STARTUJ Z HP NEWS! | DODAJ DO ULUBIONYCH | POLEĆ HARRY POTTER NEWS! | WSPÓŁPRACA Z HP NEWS | KONTAKT
Harry Potter - Newsy Harry Potter i Insygnia Śmierci Harry Potter - Artykuły Forum Harry Potter News Harry Potter News - księga gości Informacje o Harry Potter News  

Wiadomości: Książki Siódmy tom Filmy Wywiady Fan Fiction Fan Zone
HPNews.pl
   O stronie   Redakcja   K. Recenzentów   Kontakt   Prorok   Forum   Chat ()   FAQ   Prasa o nas   TOP 10   Mapa serwisu   Szukaj...
Menu
KsiążkiSiódmy tomFilmyPiąty filmGryHP NewsInneArchiwum
K. FilozoficznyK. TajemnicW. AzkabanuCzara OgniaZakon FeniksaKsiążę PółkrwiInsygnia Śmierci
K. FilozoficznyK. TajemnicW. AzkabanuCzara OgniaZakon Feniksa

Książki:O książkachJ.K. RowlingA. PolkowskiMary GrandPreWydawnictwaJak powstał HP?Błędy autorkiCiekawostkiSłownik ZaklęćHP w liczbachCzarna MagiaKim jest R.A.B.?Czarna Seria
Filmy:O filmachReżyserzyProducentAktorzyUrodziny aktorówBłędy w filmach
Świat Magii:HogwartQuidditchCzarna MagiaMagiczne...?SmokiWMIGUROK
Twoje kontoE-kartkiPWRanking fanówFan FictionGaleriaPsychotestyQuizyFan MiesiącaDownloadWasze listyDowcipyLinkiWyślij newsaWyślij artykułDołącz do nas!
K. FilozoficznyK. TajemnicW. AzkabanuCzara OgniaZakon FeniksaQuidditch WC
 FORUM:Ogólna dyskusjaKsiążkiFilmyGryHarry Potter 6Harry Potter 7StronaFan FictionFan ArtInna twórczośćOff-Topic
Sponsorzy

Aktualnie brak

Login
Pseudonim

Hasło

Nie masz jeszcze konta? Możesz sobie założyć. Jako zarejestrowany użytkownik będziesz miał kilka przywilejów.
Cytat dnia

"- To wspaniale - ucieszyła się ciotka Marge - Nie mogę słuchać tych wszystkich mędrków wygadujących bzdury o szkodliwości bicia. W dziewięćdziesięciu dziewięciu przypadkach na sto dobre lanie daje zbawienne skutki. A ciebie często biją?
- O, tak - odpowiedział Harry. - Niesutannie."
- Ciotka Marge / Harry

Konkurs!
HPNews.pl organizuje konkurs na najlepsze opowiadanie fan-fiction. Pokaż swój talent! Napisz opowiadanie!
HPNews.pl » Filmy » Harry Potter i Czara Ognia » Trzy filmy o HP najbardziej dochodowe!
OGŁOSZENIE

OGŁOSZENIE

Trzy filmy o HP najbardziej dochodowe!

W związku z premierą kolejnego kinowego hitu Spider-Man 3, Francuska Agencja Prasowa opublikowała listę dziesięciu filmów, które przyniosły największe dochody tuż po premierze. Na pierwszym stopniu podium znalazł się: „Titanic”, później „Władca Pierścieni” i „Piraci z Karaibów”, ale już na czwartym, dziewiątym i dziesiątym kolejno po sobie uplasowały się filmy o HP.

Najbardziej zastanawia niska pozycja Czary Ognia, która znalazła się przedostatnia od końca. Zaskakuje natomiast wysokie miejsce (4) pierwszego filmu o HP „Kamienia Filozoficznego”. Pod więcej znajdziecie całą listę.

Źródło - thesnitch.co.uk

1. Titanic (1997) 1.8 billion dollars

2. The Lord of the Rings: The Return of the King (2003) 1.1 billion dollars (Władca Pierścieni – Powrót Króla)

3. Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest (2006) 1.0 billion dollars (Piraci z Karaibów – Skrzynia Umarlaka)

4. Harry Potter and the Sorcerer's Stone (2001) 976.5 million dollars(HP i Kamień Filozoficzny)

5. The Lord of the Rings: The Two Towers (2002) 926.3 million dollars (Władca Pierścieni – Dwie Wierze)

6. Star Wars: Episode I - The Phantom Menace (1999) 924.3 dollars ( Gwiezdne Wojny – Mroczne Widmo)

7. Shrek 2 (2004) 920.7 million dollars

8. Jurassic Park (1993) 914.7 million dollars

9. Harry Potter and the Goblet of Fire (2005) 892.2 million dollars (HP i Czara Ognia)

10. Harry Potter and the Chamber of Secrets (2002) 876.7 million dollars ( HP i Komnata Tajemnic)


Autor: GGgrzesiek | 2007-05-08 12:34:08


Re: Trzy filmy o HP najbardziej dochodowe!
Autor: Molly dnia 08-05-2007 o godz. 13:36:21
(Informacje o użytkowniku | Wyślij wiadomość)
"Kamień Filozoficzny" to przecież 1. film o HP;) Troche to dziwne, że "Komnaty Tajemnic" nie ma...:) Ale i tak fajnie, że HP znalazł się na tej liście:)


  • Re: Trzy filmy o HP najbardziej dochodowe!
    Autor: mugik 08-05-2007 o godz. 13:40:48

    Komnata przecież jest. Trochę dziwne, że "Więźnia Azkabanu" nie ma :P
  • Re: Trzy filmy o HP najbardziej dochodowe!
    Autor: GGgrzesiek 08-05-2007 o godz. 16:33:07

    zdecydowanie pierwszy:D
  • Re: Trzy filmy o HP najbardziej dochodowe!
    Autor: Molly 08-05-2007 o godz. 16:36:17

    Ups:) sory..XD Ale ja ślepa jestem:)
  • Re: Trzy filmy o HP najbardziej dochodowe!
    Autor: GGgrzesiek 08-05-2007 o godz. 16:42:28

    nie, to mi się czasem mylą liczebniki, szczególnie te od jeden do dziesięciu:D, ale już poprawione, film pierwszy jest pierwszym filmem:D

Re: Trzy filmy o HP najbardziej dochodowe!
Autor: miss_nika dnia 08-05-2007 o godz. 13:40:47
(Informacje o użytkowniku | Wyślij wiadomość)
niedziwie sie ze znalazly sie w 1 dziesiatce przeciez filmy o HP sa naj naj naj najlepsze ;p



Kamień Filozoficzny jest pierwszym filmem o HP!! /bt
Autor: mick dnia 08-05-2007 o godz. 13:54:24
(Informacje o użytkowniku | Wyślij wiadomość)
.


  • Re: Kamień Filozoficzny jest pierwszym filmem o HP!! /bt
    Autor: Marta_Evans 08-05-2007 o godz. 14:42:52

    Ale się z Twojego komentarza dużo dowiedziałam! xD W zupełności się z Tobą zgadzam!

Re: Trzy filmy o HP najbardziej dochodowe!
Autor: bellatrix dnia 08-05-2007 o godz. 14:01:19
(Informacje o użytkowniku | Wyślij wiadomość)
WG mnie mogli bardziej się przyłożyć do Czary... ale co najważniejsze to było ;) Gratuluję :D



Re: Trzy filmy o HP najbardziej dochodowe!
Autor: 04beata dnia 08-05-2007 o godz. 14:09:57
(Informacje o użytkowniku | Wyślij wiadomość)
mam nadzieję że Zakon znajdzie się wysoko na tej liście by nie zniechęcić jego twórców. mnie zastanawie niska pozycja komnaty Tajemnic i to że na liście nie ma Więźnia z Azkabanu



Re: Trzy filmy o HP najbardziej dochodowe!
Autor: Jasny dnia 08-05-2007 o godz. 14:16:24
(Informacje o użytkowniku | Wyślij wiadomość)
WoW. Kamień filozoficzny aż tak wysoko? nie wiedziałem, że był aż tak bardzo dochodowy. Myślałem, że np Czara Ognia była dużo bardziej kasowa...



Re: Trzy filmy o HP najbardziej dochodowe!
Autor: Marta_Evans dnia 08-05-2007 o godz. 14:41:18
(Informacje o użytkowniku | Wyślij wiadomość)
Po prostu to była pierwsza część, ludzie byli bardzo ciekawi jak HP wypadnie na dużym ekranie. Na przykład ja byłam bardziej podekscytowana idąc po raz pierwszy na film niż np na 4. To było przeżycie, po raz pierwszy. Może nie spodobało się niektórym ludziom, i teraz już tak dużo nie chodzi ;) Aha, i popraw: "Zaskakuje natomiast wysokie miejsce (4) drugiego filmu o HP „Kamienia Filozoficznego”." Pierwszego ;) Cieszę się, że są tu Piraci xD



Re: Trzy filmy o HP najbardziej dochodowe!
Autor: margolcia1992 dnia 08-05-2007 o godz. 15:43:24
(Informacje o użytkowniku | Wyślij wiadomość)
Super...:D Ale zaskoczyło mnie, że "Czara" tak nisko no i że nie ma 'Więźnia'...!!!!!!!!



Re: Trzy filmy o HP najbardziej dochodowe!
Autor: Marietta dnia 08-05-2007 o godz. 15:46:39
(Informacje o użytkowniku | Wyślij wiadomość)
Czara tak nisko!! Ale aż 3 filmy z HP w pierwszei 10, doooooobrze, ale dziwi mnie dlaczego nie ma więźnia:D



Re: Trzy filmy o HP najbardziej dochodowe!
Autor: Rita dnia 08-05-2007 o godz. 16:25:38
(Informacje o użytkowniku | Wyślij wiadomość)
Dlaczego nie ma "Więźnia Azkabanu"? Może by był ale dalej... W sumie to HP niezle wypadł w tej klasyfikacji :)



Re: Trzy filmy o HP najbardziej dochodowe!
Autor: Ala dnia 08-05-2007 o godz. 16:47:35
(Informacje o użytkowniku | Wyślij wiadomość)
Ja także jestem zdziwiona, że Czara Ognia tak nisko znalazła się na tej liście a Kamień filozoficzny tak wysoko :/ A dlaczego nie ma Więźnia Azkabanu?? Jak dla mnie był całkiem niezły. Ale dobrze, że aż tyle części HP znalazło się na tej liscie.



Re: Trzy filmy o HP najbardziej dochodowe!
Autor: Aniaaa dnia 08-05-2007 o godz. 17:02:34
(Informacje o użytkowniku | Wyślij wiadomość)
Rety, Titanic... jeszcze ktoś to ogląda? Nie no, bez obrazy. | Cóż. Ja chyba domyślam się, dlaczego HPiKF jest tak wysoko. Jest pierwszy, od tego się z reguły zaczyna. A kolejne filmy można prędzej zdobyć "inną" drogą. xD A fani zaczynają od pierwszej części, którą otrzymują grzecznie. Dorastają i zaczynają na przykład dostawać niegrzeczniej. ^^ Ale same sławy na tej liście. Pięknie.



Re: Trzy filmy o HP najbardziej dochodowe!
Autor: Anna_16 dnia 08-05-2007 o godz. 17:11:53
(Informacje o użytkowniku | Wyślij wiadomość) http://hermionaa-granger.blog.onet.pl/
Fajnie , choć HP powinien być wyżej :-)



Re: Trzy filmy o HP najbardziej dochodowe!
Autor: alka dnia 08-05-2007 o godz. 17:39:47
(Informacje o użytkowniku | Wyślij wiadomość)
lubie władce shreka i piratów więc cieszę się z ich wysokich pozycji ale zaskocyło mnie że pierwszy film o HP jest na czwartym miejscu,a HPiCO na 9 według mnie to najlepszy film o HP któy dotychczs wyprodukowano a także dziwie się że niema na tej liście HPiWA.



Re: Trzy filmy o HP najbardziej dochodowe!
Autor: dorotka dnia 08-05-2007 o godz. 17:44:57
(Informacje o użytkowniku | Wyślij wiadomość)
O jej to dziwnie ze HP nie na 1 miejscu heh przyzwyczajona jestem do 1szych miejsc HP



Re: Trzy filmy o HP najbardziej dochodowe!
Autor: Daisy dnia 08-05-2007 o godz. 20:05:01
(Informacje o użytkowniku | Wyślij wiadomość)
Zastanawiam się, dlaczego brakuje Więźnia z Azkabanu. Moim zdaniem powinien być przed Czarą Ognia.



Re: Trzy filmy o HP najbardziej dochodowe!
Autor: Gosia1993 dnia 08-05-2007 o godz. 22:16:56
(Informacje o użytkowniku | Wyślij wiadomość)
To w końcu pierwszy film. Chociaż nie najlepszy. Dziwi mnie trochę że nie ma tu Więźnia Azkabanu, no ale jak kto woli... A za to jestem bardzo zadowolona że są Piraci z Karaibów i Władca Pierścieni :)



Re: Trzy filmy o HP najbardziej dochodowe!
Autor: Seamus dnia 08-05-2007 o godz. 23:43:13
(Informacje o użytkowniku | Wyślij wiadomość)
A mi się Kamień filozoficzny bardzo podobał. A szczególnie muzyka w tym filmie ja także głosował bym na ten film. Popieram miejsce mu się należy.



Re: Trzy filmy o HP najbardziej dochodowe!
Autor: Sarah (holly.short@wp.pl) dnia 09-05-2007 o godz. 15:19:54
(Informacje o użytkowniku | Wyślij wiadomość)
Wiadomo, że filmy o Potterze są najlepsze.



Re: Trzy filmy o HP najbardziej dochodowe!
Autor: heXi dnia 09-05-2007 o godz. 15:35:39
(Informacje o użytkowniku | Wyślij wiadomość)
Fajnie :) Tylo faktycznie dziwne, że nie ma 3...



Re: Trzy filmy o HP najbardziej dochodowe!
Autor: MartuS_KOchA_HarregO dnia 10-05-2007 o godz. 16:03:40
(Informacje o użytkowniku | Wyślij wiadomość)
HP jest najlepszy!!!!!!!!!!!


 
Filmy

Kamień Filozoficzny:
 » Recenzja
 » Obsada aktorska
 » Niedociągnięcia
 » Zdjęcia

Komnata Tajemnic:
 » Recenzja
 » Obsada aktorska
 » Niedociągnięcia
 » Zdjęcia

Więzień Azkabanu:
 » Recenzja
 » Obsada aktorska
 » Niedociągnięcia
 » Zdjęcia

Czara Ognia:
 » Dział specjalny
 » Informacje
 » Zdjęcia
 » Mike Newell
 » Ostatnie newsy
 » Obsada aktorska
 » Kronika wydarzeń

Zakon Feniksa:
 » Dział specjalny
 » Informacje
 » Reżyser
 » Muzyka
 » Wywiady
 » Obsada aktorska
 » Sławomir Idziak
 » Scenarzysta
 » Zdjęcia z filmu
Zobacz także:
· "Zakon Feniksa" walczy o People's Choice Award
· "Książę Półkrwi" prowadzi w sondażach
· Plagiat Harry'ego Pottera?
· "Książe Półkrwi" powodem przesunięcia premiery Bonda
· Nominacja dla Ralph'a Fiennes'a!


Najpopularniejszy news na ten temat::
Premiera filmu w internecie!

Ocena newsa
Wynik głosowania: 4.8
Głosów: 10


Oceń tego newsa:

Wyśmienity
Bardzo dobry
Dobry
Przyzwoity
Zły

Opcje

 Drukuj tego newsa Drukuj tego newsa

Z ostatniej chwili
· Zabawny wywiad z Danem w
· Nowe figurki wchodzą na rynek
· Dołącz do redakcji!
· Sesja zdjęciowa Emmy dla "Vogue"
· Matt na konwencji Dragon*Con
Stats
Top Users
1Gosia199362480
2Aniaaa52060
3bellatrix48110
4gibol141245610
504beata44070
6Ala43410
7Marta_Evans42320
8Lina38500
9Elomi36730
10gosia4433820

zobacz ranking...

Prorok Codzienny
Zobacz archiwalne numery
Współpraca

harry potter

Harry Potter: gra MMORPG

Potrzebuje kredytu gotowkowego
Witam potrzebuje kredytu gotowkowego w kwocie do ...

PROFI CREDIT Międzyrzec Podlaski i okolice
Pożyczka na dowolny cel.w firmie pożyczkowe...

Kredyt na start?
Czy ktoś orientuje się, na bazie jakich kryteriów...

Kategorie
· Wszystkie kategorie
· Fan Zone
· Filmy
· Gry
· HP News
· Inne
· Książki
Szukaj!


On-line
Aktualnie jest 81 gość(ci) i 0 użytkownik(ów) online.