STARTUJ Z HP NEWS! | DODAJ DO ULUBIONYCH | POLEĆ HARRY POTTER NEWS! | WSPÓŁPRACA Z HP NEWS | KONTAKT
Harry Potter - Newsy Harry Potter i Insygnia Śmierci Harry Potter - Artykuły Forum Harry Potter News Harry Potter News - księga gości Informacje o Harry Potter News  

Wiadomości: Książki Siódmy tom Filmy Wywiady Fan Fiction Fan Zone
HPNews.pl
   O stronie   Redakcja   K. Recenzentów   Kontakt   Prorok   Forum   Chat ()   FAQ   Prasa o nas   TOP 10   Mapa serwisu   Szukaj...
Menu
KsiążkiSiódmy tomFilmyPiąty filmGryHP NewsInneArchiwum
K. FilozoficznyK. TajemnicW. AzkabanuCzara OgniaZakon FeniksaKsiążę PółkrwiInsygnia Śmierci
K. FilozoficznyK. TajemnicW. AzkabanuCzara OgniaZakon Feniksa

Książki:O książkachJ.K. RowlingA. PolkowskiMary GrandPreWydawnictwaJak powstał HP?Błędy autorkiCiekawostkiSłownik ZaklęćHP w liczbachCzarna MagiaKim jest R.A.B.?Czarna Seria
Filmy:O filmachReżyserzyProducentAktorzyUrodziny aktorówBłędy w filmach
Świat Magii:HogwartQuidditchCzarna MagiaMagiczne...?SmokiWMIGUROK
Twoje kontoE-kartkiPWRanking fanówFan FictionGaleriaPsychotestyQuizyFan MiesiącaDownloadWasze listyDowcipyLinkiWyślij newsaWyślij artykułDołącz do nas!
K. FilozoficznyK. TajemnicW. AzkabanuCzara OgniaZakon FeniksaQuidditch WC
 FORUM:Ogólna dyskusjaKsiążkiFilmyGryHarry Potter 6Harry Potter 7StronaFan FictionFan ArtInna twórczośćOff-Topic
Sponsorzy

Aktualnie brak

Login
Pseudonim

Hasło

Nie masz jeszcze konta? Możesz sobie założyć. Jako zarejestrowany użytkownik będziesz miał kilka przywilejów.
Cytat dnia

"- Olivierze, wyluzuj się! - powiedział Fred, trochę jednak zaniepokojony. - Potraktujemy Puchonów bardzo poważnie. Poważnie." - Fred Weasley

Konkurs!
HPNews.pl organizuje konkurs na najlepsze opowiadanie fan-fiction. Pokaż swój talent! Napisz opowiadanie!
HPNews.pl » Książki » J.K. Rowling » My pytamy, Rowling odpowiada... czyli aktualizacja działu FAQ
OGŁOSZENIE

OGŁOSZENIE

My pytamy, Rowling odpowiada... czyli aktualizacja działu FAQ

Nasza ukochana pisarka J. K. Rowling zaktualizowała swoją stronę internetową, a dokładniej dział FAQ. Specjalnie na prośby fanów odpowiedziała na kilka pytań związanych z fabułą książek o Harrym, nie zdradzając oczywiście nic, co ujawniłoby treść Deathly Hallows.

Z czego zrobiona jest różdżka Dracona i jak wygląda jego patronus? Do jakich domów należały Jęcząca Marta i Tonks? Kiedy urodził się Lord Voldemort? Odpowiedzi na te i więcej pytań znajdziecie, przechodząc do dalszej części newsa.

Za pomoc w tłumaczeniu dzięki dla Smolona.

Co oznacza ‘Deathly Hallows’?

Każde wyjaśnienie słowa ‘Hallows’ zdradzi zbyt wiele o fabule całej książki – czyż nie? To tytuł i taka jego rola. Przykro mi, ale nie mogę odpowiedzieć na to pytanie.


Czy możesz nam zdradzić, jak brzmią dwa pozostałe tytuły, które rozważałaś przed nadaniem tego ostatecznego dla siódmej książki?

Pytacie się tak uprzejmie, ale muszę wymigać się od odpowiedzi… może zdradzę to już po publikacji…


Czy Alectro i Amycus (rodzeństwo śmierciożerców) to Carrowowie, wspomniani przez Snape’a w rozdziale ‘Spinner’s End’?

Tak, to oni.


Do jakich domów należały Jęcząca Marta i Nimfadora Tonks?

Tonks była w Hufflepuffie, a Marta w Ravenclawie.


Nicolas Flamel występuje także w książce "Kod Leonarda da Vinci". Czy to z tej książki wzięła pani to imię?

Nie, Nicolas Flamel to postać historyczna. Flamel żył we Francji w XIV wieku i przypuszcza się, że odkrył sposób na stworzenie Kamienia Filoficznego. W Paryżu do tej pory istnieje ulica Nicolasa Flamela, a także jego żony Perenelle.


Jak wygląda patronus Dracona?

Pod koniec ‘Księcia Półkrwi’ Draco nie potrafił jeszcze stworzyć swojego patronusa, więc nie wiadomo, jak by wyglądał. Musicie pamiętać, że zdolność wyprodukowania patronusa demonstruje zaawansowany poziom zdolności magicznych, których nie uczą się młodsi uczniowie Hogwartu (stąd to całe zaskoczenie członków Gwardii Dumbledore’a, kiedy dowiedzieli się, że Harry potrafi stworzyć własnego patronusa).


W szóstej części o HP dowiedzieliśmy się, że Meropa Gaunt pojawiła się w sierocińcu w wigilię Nowego Roku i wtedy, w ciągu godziny, urodziła syna – Toma Riddle’a. Czy Lord Voldemort urodził się 31 grudnia czy 1 stycznia?

Czarny Pan urodził się 31 grudnia.


Jakie są cechy i składniki różdżki Dracona? Czy możemy założyć, że jest to różdżka z drewna głogu, taka jak z grafiki z twojej strony internetowej?

Co ciekawe (także i dla mnie), zdecydowałam, że Draco będzie miał głogową różdżkę niezależnie od tego, co znajduje się na stronie. Więc: tak, to jest głóg. Bardzo dziwnym zbiegiem okoliczności przydzieliłam mu właśnie tę różdżkę, tak jak Harry’emu stworzyłam ją z ostrokrzewu – bez żadnej świadomości, że to był właśnie ten ‘dobry’. Ale głóg pasuje do Dracona tak, jak ostrokrzew do Harry’ego.


Więcej pytań i odpowiedzi, które były opublikowane już wcześniej, znajdziecie tutaj.

Autor: Agunia | 2007-05-08 17:02:40


Re: My pytamy, Rowling odpowiada... czyli aktualizacja działu FAQ
Autor: Aniaaa dnia 08-05-2007 o godz. 17:24:01
(Informacje o użytkowniku | Wyślij wiadomość)
Składy różdżek zawsze mnie interesowały. Można na tej podstawie niejako wywnioskować choć cząstkę charakteru bohatera. No, do Dracona pasuje głóg. Ciekawe czemu, ale mi się podoba. A wiadomo, jaką różdżkę ma Sever? Pewnie nie wiadomo. xD Cóż. O tym, że Tonks była w Hufflepuff to chyba już było. No i poza tym ona jest wielką niezdarą, musiała być w tym domu. Ale że Marta była w Ravenclaw to mnie zdziwiło. Taki mazgaj? xD O Flamelu też słyszałam. Naprawdę żył taki człowiek. Ale jego imię i nazwisko wybitnie pasują do alchemii. Jakby specjalnie stworzone. Patronus Dracona to na pewno fretka, mogę się założyć. xD FAQ ciekawe. Uch, przetłumaczyć muszę sobie o tym Veritaserum. Właśnie, dlaczego.


  • Re: My pytamy, Rowling odpowiada... czyli aktualizacja działu FAQ
    Autor: gosia44 10-03-2008 o godz. 13:15:29

    Fajny pomysł z tą fredką.

Re: My pytamy, Rowling odpowiada... czyli aktualizacja działu FAQ
Autor: Anna_16 dnia 08-05-2007 o godz. 17:24:24
(Informacje o użytkowniku | Wyślij wiadomość) http://hermionaa-granger.blog.onet.pl/
Fajny wywiad, choć niestety nie na każde pytanie odpowiedziała tak jak by chcieli zadający pytanie :-)



Re: My pytamy, Rowling odpowiada... czyli aktualizacja działu FAQ
Autor: Speedman dnia 08-05-2007 o godz. 17:27:36
(Informacje o użytkowniku | Wyślij wiadomość)
Bardzo ciekawy wywiad, chociaż Rowling nie ujawniła nic co by ujawniało treśc HP7



Re: My pytamy, Rowling odpowiada... czyli aktualizacja działu FAQ
Autor: Jasny dnia 08-05-2007 o godz. 17:43:50
(Informacje o użytkowniku | Wyślij wiadomość)
Bardzo ciekawe. Nie wiedziałem o tym, że ostrokrzew symbolizuje dobro, a głóg zło. Co zabawniejsze sama pisarka o tym nie wiedziała. Czyżby magiczny zbieg okoliczności? ^^ Ogólnie fajne pytania, sam zadałbym pani Rowling przynajmniej kilka. No ale cóż, może kiedyś mi się uda..:P



Re: My pytamy, Rowling odpowiada... czyli aktualizacja działu FAQ
Autor: Rita dnia 08-05-2007 o godz. 17:59:44
(Informacje o użytkowniku | Wyślij wiadomość)
Fajnie, ze zaktualizowała ten dział! Ja bym zadała też troszeczke innych pytan...



Re: My pytamy, Rowling odpowiada... czyli aktualizacja działu FAQ
Autor: dorotka dnia 08-05-2007 o godz. 18:00:26
(Informacje o użytkowniku | Wyślij wiadomość)
Ciesze się ze te odpowiedzi się ukazały bardzo się cieszę :)



Re: My pytamy, Rowling odpowiada... czyli aktualizacja działu FAQ
Autor: Marta_Evans dnia 08-05-2007 o godz. 18:04:15
(Informacje o użytkowniku | Wyślij wiadomość)
Oh, świetnie ;] ;] Ale musi Rowling w końcu wyjawić tytuł powieści, bo tłumacze muszą to jakoś przełożyć ;) Fajnie, że Rowling odpowiedziała na te pytania, nie są ważne, ale ciekawe. :)



Re: My pytamy, Rowling odpowiada... czyli aktualizacja działu FAQ
Autor: Molly dnia 08-05-2007 o godz. 18:49:55
(Informacje o użytkowniku | Wyślij wiadomość)
Fajnie, że zaktualizowała swoją stronę:) Nawet fajne są te pytania, troche szczegółowe, ale dowiedziałam się przynajmniej w jakim domu była Tonks, bo zawsze uważałam, że była w Gryffindorze;p No i ciekawa jestem jakie były pozostałe dwa tytuły dla 7. tomu HP:) Szkoda, że nie powiedziała:(



Re: My pytamy, Rowling odpowiada... czyli aktualizacja działu FAQ
Autor: lilly_evans dnia 08-05-2007 o godz. 19:01:52
(Informacje o użytkowniku | Wyślij wiadomość)
Zawsze się zastanawiałam kiedy urodził się Voldemort to teraz mam odpowiedź!!



Re: My pytamy, Rowling odpowiada... czyli aktualizacja działu FAQ
Autor: Psotek (psotek15@wp.pl) dnia 08-05-2007 o godz. 19:14:45
(Informacje o użytkowniku | Wyślij wiadomość)
dosyc ciekawe to faq ale fajnie by bylo wiecej bo to strasznie wciaga!! :)



Re: My pytamy, Rowling odpowiada... czyli aktualizacja działu FAQ
Autor: Lara dnia 08-05-2007 o godz. 20:32:12
(Informacje o użytkowniku | Wyślij wiadomość)
Naprawdę świetne ciekawostki!!! Jak zwykle rozkoszna tajemniczość Jo, króra mnie często rozśmiesza (a propos - pani Rowling, trzymamy panią za słowo, kiedy VII tom ujrzy światło dzienne, wedle obietnicy, po prostu musi pani zdradzić nam więcej sekretów :):) Cóż, z niecierpliwością oczekuję kolejnych niesamowitych wiadomości Pozdrawiam



Re: My pytamy, Rowling odpowiada... czyli aktualizacja działu FAQ
Autor: 04beata dnia 08-05-2007 o godz. 21:16:13
(Informacje o użytkowniku | Wyślij wiadomość)
fajne ciekawostki niektóre są bardzo interesujące, np. ta o różdżce Dracona. Szkoda tylko że Rowling milczy na temat pytan z Deathly Hallows



Re: My pytamy, Rowling odpowiada... czyli aktualizacja działu FAQ
Autor: Monilip dnia 09-05-2007 o godz. 08:00:39
(Informacje o użytkowniku | Wyślij wiadomość) http://pl.sailormoon.wikia.com/
to z Tonks było do przewidzenia...przecież ona sama mówi że jest niezdarna więc Huffelpuff...nic to nie wyjaśniło ale ciekawe jest to że Voldi urodził się też 31 dnia miesiąca - ciekawe czy to masz coś wspólnego z powieścią... . :D



Re: My pytamy, Rowling odpowiada... czyli aktualizacja działu FAQ
Autor: Sarah (holly.short@wp.pl) dnia 09-05-2007 o godz. 15:07:53
(Informacje o użytkowniku | Wyślij wiadomość)
Mnie interesują daty urodzenia z podanym rokiem. Jeśli ktoś ma proszę o komcie lub maile.



Re: My pytamy, Rowling odpowiada... czyli aktualizacja działu FAQ
Autor: Gosia1993 dnia 09-05-2007 o godz. 15:35:01
(Informacje o użytkowniku | Wyślij wiadomość)
Dowiedziałam się dużo, mimo że nie są to ważne rzeczy. Chcoiaż kto wie... Może okażą się ważne. Nie mogę przeczytać pozostałych pytań i odpowiedzi z FAQ, bo niestety nie znam angielskiego... Szkoda że nie powiedziała co oznacza Hallows... Zastanawia mnie czy w wziązku z tym, że można przetłumaczyć to w różnoraki sposób na nasz jezyk, tytuł nie zostanie ogłoszony dopiero po premierze 7 tomu kiedy pan Andrzej Polskowski przeczyta 7...



Re: My pytamy, Rowling odpowiada... czyli aktualizacja działu FAQ
Autor: bellatrix dnia 09-05-2007 o godz. 15:39:43
(Informacje o użytkowniku | Wyślij wiadomość)
ooo :D A ja myślałam, że Marta była w Hufflepuffie. miłe zaskoczenie :)


  • Re: My pytamy, Rowling odpowiada... czyli aktualizacja działu FAQ
    Autor: gosia44 10-03-2008 o godz. 12:58:07

    Mi też bardziej pasuje do Puchonów.

Re: My pytamy, Rowling odpowiada... czyli aktualizacja działu FAQ
Autor: Marietta dnia 09-05-2007 o godz. 15:42:17
(Informacje o użytkowniku | Wyślij wiadomość)
Ciekawy wywiad:) Szkoda że nie było odpowiedzi na dwa pierwsze pytania:) Ale cóż trzeba poczekać na premierę tedy wszystko się wyjaśni...



Re: My pytamy, Rowling odpowiada... czyli aktualizacja działu FAQ
Autor: heXi dnia 09-05-2007 o godz. 15:45:07
(Informacje o użytkowniku | Wyślij wiadomość)
Super!!! Oby więcej takich "wywiadów" Lubię czytać, co ma do powiedzienia Rowling - zawsze jest to coś ciekawego ;)



Re: My pytamy, Rowling odpowiada... czyli aktualizacja działu FAQ
Autor: margolcia1992 dnia 09-05-2007 o godz. 19:30:54
(Informacje o użytkowniku | Wyślij wiadomość)
Fajne ciekawostki:) Szkoda, że Rowlin nie zdradziła jakiegoś szczegułu z DH.. no ale coż:) Zwiększa to tylko mój apetyt na 7 część:D



Re: My pytamy, Rowling odpowiada... czyli aktualizacja działu FAQ
Autor: MartuS_KOchA_HarregO dnia 10-05-2007 o godz. 16:27:12
(Informacje o użytkowniku | Wyślij wiadomość)
Bardzo ciekawe odpowiedzi.



Re: My pytamy, Rowling odpowiada... czyli aktualizacja działu FAQ
Autor: Ann_Sapphire dnia 10-05-2007 o godz. 18:37:59
(Informacje o użytkowniku | Wyślij wiadomość)
Fajnie, ciekawe kiedy Rowling otworzy drzwi :( Fajnie wiedzieć kiedy Voldemort się urodził :) hmmm... nie pamiętam o tym rodfzeństwie śmierciożerców coś czytała... :|



Re: My pytamy, Rowling odpowiada... czyli aktualizacja działu FAQ
Autor: lemonia dnia 09-01-2008 o godz. 19:08:19
(Informacje o użytkowniku | Wyślij wiadomość)
ciekawy wywiad



Re: My pytamy, Rowling odpowiada... czyli aktualizacja działu FAQ
Autor: gosia44 dnia 10-03-2008 o godz. 13:14:27
(Informacje o użytkowniku | Wyślij wiadomość)
Ciekawy wywiad. Nigdy nie mogłam zapamiętać, kto ma jaką różdźkę. Zwłaszcza, jeśli chodzi o jej długość. Podziwiam wytwórcę różdżek, pana O. za jego genialną wiedzę na ten temat.


 
Książki
 » Insygnia Śmierci
 » Książę Półkrwi
 » Zakon Feniksa
 » Czara Ognia
 » Więzień Azkabanu
 » Komnata Tajemnic
 » Kamień Filozoficzny
 » J.K. Rowling
 » Andrzej Polkowski
 » Mary GrandPre
 » Wydawnictwa
 » O książkach
 » Jak powstał HP?
 » Streszczenia
 » Błędy
 » Ciekawostki
 » Słowniczek Zaklęć
 » Wydawnictwa
 » HP w liczbach
 » Czarna Magia
 » Bohaterowie
Zobacz także:
· J.K. Rowling nie ustaje w niesieniu pomocy
· Politycy! Czytajcie Pottera!
· The HP Alliance:
· Książki o Harrym w programie nauczania
· Rocznica wydania


Najpopularniejszy news na ten temat::
Wywiad z J.K. Rowling

Ocena newsa
Wynik głosowania: 4.90
Głosów: 22


Oceń tego newsa:

Wyśmienity
Bardzo dobry
Dobry
Przyzwoity
Zły

Opcje

 Drukuj tego newsa Drukuj tego newsa

Z ostatniej chwili
· Zabawny wywiad z Danem w
· Nowe figurki wchodzą na rynek
· Dołącz do redakcji!
· Sesja zdjęciowa Emmy dla "Vogue"
· Matt na konwencji Dragon*Con
Stats
Top Users
1Gosia199362480
2Aniaaa52060
3bellatrix48110
4gibol141245610
504beata44070
6Ala43410
7Marta_Evans42320
8Lina38500
9Elomi36730
10gosia4433820

zobacz ranking...

Prorok Codzienny
Zobacz archiwalne numery
Współpraca

harry potter

Harry Potter: gra MMORPG

Kredyt na start?
Czy ktoś orientuje się, na bazie jakich kryteriów...

Bogaty POMOŻE osobie z Warszawy tel. 887-252-897
Milioner pomoże w spłacie zadłużenia. Tylko osoby...

UDZIELĘ POŻYCZKI PRYWATNEJ DO 10000ZŁ
JESTEM PRYWATNYM INWESTOREM W WIELU SERWISACH KTÓ...

Kategorie
· Wszystkie kategorie
· Fan Zone
· Filmy
· Gry
· HP News
· Inne
· Książki
Szukaj!


On-line
Aktualnie jest 64 gość(ci) i 1 użytkownik(ów) online.