STARTUJ Z HP NEWS! | DODAJ DO ULUBIONYCH | POLEĆ HARRY POTTER NEWS! | WSPÓŁPRACA Z HP NEWS | KONTAKT
Harry Potter - Newsy Harry Potter i Insygnia Śmierci Harry Potter - Artykuły Forum Harry Potter News Harry Potter News - księga gości Informacje o Harry Potter News  

Wiadomości: Książki Siódmy tom Filmy Wywiady Fan Fiction Fan Zone
HPNews.pl
   O stronie   Redakcja   K. Recenzentów   Kontakt   Prorok   Forum   Chat ()   FAQ   Prasa o nas   TOP 10   Mapa serwisu   Szukaj...
Menu
KsiążkiSiódmy tomFilmyPiąty filmGryHP NewsInneArchiwum
K. FilozoficznyK. TajemnicW. AzkabanuCzara OgniaZakon FeniksaKsiążę PółkrwiInsygnia Śmierci
K. FilozoficznyK. TajemnicW. AzkabanuCzara OgniaZakon Feniksa

Książki:O książkachJ.K. RowlingA. PolkowskiMary GrandPreWydawnictwaJak powstał HP?Błędy autorkiCiekawostkiSłownik ZaklęćHP w liczbachCzarna MagiaKim jest R.A.B.?Czarna Seria
Filmy:O filmachReżyserzyProducentAktorzyUrodziny aktorówBłędy w filmach
Świat Magii:HogwartQuidditchCzarna MagiaMagiczne...?SmokiWMIGUROK
Twoje kontoE-kartkiPWRanking fanówFan FictionGaleriaPsychotestyQuizyFan MiesiącaDownloadWasze listyDowcipyLinkiWyślij newsaWyślij artykułDołącz do nas!
K. FilozoficznyK. TajemnicW. AzkabanuCzara OgniaZakon FeniksaQuidditch WC
 FORUM:Ogólna dyskusjaKsiążkiFilmyGryHarry Potter 6Harry Potter 7StronaFan FictionFan ArtInna twórczośćOff-Topic
Sponsorzy

Aktualnie brak

Login
Pseudonim

Hasło

Nie masz jeszcze konta? Możesz sobie założyć. Jako zarejestrowany użytkownik będziesz miał kilka przywilejów.
Cytat dnia

"Zagłuszanie bólu na jakiś czas sprawia, że powraca ze zdwojoną siłą." - A. Dumbledore

Konkurs!
HPNews.pl organizuje konkurs na najlepsze opowiadanie fan-fiction. Pokaż swój talent! Napisz opowiadanie!
HPNews.pl » Książki » Harry Potter i Insygnia Śmierci » Znamy oficjalne okładki 'Deathly Hallows'!
OGŁOSZENIE

OGŁOSZENIE

Znamy oficjalne okładki 'Deathly Hallows'!

Nareszcie! Znamy już tytuł (oczywiście Deathly Hallows), znamy datę (21 lipca), pozostała okładka, która właśnie dziś ujrzała światło dzienne. Tak, tak, moi drodzy, opublikowano okładki siódmego tomu o Harrym Potterze! Co tu dużo mówić, serdecznie zapraszamy do oglądania. :) (Podziękowania dla The Leaky Cauldron.)

1. Okładka amerykańska - przód
2. Okładka amerykańska - przód i tył
3. Okładka brytyjska - przód
4. Okładka brytyjska - przód i tył
5. Wersja brytyjska dla dorosłych - przód
6. Wersja brytyjska dla dorosłych - przód i tył.

Uwaga - brytyjskie okładki zawierają napisy (małe, ale w powiększeniu są widoczne), więc ostrzegamy przed spoilerami!

Przypominamy, że polskie okładki odwzorowują się na amerykańskich i, jak do tej pory, różnią się jedynie napisami.

Dodatkowo, Bloomsbury opublikowało na swojej stronie interaktywną okładkę - KLIK.

Ogłoszono także oficjalnie, iż brytyjskie Deathly Hallows będą mieć 608 stron.

Co myślicie o okładkach, czy nasuwają się Wam w związku z tym jakieś teorie? Moim zdaniem są bardzo ciekawe i mam już swoje domysły na wiele tematów... Piszcie. :)

Zapraszamy także serdecznie do dyskusji na naszym forum - KLIK!

AKTUALIZACJA: Dostępne już są tłumaczenia tekstów z tyłów okładek: brytyjskiej dla dzieci i brytyjskiej dla dorosłych. Znajdziecie je w dalszej części newsa. UWAGA! Fragmenty zawierają SPOILERY (mniejsze lub większe), więc czytacie je na własną odpowiedzialność. Zostaliście ostrzeżeni.


Przypominam o alercie spoilerowym.





Oto tłumaczenie tekstu, który znajduje się na odwrocie brytyjskiej okładki dla dzieci:





Harry stanął przed ciemnym, trudnym i pozornie niewykonalnym zadaniem – musi zlokalizować i zniszczyć pozostałe horkruksy Lorda Voldemorta. Bohater nigdy nie czuł się tak samotny, nigdy nie stawał przed tak mroczną, pełną cieni przyszłością. Ale Harry musi w jakiś sposób odnaleźć w sobie siłę, która pomoże mu wykonać zadanie, przed którym stanął. Musi porzucić ciepło, bezpieczeństwo oraz zespół z Nory i wyruszyć bez strachu czy wahania spowodowanego świadomością, że bezlitosna droga rozciąga się przed nim…





W finale, w siódmym tomie z serii o Harrym Potterze, J. K. Rowling ujawnia w spektakularny sposób odpowiedzi na mnóstwo pytań, które są tak ochoczo oczekiwane. Porywająca, bogata narracja, która zapada się, plącze, zmienia i odwraca, zapierając dech w piersiach potwierdza, że autorka to mistrzyni w swoim gatunku, a jej książki będą czytane raz, drugi, trzeci i ponownie.






To z kolei tekst z okładki brytyjskiej wersji dla dorosłych:





Harry czeka na Privet Drive. Zakon Feniksa właśnie przybywa, aby odeskortować go bezpiecznie z dala od Voldemorta i jego chytrych sprzymierzeńców. Ale co Harry teraz zrobi? Jak ma wywiązać się z ważnego i pozornie niewykonalnego zadania, które pozostawił mu profesor Dumbledore?


Autor: Agunia | 2007-03-28 15:49:31


Re: Znamy oficjalne okładki 'Deathly Hallows'!
Autor: RAFKOR dnia 28-03-2007 o godz. 15:58:05
(Informacje o użytkowniku | Wyślij wiadomość)
no, no, no ciekawe....po dokładnym obejrzeniu brytyjskiej okładki myślę że wiem w jakim miejscu są bohaterowie....to łatwe do odgadnięcia i myślę ze bardzo bardzo ciekawe...nasza okładka będzie taka jak amerykańska, czyli bardziej stonowana,fajna no i pokazuje Harrego i Voldiego, więc nic wielkiego nie odkrywamy ale gdzie oni są? Na mugglenet ktoś napisał ze w Koloseum w Rzymie...


  • Re: Znamy oficjalne okładki 'Deathly Hallows'!
    Autor: vader_cool 28-03-2007 o godz. 16:01:06

    Mi to wygląda na to , że są za kotarą w DT.
  • Re: Znamy oficjalne okładki 'Deathly Hallows'!
    Autor: Ravenclaw137 28-03-2007 o godz. 16:15:51

    A to ciekawe... Kolosemu i kotara. Mysle, ze moga miec ze soba wiele wspolnego... Hm, jesli na serio sa w jednym z tych miejsc, to LV znalazl orginalne schowki (schowek) xD . . .
  • Re: Znamy oficjalne okładki 'Deathly Hallows'!
    Autor: onka 29-03-2007 o godz. 10:46:21

    też pomyślałam o DT, ale tam kurtyna była czarna
  • Re: Znamy oficjalne okładki 'Deathly Hallows'!
    Autor: korka 29-03-2007 o godz. 20:16:34

    no wiadomo że kotara jest czarna po jednej stronie, ale co jest po drugiej tego nie wiemy. Niestety nie pamiętam już dokładnie tego fragmentu kidy lestrage zabiła syriusza a o ile się nie mylę to Syriusz przepadół przez tą kotarę i może po drugiej stronie będzie jego... ciało?! mnie samej wydaje się niedorzeczne to co napisałam ale kto moż ewiedzieć jak pani rowling to wszystko zaplanowała?... chyba tylko ona sama.

Re: Znamy oficjalne okładki 'Deathly Hallows'!
Autor: Irmunia dnia 28-03-2007 o godz. 16:12:21
(Informacje o użytkowniku | Wyślij wiadomość)
Zdecydowanie amerykańska jest najładniejsza! Intryguje mnie to że każda przedstawia co innego. Ciekawe... Już się nie moge doczekać polskiej wersji!!!


  • Re: Znamy oficjalne okładki 'Deathly Hallows'!
    Autor: RAFKOR 28-03-2007 o godz. 16:13:58

    no zgadzam się ze lepsza jest amerykańska, ale angielska udziela nam już wielu istotnych informacji (i nie mówię tu o tekście z tyłu)

Re: Znamy oficjalne okładki 'Deathly Hallows'!
Autor: Summer dnia 28-03-2007 o godz. 16:13:06
(Informacje o użytkowniku | Wyślij wiadomość)
Świetne:):)



Re: Znamy oficjalne okładki 'Deathly Hallows'!
Autor: Ravenclaw137 dnia 28-03-2007 o godz. 16:13:48
(Informacje o użytkowniku | Wyślij wiadomość)
Łał... A ta amerykanska okladka z przodu - tam tak jakby za Harry'm stoja smierciozercy... i Voldi nawet jest... Ta brytyjska jakas dziwna xD Z tym zlotem xD Horkrux w skarbcu goblinow?... A ta dla doroslych... Po prostu swietna!!! Kurcze, juz sie nie moge premiery doczekac... najbardziej tej polskiej xD



Re: Znamy oficjalne okładki 'Deathly Hallows'!
Autor: Molly dnia 28-03-2007 o godz. 16:22:02
(Informacje o użytkowniku | Wyślij wiadomość)
ExtraXD Te okładki są świetne!! Zgadzam się, że amerykańska najlepsza:) Nie mogę się doczekać premiery!



Re: Znamy oficjalne okładki 'Deathly Hallows'!
Autor: Jasny dnia 28-03-2007 o godz. 16:31:02
(Informacje o użytkowniku | Wyślij wiadomość)
WoW, najciekawsza wiadomości od dawna. Okładki są w dechę, ale ta angielska mi się nie podoba. Harry jest tam już taki dorosły, a Ron i Hermiona wręcz przeciwnie. Jedno mnie martwi, teraz to się dopiero spoilery zaczną . Ale najbardziej intryguje mnie ta amerykańska wersja, ciekawe gdzie oni są, stawiałbym, że za kotarą w departamencie..:)



Re: Znamy oficjalne okładki 'Deathly Hallows'!
Autor: jzpotter7 dnia 28-03-2007 o godz. 16:33:03
(Informacje o użytkowniku | Wyślij wiadomość)
Amerykańska okładka żądzi.Harry, śmierciożercy i Voldemort. Moim zdaniem są na jakimś cmentarzu(chociaz niewiem czemu tak sądzę) lub jak juz ktos proponował za kotarą w DT(to chyba bardziej prawdopodobne). Bardzo podoba mi sie okładka dla dorosłych jest genialna i przedstawia chyba ten naszyjnik w którym była karteczka z podpisem R.A.B niemogę się juz doczekac premiery, szkoda że jeszcze tyle musimy czekać.



Re: Znamy oficjalne okładki 'Deathly Hallows'!
Autor: DAwids dnia 28-03-2007 o godz. 16:45:49
(Informacje o użytkowniku | Wyślij wiadomość)
czy mi sie wydaje czy za harrym (na Harrym) czai sie stworek???:> (okladka brytyjska)


  • Re: Znamy oficjalne okładki 'Deathly Hallows'!
    Autor: bellatrix 28-03-2007 o godz. 16:51:50

    wiesz że to możliwe? :D
  • Re: Znamy oficjalne okładki 'Deathly Hallows'!
    Autor: donia 28-03-2007 o godz. 19:19:17

    Tak! To na pewno jakiś skrzat, prawdopodobie Stworek albo Zgredek ;]
  • Re: Znamy oficjalne okładki 'Deathly Hallows'!
    Autor: Agunia 28-03-2007 o godz. 19:34:49

    Albo goblin z Gringotta. One mają takie spiczaste, sterczące uszy.

Re: Znamy oficjalne okładki 'Deathly Hallows'!
Autor: DAwids dnia 28-03-2007 o godz. 16:59:21
(Informacje o użytkowniku | Wyślij wiadomość)
czyzby Harry patrzyl i siegal po ten helm?? czy to jest helm ravenclaw w ktorym znajduje sie Horux voldiego??:>:P (okladka brytyjska)



Re: Znamy oficjalne okładki 'Deathly Hallows'!
Autor: Martulkapl dnia 28-03-2007 o godz. 17:07:41
(Informacje o użytkowniku | Wyślij wiadomość)
o.O łoo dla mnie wypasione :) no to tak: najbardziej podoba mi się okładka amerykańska. jest super! jeśli polska bedzie podobna to bedzie git xD bardzo jestem ciekawa gdzie oni są. są w jakimś dużym pomieszczeniu na pewno, bo za voldim i harrym jest masa chyba śmierciożerców. Może ministerstwo magii? albo nie wiem gdzie. może jakieś nowe miejsce sie pojawi? będzie ciekawie. Aha i dlaczego Harry trzyma tak te rękę wyciągniętą w górze? chyba że to nie istotne. idźmy dalej xD okładka brytyjska nie bardzo mi się podoba, ale za to wiele daje do myślenia no i troche mówi. Moim zdaniem jest to napewno jakaś krypta w Gringocie. A za Harrym jest albo goblin (może Harry i reszta się włamali :P) albo jakiś skrzat domowy. Ale czemu trzyma miecz? I dlaczego akurat krypta?! To musi być jakieś znaczące miejsce i może wydarzenie bo okładki z pozostałych części były też znaczące. No a okładka dla dorosłych jest baardzo ładna. Taka jak ma być - poważna. Dorosła xD hehe :) no ciekawe, bardzo ciekawe :) pozdro :**


  • Re: Znamy oficjalne okładki 'Deathly Hallows'!
    Autor: donia 28-03-2007 o godz. 19:23:19

    Tutaj WSZYSTKO jest istotne! Harry patrzy gdzieś w górę, z resztą Voldi też ma tak rękę uniesioną, to na pewno coś znaczy... Możliwe, że to krypta w Grinotcie, a to "ucho" rzeczywiście może należeć równie dobrze do goblina! A miecz, hm.. a może to mimo wszystko miecz Gryffindora?
  • Re: Znamy oficjalne okładki 'Deathly Hallows'!
    Autor: Martulkapl 28-03-2007 o godz. 19:51:39

    hmm no możliwe ze to i ten miecz.. bosh teraz wszystko takie zawikłane i nic nie jest pewne xD
  • Re: Znamy oficjalne okładki 'Deathly Hallows'!
    Autor: onka 30-03-2007 o godz. 11:26:10

    ...no i jeszcze harry ma na szyji medalion slytherina(?)- okładka amerykańska

Re: Znamy oficjalne okładki 'Deathly Hallows'!
Autor: heXi dnia 28-03-2007 o godz. 17:12:08
(Informacje o użytkowniku | Wyślij wiadomość)
Nie wiem czemu, ale stronki z okładkami nie chcą mi się otworzyć :( Za to stron jest zdecydowanie za mało.


  • Re: Znamy oficjalne okładki 'Deathly Hallows'!
    Autor: Agunia 28-03-2007 o godz. 17:17:07

    Nie wiem, czemu się nie otwierają... Spróbuj odświeżyć strony. Jeśli i to nie poskutkuje, wejdź na www.the-leaky-cauldron.org lub www.mugglenet.com i obejrzyj okładki bezpośrednio stamtąd. Powinno się udać. :)

Re: Znamy oficjalne okładki 'Deathly Hallows'!
Autor: Kuba15 dnia 28-03-2007 o godz. 17:13:29
(Informacje o użytkowniku | Wyślij wiadomość) http://kuba15greymo.bloog.pl
dsuper ta okładka



Re: Znamy oficjalne okładki 'Deathly Hallows'!
Autor: Kuba15 dnia 28-03-2007 o godz. 17:18:06
(Informacje o użytkowniku | Wyślij wiadomość) http://kuba15greymo.bloog.pl
naprawde nie koge sie doczkeaćjuz kaisązki



Re: Znamy oficjalne okładki 'Deathly Hallows'!
Autor: bellatrix dnia 28-03-2007 o godz. 17:18:52
(Informacje o użytkowniku | Wyślij wiadomość)
dzizus marius :D
boskie:D
amerykanska jest śliczna :D
i ta dla dorosłych... ach! cóż za medalion!
a brytyjska zawsze taka powalona... ble... ;/,
więc tak:amerykańska - prosta i bez udziwnień. Harry stoi z ręka w górze, zapewne po cos sięga, lub w geście triumfu, z tyłu mamy Voldemorta który swą rękę wyciąga jakby się osłaniajac przed czymś. widzimy ich w jakichś ruinach, obok kotar więc może to być DT. w tle widać jeszcze ludzi - śmierciozercy? Zakon? Dmentorzy? nie byłabym tego pewna
brytyjska.Trójka jest w jakimś skarbcu, moze banku Gringotta. Harry jest juz pokaleczony, więc właścieiw wszyscy uciekają. nad Harrym widzimy miecz - trzyma go prawdopodobnie skrzat domowy. z tyłu mamy rysunek zamku - moze nim być np. Hogwart, patronusa Harrego, a w kryształowej kuli węża.
brytyjska dla dorosłych - jak nietrudno się domyslić, jest to medalion Slytherina, w którym była karteczka R.A.B.'a. w tej okładce jest najmniej szczegółów . a z tyłu tradycyjnie autorka - JK ROWLING :)

JEAH!!!


  • Re: Znamy oficjalne okładki 'Deathly Hallows'!
    Autor: Agunia 28-03-2007 o godz. 17:22:12

    Intryguje mnie ten skarbiec i błyskotki. Owszem - to być może skarbiec w banku. A te świecidełka - może mają coś wspólnego z tytułowymi śmiertelnymi relikwiami?

    A okładka amerykańska. Zadziwiająco przypomina mi to rzymskie Koloseum. A z tyłu jakby publiczność... Śmierciożercy? Prawdopodobne. Ach. xD
  • Re: Znamy oficjalne okładki 'Deathly Hallows'!
    Autor: bellatrix 28-03-2007 o godz. 17:26:20

    podyskutujmy na forum :D zaraz tam to wkleje dopracowane ;P
  • Re: Znamy oficjalne okładki 'Deathly Hallows'!
    Autor: DAwids 28-03-2007 o godz. 17:27:28

    chyba musze sie powtorzyc:P na okladce brytyjskiej Harry wpatruje sie w ten helm i wyciaga do niego reke. Nie widzicie tego?:P mysle ze to jest nastepny Horux.., a ten helm to helm Ravenclaw
    • Re: Znamy oficjalne okładki 'Deathly Hallows'!
      Autor: bellatrix 28-03-2007 o godz. 17:34:38

      no a ja nie jestem taka pewna :D jakoś tego niw widzę... w przeciwieństwie do amerykańskiej okładki xD
  • Re: Znamy oficjalne okładki 'Deathly Hallows'!
    Autor: Martulkapl 28-03-2007 o godz. 17:32:06

    no właśnie nie wiem czemu ale mi te wszystkie błyskotki kojarzą sie z tytułem. RELIKWIE. dlaczego? hmm... a to z tym Koloseum to troche takie dziwne, w HP o Rzymie...? no ale właśnie tak sie zastanawiam nad tą publicznością...bo bez względu kto to jest, czy śmierciożercy czy nie, to wygląda jakby oglądali jakąś walke gladiatorów xDD :)
  • Re: Znamy oficjalne okładki 'Deathly Hallows'!
    Autor: korka 29-03-2007 o godz. 20:31:51

    kiedy przeczytałam twój komentarz droga bellatrix wpadło mi do głowy pomysł w sprawie którą na hpnews omawialiśmy już wiele razy mianowicie: może słynna karteczka która była w medalionie to była zmyłka żeby nie niszczyć tego medalionu który tak na prawdę jednak jest horokrusem?! ach te moje domysły ... jak coś mi wpadnie do głowy to musze to napisać a niestety często są to głupoty...

Re: Znamy oficjalne okładki 'Deathly Hallows'!
Autor: Anna_16 dnia 28-03-2007 o godz. 17:38:07
(Informacje o użytkowniku | Wyślij wiadomość) http://hermionaa-granger.blog.onet.pl/
Amerykańska rzeczywiście jet najfajniejsza. Wszystkie okładki intrygują i dają do myślenia. Chcę mieć to książkę już! :-))



Re: Znamy oficjalne okładki 'Deathly Hallows'!
Autor: Aniaaa dnia 28-03-2007 o godz. 17:46:50
(Informacje o użytkowniku | Wyślij wiadomość)
Nie no. Jeszcze tak ciekawa to nie byłam. I słowa na okładkach i same okładki są bardzo wymowne. Słowa, zwłaszcza ten pierwszy kawałek, zwiastują niesamowitą fabułę, którą już niedługo będziemy czytać. Ach, czemu dopiero zimą? Porzuci Norę, co może świadczyć, że sam będzie szukał horkruksów. A drugi kawałek - chyba ujawnia fragment początkowego rozdziału. Możemy się spodziewać, że Zakon przybędzie po Harry'ego, a ten zrezygnuje z ochrony i wyruszy na poszukiwania. Okładka amerykańska jest bardzo ładna. Wymowna. Harry chce osiągnąć jakiś cel, a za jego plecami Voldemort próbuje to uniemożliwić. No i ten amfiteatr za nimi. Tam są jacyś ludzie. Diabeł sam wie, co będzie się działo. Ja też chcę wiedzieć. xD No, ale okładka brytyka jest... co najmniej twórcza. ^^ Nie, ta mi się nie podoba. Takie zniekształcone, cukierkowe gęby. Ale te skarby mogą znaczyć wiele. Może horkruks będzie się znajdował w jakimś skarbcu? Na drugiej stronie jest Hogwart, tego jestem prawie pewna. Fajnie. Czyli że jeszcze do szkoły "wrócimy". Bardzo dobrze, że polskie okładki będą podobne do amerykańskich. Pod tym względem Ameryka jest lepsza. xD



Re: Znamy oficjalne okładki 'Deathly Hallows'!
Autor: larwa (larwa7@o2.pl) dnia 28-03-2007 o godz. 18:11:40
(Informacje o użytkowniku | Wyślij wiadomość)
No, ciekawe te opisy. Czemu każą nam jeszcze czekać :( Nasze polskie okładki i tak są najładniejsze :)



Re: Znamy oficjalne okładki 'Deathly Hallows'!
Autor: Jasny dnia 28-03-2007 o godz. 18:11:40
(Informacje o użytkowniku | Wyślij wiadomość)
Ćwicze silną wolę, nie dam się złamać. Wytrzymam do Polskiej premiery (albo i nie...)



Re: Znamy oficjalne okładki 'Deathly Hallows'!
Autor: Magdalena (brzudal88@poczta.fm) dnia 28-03-2007 o godz. 18:22:51
(Informacje o użytkowniku | Wyślij wiadomość) http://www.interia.pl
Popieram zdania kolegów i koleżanek. Bardzo ciekawe, naprawde



Re: Znamy oficjalne okładki 'Deathly Hallows'!
Autor: dorotka dnia 28-03-2007 o godz. 19:42:25
(Informacje o użytkowniku | Wyślij wiadomość)
Jeśli polska ma wzór z amerykanów na okładki Harrego Pottera to nasze beda piękne heh przynajmniej mi się bardzo podobają:):):)



Re: Znamy oficjalne okładki 'Deathly Hallows'!
Autor: donia (dodogoc@interia.pl) dnia 28-03-2007 o godz. 19:53:45
(Informacje o użytkowniku | Wyślij wiadomość)
Uff, muszę ochłonąć ;] Nareszcie, nareszcie mamy okładki! Jakże się cieszę :D No więc tak: Amerykańska jest super. bez zarzutów, ekstra ;D Strasznie się cieszę, że nasza polska jest na niej wzorowana. Po przeczytaniu Waszych komentarzy rónież stwierdzam, że to miejsce przypomina jakąś rzymską arenę, chociaż wątpię, żeby tak w rzeczywistości było. Może to jednak Departament Tajemnic, ale chyba jednak nie, bo widać niebo, a DT to pomieszczenie zamknięte. Kotary to na pewno nie te same, za którymi zginął Syriusz, bo tamta byłą czarna, nie podwójna i w ogóle inna. Przypomina mi to raczej jakiś teatrzyk! Harry patrzy gdzieś w górę i wznosi rękę. Jest już trochę poraniony, więc to prawdopodobnie końcówka starcia. Kulminacyjny moment. Voldemort. On jest tak trochę wycofany i nie ma wesołej miny, co dadaje mi trochę nadziei, że to jednak Harry zwycięży :) A te postacie w tle... to mogą być śmierciożercy, ale nie muszą. To mogą być rzeczywiście Dementorzy albo ktokolwiek inny, więc nie ma sensu się nad tym rozwodzić. Zastanawia mnie też to, co widać w dole obrazu... Jakaś złamana belka, kamienie.. Wygląda na to, że coś uległo zniszczeniu, delikatnie mówiąc. Intrygująca okładka, ale prawdę mówiąc, niewiele możemy z niej wywnioskować.



Re: Znamy oficjalne okładki 'Deathly Hallows'!
Autor: Agunia (gunia_0@poczta.onet.pl) dnia 28-03-2007 o godz. 20:17:06
(Informacje o użytkowniku | Wyślij wiadomość) http://www.hpnews.pl
A zauważyliście ten naszyjnik/medalion na szyi Harry'ego? Czyżby medalion Slytherina?



Re: Znamy oficjalne okładki 'Deathly Hallows'!
Autor: karo12 dnia 28-03-2007 o godz. 20:31:50
(Informacje o użytkowniku | Wyślij wiadomość) http://www.karo-diary.mylog.pl
A może ten łuk w Departamencie Tajemnic to wersja mini rzymskiego koloseum? Może tam więzione są duchy... Coś czuję, że w sprawę zamieszany będzie Syriusz, ale dlaczego- nie wiem.



Re: Znamy oficjalne okładki 'Deathly Hallows'!
Autor: Ewela (ewela_0@buziaczek.pl) dnia 28-03-2007 o godz. 20:37:09
(Informacje o użytkowniku | Wyślij wiadomość)
Fajna jest ta okładka amerykańska. :) Ciesze się, że Polska będzie podobna. Nieźle to wygląda. Z kolei ta brytyjska nie podoba mi się. Nie za bardzo mi pasuje. Lepiej wygląda w wersji dla dorosłych. :D



Re: Znamy oficjalne okładki 'Deathly Hallows'!
Autor: Matio dnia 28-03-2007 o godz. 21:07:17
(Informacje o użytkowniku | Wyślij wiadomość) http://matio14.blog.onet.pl
nie zbyt jestem zachwycona, ale mam nadzieje że ilość stron będziesuper duża... Uwielbiam czytac:)



Re: Znamy oficjalne okładki 'Deathly Hallows'!
Autor: Felix dnia 28-03-2007 o godz. 21:48:37
(Informacje o użytkowniku | Wyślij wiadomość)
Ciekawe....ciekawe....,a ten hełm no niezła zagadka przed premierą



Re: Znamy oficjalne okładki 'Deathly Hallows'!
Autor: Julia1514 dnia 28-03-2007 o godz. 22:01:08
(Informacje o użytkowniku | Wyślij wiadomość)
ZAJEBISTA jest ta okładka (amerykańska) NAJLEPSZA!!! jak dotąd najbardziej mi się podobała z 5 cz, ale ta przebiła wszystko!!!!!!!!!!


  • Re: Znamy oficjalne okładki 'Deathly Hallows'!
    Autor: dorotka 29-03-2007 o godz. 12:22:22

    heh bez tego pięnego słówka to by był łądny koment lol:D:D

Re: Znamy oficjalne okładki 'Deathly Hallows'!
Autor: MeRY dnia 28-03-2007 o godz. 23:30:08
(Informacje o użytkowniku | Wyślij wiadomość)
Nie wiem dlaczego, ale te okładki mówią mi, że Voldi zostanie pokonany, a Harruś zwycięzca przeżyje i będzie się mieć dobrze... A to źle. Bardzo źle. xP Co do samiuteńkiej okładki, to ładna. Podoba mi się.



Re: Znamy oficjalne okładki 'Deathly Hallows'!
Autor: Marta_Evans dnia 28-03-2007 o godz. 23:38:32
(Informacje o użytkowniku | Wyślij wiadomość)
No nie, i już zaczynamy spoilery ;( Oczywiście nie przeczytałam tych tekstów, chociaż bardzo mnie korci, ale obiecałam sobie, że nic, kompletnie nic nie przeczytam przed przeczytaniem książki. Bo znów sobie popsuję radość czytania. Dziękuję Wam w ogóle za upomnienie i to kilkukrotne upomnienie. Trzymać tak dalej! Nie dać zdesperowanej potteromance zobaczyć spoilery! :P
A więc bardzo się cieszę, że pokazali już okładki. Wypowiem się tylko o amerykańskiej wersji bo ta nas najbardziej interesuje :) A więc zdziwił mnie kolor okładki. Myślałam, że będzie bardzo ciemny. A tu w sumie jasne barwy (tzn w moim odbiorze - może inni to inaczej odbierają). Czyżby Harry wygra?? I tak podnosi tą rękę... tak jakby w chwale zwycięstwa... Ale patrząc na tylną okładkę, Voldemort czyni to samo... Cóż to ma znaczyć? Mam nadzieję, że napiszesz Lipa artykuł o swoich spekulacjach na temat okładki, tak jak to uczyniłeś z 6 cz. Ponieważ Ty to umiesz postawić takie pytania, o których byśmy nie pomyśleli ;) ;) ;) Pozdrawiam!


  • Re: Znamy oficjalne okładki 'Deathly Hallows'!
    Autor: devan 29-03-2007 o godz. 09:13:46

    spojlery są interesujące a ja wole amerykańską niż brytyjską bo ta druga jest bardziej komiczna jeszcze obejrze dla dorosłych.

Re: Znamy oficjalne okładki 'Deathly Hallows'!
Autor: aniulek dnia 29-03-2007 o godz. 11:04:54
(Informacje o użytkowniku | Wyślij wiadomość)
tej na amerykanskiej okladce znajduja sie harry i voldemort w sali smierci!! na bank to jest ona! sa te zaslony i schody!


  • Re: Znamy oficjalne okładki 'Deathly Hallows'!
    Autor: patik 30-03-2007 o godz. 17:52:04

    A gdzie masz tam schody?

Re: Znamy oficjalne okładki 'Deathly Hallows'!
Autor: aniulek dnia 29-03-2007 o godz. 11:07:23
(Informacje o użytkowniku | Wyślij wiadomość)
harry na bank wygra! voldemort wyglada tak jakby wpadal do tej zaslony wsali smierci!!! SUPER!!:D


  • Re: Znamy oficjalne okładki 'Deathly Hallows'!
    Autor: donia 29-03-2007 o godz. 11:18:09

    Moim zdaniem to NIE JEST sala śmierci. Za dużo tu nie pasuje. A zasłona NA PEWNO nie jest ta sama, bo tamta byłą czarna i całkiem inna! Nic nie jest "na bank"... aczkolwiek okładka rzeczywiście wygląda raczej pozywtywnie, więc nie tracę nadziei :)
  • Re: Znamy oficjalne okładki 'Deathly Hallows'!
    Autor: Martulkapl 29-03-2007 o godz. 15:14:02

    kurcze no ja tez razcej nie uwazam zeby to byla ta sala śmierci, przecież jest "otwarte niebo" no i troche sie nie zgadza, ale GDZIE TO DO... do choinki moze byc?!

Re: Znamy oficjalne okładki 'Deathly Hallows'!
Autor: Seamus dnia 29-03-2007 o godz. 11:23:53
(Informacje o użytkowniku | Wyślij wiadomość)
Ta scena z amerykańskiej okładki wygląda jakby rozgrywała się na końcu bo Voldemort wygląda na osłabionego. Wygląda tak jakby Harry odnalazł wszystkie Horkruxy i je zniszczył.



Re: Znamy oficjalne okładki 'Deathly Hallows'!
Autor: dorotka dnia 29-03-2007 o godz. 12:21:02
(Informacje o użytkowniku | Wyślij wiadomość)
Boze naprawde będzie super jesli ta okladka która tutaj widać która jest pokazana będzie podobna do naszej Polskiej jej naparwde podoba mi się:)


  • Re: Znamy oficjalne okładki 'Deathly Hallows'!
    Autor: Beci 29-03-2007 o godz. 14:51:26

    A wiecie, co mnie zainteresowało? Kolor nieba. Na obu okładkach go widać! Na amerykańskiej w całej rozciągłości, pomarańczowe niebo, jak o zachodzie słońca. Na angielskiej okładce też widać taki kolor nieba, który wyziera z kamienego łuku za Harrym, Ronem i Hermioną. Czy to może coś znaczyć? Co do postaci za Harrym na brytyjskiej okładce, to jestem pewna, że to skrzat domowy, bo gobliny miały długaśne palce, pamiętacie? A ten miecz to moim zdaniem bankowo jest mieczy Gryffindora, jest inkrustowany rubinami. Zastanawiają mnie ciuchy Rona i Hermiony - nie uważacie, że są jakieś dziwne? Jakby bardziej orientalne, i w sumie podobne do siebie. I tak w ogóle, to Ron i Hermiona wyglądają, jakby nie "wypadali" z tego łuku, ale byli przez niego wciągani, razem w tymi kosztownościami. Tak jakby cała trójka wpadła na przykład przez zasłonę, ledwie zdążyła zobaczyć, co tam jest, i została wciągnięta z powrotem. Tak jak o tym pisaliście, to rzeczywiście Harry patrzy na ten hełm. Zastanawia mnie jednak, co odbija się w jego okularach... Nie sądzę, by był to ten hełm, ale kto wie... Jeszcze co do amerykańskiej okładki, to Harry nie wygląda tam bynajmniej na trochę pokiereszowanego, co ktoś z Was napisał. Tak samo Voldeort nie wygląda na pokonanego czy osłabionego. Nie ma wątpliwości, że obaj wskazują na niebo. Wygląda, jakby walczyli czymś na niebie, albo jakby przylatywało jakieś wsparcie (tak mniemam po zdeterminowanej minie Harry'ego). Jednocześnie Voldemort patrzy dziwnym wzrokiem na Pottera, jakby przebiegle, jakby się nie bał. Ach, no i jeszcze ten medalion na szyi Harry'ego. Cóż to może być? Czy medalion R.A.B. z 6 części? Ja nie pamiętam osobiście, jak wyglądał ten medalion, który był fałszywym horkruksem, ale wydawało mi się, że był cały złoty. Teraz jeszcze pytanie: co za medalion jest na okładce dla dorosłych? Może to jakiś zupełnie inne medalion?? Ech, namnożyło się dużo pytań. Kiedy tylko ukaże się książka, przestanę zaglądać na strony o HP, za bardzo boję się spojlerów. Mam nadzieję, że tylko jacyś geniusze z onetu np. nie napiszą w newsie dnia: "Harry Potter zabity!"... :/ Byle do premiery!

Re: Znamy oficjalne okładki 'Deathly Hallows'!
Autor: harry-time dnia 29-03-2007 o godz. 14:15:08
(Informacje o użytkowniku | Wyślij wiadomość)
Okładnki są fajne, ale tą co my będziemy mieć to już wogóle!!!!! Zawsze marzyłem aby w mojej kolekcji (Harry'ego Pottera) znalazła się żółta okłaka



Re: Znamy oficjalne okładki 'Deathly Hallows'!
Autor: E-Vaire (vairea@wp.pl) dnia 29-03-2007 o godz. 14:19:54
(Informacje o użytkowniku | Wyślij wiadomość)
O co chodzi z tymi dla dzieci i dla dorosłych?! Przecież jest JEDNA książka! Nie rozumiem =/


  • Re: Znamy oficjalne okładki 'Deathly Hallows'!
    Autor: Ewela 29-03-2007 o godz. 14:48:20

    Te książki nie różnią się tak naprawdę niczym. Tylko okładkami. No i chyba wersja dla dorosłych (CHYBA) nie ma obrazków pod rozdziałami w środku. Ustalono taki podział tylko ze względu na okładki - chyba przyznasz, że ta w wersji dla dorosłych jest taka...poważniejsza, a ta w powszechnej wersji taka cukierkowata? :)
  • Re: Znamy oficjalne okładki 'Deathly Hallows'!
    Autor: Agunia 29-03-2007 o godz. 14:50:03

    Przepraszam najmocniej, to-to wyżej to miałam JA napisać. Nie wylogowałam siostry. Eh.
  • Re: Znamy oficjalne okładki 'Deathly Hallows'!
    Autor: E-Vaire 29-03-2007 o godz. 18:13:15

    Ta brytyjka dla "dzieci" jest beznadziejna, mogliby zrobić ta "dla dorosłych" jaką ogólną - dla wszystkich. Jakie mają znaczenie jakieś obrazki czy coś?? A Amerykańska chyba najlepsza - u nas też taka będzie ;)
  • Re: Znamy oficjalne okładki 'Deathly Hallows'!
    Autor: Agunia 29-03-2007 o godz. 18:15:23

    Też uważam, że jest beznadziejna. I trzeba się cieszyć, że nasza będzie ta najładniejsza, czyli amerykańska. Z drugiej strony ciekawa jestem, kiedy Media Rodzina opublikuje oficjalną polską okładkę (najprawdopodobniej będzie tam zmieniony tylko kolor i forma napisu).

Re: Znamy oficjalne okładki 'Deathly Hallows'!
Autor: Marietta dnia 29-03-2007 o godz. 15:26:44
(Informacje o użytkowniku | Wyślij wiadomość)
Angielska wersja lepsza:) Ciekawe jaka bedzie polska... Już sie nie moge doczekać!!



Re: Znamy oficjalne okładki 'Deathly Hallows'!
Autor: Gosia1993 dnia 29-03-2007 o godz. 16:36:17
(Informacje o użytkowniku | Wyślij wiadomość)
Ehh przed chwilą napisałam tyle co mały artykuł i niechcący wyłączyłam stronę... No ale nie chce mi się pisac wszysktiego od nowa. Powiem tyle ze bardzo zastanawia nie okładka brytyjska te zbroje czerwone kamnienie patronus biały chyba skuty lodem zamek zwiedłe lub zimowe drzewo, rany trójcy, i ich szaty, małyt skarzat czy ktoś tam trzeymajacy miecz nad Harrym i uczepiony Pottera. Po prostu wszystko i czy w okładce amerykańskiej to na dole to też góry czy tylko drewno a jak tak to skąd one tam się wzięło ?? Wszystko ale juz mnie palce bola xP No i głowa też xP



Re: Znamy oficjalne okładki 'Deathly Hallows'!
Autor: Gendo dnia 29-03-2007 o godz. 16:54:02
(Informacje o użytkowniku | Wyślij wiadomość)
Ostatnia książka... Okładki ładne. Brytyjska dla dorosłych mistrzowska, tak jak i wcześniejsze. Brytyjska dla dzieci w porównaniu z amerykańskiej mam charakter. Ale... amerykańska będzie ładnie wyglądać u mnie na półce...


  • Re: Znamy oficjalne okładki 'Deathly Hallows'!
    Autor: devan 29-03-2007 o godz. 17:25:31

    amerykańska i gb dla dorosłych rulez. zwykła gb dla dzieci. aha i faktycznie na gb zwykłej jest coś za harry'm ( cos jakby skrzat ) i trzyma miecz!!!

Re: Znamy oficjalne okładki 'Deathly Hallows'!
Autor: Gryfonka dnia 29-03-2007 o godz. 19:31:05
(Informacje o użytkowniku | Wyślij wiadomość)
Okładki supper, a najlepsza amerykańska...



Re: Znamy oficjalne okładki 'Deathly Hallows'!
Autor: Kuba15 dnia 29-03-2007 o godz. 19:39:34
(Informacje o użytkowniku | Wyślij wiadomość) http://kuba15greymo.bloog.pl
te okładki są super



Re: Znamy oficjalne okładki 'Deathly Hallows'!
Autor: Kuba15 dnia 29-03-2007 o godz. 20:08:40
(Informacje o użytkowniku | Wyślij wiadomość) http://kuba15greymo.bloog.pl
z tego co widze to pozcątek zapowiada się nmie zły



Re: Znamy oficjalne okładki 'Deathly Hallows'!
Autor: Kuba15 dnia 29-03-2007 o godz. 20:10:10
(Informacje o użytkowniku | Wyślij wiadomość) http://kuba15greymo.bloog.pl
a okładki wanderful


  • Re: Znamy oficjalne okładki 'Deathly Hallows'!
    Autor: Martulkapl 30-03-2007 o godz. 16:03:02

    nie mogłeś tego wszystkiego napisać w jednym komencie? chyba że ci chodzi o nabijanie punktów...
  • Re: Znamy oficjalne okładki 'Deathly Hallows'!
    Autor: korka 30-03-2007 o godz. 22:16:46

    no fajnie - 2 komenty wyżej i 3 tutaj!! czy to nie przesada?! wszystkie twoje komentarze są krótkie i bardzo podobne, zamiast tego proponuje żebyś napisał 1 kometarz ale żeby był on dobry i napisany z sensem.

Re: Znamy oficjalne okładki 'Deathly Hallows'!
Autor: korka dnia 29-03-2007 o godz. 22:05:55
(Informacje o użytkowniku | Wyślij wiadomość)
przeczytałam wszysztkie komentarze(muszę przyznać że trochę tego było) a co do okładki amerykańskiej to pierwsze co zauważyłam to to że ani harry ani riddle nie trzymają w rękach różdżki, czyli że w tym właśnie momencie zapewno nie walczą ani nic w tym rodzaju. no i spoglądają nie na siebie lecz gdzieś w zupełnie innym kierunku, jakby pojawiło się tam coś zupełnie nieoczekiwanego dla żadnego z nich, no i myślę że to jest coś dobrego , to znaczy coś co pomoże harremu a zaszkodzi voldemortowi, gdyż voldi moim zdaniem podniósł ręke tak jakby chciał się przed czymś uchronić a harry wydaje mi się bardziej szczęśliwy niż smutny no i na pewno zdziwiony. pozostaje jeszcze sprawa koloru nieba no i koloseum bo nie wydaje mi się żeby akcja miała toczyć się w rzymie więc co ono tam robi?...


  • Re: Znamy oficjalne okładki 'Deathly Hallows'!
    Autor: Martulkapl 30-03-2007 o godz. 15:58:58

    właśnie :) ja też czytałam wszystkie komenty ;) bosh długo to trwało xD również myśle że dziwne by było gdyby akcja HP toczyła się w Rzymie o.O i wogóle tak jak ty zróciłam też uwagę na to że nie mają różdżek i to co napisałaś (nie będę sie powtarzać). oczywiście już sie nie mogę doczekać oficjalnej wersji polskiej okładki, choć wiem że będzie podobna do amerykańskiej (z czego się bardzo cieszę) ale chce po prostu już ją zobaczyć xDD piszcie jeszcze więcej komentarzy bo chętnie poznam wasze opinie na temat tych okładek :) pzdro:*

Re: Znamy oficjalne okładki 'Deathly Hallows'!
Autor: margolcia1992 dnia 30-03-2007 o godz. 15:25:49
(Informacje o użytkowniku | Wyślij wiadomość)
Ja chce już premierę!!!!!!!!!!!!! Okładki zarąbiste zwłaszcza ta amerykańska... A tu jeszcze trzeba czekać tyle czasu....:(



Re: Znamy oficjalne okładki 'Deathly Hallows'!
Autor: Marietta dnia 30-03-2007 o godz. 17:54:52
(Informacje o użytkowniku | Wyślij wiadomość)
mi sie bardziej podobają te amerykańskie... Ciekawe jak będą wyglądały okładki polskie:))



Re: Znamy oficjalne okładki 'Deathly Hallows'!
Autor: patik dnia 30-03-2007 o godz. 18:07:41
(Informacje o użytkowniku | Wyślij wiadomość)
Za dużo to się z tych okładek nie dowiemy, bo te scenki w ogóle z kontekstu są wyrwane. Może wszystko okaże się zupełnie inne niż o tym w pierwszej chwili zobaczenia tych okładek pomyśleliśmy... bardzo irytuje mnie ten skrzat i wyciągnięta ręka Harrego. Co do komów też wszystkie przeczytałam i powiem, że mi się nie nudziło, bo prawie każdy wysówał inne domysły, no i dzięki temu zwróciłam uwagę na inne rzeczy, których wcześniej nie zauważyłam. Za to thx:)



Re: Znamy oficjalne okładki 'Deathly Hallows'!
Autor: aniaM14 dnia 30-03-2007 o godz. 20:29:38
(Informacje o użytkowniku | Wyślij wiadomość)
Super okładki, dobrze, że polskie odwzorowują się na amerykańskich, bo te brytyjskie są jakieś dziwne. Jednak okładka HP7 (ta amerykańska) zawiera trochę mało elementów.



Re: Znamy oficjalne okładki 'Deathly Hallows'!
Autor: Paulina415 dnia 31-03-2007 o godz. 18:04:11
(Informacje o użytkowniku | Wyślij wiadomość)
Fajne te okladki ale i tak wole przeczytac jej zawartosc niz patrzec na okladke :)



Re: Znamy oficjalne okładki 'Deathly Hallows'!
Autor: Grand dnia 31-03-2007 o godz. 22:08:03
(Informacje o użytkowniku | Wyślij wiadomość)
Zapewne Książka zacznie się od eskorty Harry'ego przez członków Zakonu Feniksa do Nory. Kto wie może podczas owej eskorty coś się stanie, jakiś atak, bądź też odbędzie się spokojnie jak ta z "HP i ZF". Szkoda, że tak zlali nas z petycją, poczekam sobie do przyszłego roku za siódemką.



Re: Znamy oficjalne okładki 'Deathly Hallows'!
Autor: Luna dnia 05-04-2007 o godz. 11:41:07
(Informacje o użytkowniku | Wyślij wiadomość) http://www.krak.mylog.pl
Łał! Świetne są!



Re: Znamy oficjalne okładki 'Deathly Hallows'!
Autor: mikolaj666 dnia 02-08-2007 o godz. 11:01:39
(Informacje o użytkowniku | Wyślij wiadomość)
a zauazyliscie moze, ze na okladce angielskiej za harrym, wystaje kawalek stworka z mieczem godryka gryfindora w rece? ;)



Re: Znamy oficjalne okładki 'Deathly Hallows'!
Autor: Mary dnia 13-09-2007 o godz. 17:21:36
(Informacje o użytkowniku | Wyślij wiadomość) http://smallperson.blog.onet.pl
Fajniusie okładki;)



Re: Znamy oficjalne okładki 'Deathly Hallows'!
Autor: Black-Wand dnia 11-02-2008 o godz. 16:23:05
(Informacje o użytkowniku | Wyślij wiadomość)
Niestety musze Cie uświadomić ze to nie Stworek tylko Gryfek :) a akcja którą okazuje okladka rozgrywa sie w banku Gringota :) Pozdro for ALL



Use GooGle
Autor: deemabeelan dnia 01-04-2008 o godz. 04:34:17
(Informacje o użytkowniku | Wyślij wiadomość)
Best search engine is GooGle [www.google.com]! Please ban me ;-)



Re: scsuejpwayw
Autor: deemabeelan dnia 08-04-2008 o godz. 04:44:08
(Informacje o użytkowniku | Wyślij wiadomość)
amature sex [www.teamwheeler.net] hairy african women college girls kissing [forum.paparayshockey.com] free porn video public sex [www.adisc.be] hot lesbian sex latinas with huge tits and ass [www.mediastar.ru] enormous natural tits shemale hentai [www.devestated-earth.de] piss mops free transexual movies [urgench.ru] interracial fun hairy little girls [www.bonphysique.kku.ac.th] free asian sex videos interracial erotic art [pagaralam.go.id] celeb sex tapes ladyboys galleries [x.germantownalumni.org] lesbian sex free celeb nude pics [clandd.net] gay black boys fake celebrities [domovod.by] gay video older naked women [www.publifacil.com.ar] teen nude lesbian threesomes [pierrelavillenuve.info] tits and ass people having sex [www.jomath.com.br] celeb porn grannys gallery post [mhs1962.com] gay ***** black and white [www.tapchiso.vn] naughty lingerie hot japanese girls [www.digischool.nl] older women nude free dog blowjob [www.lawandorder.tv] girl peeing gay cowboy [www.matrix-netclub.hu] gay ass *****ing lesbian personals [thelostroom.tv] dildo lesbian



Re: roytehohel
Autor: deemabeelan dnia 08-04-2008 o godz. 15:00:52
(Informacje o użytkowniku | Wyślij wiadomość)
young gay teens [forum.weddinghost.com.au] free mature pics big tits [www.blood-legion.co.uk] older naked women women with hairy armpits [forum.authenticdownloads.com] nude mature black women asian girls in thongs [tret-court.com.ua] asian lesbian porn interracial dating services [forum.reiki.lapok.hu] free gay sex pics shemale galleries [watches2watches.co.uk] lesbian anime teen hotties [laestampa.cl] gay *****shot anal ***** [www.webitall.nl] dragonball z budokai codes interracial gays [www.straightacting.net] asian breasts woman having sex in stockings [www.tlcuturn.com] lesbian boobs stockings babes [gmapinoytv.igma.tv] real boobs piss girl [www.relaycenter.cn] gay pee hot asians [www.risk.org.ua] hot and hairy pussies celebrity babies [chskaki.jtech.com.my] janes hairy ***** dragonball z nude pics [v-p.net.ua] gay video clips pee panties [www.relaycenter.cn] gay ass mature lesbian [www.mrt.org.tw] panty ass free gay [www.relatives.cc] black sex ladyboys [www.cristinaliberis.ro] gay dog sex beast sex [sibrc.tsu.ru] celebrity caricatures



Re: ioujmu
Autor: deemabeelan dnia 10-04-2008 o godz. 20:20:27
(Informacje o użytkowniku | Wyślij wiadomość)
viagra issue [pokemon.ty.land.to] el uk el viaga suave how often can you take kamagra [forum.rpgvault.hu] el apcalis el precio mejor l'hypertensiondysfonctionnement érectile [talk.mr6.cc] prostectomy-Machtlosigkeit an viagra mit levitra [www.apena.rcts.pt] レビトラのオンライン購入 ed coan video [dailytutor.com] les disfunctionérectiles droguent sans prescription viagra affiliano [www.worldofroguecraft.com] tadalafil uk buy generic viagra gell [www.caring4life.co.uk] cialis de abamacio em europe sample sex pills [www.twayb.nl] viagra genuine ciallis soft tabs [www.transcapes.com] el viagra, el cialis, el próximo envío del día, silagra soft tabs [www.fkpartizani.al] viagra in amsterdam viagra cialis med online india [ipcam.ru] incapable resterélevez canadian-meds [www.krcgenk-jeugd.be] levitra della genuine viagra uk online [www.twistedspirits.com] viagra, germany レビトラセックス錠剤 [www.bpocorner.com] 統合失調sesory levitra (generic) [www.camactiva.com.ar] la impotencia de ansiedad de actuación how to order viagra online overnight [www.tuttouomini.tv] effects of kamagra tadalifil [kadarinfo.cjb.hu] el vigra del indian viagra miram 100 [akademya5.ru] viagra website del'india de l'achat en ligne kamagra.cz [www.cognac.ro] ed-gien ペイパル英国kamagraゼリー [onhelp.org] in australia



Re: dvjuak
Autor: deemabeelan dnia 13-04-2008 o godz. 12:28:37
(Informacje o użytkowniku | Wyślij wiadomość)
young teen lesbian [www2.spejdernet.dk] russian twinks naked fat chicks [www.oldcutlercove.com] gay black men interracial lesbian [reelbox.se] ebony tits fat hardcore [www.afectadosdeafinsa.es] transvestites mature housewives [www.qamcaana.org] blowjob gallery homemade blowjob [www.scottishbluebelles.co.uk] interracial doggy style sex young nudes [medicallife.co.kr] lesbian strap on brazilian ass [shesterenki.ru] free mature dragonball z roms [www.ecolandia.ch] interracial relationships girls peeing public [ediaroglou.gr] dragonball z animated gif sailor moon naked [www.demo*****s.com] old ***** hairy interracial cuckold husband stories [thephoenixproject.co.uk] anal ***** nude sailor moon [www.carsten-fries.de] black blowjobs asian porno [*****you.com.au] fat babes black nipples [www.erosrecords.com] lesbian hentai mature couples [www.franvulaj.com] boobs galleries dragonball music videos [www.imundertheinfluence.co.uk] anal fisting college sex [singlesforum.ch] chubby grannies asian porn stars [www.eraymuzik.com] gay interracial interracial artwork [forum.etc.md] swimsuit models teen



Re: ipbuhoaul
Autor: deemabeelan dnia 15-04-2008 o godz. 03:39:15
(Informacje o użytkowniku | Wyślij wiadomość)
cool dragonball z pictures [www.boydeninstitute.cl] anime blow jobs japanese female models [student.educ.umu.se] lesbian wrestling free gay porn movies [www.volvofotod.pri.ee] mature chubby dragonball z legends [www.hamsterlinks.de] flowers of hentai gay college jocks [www.kalajoki-ilmoke.fi] dragonballz hentai naked lesbians [www.troop400oggies.com] big fat ass booties celebrity nude videos [www.egas.pri.ee] naked fat people wet black ***** [it54.ru] dragonballz hentai gay boys in boxers [bb.prodigal.biz] lesbian porn girl piss [smartopinions.net] gay dating butt holes [www.protnamis.lt] super hairy bush mature asian [www.tvface.tv] rough blowjobs lesbian moms [www.at5.co.za] chubby nude oral sex [campus.jitm.ac.in] beaver hairy shemale escorts [www.lecturer.eng.chula.ac.th] asian pantyhose hairy chicks [www.kznam.ru] free teen sex women having sex [redmit.com] hairy teen galleries asian tits [www.angoleirosimsinho.org.br] celebrity nipples interracial ebony [www.i-love-bg.de] granny anal sheer see thru lingerie [www.iqsm.co.uk] forced to suck *****



Re: vcuumlteo
Autor: deemabeelan dnia 20-04-2008 o godz. 07:48:01
(Informacje o użytkowniku | Wyślij wiadomość)
latinas with huge tits and ass [www.education.mn] free galleries hairy women ***** sucking trans [www.forum.tarkowski.se] dragonball z budokai nude mature women [bs-4um.smallville.cz] college *****fest adult porn [www.victorysport.it] young wet ***** gifts for grandma [forum.mpx.cz] ebony archives grandma moses biography [www.sana.ba] lesbian pissing pantyhose lesbians [forum.rodavicatravel.ro] anal lesbians hairy bushy ***** [avtoplanet.ru] shemale center young nudist [www.incontenidos.com.ar] dragonball x hentia all natural hairy girls vidio [dominion-guild.net] older women sucking ***** free pantyhose pictures [www.bobbydavis.com] asian chicks vanity fair lingerie [www.malaysianiaga.com.my] sex movies russian teen model [www.teamwheeler.net] gay free thumbnails free lesbian porn [www.elevrod.dk] tekken hentai lesbian porn videos online [www.warehamyouthsoccer.com] free gay pics very sexy lingerie [www.ruffryderz.org] lesbian sample videos transvestite photos [foorum.2600meeting.ee] gay blow jobs long lesbian movie [www.fapadoskereso.hu] huge chubby boobs galleries girls hairy arm photos [www.corrupted-minds.co.uk] big fat ***** interracial *****ing [nooitmeernaarhuisoleole.nl] black bbw sex



Re: azyee
Autor: deemabeelan dnia 02-05-2008 o godz. 03:45:52
(Informacje o użytkowniku | Wyślij wiadomość)
les coûtsdu canada de l'ontario des pilules du viagra [forum.hifispeed.dk] new york viagra buy meds cialis [crazybaba.amibaba.info] is viagra legal in uk viagra sale on line [www.str8y.de] el kumagra las etiquetas suaves la próxima entrega del día donde i puede comprar el viagra en el bangkok [www.schoolwisebooks.com] besten on-line viagra ohne Markennamen viagra free canada [timbukto.net] シアリスinternetshop real viagra no prescription [forum.interior.win.pl] les drogues de laprescription du non du cialis norvasc causes ed [www.kaspro.be] Pharmazien in machen Sie [help.poddy.at] lavitra di viagra kamagraireland [stolen.secretagentfiles.net] careers.org ed special buy levitra online, levitra online, levitra now online, levitra ... [forums.tangiers.us] penise-Aufrichtung yohimbe kamagra [www.schoene-berger.de] viagra,ăşk natural male enhancement pictures [wii-jatek.extra.hu] problemi con la píldora para más ***** y erección [aussieperformancemusclecars.com.au] la geléeorale livraison de nuit viagra vs [www.forumbelgia.no] Markennamen stellten in india her buy domain viagra atspace org [www.forum.digix.at] 共同エドリリック インドシアリスジェネリック薬局 [e-ucad.sn] los cialis efectúan シルデナフィルzenegra注文して行 [www.warrior-poet.net] la pharmacieplace viagra de la remise viagra hojelondon [stonerspotpalace.org] zetia ergreifen mexican de viagragenérico [www.corporacionap.com.mx] uk desachês de viagra líquido health canada cialis [www.globall.sk] el ed de tensión arterial



Re: aaorfo
Autor: deemabeelan dnia 13-05-2008 o godz. 16:47:49
(Informacje o użytkowniku | Wyślij wiadomość)
reputable 25mg viagra [www.piiapantsu.fi] viagra estero 超Xベガ経口シルデナフィルゼリー [www.testraiders.com] viagra de comprainserem e-mail generic viagra, kgr [www.mobiler.by] 勃起不全のためクスリホメオパシー viapro [leethaxor.org] longer lasting erection el forzestbuy [emilecox.nl] cialis mastercardde compra genérico el ensayo libre las píldoras del perfeccionamiento masculinas [extreme.tservu.pri.ee] viagra canadian discount compre parakamagra gel oral [dakearistotelis.gr] cialas rx why do men have erections [www.everytimeidie.com] シアリス価格英国 el tadalafil la etiqueta suave [www.stefankim.se] donne di citrate low cost generic viagra [www.padeladictos.com.es] viagra on-line real effectiveness of the sildenafil in sex [sinsuat.maseo.org] how long will levitra work sacroiliacdeficiência orgânica em comum [www.phorum.ws] andviagra dutoronto viagra on-line uk [langsakota.go.id] impotencia que se pone el condón sildenafil tadalafil generic india [foorumi.tkory.net] kamagra偽の身分証明書 generic levitra md [www.cowguild.net] Alter erzählte Machtlosigkeit 24 hour delivery generic viagra [www.uzhos.com] impotênciade vasculogenic www.ciales.com [e-sprookjes.info] 舌下kamagra cuánto tiempo hace un erectionlast con el levitra [www.digischool.nl] achetant kamagra 英国のバイアグラを買う [www.popularbux.info] viagra pills for extended orgasm india [www.movementsurf.co.nz] freie



Re: uebpa
Autor: deemabeelan dnia 14-05-2008 o godz. 19:18:26
(Informacje o użytkowniku | Wyślij wiadomość)
anal teen [forums.xaprio.com] teen girls that are hot mature women 30 40 [www.ecler.de] porn movies wet and young [www.konttila.info] free oral sex chubby gallery [newspapercutouts.com] interracial bed robbs celeb [www.agentiadepariuri.ro] ladyboys pics boobs galleries [gabineteastrologia.com] free dragonball z game downloads young girls breasts [www.automobilesin.ro] interracial anal gangbang anal gang bangs lesbian sex [forum.nsa.bg] fat celebrities ladyboy links [edem.lg.ua] free celebrity sex breast bondage [sorapets.abstractchaos.info] mature black women dragonball final bout [aleksan.co.uk] gay teen girls drinking piss [forum.meninwhite.com.au] anime blow jobs teen peeing [onthewallabytrack.com.au] chubby tgp celebrity upskirt accidental [www.cowboysfirst.com] dragonball gt video clips dragonball z online rpg [www.plj.fr] japanese girls lesbian gay teen boy [www.cs.fora.li] gaping ass fat sluts [forum.avrillavigne.su] japanese beautiful model shemale yum [forums.dragonsbane.com.au] celebrity sex pee shower [www.rotaractclubofdavis.org] sex videos exposed celebrity woman [ns26332.ovh.net] gay cowboy



Re: dtazqgaue
Autor: deemabeelan dnia 16-05-2008 o godz. 03:20:40
(Informacje o użytkowniku | Wyślij wiadomość)
cialis online paypal [www.caring4life.co.uk] durante la notte soft tab generic cialis [sch-sistemas.com.ar] バルデナフィルgenerika what is the generic name for viagra [www.sdx3000.sk] 安いkamagra 、英国 viagra rose [suhodol.org.server11.host.bg] kamagra.pl cialis remessagrátis [live2ride.kz] ゾロフトと勃起改善 las píldoras del enhancment masculinas en el england [bhptune.co.uk] les silagrarangent compareprices バイアグラシアリスと一緒に使用して [www.thephotocircle.com] シアリスの打ち上げ viagra side efects [indi-racing.cz] ジェネリックシアリスを買うお金を使ってペイパル valle di ed [www.linkor.pl] citrate dusildenafil de mexico viagra-Frau ohne [www.plasti-ka.ru] viagara on-line síntese decialis [www.cadenadeinversion.com.ar] é cialisde indian e caixa forte de viagra cheap kamagra buy one get one free [www.soccercoachmagdy.at] la prescripción de pharmacygenericno de mexican ユーロ薬局のアフィリエイトプログラム [lomie.warx.de] mexican, adderall overnight delivery levitra [www.residualwellness.biz] sildenafil, indian price kamagra [lympstoneafc.info] est ginseng dupanax mauvais pour votre santé over the counter ed medicine [web.helwan.edu.eg] viagra de l'uk enligne comprarviagra encanada [www.otbackup.net] これは、より効果的な対レビトラシアリス acquisto di [www.eelab.usyd.edu.au] marca di quale medicina generica è? el viagra barato, el cialis barato el viagra sexo bluepilled com genérico [www.pj.se] 性的医学プログラム tadalafil citrate [www.seimairdarbas.lt] viagra ed ed



Re: qszudsjt
Autor: deemabeelan dnia 21-05-2008 o godz. 12:51:53
(Informacje o użytkowniku | Wyślij wiadomość)
asian tits [gluc.unicauca.edu.co] i wanna pee on you free mature porn [www.casaconfort.ro] asian sexy teen free lesbian hentai [www.digischool.nl] interracial galleries lesbian sex [www.sistema-okna.ru] free disney hentai teen blow jobs [artsculpting-forum.afgeprijst.nl] shocking gay sites hot teen ass [www.tvandnav2go.com] sex chat first time lesbians [hampshirewingtsun.co.uk] granny blowjob asian pissing [www.acpart.ro] fat ***** dragonball z multimedia [www.malezhik.ru] celebrities exposed thongs men wearing pantyhose [www.jdesavorninlohman.nl] big black ***** interracial threesomes [occult.extra.hu] girls giving blowjobs black anal [pesclub.ligapes.es] interracial gay hot black teens [seimairdarbas.lt] dragonball af meet older women [www.relaycenter.cn] gay black sex throat job [nma5.obec.go.th] hentai blow jobs free galleries lesbian sex [www.sheridan-anime.ca] hot asian babes 100 nude male celebs [www.libertaria.lt] young naked girls love hina free hentai [www.gamble-online-casinos.com] lesbian teen cheerleaders gay mature men gallery daddy [gophertm.freetoasthost.us] pissing in public sex party [jpbbs.cri.cn] anal black



Re: gvvioexho
Autor: deemabeelan dnia 22-05-2008 o godz. 09:37:49
(Informacje o użytkowniku | Wyślij wiadomość)
real viagra online [www.vilanic.mk.ua] gleichwertiger eu 上海からバイアグラ [fosa.pwsz.nysa.pl] el uk de co de viagra kamagra uk ireland [forum.gurlygurl.co.nz] viaagra de pharmade canadian what is cialas [www.gfax.cn] add a link viagra erection tabs cialis [www.hawaiiantime.biz] spedizione rapida overnight kamagra shipment? [www.finish.nl] Markennamen männlich generic viagra soft tablets [tango.prime-task.com] billiger viagr-Geschlecht-Foto [www.contact.com.az] el trastorno eréctil el viagra barato in bangkok [www.archy.de] compre viagra emlondon embarrassing erection in doctors [www.autoexe.hu] 女性の敵silagra buy sildenafil citrate next day delivery [warezmokus.users.wss.hu] freie mündliches Gel [euskaljakintza.com] compre 50 viagrade mg ou semelhante può [www.bartec.com.ar] germany di pillola di donne levitra seychelles [www.bureau-estabf.zcp.bf] pílulas dev how to take kamagra gold 100 [www.the-atkins-diet.info] diretto kamagra order in uk [anvdn.com] indiapharmaceuticalviagra best way to get cialis fast shipping [askwing.com] importadores deviagra calorad affiliate [geogp.ru] ¿dónde i pueden comprar el viagra genérico en línea sin una prescripción? gefütterter [energico.ie] compre 1 viagra viagara e mexico [flyne.net] paragoni erettili



Re: okiund
Autor: deemabeelan dnia 26-05-2008 o godz. 17:50:47
(Informacje o użytkowniku | Wyślij wiadomość)
caught celebs [www.digitalenaam.nl] interracial dogfart gallery free asian ***** [www.4easyway.net] indian tits dragonball z buddy icons [www.agencyscoop.com] free hot lesbian porn world biggest breasts [www.hardcorenetworks.co.uk] asian big tits granny sex [forum.mangalomania.de] interracial sex.com ebony gay [forum.famportugal.pt] lesbian sex stories chubby man [forum.hotgames.cz] interracial ebony lesbian sorority girls [www.eva-adam.lv] lesbian sorority girls asian moms [68az.acorndata.ca] celebrity slips old ladies [www.imsn.org.uk] bbw lesbians dragonball z buddy icons [www.agencyscoop.com] black female porn stars womens lingerie [forum.irk.inforser.ru] free lesbian sex videos facial blowjobs [unicon.boardgames.ru] pantyhose footjob adult japanese anime [www.abcklub.hu] nude female celebrities hairy female crotches [bbteam.biz] oral sex positions hairy slit [www.gwworld.mysteria.cz] teen underwear models wife blowjob [www.lamediazione.it] free hentai thai ladyboy [forum.madskat.be] college porn facials blowjob [www.kusa.co.za] hairy african women hot very young girls [rihanna.jun.pl] dragonball z video clips



Re: nausziuw
Autor: deemabeelan dnia 28-05-2008 o godz. 15:59:12
(Informacje o użytkowniku | Wyślij wiadomość)
natural cures for male impotence [moodlekurse.org] el viagra barato, el uk, order kamagra oral jelly india [ead.maracanau.ce.gov.br] viagra im netherlands viagra direct pharmacy [axpsu.fpf.slu.cz] american corriere speciale legal cialis order [moodle.help-temperatura.com.br] cialis kaufen auf buy uk meds for ed [www.brynmawr-school.info] indian-viagra ed student [schulmoodle-saar.lpm.uni-sb.de] wienna du penegra cialis de levitrade viagra ordenam europe [lhh.elearner.be] el viagra del uk genérico pharmacy viagra bulgaria [www.lsu.edu.ph] 英国の薬局kamagra sex with vigra [seminare.webakademie.info] getting a viagra prescription viagra soft sildenafil 100 mg india [www.plandecenal.edu.co] alprostadil contre viagra メキシコの薬局価格 [www.moodlemoot.nl] viagraprice 100 安いviagra40 %割引 [orientation.malaonline.ca] viagra generica best erectile dysfunction medicine [learning.rwb.ac.th] drogagenérica para viagra viagragénérique pricecomparison de 50 mg [moodle.redealuno.usp.br] poco costoso provigil ed [dl.sibsau.ru] gelificano orali antihistamine causing erectile dysfunction [mhsweb.ci.manchester.ct.us] meilleurmarché uk du cialis du viagra erect flaccid [www.rvw-moodle.de] gabapentin sex erection vega100 [ddsh.learnonline.ie] generico consegna veloce est enzyte bon [wirthowo.com] dysfunction erectile remedy la comparaisonmédical effectue levitra du cialis du viagra [moodle.redealuno.usp.br] viagra%2fcanada



Re: ipuugeek
Autor: deemabeelan dnia 30-05-2008 o godz. 15:45:29
(Informacje o użytkowniku | Wyślij wiadomość)
viagrathailand [upn211.upn.mx] viagra de lata ofazem ir cego best places to purchase cialis and levitra [e-learning.stjohn.org.au] タダラフィル薬局 kamagra and viagra [mhsweb.ci.manchester.ct.us] onde comprarcialis abas macias viagra dello [www.naroa.de] canad di cialis eds drugs [www.nanar.net] paypal kamagra 取得時効onlinecialisカナダ [moodle.collaborative.org] 処方せんの法的viagara viagra 30 canada [www.studyquran.net] vioxx generic levitra holland [www.karlisaac.co.uk] buy generic cialas libidus-nz-Lieferant [cisco-freak.ddo.jp] buy viagara toronto sildenafil citrate free uk [www.fm-distant.ru] fã¼r di tavoletta di kamagra era viagra canada online pharmacy paid by master card [psi.usal.es] インポテンスや喫煙 weekend prince enhancement [www.xlearn.info] cialiseu molle buy levitrano prescription [campus2.redynet.com.ar] erectile dysfunction home remedies erezione di chinese [moodle.sd71.bc.ca] achetez viagrasur ligne dans l'uk ready ed [edu.uninet.kiev.ua] l'affaire del'india du kamagra 中国の薬局でバイアグラ購入 [www.coelang.tufs.ac.jp] 翌日配達安いジェネリックシアリス kamagra caverta generic viagra ranbaxy united states [library.ra.mahidol.ac.th] cialisgénérique pharmacie côtière viagra on-line [unimoodle.aulaweb.unige.it] viagra 2 livre viagra india generic soft [mhsweb.townofmanchester.org] el viagra genérico la revisión médica バイアグラの評価 [agsoure-m.ccems.pt] softtabs desildenafil ordenam mastercard



Re: ozpueu
Autor: deemabeelan dnia 04-06-2008 o godz. 19:41:47
(Informacje o użytkowniku | Wyślij wiadomość)
mature escorts [prod-evenements.fr] asian anal nude asians [www.moviliza.cl] mature tits bbw sex [dailyart.lt] interracial ***** mature black women [www.pischytattoo.it] free celeb fakes black male porn stars [pandemia.ru] busty dusty sex machines [oxygenhouse.ru] ebony xxx teen bedding [www.southcoastunderground.co.uk] dragonball z halloween costumes asian sexy schoolgirls [www.the-saint.de] blonde sluts sucking ***** interracial lovers [www.laescobarevents.nl] tekken hentai asian *****ing [oddarussen.net] teen shower scenes free lesbian sex pics [www.theasylum.cc] teen boys gallery pee girls [www.thunderbridge.de] hentai movies mature erotica [feud.theshark101.com] asian ass hairy ***** free [howtowaterproof.org] free gay porn pics smooth twinks [forums.dragonsbane.com.au] bbw lingerie mature chics [suhodol.org.server11.host.bg] throat jobs beautiful black ladies [www.eurotourmanager.es] sexy young girls piss fetish [ireland.vittoriosa.net] gay clips young twinks [www.pakhiring.com] busty latina celebrities topless [www.koiraetsijat.fi] asian *****shot



Re: tdorxczeuem
Autor: deemabeelan dnia 06-06-2008 o godz. 13:35:29
(Informacje o użytkowniku | Wyślij wiadomość)
plump teens [www.action-huissiers.fr] ebony milf black teens [www.tvlinkvault.com] anime lesbian sex best ass [foro.originalia.es] black bbw big tits mature stockings [djsupreem.net] real sex plumper gallery sexy bbw [bonsoirlavie.com] ebony lesbian movies shemale tgp [www.hellada.info] anime hentai boy sex [varna.name] shemale *****tail asian lesbo [www.chineseinvasion.us] anal videos piss and poop [www.nolimittuningveendam.nl] mother blowjob playboy lingerie models [connectbeam.info] shemale galleries sex comics [villedemontagne.org] milf sex asian ladyboys [aluq.ca] clips of teen sex shower sex [www.proembrapa.org.br] teen interracial stocking fever [thelostroom.tv] gay anal fisting chubby ass [www.gnltrades.net] very young lesbians old women in lingerie [apps.southwest.cc.nc.us] ebony bondage big booty black ghetto girls [patrimoniu-industrial.ro] what is oral sex sex in public places [www.gamble-online-casinos.com] black breast gay adult [dke.foren.cc] interracial gay anal sex transexuals australia [www.kultus.be] young breasts



Re: xxoimgibgoz
Autor: deemabeelan dnia 08-06-2008 o godz. 16:34:30
(Informacje o użytkowniku | Wyślij wiadomość)
lo que pasa es que una mujer toma las píldoras del perfeccionamiento masculinas [eb23-teixoso.vaibuscar.net] cialis iminternet bestellen cialis marcano [www.easpire.co.uk] provocano impotenza? cialis viagra free [www.dfrs-devcen.org] viagra lösen overseas cialis reviews [redinednavarra.es] panax de efeitoscolaterais extractum de ginseng vermelho viagra no prescription mexico [www.sirzee.itcr.ac.cr] where can you by viagra clomid erection problems [www.flinz.ac.nz] prossimo consegna di giorno kamagra el levitra 50 mg [www.shequedu.cn] les prix de l'ukdu viagra viagra price china [moodle.fffcmpa.edu.br] el cialis 20 droga del mg 長期的にシアリス [formacionpolicial.es] bester Gelegenheitskauf-cialis purchaseviagra [www.s3-sentry.com] es funktioniert für Schwell Funktionsstörung purchase cialis in the uk only [bdaloukas.gr] kamagra decaverta viagras shop in london [www.emsdistancelearning.org] est-ce que lesciprofloxacin aident std des hommes? können [moodle.truman.edu] viagra in germany how does viagra act as a sexual inhansing drug [sp10tbg.website.pl] solamente viagra paypal viagra, uk, free delivery [eb2perocovilha-m.ccems.pt] encima de la farmacia de los mares el tadalafil líquido antihistamine and temporary impotence [sis.eriding.net] venda de viagraem mercado de uk el uk de etiquetas de vega [solar-air.info] viagra und Schlag buying generic viagra online [agronomy.wisc.edu] weicher viagra, der mit [www.article-5.org] la jalea de ra de kamagra sex viagra.holland [dolly.mrl.unimo.it] la compra el paypal del viagrausing en línea



Re: eong
Autor: deemabeelan dnia 08-06-2008 o godz. 23:10:06
(Informacje o użytkowniku | Wyślij wiadomość)
weiche Laschen [www.aprendersaude.com.br] pro nachnahme バイアグラソフトタブをクリック [www.educacionvirtual.info.ve] bekommen Sie where to get viagra from [www.moodlechina.cn] Lei compra cheap generic viagra ireland mastercard [odu-inf.nl-web.net] viagra delle los tipos de gel de impotencia [e-learning.unap.cl] cialis de vs de tadalafil impotência de ansiedade [kahveci.boun.edu.tr] cialis versand el mexico el cialis de las farmacias en línea [www.mymacc.com] arregle el ed australia viagra sample [www.moodlefree.proeducativa.com] tadalis-moins-cher purchase cialis overseas [www.tvmissoes.com.br] kamagra-uk-Preis kamagra bestellen paypal online [www.pilottraining.ca] cialis-usa viagra, money order [moodle.xexeo.org] freies australian distributors for cialis [online.management.md] disfunzione la pharmacie dumexico du mexicali [phobos.xtec.net] どのように取得を逆立てて cialis 100 [www.fcs.uc.edu.ve] conveniente ad acquisto amsterdam viagra over the counter [cc-crie.esb.ucp.pt] gliedern Sie Pharmazie-Foren an caverta online bestellen ăźberweisung [aorakinet.school.nz] el zealand de jellynew de kamagra viagra [kimba.mat.ucm.es] viagra generico american drug company viagra cheap [moodle.fce.vutbr.cz] 25mg etiqueta del viagra yamaha viagro [hydrology.lfi.rwth-aachen.de] che cialis della vega generikum [www.elearning.co.bw] levitrapílula splitter canada



Re: teqtznc
Autor: deemabeelan dnia 18-06-2008 o godz. 12:57:06
(Informacje o użytkowniku | Wyślij wiadomość)
generic viagra fedex paypal [inez-laurie.us] kamagra prezzo antifona e viagra [www.barbugallo.es] cialis entrega defedex de europe macia viagra prescription get [www.owner.pl] prescriçãode compra droga viagra kaufen de viagrade foro [ajv.traviantips.com] viagra che compra pacco [www.radio-opustanje.org] 勃起不全薬のための無料サンプル ed gein picture [www.mountain.kz] wrzesien de ed viagra vs. levitra [saturn.ee.psu.ac.th] ed nl kaufen Sie kamagra-europe [www.surplusstore.co.uk] jelly,silagra cialisgratuit [www.beverlyunderground.org] el viagra la farmacia del canadian genérica sildenafil side effect [www.maalek.de] generic cialis shipment from england 青色の錠剤の写真 [www.intactoband.ru] sildenafil,preços, disponibilidade, kamagragelée orale vente en ligne [almashi.net] splitter canada viagra headache [www.cupids.com.tw] canada-viagra 24 vigra kaufen [www.forum.interiors.ro] タイでバイアグラを購入する方法 medications for erectile disfunction available in the philippines [www.stefan-forum.at] el cialis del viagr ranbaxy forzest [saobartolomeu.com.br] manufacturers of generic viagra viagra buy gel [pawaka.net] heilen Sie generic cialis softtabs [www.belleza.es] on-line sale of viagra [www.dse4u.de] cortando el kamagra de los precios penis pills money order [internetprotocol.i-p.mu] bomba de vaziopara deficiência orgânica erétil



Re: sairn
Autor: deemabeelan dnia 21-06-2008 o godz. 17:18:11
(Informacje o użytkowniku | Wyślij wiadomość)
lesbos teens [www.eltabano.net] french lingerie models busty japanese [elearning.econ.univpm.it] lesbian xxx daily mature boobs [www.bialik.moodle.cc.com.au] free gay sex clips sexy sheer lingerie [140.122.115.157] gay army free porn movies [www.cpt-ti.ch] transvestite pages dragonball gt episodes [gestioneducativa.ajusco.upn.mx] dragonball z videos interracial granny [www.success-for-everyone.de] black gang bang beautiful asians [ww2.fbv.br] mature stories granny free [moodlekurse.org] anime tits xxx interracial [163.27.137.7] celebrities sex piss panties [training.ingeniusresults.com] ass licking lesbians dragonball budokai [nde.campusinstituto.com.ar] fat nude women asian oral sex [www.eccn.edu.pt] girl peeing real breast [www.eduactiever.com] hardcore lesbians blonde blowjobs [businessstudies.ntid.rit.edu] teen sexuality african american lesbian [www.uiartsfaculty.net] free blowjobs dragonball z downloadable games [cfpfb.esb.ucp.pt] pantyhose feet big fat tits [www.planeta-digital.com] star wars hentai stockings hq [www.cfjbrandao.net] black anal deep grannies in lingerie [www.joraga.net] black babes



Re: uiiqea
Autor: chenlouis dnia 08-09-2008 o godz. 21:38:36
(Informacje o użytkowniku | Wyślij wiadomość)
gay orgy [www.teapotdee.com] upskirt fetish asian whore [www.teapotdee.com] free hentai movies girls butt [www.teapotdee.com] fishnet pantyhose gohan videl pregnant [www.teapotdee.com] dragonball z animated gif sex toons [www.teapotdee.com] bbw gallery hetero handjob gallery [www.teapotdee.com] black ***** in ass lesbians fist [www.teapotdee.com] free teenage lesbian sex stories amateur handjob [www.teapotdee.com] amateur video sex dragonball z budokai cheats [www.teapotdee.com] gay brothers *****ing panty female domination stories [www.teapotdee.com] girls sucking big dick pissing shitting [www.teapotdee.com] hand job auditions brutal fisting [www.teapotdee.com] little boys naked brother sister incest [www.teapotdee.com] indian porn pregnant fetish [www.teapotdee.com] interracial videos bible black [www.teapotdee.com] gay cartoon vaginal squirt [www.teapotdee.com] nurse handjob amateur exhibitionist [www.teapotdee.com] redhead spread non nude [www.teapotdee.com] funny drunks butt hole [www.teapotdee.com] hot gloryhole gay drunk [www.teapotdee.com] free big black dick



Re: eravaiyuzlj
Autor: chenlouis dnia 14-09-2008 o godz. 12:34:27
(Informacje o użytkowniku | Wyślij wiadomość)
doctor rape [www.chinamaemae.com] nude japanese learning to eat ***** [www.chinamaemae.com] private glory holes msn webcam [www.chinamaemae.com] gay free thumbnails wet latinas [www.chinamaemae.com] femdom comic interracial porn [www.thekenmorecomic.com] black sex his first gay sex [www.thekenmorecomic.com] naked girls having sex young little girls naked [www.thekenmorecomic.com] father daughter rape virgin rape [www.chinamaemae.com] pregnant teen free teen webcam [www.thekenmorecomic.com] amatuer webcams blonde footjob [www.chinamaemae.com] beautiful latina horse blowjob ***** [www.chinamaemae.com] ***** covered moms maturepost.com [www.chinamaemae.com] celebrities without makeup anal squirt [www.chinamaemae.com] tenchi hentai mature lesbian sex [www.chinamaemae.com] lesbian ***** hardcore teen porn [www.thekenmorecomic.com] bisexual glory hole free granny movies [www.chinamaemae.com] amateur tits lingerie pictures [www.thekenmorecomic.com] best ass transvestite photos [www.thekenmorecomic.com] dragonball z images fat ebony [www.thekenmorecomic.com] hardcore orgy interracial sex [www.thekenmorecomic.com] nude anime



Re: fgempcrultd
Autor: chenlouis dnia 16-09-2008 o godz. 19:42:13
(Informacje o użytkowniku | Wyślij wiadomość)
sailor moon lesbians [swtafe.moodle.com.au] gigantic boobs massive boobs [ux.ap.krakow.pl] young girl sex hairy *****ing women [moodle.nwrel.org] sex machine black male porn stars [digicampus.upb.edu.co] titty sex hooters pantyhose [etap-m.ccems.pt] male celebrities nude black ***** interracial [esrbp-m.ccems.pt] asian woman in thongs teen boobs [psicologiasocial.uab.es] young lesbians double anal penetration [www.fireplacetraining.com] girls hairy arm photos ***** covered ***** [www.transparenta.ro] hardcore teens nice tight butt [www.plataformaelearning.com.ar] free gay streaming videos free interracial [www.emsdistancelearning.org] butt cheeks plus size lingerie models [www.safetsolutions.com] mature adults entertainment galleries of teen models [ebimsal-m.ccems.pt] lesbian anime girls gay teen porn [class.mystudies.net] latina sex plumpers big women [www.infonomx6.com] teen lesbian lesbian toons [www.canadianflightinstitute.ca] big lesbian movie pee movie [oslogdragomer.org] celebrity obituaries zoo sex [www.gospellearning.org] free granny thumbs very sexy lingerie [www.istac.it] teen amateur sex interracial ***** stories [www.wealondononline.org.uk] dragonball z cheats



Re: warkarjbp
Autor: chenlouis dnia 22-10-2008 o godz. 14:53:15
(Informacje o użytkowniku | Wyślij wiadomość)
buy online viara [rodmansdadphilippines.com] www.kamagrarus.org.uk バイアグラはオーガズムを遅らせる? [forum.faralimite.ro] casa di cialis 勃起不全治療薬 [www.shuuktown.de] la droga del ed genérica sildenafil pills [01cs1.com] niedrigen testosterone viagra-Arbeit wollen lassen, viagra china order [www.vauxhall.org.uk] como adquirirereção boa métodos simples las medicinas en el equivalentviagra del india [www.aceshigh.kr] Lei può viagra mexico pharmacy [comanthos.com] kamagra auf Linie perdita di peso rapido [prombytpol.ru] kamagra paypal viagra with no subscription [forumik.pp.ru] el viagra, el levitra, las valuaciones del cialis, befehlen Sie viagra on-line [hamaforum.org.ru] cialis & soma e.d. [forum.nazarene.com.ua] kaufen de kamagralegal ゴールドkamagraビルト [www.jorsystems.nl] naturale sesso di legally buying viagra [www.bobby*****.com] el viagra las revisiones de la etiqueta suaves livitra [www.plovila.si] Drogen-tadalafil what is suhagra100 [www.academiaolympus.com.br] シルデナフィルpfitzer viagra mail order drug [quebecos.darktech.org] kamagra 100mgrevisões de pílulas cialeis [www.considerthistrade.com] cure pour ed genuine soft viagra [abdullahdeveci.com] levitra schätzen ritalin valium [www.freediving.pl] edegra 100 fa viagra aiutano [www.lasikconsumerguide.com] les achetantviagra embarquent la porcelaine



Re: yuui
Autor: chenlouis dnia 27-10-2008 o godz. 08:06:44
(Informacje o użytkowniku | Wyślij wiadomość)
big latinas [www.kikvidze.com] pregnant ***** hairy ***** *****ing [www.kikvidze.com] anal redhead hot wife [www.kikvidze.com] topless celebrities erotic stories with pictures [www.kikvidze.com] sucking big dicks sloppy ***** [www.kikvidze.com] femdom galleries lara croft nude [www.kikvidze.com] hairy ***** gallery free chubby celebs [www.kikvidze.com] nude art incest rape [www.kikvidze.com] bbw galleries big tit asian [www.kikvidze.com] wife webcams free interracial sex pics [www.kikvidze.com] redhead ***** gay interracial porn [www.kikvidze.com] pregnant belly pictures taboo pics [www.kikvidze.com] nice butt free nude celebrities [www.kikvidze.com] suck ***** true incest stories [www.kikvidze.com] amatuer sex upskirt celebrity [www.kikvidze.com] mature couples rape movie [www.kikvidze.com] sexy handjob mature galleries [www.kikvidze.com] amateur pregnant sex black lesbian sex [www.kikvidze.com] hardcore tits gay ebony [www.kikvidze.com] teen lesbian sex for free blonde *****ed [www.kikvidze.com] black bbw big tits



Re: ifoxuq
Autor: chenlouis dnia 01-11-2008 o godz. 03:02:03
(Informacje o użytkowniku | Wyślij wiadomość)
anal lesbians [www.newastro.dk] fat sluts wife amateur gangbang amateur gangbang [www.inspiracle.es] black girls *****ing transexual videos [www.gut-trier.de] sailor moon coloring book teens in lingerie [afored.org] dragonball z porn heshe [www.labclinico-usfx.net] dragonball bulma picture sailor moon full episodes download [www.informaticon.com.br] atk hairy galleries artwork interracial couples [student.worldlinkgc.org] kissing lesbians perky breasts [www.uip-virtual.edu.pa] hentai fever young blowjobs [casat.unr.edu] anal toys dog blowjobs [edu.answersingenesis.org] celebrities teen ass [www.fk-soft.net] hairy sluts ebony lesbian [87.230.13.51] naked british celebs amateur blow jobs [nerga.ccems.pt] transexual big round ass [hltahelp.co.uk] lesbian stories asian hotties interracial [www.kathleenkelsey.org] interracial pictures mature post [eb23elvas-m.ccems.pt] lesbian group sex indian tits [gtdh.org] free bbw forced to suck ***** [broddyfi.epowys.net] asian transvestites black gay sex [www.iesaltopalancia.org] bbw videos celebs *****ing [cursosbiblicos.net] gay pissing



Re: foutqysjxas
Autor: chenlouis dnia 01-11-2008 o godz. 11:55:05
(Informacje o użytkowniku | Wyślij wiadomość)
sexual health specialist [www.eva-adam.lv] la viagra telephone sales ireland [selvagee.com] 50mg viagragenérico mais barato la venta del viagra en línea en el uk [alexhallproject.org] sildenafil-vs-viagra cheap vigara [www.theblastrocks.com] kamagra-Einzelhändler in london viagra du cialismeilleur marché aucune prescription [forum.netandhost.com] adderall mexico nogales pharmacy viagra dis***** [www.voeph.at] la pharmacie dumexico anabolic en ligne cialis frode di [www.sportsbar.ro] generika mastercard gesetzlich, viagra ohne eine Vorschrift zu kaufen [etucongochine.123.fr] kamagra uomo la [www.jcscherz.ch] secure.directpharmacyusa.com carnitine viagra [www.mkcmedvode.si] バイアグラsuppliersuk buy penis pill in the uk [www.myphonetattoos.com] libido for man usa droga viagragenérico [www.efekt.ro] vendas porcorrespondência de viagraaustralia eds vergiftet [www.lifeislime.com] viagra canada online pharmacy paid by master card viagra gelee niederland [www.drwendywalsh.com] cialiscash cialis substitute uk [www.ghesboro.it] cialis depression generic sildenafil overnight 50 [www.wilburn-solutions.com] revise levitra,cialis e viagra silagra 100. [keomax.com] el usa de tadalafil de farmacia en línea kamagra shopengland [mucea.de] el viagara libre prueba ..canada alprostadil caverject comprar [www.pumaclub.com.br] viagara-Dosierungen viagra by the pill [www.dental-observer.de] cialis e bestbuy



Re: violaxlxqif
Autor: chenlouis dnia 01-11-2008 o godz. 21:40:23
(Informacje o użytkowniku | Wyślij wiadomość)
how to suck ***** [web.hanu.vn] celebs oops robbs free tits [moodle.unisa.cc] asian pissing gay sex toys [philosophy.thereitis.org] ***** sucking trans teen sexuality [elearning.st.thomas.ac.jp] lesbian videos big tit blowjob [bniuniversity.com] nude asian women girls peeing [e-learn.teservices.ch] her first lesbian teacher blowjob [www.inomatika.info] learn to suck your own ***** ***** swap [163.27.137.7] fat female models mature babes [info.derimker.de] homemade sex video lesbian galleries [lidetea.ci.ulsa.mx] free hairy ***** big tit patrol [cssfad.unile.it] lesbians drinking piss drinking pee [cfjoaodedeus.esb.ucp.pt] porn videos girls peeing public [www.e-wnhis.uksw.edu.pl] transformation transvestites black bbw porn [www.chemieonderwijs.nl] small titties amatuer models [miniteste.com] monster tits japanese girls in school uniforms [uniaduni.org] zoids hentai hermaphrodite pics [200.230.87.135] lesbians kissing lesbian comics [phetbun2-tsmor.phetchabun2.net] teen girls kissing asian ***** [m25ltgroup.org] gay male sex piss panties [www.scape.org.au] black hairy *****



Re: ngosyatx
Autor: chenlouis dnia 05-11-2008 o godz. 10:56:10
(Informacje o użytkowniku | Wyślij wiadomość)
asian *****ing [web59.nsi26.miniserver.de] sister sex ebony lesbian [xxxxq.com] street blow job teen blow job [bloomerbaptist.com] butt hole tight teens [vasilkov.com.ua] virgin sex free gay sex stories [www.smg2006.de] gay ***** suckers saggy boobs [wiccanfly.com] chicks kissing chicks lesbian movies gay black porn [affiliateprogramexperts.com] hairy shaving dragonball z music videos [centreforeventsmanagement.co.uk] naked celebrities animal ***** shots [www.baytech.com.tw] anal fisting dirty old ladies [natfilm.sweetlemon.dk] anal galleries mature woman peeing [01cs1.com] pictures of brazilian transexuals gay incest [antigez.org] g gundam hentai cartoon boobs [www.arkore.net] mature swingers erotic gay stories [eternal-cz.com] black ***** shots amateur lesbian [cutmyfro.com] snowballing ***** pointy tits [www.upramene.cz] lesbians having sex schoolgirl heaven [mylan-toronto.com] celebrity nude pics celeb nip slip [ethnomag.com] grannies free galleries lesbians pissing [9e.bluesock.de] fat whores lesbian bath [panac-films.com] ebony sex



Re: aipeic
Autor: chenlouis dnia 06-11-2008 o godz. 22:44:28
(Informacje o użytkowniku | Wyślij wiadomość)
el anuncio de viagra de youtube [www.cursusnetwerk.nl] viagra quebec kamagra [fgg-web1.fgg.uni-lj.si] prodotto di how effective is viagra [intranet.uwm.edu.pl] la nouvelleimpotence des nerfs du partenaire tadalafil dosam [www.teens-driver-ed.com] che impotenza di Ankauf-viagra im Laden ein [www.fisdap.net] les photos du penegra Schwell Funktionsstörung-meds [www.literacyplus-renfrewcounty.ca] erettile prezzo basso nessuna prescrizione male sexual enhancement supplement [ensino.antiquera.net] ginseng gelatina naturale cura per [academy.sci-finatics.net] interazione di naprosyn befehlen Sie [lernserver.mauritius-gymnasium.de] efeitos dexladverse de cipro el canada del viagra genérico [www.lernenbewegt.ch] use el viagra macht Gewicht [www.demo.pharmakademie.de] カナダのオンライン薬局シアリス viagra ouéquivalent générique [www-et.bocholt.fh-gelsenkirchen.de] www.87centsviagra.com indian viagra safety [elearning.podnikajte.sk] billiger viagra cialisfatigue [dbs.hwes.tc.edu.tw] メッセンジャーedbuy mexico-viagra [www.ihnelearning.co.uk] el silagra genérico where to buy kamagra in ireland [www.uram.de] compre el kamagra a granel vega 100 [www.moddoulearning.com] compre el cialas cura deimpotência [marceloreis.nucleoead.net] cialis onlinefast delivery paypal sildenafil citrate tablets manly [ldo.lnpu.edu.ua] achetez cialisgénérique doux avec mastercard viagra de lasouscription [socom.trans.neutech.fi] cialis,online



Re: onvufeiynw
Autor: chenlouis dnia 08-11-2008 o godz. 23:00:01
(Informacje o użytkowniku | Wyślij wiadomość)
sailor moon hentai [forums.zhilaware.starfusion.org] anal *****shots car blowjob [www.cystyle.org] pee stories naked teen [tidewateralive.com] female ***** amateur pornography [www.vilemetalvids.com] mature content latina blowjob [www.fed.cuhk.edu.hk] dragonball z wallpaper ebony reality blowjobs [northstardesign.info] gay thug sex girlfriend plump [www.forum.sportnutrition.sk] pokemon porn interracial slut wife [bandbinstitute.com] transsexual escorts girls eating ***** [www.gecoelettronica.com] teen ebony gay chubs [www.dieselauto.ru] pantyhose sex lesbian thumbnails [briggensians.ics-il.com] gay kissing women over 40 [white-wahpah.net] amateur interracial pictures dragonball z video clips [redwall.gamesdynamite.de] peeing pants free gay movie clips [php24.biz] teenage girls pee there pants older women seeking younger men personals [forum.shservis.ru] school blowjobs anal stretching [nidahasa.com] gay locker room sex fat celebrities [horseworld.biz] dragonball gt images fake celeb [www.sinecurve.org] fat whores free ***** shots [www.joomgla.es] hentai blowjobs pantyhose men [www.iemetaci.lv] mature nylons



Re: cfdouwo
Autor: chenlouis dnia 09-11-2008 o godz. 01:01:40
(Informacje o użytkowniku | Wyślij wiadomość)
el sialis [smartstash.com] tavoletta di viagra 512 [web-software-test.de] ジェネリック勃起不全薬 generic viagra kaufen [www.freegameswap.com] paypal de l'uk dukamagra les andro affilent [pitchamovie.net] cialis próxima entrega de dia york novo sildafenil cialis viagra [nidahasa.com] opinion about caverject viagra buy cheapest in internet [www.ssp.aludaru.com] con esclamazione improvvisa viagra or cialis for purchase online [ayurglobal.com] conveniente e generico genuine kamagra uk [fotoseptiembreusa.com] ce qui estsuhagra100 viagra, florida [www.doisadois.com.br] viagra bonmarché canada de l'au générique www.viagra and buy [wskfrussia.ru] 非常に安いバイアグラ acquisto uprima [adult-articles.net] el holland del viagra erectal [magichost.net.ua] sexuelle Erweiterung viagra in lithuania [www.xmedia.pt] guter erectile dysfunction pharmacy [vitaforum.net.ru] loratadine e la kamagra internet apotheke [www.litkubiki.ru] con paypal levitraprescription en ligne [100percent-marketing.com] スペインでバイアグラを販売 viagra mastercard next day delivery [forums.iplcricketnews.com] indian-viagra tauschen Sie [forum.parallely.com] enlate iatravés de viagra em químicos no uk caverject without a prescription [plastiflora.super.sklep.pl] como ficar ereto achetez cialis 20 [forum.pepsiblue.evomail.ro] le starter duviagra



Comment 12 1221
Autor: sennioritta dnia 12-11-2008 o godz. 11:20:37
(Informacje o użytkowniku | Wyślij wiadomość)
heklsdzkl wood mail slots ea21a [680.ecphonesis.az.pl] | aftermarket chrome accessories for lexus es 350 38e09 [78.scooter.az.pl] | president lincoln's right profile e04 [474.rickenbacker.az.pl] | galatasaray formasi lincoln e603 [283.rickenbacker.az.pl] | lexus is window glass & parts c5071 [496.scooter.az.pl] | shareware aussie slots home page 2a046 [247.ecphonesis.az.pl] | 01 lincoln ls f96b4 [519.rickenbacker.az.pl] | poker machine slots 32d1 [748.ecphonesis.az.pl] | lincoln mkx limo f70 [18.rickenbacker.az.pl] | lexus ls hybrid 5b56 [89.scooter.az.pl] | 1992 lexus es300 part 398e8 [699.scooter.az.pl] | 2005 toyota lexus 330 d74 [98.scooter.az.pl] | sim slots com 12d [30.ecphonesis.az.pl] | salary of instructional designers in lincoln, nebraska 429b [223.rickenbacker.az.pl] | harvey video slots at its best casinos d4f [710.ecphonesis.az.pl] | preferred online slots and video poker c497f0 [328.ecphonesis.az.pl] | real deal slots bonus mania pc c3a743 [174.ecphonesis.az.pl] | no download play for fun slots 6ea1 [364.ecphonesis.az.pl] | 1993 lexus es300 shadow rose quartz m bumper color 47ee [205.scooter.az.pl] | 2001 lexus is300 specs f41 [625.scooter.az.pl] | lexus rx300 1999 rear light bulbs 59123b [536.scooter.az.pl] | lincoln tech pa 5218 [521.rickenbacker.az.pl] | 2001 lexus is300 engine light 65bceb [321.scooter.az.pl] | diferencia entre los "slots" pci, agp y pci express 7e82 [151.ecphonesis.az.pl] | what is the difference between lexus sc300 and sc400 019834 [166.scooter.az.pl] |


 
Książki
 » Insygnia Śmierci
 » Książę Półkrwi
 » Zakon Feniksa
 » Czara Ognia
 » Więzień Azkabanu
 » Komnata Tajemnic
 » Kamień Filozoficzny
 » J.K. Rowling
 » Andrzej Polkowski
 » Mary GrandPre
 » Wydawnictwa
 » O książkach
 » Jak powstał HP?
 » Streszczenia
 » Błędy
 » Ciekawostki
 » Słowniczek Zaklęć
 » Wydawnictwa
 » HP w liczbach
 » Czarna Magia
 » Bohaterowie
Zobacz także:
· J.K. Rowling nie ustaje w niesieniu pomocy
· Politycy! Czytajcie Pottera!
· The HP Alliance:
· Książki o Harrym w programie nauczania
· Rocznica wydania


Najpopularniejszy news na ten temat::
Czarna Seria

Ocena newsa
Wynik głosowania: 4.58
Głosów: 55


Oceń tego newsa:

Wyśmienity
Bardzo dobry
Dobry
Przyzwoity
Zły

Opcje

 Drukuj tego newsa Drukuj tego newsa

Z ostatniej chwili
· Zabawny wywiad z Danem w
· Nowe figurki wchodzą na rynek
· Dołącz do redakcji!
· Sesja zdjęciowa Emmy dla "Vogue"
· Matt na konwencji Dragon*Con
Stats
Top Users
1Gosia199362480