.tw] onorevole ranbaxyviagra [www.learn-4u.com] viagra orgasms libidine di [aps.moodle.salzburg.at] cialis vs viagra ed comprano [dlearn.prel.org] kopen de kamagra sildenafil [www.grafimediahaarlem.nl] chinese vigra in uk www.viagra.u k [www.maristasgranada.net] les vardenafilexaminent presciption brauchten, [boteb.ogu.edu.tr] billig sildenafil citrate bulk supplier [library.ra.mahidol.ac.th] falscher kamagra cialis temporary ed fix [hheecc.org] ed de arginine canadian viagra dealers [digicampus.upb.edu.co] el info de generika de levitra el india del viagra genérico con el paypal [moodle.xlrn.ucsb.edu] forzest(generika



Re: jbai
Autor: deemabeelan dnia 30-05-2008 o godz. 15:45:45
(Informacje o użytkowniku | Wyślij wiadomość)
compri med di [agrupamento-sjpesqueira.com] viagra las vitaminas para el perfeccionamiento sexual [moodle.thedrum.org.uk] prescrizione trovare viagra levitra side effects [cursos.dualtop.com.br] lovegra situano: marca di che medicina generica è? [www.arcadiaragazzi.com] besten eingeschätzte Gewicht-Verlust-Pillen viagra directpharmacy [opencourse.ad.ntust.edu.tw] forzest, der von cialis soft kaufen im internet [www.xlearn.info] viagra cialisamerican expresso generic brand name for viagra [odu-inf.nl-web.net] sildenafil in uk 長期的な副作用kamagra [www.webalt.com] Markennamen el matts del ed [www.vetsa.net.au] ordene ireland deviagra free viagra nz [www.eduactiever.com] sur se masturbantcause érections douces cheap erectalis [coaching.philomatho.de] viagrafedex erection problem [host11.nucleoead.net] 100mg viagra du zenegra en ligne cialis vs levitra vs viagra [cihuateopixqui.itmatamoros.edu.mx] sterilità da viagra [danielcarbone.com.ar] zenegra 100 vardenafil-levitra [www.grafimediahaarlem.nl] viagra-uk where to purchase viagra [gayid.ec.hku.hk] generic female viagra cream buy generic cialis without prescription [training.ise.ro] el allopurinol el trastorno eréctil la medicación del disfunction eréctil [www.pedipoitiers.fr] soft tab cialis paid with mastercard natural ed pills [agfemartins-m.ccems.pt] el viagra de droga de club viagra100mg [www.educationaltechnology.ca] prochainelivraison de l'air du jour sur softtabs du viagra et softtabs du cialis



Re: jcdff
Autor: deemabeelan dnia 03-06-2008 o godz. 15:17:13
(Informacje o użytkowniku | Wyślij wiadomość)
el viagra, el cialis, los efectos del levitra, [www.kuratorn.se] troche di citrate レビトラジェネリック [www.hiarmonie.adalpe.co.uk] medicine di sildenafil バイアグラを任命 [www.afal.es] www.e.diets.com buy viagra in canada [www.tadelakt.ee] l'impotence de l'inquiétude viagra purchase ireland [www.bollywood.bz] afilíese el programa de la farmacia en línea gratuitamente el stockists de viagra de uk [www.abs.lv] dr ed smith viagra on line mastercard [www.phpcsvimporter.co.uk] disfunzione tadalafil online uk [www.gaze.com.au] canadain viagra les viagra aidentla ligne [phpbb.skfa.com.tw] trovi viagra in orange erection pills [www.pinkydoll.com.tw] sildenafil viagra di marca [www.msu.co.ug] notte prima molle ci tabuli consegna viagra de femaile [www.theironfist.dk] freier vega 100 verde deviagra de pílulas [www.vietnamquality.org.vn] está comprando la caja fuerte en línea al viagra y fiable masturbating with viagra [www.poker-bonus-uk.co.uk] la compra del levitra tadlafil [varna.name] calis uk male formula man xl does it work? [www.karate-yoseikan-ryu.ca] qui fait viagra generic cialis and reviews [www.music-promotions.co.uk] melhores substituições de viagra levitor [atoma.or.id] acquisto di linea in india [serdar.type3b.co.uk] niedrige Preise zu india kamagra il Suo paese [www.oksamyt-kl.com.ua] stimolazione sessuale durare



Re: fwahoapuu
Autor: deemabeelan dnia 04-06-2008 o godz. 19:41:50
(Informacje o użytkowniku | Wyślij wiadomość)
final fantasy hentai [munzer.co.uk] teen twinks dragonball z com [www.gelreband.nl] lesbians hot hentai blow jobs [mnweb.de] black lesbian sex teachers in stockings [www.forum.sec.com.ua] jessica simpson porn interracial video [www.logintravel.it] fat *****ers gundam hentai [www.urban4est.net] mature oral sex lesbo porn [foro.aenta.es] gay facials asian pornstar [www.tropctrop.fr] dragonball z music videos little girls peeing [www.barbatestionline.ro] plump pussies bare butt [ur.anime.ca] ass licking girls hairy ass [www.drcrew.nl] throatjobs mature plump ladies [bbs.909.com.tw] first time lesbian sex stories blow job video [dragonraiders.co.uk] really hairy women mature women in nylons [madam.com.ua] interracial babes hentai sailor moon [www.avariaauto.ru] free asian sex videos thailand ladyboys [fetemadrid.es] butt *****ing big asian tits [fincalacruz.com] free anal sex videos asian ladyboy [garf.tv] ebony women transgendered fiction [sporttrivia.be] hot teens lesbian ***** [www.thelocalpage.co.uk] huge anal insertions



Re: oimnwio
Autor: deemabeelan dnia 08-06-2008 o godz. 23:10:09
(Informacje o użytkowniku | Wyślij wiadomość)
clias [www.discoveringthings.com] el rezeptfrei de generika de levitra viagra online store in india [agmcorvo-m.ccems.pt] achetez la piluledu pénis dans l'uk el viagra real para la venta [moodle.ele.etsmtl.ca] medique emcomerciais para crestor kamagra for sale in ireland [aglousa-m.ccems.pt] masturbating with viagra purchase vioxx [202.57.184.153] adderall impotence testosterone men rx pharmacygeneric viagra [virtual.cucs.udg.mx] sildenafil lassen vega 100médecine effets latéraux [moodle.fas.is] silagraあたりnachnahme kaufen genericcialisnl [agfigueiro-m.ccems.pt] バンコクシアリス tadalafil 10 mg uk [telecom.ernestosabogal.com] バイアグラを購入するペイパル chemists that sell viagra for women over the counter [www.chmc.gsspo.ru] 偽バイアグラ on-line [ebreal.nonio.uminho.pt] viagra wholesale uk sildegra [www.moodle.ipm.kstu.ru] el viagra de generika de foro best weight loss program [info.derimker.de] generic cialis india soft tab cialis site:info [moodle.soberit.hut.fi] vocêprecisa de uma prescrição para adquirir cialis ou viagra? viagra orginal pfitzer online [campusucc.org] vagra-Lieferanten el viagra y la compra en línea [escuelaaeronautica.edu.co] ajanta del el viagra el uk herbario equivalente [kuliah.itb.ac.id] wholesale cialis pills red devil erection pills [www.radulphuscollege.net] e bassa mexico veloce e generico [148.206.191.9] citrato desildenafil mais barato order generic ed medications overnight [learn.ice-vienna.at] china viagra online



Re: dsiwz
Autor: deemabeelan dnia 18-06-2008 o godz. 04:29:35
(Informacje o użytkowniku | Wyślij wiadomość)
cialis pink pill pics [www.murafi.fr] sildenfil viagra for sale pay using paypal [www.teleskop.by] Wochenende-Prinz el cialis genérico por una noche el envío [www.tpp.fora.li] www.cialis kamagraサンプル [bestial.sk] bestellen di zenegra discount [begal.4um.gr] super 無料サンプルtadalis [kulturundnatur.net] viagra. uk les images desérections du viagra [www.forum.lafsen.biz] jellys del'érection 男性の精子を架設 [www.uralservisles.ru] viagra en ligne,forums viagra du du de l'acheter un montreal [amherstsouthchurch.org] alternative di prezzo di per cialis generico [caliga.mlodzi.pl] ed-morse-acura el affiliateegold [bbbf.co.uk] 安いviagara錠 cialis express [www.ori*****.1gb.at] le jellyukbulk dukamagra évalue l'ordre en ligne best going affiliate pharmacy [usmh.co.cc] la meilleure affaire mastercard du viagra de la marquesûr cipla tadalafil [wanting-out.oops.jp] baixo viagra depreço ジェネリックバイアグラ対レアル [www.transmisjagroup.pl] donde lo enlata el viagra de la compra en el london cheapgenericviagra next day [inettaxi.com.ua] enlate pênisde micro erga nogales levitra [www.shes.ca] el apcalis por el nachnahme trattamento di [www.trendmarching.or.id] più conveniente can i buy viagra in shop [www.rnga.lt] viagra di toronto ladisponibilité du viagra du spain [beholders.ogame.cl] rectile



Re: Tytuy rozdziaów HP7 czyby wielki przeciek? (update x5)
Autor: clyde2bh dnia 15-07-2008 o godz. 15:57:34
(Informacje o użytkowniku | Wyślij wiadomość)
senza mutande foto [lddradio.com] blackjack [www.luckyluka.si] liceali bocchinare [www.cclnet.com.br] svedesi con figlio negro [www.familiacmuniz.com] femmine vogliose [www.ballycarrypresbyterian.co.uk] nextel [www.funlimo.biz] porno albanese [www.mobilemarketingfocus.com] foto piedi amatoriali [www.kualda.com] oculisti laser cagliari [itaxland.com] www. la zia porcella.it [www.iq500.com] erezione [www.gotgamehouston.com] capezzolo sesso [www.zohranoach.nl] lam%c3%b9 porno [www.scigirth.com] fica spagnola foto [www.gaw99.de] sessogratis 3x2 [www.gatichawaii2007.com] filmato tettona nera [www.teenzaa.my-forums.net] www. sesso donna urbino it. [www.todaysdrops.com] pissing foto gratis [www.pdbattipaglia.it] over 70 che scopano [hwang-je.se] pregnant amatoriale [getitpublic.com] collant nude [gencakim.com] nederland porno gratis [homebizgalaxy.com] video ginecologo gratis [www.pdbattipaglia.it] bionda sesso video [www.victoriaoldham.co.uk] pelo figa giapponese [www.panasdingin.com] trans porno star [www.familiacmuniz.com] cicciona porno [www.zsme-kalisz.yoyo.pl] fetish culi in faccia [www.eptechnologies.com] pornostar big mom [www.nullisecundus.info] gueras de chicas en espanol xxx [www.fni.edu.bo]



Re: Tytuy rozdziaów HP7 czyby wielki przeciek? (update x5)
Autor: clyde2bh dnia 29-07-2008 o godz. 23:42:18
(Informacje o użytkowniku | Wyślij wiadomość)
ebony info model personal remember [pipes.yahoo.com] thick ebony ass [pipes.yahoo.com] hot sexy horney blacks ebony mature moms milfs sex [pipes.yahoo.com] ebony gangbang movies [pipes.yahoo.com] ebony porn archives [pipes.yahoo.com] ebony anal sex [pipes.yahoo.com] free nude ebony pics [pipes.yahoo.com] ebony teen girl [pipes.yahoo.com] ebony free gallery teen [pipes.yahoo.com] busty thick ebony [pipes.yahoo.com] ebony+vision [pipes.yahoo.com] ebony hardcore thumbnail [pipes.yahoo.com] ebony hardcore info personal pic remember [pipes.yahoo.com] ebony *****es *****ed [pipes.yahoo.com] ebony and ivory [pipes.yahoo.com] pictures ebony teen lesbians having sex [pipes.yahoo.com] ebony feet [pipes.yahoo.com] free ebony teens [pipes.yahoo.com] thick ebony mama [pipes.yahoo.com] nude ebony woman [pipes.yahoo.com] ebony facial [pipes.yahoo.com] ebony black pornstars videos [pipes.yahoo.com] free black ebony hardcore [pipes.yahoo.com] ebony porn star [pipes.yahoo.com] ebony girl [pipes.yahoo.com] feet ebony [pipes.yahoo.com] free ebony sex pictures [pipes.yahoo.com] black ebony sex pictures [pipes.yahoo.com] ebony edition first vision [pipes.yahoo.com] ebony sluts [pipes.yahoo.com]



Re: spdazndfh
Autor: chenlouis dnia 08-09-2008 o godz. 21:38:42
(Informacje o użytkowniku | Wyślij wiadomość)
lesbian anime [www.teapotdee.com] free ***** pictures gay sex orgies [www.teapotdee.com] sailor moon costume latina teen models [www.teapotdee.com] hairy movies fist rape [www.teapotdee.com] teens bra lesbians pictures [www.teapotdee.com] gay guys kissing brunette head [www.teapotdee.com] hot wives forum white stockings [www.teapotdee.com] lesbian glory holes boobs brunette [www.teapotdee.com] painful fisting teen kelly lesbian [www.teapotdee.com] asian lesbians blowjob brunette [www.teapotdee.com] brunette ***** galleries free voyeur nudist [www.teapotdee.com] femdom ***** milking older hairy ***** [www.teapotdee.com] free cartoon sex teen babes [www.teapotdee.com] male voyeur femdom tgp [www.teapotdee.com] pregnant photography jo guest hardcore [www.teapotdee.com] gay beastiality wife ass [www.teapotdee.com] huge melons lesbos in the shower [www.teapotdee.com] black rape gang bang swinger [www.teapotdee.com] femdom story ass creampie galleries [www.teapotdee.com] wife webcams lesbian sex [www.teapotdee.com] lonely mature women



Re: awetvgrom
Autor: chenlouis dnia 10-09-2008 o godz. 17:32:51
(Informacje o użytkowniku | Wyślij wiadomość)
lesbian thumbnails [www.commsoft.nu] free lesbian porn japanese sex [www.kclfc.co.uk] girls pee in the shower red hairy ***** [panasia.co.th] mature blow job blond blowjobs [www.cellphonehacks.com] female celebrities simpsons sex [mojatakirilica.com.mk] bladder desperate pee free video gay sex [clubdebaco.com.ve] toon tits virtual sex [www.radiotaradell.net] over 40 magazine mature thumbnails [www.eslusa.info] teen lesbian sisters sailor moon mp3s [rstar.co.jp] boy twinks naked female celebs [www.taxclub.com.cn] teen blowjob asian pornstar [www.tao-tt.si] celebrity nudity database photos of female celebrities [www.unilibrecucuta.edu.co] japanese supermodels pretty legs in stockings [www.ambassa.ch] download free hentai game self oral sex [billia.by] gay blow job interracial stories [www.poktoong.com] gay black boys men in lingerie [venus.cc.ntnu.edu.tw] chubby mature busty teens [phpbb.wielun.pl] interracial lesbian porn exploited black teens [wij-ownen.nl] mature women in nylons horse peeing [www.warloads.net] 940 free nude celebs young girls in the shower [www.masq.nl] nylon stockings



Re: pood
Autor: chenlouis dnia 14-09-2008 o godz. 12:34:32
(Informacje o użytkowniku | Wyślij wiadomość)
brunette pleasure [www.thekenmorecomic.com] gloryhole ***** swallowing squirt orgasm [www.thekenmorecomic.com] asian school girls celebrity weddings [www.thekenmorecomic.com] sexy stories pregnant nudity [www.thekenmorecomic.com] accidental creampie sexy and pregnant [www.chinamaemae.com] milky breasts squirting sex [www.chinamaemae.com] free nude webcam free celeb fakes [www.thekenmorecomic.com] latinas with huge tits asian moms [www.chinamaemae.com] naked goth girls hot lesbian porn [www.thekenmorecomic.com] gay bareback sex lesbian kissing [www.thekenmorecomic.com] vaginal fisting free samples beastiality [www.chinamaemae.com] big dick gay jennifer garner nude [www.chinamaemae.com] black sexy models naked latinas [www.thekenmorecomic.com] pregnant breasts teen rape [www.chinamaemae.com] nudist pics free brunette ***** videos [www.thekenmorecomic.com] adult disney porn cartoons redhead milfs [www.chinamaemae.com] true sex stories jessica alba porn [www.thekenmorecomic.com] celebrity nudes free taboo stories [www.thekenmorecomic.com] girls that squirt free porn stories [www.thekenmorecomic.com] girls pee creampie eating galleries [www.chinamaemae.com] mature stockings



Re: Tytuły rozdziałów HP7 – czyżby wielki przeciek? (update x5)
Autor: clyde2bh dnia 23-09-2008 o godz. 04:05:24
(Informacje o użytkowniku | Wyślij wiadomość)
nylon.noir [utenti.lycos.it] googlesexe [aizaf.w.interia.pl] belle pute [erric.hu.tl] amateur cullote mouille [iffyi.seitenclique.net] katsoumi en video [aizaf.w.interia.pl] coquine gratiut [erric.hu.tl] blog strep tease gratuit [aizaf.w.interia.pl] susage de bite [utenti.lycos.it] porno garcon non circoncis [tugga.gethosted.info] video francais pornor [kerrg.rack111.com] femme baise avec animeau [erric.hu.tl] amatrice morbihan [aizaf.w.interia.pl] video salope en chaleur [aizaf.w.interia.pl] perver [iffyi.seitenclique.net] video gratuit marquay [iffyi.seitenclique.net] vidio homme qui baise [aizaf.w.interia.pl] britney spears vedeo [erric.hu.tl] film gratiut [kerrg.rack111.com] www.amour sex arabe.com [iffyi.seitenclique.net] film de cul gratui [tugga.gethosted.info] best of daily motion [aizaf.w.interia.pl] suseuse de bite [iffyi.seitenclique.net] clara morgane film [iffyi.seitenclique.net] sexe en streaming [erric.hu.tl] video de meuf qui se font defoncer la chate [aizaf.w.interia.pl] www.video sexe gratis.com [iffyi.seitenclique.net] infermiere baise [utenti.lycos.it] photo jeune pucelle qui mouille tro [aizaf.w.interia.pl] femme jeunne qui leche des pied [utenti.lycos.it] mami fait du porno [kerrg.rack111.com]



Re: Tytuły rozdziałów HP7 – czyżby wielki przeciek? (update x5)
Autor: clyde2bh dnia 26-09-2008 o godz. 21:37:02
(Informacje o użytkowniku | Wyślij wiadomość)
camera cachee douche [www.soulcast.com] sexe banane nu [ujmijn.edublogs.org] masturbation feminine xxx video porno [www.kitehost.com] vedeo sexe [ujmijn.wordpress.com] adress msn de femme pute [www.etribes.com] baise [www.blogtext.org] encule a trois [www.justblogme.com] photo collant sexe porno homme [ujmijn.livejournal.com] webcam amateur pour rencontre au saguenay [www.journalscape.com] femme qui se touche le *****o sur la cam [ujmijn.myblog.es] photots porno [www.etribes.com] forum petite bite [www.blogmyway.org] video de femme entrain de niquer gratui [www.blogmyway.org] salope de boulogne sur mer [www.blogcheese.com] video cul gratute [clearblogs.com] ssexe+femme [www.livelogcity.com] etrait video julia chanel [ujmijn.myblog.de] baise avec tampon [www.seriousblogging.com] sperme+visage [www.kitehost.com] www.flims de sex gratuit.com [ujmijn.20six.co.uk] ssalope [www.caleida.com] www.laila sexe.tv [ujmijn.blog.com] bite monstrueuse gay [www.iblogme.com] salope avale et suse [www.justblogme.com] blog mireille salope [ujmijn.tumblr.com] bite gigantesque [www.iblogme.com] gros plan sur des chates razee [www.opendiary.com] vedeo sexe porno [ujmijn.insanejournal.com] video de vsexe [ujmijn.insanejournal.com] alizee en train de se faire baiser [ujmijn.busythumbs.com]



Re: Tytuły rozdziałów HP7 – czyżby wielki przeciek? (update x5)
Autor: clyde2bh dnia 28-09-2008 o godz. 01:35:42
(Informacje o użytkowniku | Wyślij wiadomość)
saskatchewan briefcase chubby movie yahoo [hi5.com] bbw fat fatty plump plumper fatass biggirl chubby [hi5.com] chubby wives having sex [hi5.com] video samples clips bbw [hi5.com] bbw photos by sally mann [hi5.com] busty chubby cheating [hi5.com] chubby young butts [hi5.com] bbw fa ads personals [hi5.com] ugly+plump+nude+chubby+girls [hi5.com] chubby teen ***** galeries [hi5.com] free bbw squirt clips [hi5.com] black bbw thongs video [hi5.com] bbw akira tgp [hi5.com] sexy bbw site [hi5.com] bbw adult finder [hi5.com] bbw pictures old naked women [hi5.com] www bbw bigsexxy com [hi5.com] site bbw movs.net granny butt [hi5.com] xxx bbw story [hi5.com] fat sex pictures [hi5.com] independent older bbw masseuses [hi5.com] sexy clean shaven chubby babe [hi5.com] hustler bbw naked pics [hi5.com] free chubby girl porn movies [hi5.com] young bbw free picture [hi5.com] bbw fat sex xxx [hi5.com] sexy chubby teen fetish [hi5.com] fat black ass big boobs bbw [hi5.com]

Przeczytaj dalszy ciąg komentarza...



Re: Tytuły rozdziałów HP7 – czyżby wielki przeciek? (update x5)
Autor: clyde2bh dnia 15-10-2008 o godz. 03:09:48
(Informacje o użytkowniku | Wyślij wiadomość)
ebony models pusse [hi5.com] ebony shemales pic [hi5.com] 3 maybelline expert eyes ebony black automatic eyeliner [hi5.com] free ebony phat azz booty butt [hi5.com] free ebony men gay ***** online videos [hi5.com] paul mccartney and stevie wonder lyrics for ebony and ivory [hi5.com] ebony that are sluts [hi5.com] ebony free video trailers [hi5.com] ebony blowjobs and *****shots [hi5.com] xxx ebony teen pics [hi5.com] ebony mature trailers [hi5.com] ebony women photo [hi5.com] ebony porn black ***** [hi5.com] ebony gallery movie thumbnail [hi5.com] chubby ebony babe [hi5.com] free nude ebony girls galleries [hi5.com] free ebony sluts galleries [hi5.com] free bbw ebony pic [hi5.com] mature mama nude ebony [hi5.com] free hard ebony [hi5.com] juicy fat ebony ***** [hi5.com] free pics of ebony voyeur [hi5.com] ebony ***** movies [hi5.com] ebony pretty feet [hi5.com] clip ebony free sex video [hi5.com] buy cheap free ebony video [hi5.com] ebony sex filetype jpg [hi5.com] ebony teen lesbian pics [hi5.com] Przeczytaj dalszy ciąg komentarza...



Re: uuekyaao
Autor: chenlouis dnia 22-10-2008 o godz. 14:53:19
(Informacje o użytkowniku | Wyślij wiadomość)
cialis viagra celebrex best price [www.kasiawilk.topworld.org] kamagrageneric indian masturbation exercises erectile dysfunction [goldenageacademy.com] 使用するためにバイアグラ la erección de l [chudaki.com] caverject 20ミリグラム 間の比較バイアグラ、シアリス、レビトラ [darkwaterchat.com] frodi pillole di wie vielen [www.dental-observer.de] sistema deereção ponga en orden el africa del trastorno eréctil a las píldoras [www.linfair.com.tw] viagra, pillole cialis soft tabs with mastercard [www.appraisaltrainee.com] impotence young preçosnitrato de sildenafil genérico em india [www.terracritica.org] ed doctors viagra price in cancun mexico [www.iprepa.com] 安いバイアグラジェネリックオンラインタイ viagra hormone [www.callopsittes.com] los fabricantes del kamagra precian la lista la píldora del vega100 [www.linfair.com.tw] tadalafil on-line sildenafil verkaufen [thomian.net] nextday quetransporta viagra mais barato generic soft tab viagra [cybizz.biz] orgasme avecviagra cialis europe [fingerskating.redby.fr] ed de info chinese generic tadalafil [www.uncutdesign.org] uk di consegna di バイアグラrezeptfrei [www.nerdybuffalo.com] www.kamagra.com cheap liquid cialis ag guys [jtechapps.com] causingerectiledu provigil buy tadalafil cialis [cecicreative.com] united pharmacialisforum erectile horny goat weed forums [www.hmnet.cz] カナダのオンラインでの医師と相談pharmacyforシアリス viagra prescriptions online [php24.biz] www.genericsviagra.com



Re: facenavtxvo
Autor: chenlouis dnia 25-10-2008 o godz. 23:05:49
(Informacje o użytkowniku | Wyślij wiadomość)
emma watson nude [www.image29.com] hairy indian ***** free transsexual pic galleries [www.image29.com] perfect asses female domination smother [www.image29.com] nude celebrity fakes blonde mom [www.image29.com] upskirt school girls asian lesbian porn [www.image29.com] beastiality links creampie sex [www.image29.com] upskirt movies, free can you get pregnant from anal sex [www.image29.com] fat ass sheboy [www.image29.com] nude young girls interracial wifes [www.image29.com] lesbian hardcore ebony hoes [www.image29.com] wife naked free gay porn pics [www.image29.com] facial ***** shots amateur glory hole in ucsd [www.image29.com] incest photo mother son black mama [www.image29.com] mature blowjob galleries big black girls [www.image29.com] blow job disney hentai [www.image29.com] police cartoons forced orgasm tied [www.image29.com] female ejaculation techniques asian upskirt [www.image29.com] boobs and ***** brunette beauty [www.image29.com] horse blowjob gangbang slut wife stories [www.image29.com] brunette wife amateur swingers [www.image29.com] young girl



Re: dqnhua
Autor: chenlouis dnia 30-10-2008 o godz. 23:46:19
(Informacje o użytkowniku | Wyślij wiadomość)
shemale personals [pdnhelp.com] titty palace interracial gay blowjobs [www.urbanus.no] sexy lingerie stores breast cleavage [www.showbiz.com] hot grannies fine lingerie [natfilm.sweetlemon.dk] young and hairy gay sex movies [sayata.com] arab sex gay male sex stories [www.mallorcataxis.com] ebony facial gay asian porn [handwritinganalysis.org] first lesbian sex celebrity nude fakes [conferfamily.org] hairy vaginas teen asian girls [frm.moondragon.eu] male ass trashy lingerie [www.deathstars.at] tiny titties mature women tgp [bbs1.jtuhouston.org] hot celebrities tight teens [www.dreamteamforescate.nl] sailor moon music black boobs [forum.dreamzhunt.com] hot teen lesbians interracial lesbian porn [metropcsforums.com] interracial rape hentai blowjobs [www.cpoec.com.br] nylon stockings daughter blowjobs [unlimforum.net.ru] final fantasy 10 hentai pics moms ass [www.stranieriinitalia.it] shemale escorts *****ing hairy ***** [www.acefo.es] mature hairy granny facials [bayud.com] gay male sex amateur blowjob [140.136.155.28] boobies



Re: Tytuły rozdziałów HP7 – czyżby wielki przeciek? (update x5)
Autor: clyde2bh dnia 01-11-2008 o godz. 00:27:31
(Informacje o użytkowniku | Wyślij wiadomość)
asian porn teens [hi5.com] asian boy porn [hi5.com] ecard for the dominant bdsm sm [hi5.com] ethnic ebony models [hi5.com] bbw strapon movies [hi5.com] bbw picture ***** [hi5.com] foot fetish free sex [hi5.com] free pictures of ebony gays having sex [hi5.com] free oral sex asian [hi5.com] bdsm malesub training [hi5.com] asian wet ***** free [hi5.com] south florida escorts bbw [hi5.com] free fat group sex sites [hi5.com] gat teen foot fetish [hi5.com] anal bdsm stories [hi5.com] hairy bbw mature average gallery [hi5.com] female feet fetish site groupsmsncom [hi5.com] chubby hardcore movie [hi5.com] ebony lesbian whores [hi5.com] free black *****ing sucking ebony vidoe links [hi5.com] chubby busty cutie [hi5.com] ebony hardcore big boob sex [hi5.com] lesbian foot fetish fetish [hi5.com] fetish foot free gay pic xxx [hi5.com] bdsm movies escorts [hi5.com] asian+free+porn+gallery [hi5.com] foot fetish movie balck wemon [hi5.com] clothes that look good on chubby girls [hi5.com] she puts this bdsm stuff on the intern

Przeczytaj dalszy ciąg komentarza...



Re: wuwuikn
Autor: chenlouis dnia 01-11-2008 o godz. 03:02:07
(Informacje o użytkowniku | Wyślij wiadomość)
teen steam [europodians.learnonline.ie] female oral sex blonde blow job [www.epath.ca] big tit teens hot and hairy pussies [moodle.contav.ch] naughty adult lingerie bbw ***** [132.247.16.39] high school sex fat grannies [www.cvapid.snspa.ro] meet older women lesbian college girls [iespablodeolavide.org] amatuer photos black bubble butts [www.jayschoolonline.com] sailor moon fan fiction free gay streaming video [platforma.polsl.pl] hairy teen ***** filipina celebrities [www.mieonline.org] real boobs free blow job pics [www.teamtad.com] internal *****shot teen stockings [www.tomorrow-online.org] oops celeb anal girls [www.vmd-campus.net] naked hairy women licking ass [e-nauczanie.com] lingerie see thru japanese blowjobs [www.infonomx6.com] anal insertion amateur oral [www.zamirnet.hr] lesbian anal interracial blowjob [bioc.org.es] full dragonball z episodes black and white photos [www.apcointl.com] big black dick gallery mature tgp [www.szfki.hu] women ***** horse *****shot [escola-sec-fundao.ccbi.com.pt] street blowjobs free incest sex stories [forsch.ch] huge black tits



Re: ohesxweeta
Autor: chenlouis dnia 01-11-2008 o godz. 21:40:28
(Informacje o użytkowniku | Wyślij wiadomość)
interracial gay [www.campusvirtualucsd.com] grannies free galleries hairy latina ***** [iie.lazos.cl] free gay sex galleries butt cheeks [www.prestin.com] anal amateur raw teen lesbo action [cpg.li-teachcon.de] shower teen asian amateur [www.dr-gestalt.com] shemale escort ***** on her face [upv.uni.utb.cz] horse *****shots nice breast contest [www.transienttheatre.com] pee desperation japanese cartoons [www.npccmauritius.com] suck your own ***** asian lesbian sex [www.borg-feldbach.ac.at] college tits free pics hairy old women [learn.hrea.org] fat women sex hot lingerie models [besmart.uny.ac.id] japanese large breast asian lesbian [www.e-learning.lernserver.de] pissing *****s ***** ass [pritchard.mrooms.net] japanese tits boob *****ing [www.laurent-borgmann.de] bbw tits firm full breasts [student.wyes.tn.edu.tw] robbs unofficial celeb page shemale [www.e-culinary.cl] big black titties free lesbian porn movies [www.skywarn-schulungscenter.de] scary hairy celebrity upskirt [www.cgfl.org.uk] gay oil wrestling celebrity hardcore galleries [www.ariane.cyberscope.fr] black porn stars housewives in pantyhose [eb23sguia-m.ccems.pt] pantyhose porn



Re: uioyoz
Autor: chenlouis dnia 05-11-2008 o godz. 10:56:16
(Informacje o użytkowniku | Wyślij wiadomość)
asian gangbang [www.chokrungreung.co.th] free celebrity nipple slips sailor moon mp3s [www.derevo.biz] dragonball gt movie clips pregnant sex [4umlk.oliverdavila.com] firm boobs amateur models free [forum.team-ff.net] lesbian sex video mature porn [jesse-fan.net] swallow ***** illegal sex [risewiththefallen.net] futurama porn teen facial [asvetlov.ru] celebrity soles double blowjob [rights-xchange.com] first time anal sex interracial clean [www.e-siacomex.com] pregnant interracial japanese girl in uniform [shipspareforum.com] teen shower adult dragonball z pics [forum-x.org.ru] amateur hairy ***** shots ass licking [minknercom.h767338.serverkompetenz.net] russian twinks lesbian lovemaking [f-*****shot.org.ru] hanging breasts hairy muff [www.huynhgiatuan.com] stocking ***** black teens thongs [www.ksonlineshopforum.de] cuckold wife interracial interracial cuckold videl hentai [www.bksosdala.com] zelda hentai hardcore blowjobs [www.cbarahal.com] lingerie photography amateur interracial *****ing [forum.k4a.us] lesbian girls licking free pictures of older nude women [iasvn.org] free facial asian lesbian [shipspareforum.com] teen fingering herself



Re: iaichlgjcgc
Autor: chenlouis dnia 05-11-2008 o godz. 12:16:17
(Informacje o użytkowniku | Wyślij wiadomość)
ed teleky [www.pickpost.de] comparez cialis,levitra et viagra diet weight loss program [sugiharto.net] la consegna cialis molle viagra shops in london [www.nwkg.tc.edu.tw] Markennamen schanghaien las lápidas del cialis para las señoras [ejmp.pumahawk.net] カナダvagra herbal for impotence [forum.sorobangeeks.com] bestellen del'internet de l'im du cialis anti cialis impotence [garrettjhupe.com] los conquesterectile desordenan ritratto di [e-bloodsports.de] london vergiftet セックスピルバイアグラ [www.team-nettoyeurs.eu] kaufen-von-viagra poppers viagra shop [aspato-go.com] apcalis fanno una rassegna libido medications [www.indrajal.com] viagra billiger india caverta online bestellen [www.knowledge.com.pa] forzest, nehmen el viagra 25mg rezeptfrei [broughttoyouby.us] メキシコオンライン薬局同化 cialisgénérique le jour prochain [www.photothing.net] [noi consegna la notte prima] mexico [www.mario-strikers.net] bulk blister packs of tadalafil el precio más bajo, el vardenafil, [funkhaus.us] viagera sildenafil-citrate [www.promorace.com] ¿el kanagarra funciona? viagra generic 50mg [www.janssekes.nl] ed abbigliamento buspirone erection libido [fortuneinthefollowup.com] www.viagra ed sale injectable viagra [www.bdpets.com] conveniente how to buy at a mexican pharmacy [issueswithcouncil.com.au] india



Re: isuyilo
Autor: chenlouis dnia 06-11-2008 o godz. 22:44:33
(Informacje o użytkowniku | Wyślij wiadomość)
l'électrondu visa de l'eu du caverta [www.ignou.biz] 比較viagre 、シアリス viagra now illegal in thailand? [www.doeaccimphal.org] macho deencarecimento natural sexual effectiveness of generic levitra [moodle.wiwi.uni-wuppertal.de] mexico cialis shipped overnight [tradinguniversity.com] kaufen Sie direkten indian-Pharmazie-sildenafil バイアグラgenerika ausドイツ [www.kursus.farma.ku.dk] nourriture pourlibido Kräuter für ed [www.moodle-france.com] el prednisoneimpotence médico generic cialis made in canada [www2.pn.ac.th] viagra obese クエン酸シルディナフィルインドバイアグラ処方 [personalisinglearning.info] altri usi di shipped from europe online drugs [moodle.reu.pub.ro] Erhältlichkeit von viagra in bulgaria kamagra [uoj.nodes.lk] viagra kamagra 100 100mg pills cheap paypal erectify [blankershageonline.s008.korton.net] los parches de amor de píldora azules silagra buy 100 mg pain pills [www.eim.ucr.ac.cr] évaluezindonesia du cialis? what does viagra do [alpha.fh-friedberg.de] disfunzione erettile viagra von Frauen [www.pelitanusa.ac.id] el programa más barato y más rápido en línea eso entrega el dinero al mexico meltabs reviews [babson-olin-sye3.org] viagraauthentique, india, cialiseuropa [www.ejobcoach.net] mexican-zenegra buy kamagrain australia [www.redesdeinnovacion.com] i quieren hacer un pedido del kamagra a granel lowest price sildenafil citrate from india [www.astrologia.edu.pl] niedriger sex shop kamagra cialis [www.berufskolleg-halle.net] cessa di funzionare la imitación de vega de viagra [www.training2.kruumaporn.net] foro levitra



Re: qeboudxt
Autor: chenlouis dnia 08-11-2008 o godz. 23:00:07
(Informacje o użytkowniku | Wyślij wiadomość)
transexual surgery [chertilnik.ru] ass galleries teen supermodels [www.ourazul.com.br] hardcore *****ing large natural breasts [www.sanjen.com] nude twinks butt sex [forum.turbojugend-basel.ch] sister blowjob dildo lesbians [www.realloverecords.net] booby celebrity sex tapes [mygo.tw] male blowjobs amateur homemade blowjob [masq.nl] ebony girl gay massage [hockeyaa.net] black moms free amateur pics [oops-forum.org.ru] babe teens paparazzi celebrities [www.pakwatan.com.pk] girls in wet lingerie free pictures of older women [white-wahpah.net] fat nude girls peeing ***** [brazilinvest.net] overnight celebrity teens fingering [www.asucar.es] free big tits asian teen [www.writewildworld.2007.fr] amature nudes snowballing ***** [pelya.net] gay teen boy stories lesbian hardcore [oldtarantia.com] big white ass free hairy ***** galleries [www.boomarangsound.com] teen titans porn fat teen girls [tropicalisima.com] homemade bikini celeb videos [mdhs5657.com] hairy ass women amature teen [nsa.org.ua] bbw *****ing



Comment 12 1225
Autor: sennioritta dnia 12-11-2008 o godz. 11:25:05
(Informacje o użytkowniku | Wyślij wiadomość)
heklsdzkl wood mail slots 6f81 [680.ecphonesis.az.pl] | lexus gs300 idler pulleys caf0 [18.scooter.az.pl] | lincoln navigator radio control 90db [22.rickenbacker.az.pl] | 2002 lexus is 300 brembo painted brakes bfa39 [237.scooter.az.pl] | free slots com 702810 [512.ecphonesis.az.pl] | lincoln tech brocton mass 824 [263.rickenbacker.az.pl] | devils lake lincoln city oregon 372 [251.rickenbacker.az.pl] | maxi tuning lexus 3c06 [798.scooter.az.pl] | bingo slots get 100 free no cost triallnk f0283 [788.ecphonesis.az.pl] | lexus is 200 problems 5733 [96.scooter.az.pl] | ives mail slots 452 [311.ecphonesis.az.pl] | ply for free slim slots 919e3 [326.ecphonesis.az.pl] | pictures on abraham lincoln 845 [284.rickenbacker.az.pl] | 2001 lincoln ls convertible 6c5c0 [225.rickenbacker.az.pl] | lincoln international high school 30a [609.rickenbacker.az.pl] | 2006 lincoln zephyr oil change instructions 627f2 [414.rickenbacker.az.pl] | las vegas slots free casino e1b1 [290.ecphonesis.az.pl] | lincoln burrows quotes f1a [346.rickenbacker.az.pl] | lexus ls460 performance wheels c3fc [109.scooter.az.pl] | lexus es 350 2008 reviews af6 [404.scooter.az.pl] | lincoln brewster lord i lift your name on high 342 [413.rickenbacker.az.pl] |


 
Książki
 » Insygnia Śmierci
 » Książę Półkrwi
 » Zakon Feniksa
 » Czara Ognia
 » Więzień Azkabanu
 » Komnata Tajemnic
 » Kamień Filozoficzny
 » J.K. Rowling
 » Andrzej Polkowski
 » Mary GrandPre
 » Wydawnictwa
 » O książkach
 » Jak powstał HP?
 » Streszczenia
 » Błędy
 » Ciekawostki
 » Słowniczek Zaklęć
 » Wydawnictwa
 » HP w liczbach
 » Czarna Magia
 » Bohaterowie
Zobacz także:
· J.K. Rowling nie ustaje w niesieniu pomocy
· Politycy! Czytajcie Pottera!
· The HP Alliance:
· Książki o Harrym w programie nauczania
· Rocznica wydania


Najpopularniejszy news na ten temat::
Czarna Seria

Ocena newsa
Wynik głosowania: 4.54
Głosów: 59


Oceń tego newsa:

Wyśmienity
Bardzo dobry
Dobry
Przyzwoity
Zły

Opcje

 Drukuj tego newsa Drukuj tego newsa

Z ostatniej chwili
· Zabawny wywiad z Danem w
· Nowe figurki wchodzą na rynek
· Dołącz do redakcji!
· Sesja zdjęciowa Emmy dla "Vogue"
· Matt na konwencji Dragon*Con
Stats
Top Users
1Gosia199362480
2Aniaaa52060
3bellatrix48110
4gibol141245610
504beata44070
6Ala43410
7Marta_Evans42320
8Lina38500
9Elomi36730
10gosia4433820

zobacz ranking...

Prorok Codzienny
Zobacz archiwalne numery
Współpraca

harry potter

Harry Potter: gra MMORPG

Szukam prywatnej pożyczki
Witam szukam prywatnej pożyczki gdyż jestem w bar...