xdd

HPNews.pl » Artykuły » Gry » Gra "Harry Potter i Więzień Azkabanu" - opis


Gra "Harry Potter i Więzień Azkabanu" - opis

*** ***

Niedawno do sklepów trafiła nowa gra, HP i WA. Z zaciekawieniem sięgnęłam po nią. I okazało się, że przerosła moje oczekiwania. Po pierwsze - przejrzysta grafika, pełna żywych kolorów. Po drugie, to, co mi się spodobało najbardziej, że zmieniała się postać. Grając, postać "przeskakiwała" i np. Harry zmieniał się w Hermionę, a ona w Rona i tak w kółko.


Zaskoczyły mnie też bardzo pozytywnie trzy magiczne lekcje. Na lekcji Rona, poznałam czar, dzięki któremu mogłam przeskakiwać bardzo duże otwory, przepaście, lub skakać w górę. A działo to się w ten sposób, że mieliśmy fioletową kulę, gdy ją zaczarowaliśmy, ona nas przyciągała do siebie.

Lekcja Hermiony moim zdaniem była najciekawsza. Hermiona posiadła umiejętność zamieniania figurek smoka i królika w żywe zwierzęta. Po rzuceniu zaklęcia, byliśmy tym zwierzątkiem! Dostarczyło mi wiele emocji latanie smokiem, a będąc królikiem przedzieranie się przez malutkie szpary.

Zadanie Harry'ego było dla mnie najtrudniejsze. Mogłam na nim nauczyć się zamieniać wodę w lód i zjeżdżać na nim. Trudno mi było kontrolować postacią na śliskiej drodze. Nauczyłam się również zwalczać czerwone salamadry, które pluły ogniem.

Na każdej lekcji znajdowało się 10 ukrytych tarcz, które należało zdobyć, aby dostać się do magicznej komnaty, komnaty fasolek. Można było w określonym czasie zebrać tysiące fasolek!

Kolejnym plusem były fasolki, paszteciki dyniowe i kociołkowe pieguski. Były wszędzie! A były potrzebne. W sklepie bliźniaków bliźniaków Wesleyów do ukończenia gry należało kupić 10 haseł do portretów, w których znajdowały się różne niespodzianki, dobre, a czasem złe.

Gra bardzo mi się podobała i zachęcam do zagrania w nią!

Ogółem całą grę oceniam na 5+.

P.S. Mam nadzieję, że taka samą ocenę dostanę jutro w szkole ;).
Zrecenzowała: Karolcia

Opublikowane: 2005-10-22 (3742 odsłon)

[ Wróć ] | Powrót do strony głównej

Content ©
Page created in 0.408442 Seconds