STARTUJ Z HP NEWS! | DODAJ DO ULUBIONYCH | POLEĆ HARRY POTTER NEWS! | WSPÓŁPRACA Z HP NEWS | KONTAKT
Harry Potter - Newsy Harry Potter i Insygnia Śmierci Harry Potter - Artykuły Forum Harry Potter News Harry Potter News - księga gości Informacje o Harry Potter News  

Wiadomości: Książki Siódmy tom Filmy Wywiady Fan Fiction Fan Zone
HPNews.pl
   O stronie   Redakcja   K. Recenzentów   Kontakt   Prorok   Forum   Chat ()   FAQ   Prasa o nas   TOP 10   Mapa serwisu   Szukaj...
Menu
KsiążkiSiódmy tomFilmyPiąty filmGryHP NewsInneArchiwum
K. FilozoficznyK. TajemnicW. AzkabanuCzara OgniaZakon FeniksaKsiążę PółkrwiInsygnia Śmierci
K. FilozoficznyK. TajemnicW. AzkabanuCzara OgniaZakon Feniksa

Książki:O książkachJ.K. RowlingA. PolkowskiMary GrandPreWydawnictwaJak powstał HP?Błędy autorkiCiekawostkiSłownik ZaklęćHP w liczbachCzarna MagiaKim jest R.A.B.?Czarna Seria
Filmy:O filmachReżyserzyProducentAktorzyUrodziny aktorówBłędy w filmach
Świat Magii:HogwartQuidditchCzarna MagiaMagiczne...?SmokiWMIGUROK
Twoje kontoE-kartkiPWRanking fanówFan FictionGaleriaPsychotestyQuizyFan MiesiącaDownloadWasze listyDowcipyLinkiWyślij newsaWyślij artykułDołącz do nas!
K. FilozoficznyK. TajemnicW. AzkabanuCzara OgniaZakon FeniksaQuidditch WC
 FORUM:Ogólna dyskusjaKsiążkiFilmyGryHarry Potter 6Harry Potter 7StronaFan FictionFan ArtInna twórczośćOff-Topic
Sponsorzy

Aktualnie brak

Login
Pseudonim

Hasło

Nie masz jeszcze konta? Możesz sobie założyć. Jako zarejestrowany użytkownik będziesz miał kilka przywilejów.

HPNews.pl » Artykuły » Wydarzenia » Harry Potter Dla Wszystkich!


Harry Potter Dla Wszystkich!

*** Przyspieszmy premierę siódmego tomu HP! ***

Przyspieszmy wydanie siódmego tomu Harry’ego Pottera w naszym kraju! Czyż nie byłoby prościej i lepiej, gdyby HP7 we wszystkich krajach został wydany tego samego dnia? Zniknęłyby problemy ze spojlerami i długim oczekiwaniem… Potteromaniacy, zjednoczmy się! Zorgnizujmy wspólną akcję: HARRY POTTER DLA WSZYSTKICH! Przekonajmy zagraniczne wydawnictwa oraz samą J.K. Rowling, iż warto zorganizować jedną wspólną premierę dla wszystkich czytelników na całym świecie!


Zapraszamy do przyłączania się i podpisywania się pod petycją do wydawnictw Bloomsbury i Scholastic! Aby poprzeć petycję, wystarczy po jej przeczytaniu kliknąć przycisk POPIERAM - JESTEM ZA, a następnie wpisać dane podpisu. Klikajcie tutaj i dopisujcie się!


Przypomnijcie sobie niemiłosiernie długie oczekiwanie na polskie tłumaczenie piątego i szóstego tomu. Pomyślcie o spoilerach, które niejednemu zagorzałemu potteromaniakowi – być może i niektórym spośród Was – zepsuły niespodziankę i uciechę z czytania. Nic dziwnego, skoro polskie wydanie ukazuje się ponad pół roku po angielskiej i amerykańskiej premierze. Podobny problem jest w innych, nieanglojęzycznych krajach. Pytanie, jak temu zaradzić?

Pamiętacie może Szmaragdową Rewolucję, zorganizowaną przeciwko wydawnictwu Media Rodzina w celu przyspieszenia daty polskiego wydania HP6? Akcja ta nie miała szans na powodzenie, gdyż tłumacz Andrzej Polkowski dostaje książkę dopiero w dniu światowej premiery. Nasz redaktor GGgrzesiek wpadł jednak na zupełnie inne rozwiązanie, o wiele bardziej sensowne i – co ważne – możliwe do zrealizowania! Czy nie byłoby prościej, gdyby tłumacze we wszystkich krajach dostali angielski tekst odpowiednio wcześniej, zaraz po tym, jak J.K. Rowling zakończy pisanie? W takim wypadku prace nad wydaniem we wszystkich państwach trwałyby mniej więcej jednocześnie i można by zorganizować tego samego dnia wspólną premierę dla wszystkich potteromaniaków, we wszystkich językach świata! Pomyślcie sami: czy nie jest to sensowne i praktyczne rozwiązanie? Z pewnością tak!!!

Powiecie zaraz: na pewno się nie uda, przecież musi być jeszcze czas na tłumaczenie. Owszem, ale warto zwrócić uwagę na czyste kalkulacje. J.K. Rowling zwykle oddawała tekst kolejnej części w grudniu, zaś premiera następowała w czerwcu lub lipcu następnego roku. Przygotowanie książki do wydania w Anglii i USA zajmowało więc ponad pół roku i prawdopodobnie tak będzie również w przypadku siódmego tomu. Tymczasem w Polsce, te same czynności plus tłumaczenie w wykonaniu Andrzeja Polkowskiego zajmowały zwykle niemal dokładnie tyle samo czasu! Książka po angielsku wydawana była w czerwcu/lipcu, a polska wersja pojawiała się w sprzedaży już w styczniu. Co więcej, w innych państwach tłumaczenie było dostępne jeszcze szybciej! Wniosek z tego prosty: tłumaczenie nie stanowi problemu, gdyż nawet w Anglii, USA czy Australii, gdzie nie trzeba go dokonywać, proces wydawania książki zajmuje dokładnie tyle samo czasu.

Zapewne większość z Was, po lekturze tego tekstu, uzna, że nasz pomysł jest sensowny i logiczny! Tak samo stwierdzili przedstawiciele Wydawnictwa Media Rodzina, których e-mail być może niedługo zaprezentujemy nawet w niniejszym dziale, jeżeli uzyskamy na to pozwolenie. Jesteśmy więc zgodni i gotowi, by się zjednoczyć w tej kwestii. Mamy nadzieję, że Was przekonaliśmy. Trzeba jednak przekonać do naszego pomysłu również J.K. Rowling, wydawnictwa Bloomsbury oraz Scholastic, a także wydawnictwa z państw nieanglojęzycznych. A to akurat zależy głównie od Was, drodzy Potteromaniacy! Chcemy zebrać podpisy pod polską petycją, jaką następnie przetłumaczymy na język angielski i wyślemy do J.K. Rowling oraz wydawnictw na całym świecie. Podobne petycje powstaną i zostaną podpisane przez tysiące potteromaniaków również w innych krajach! Jeśli poprzecie nas, podpisując się pod tą elektroniczną petycją, istnieje duża szansa, że nasza akcja „Harry Potter Dla Wszystkich” zakończy się powodzeniem i siódmy tom HP zostanie wydany we wszystkich krajach świata tego samego dnia, dla wszystkich potteromaniaków w ich rodzimych językach! Czyż nie byłoby to piękne?

Wszystko zależy od Was! Nie zwlekajcie więc i podpiszcie się pod TĄ PETYCJĄ, a także poinformujcie o akcji wszystkich swoich znajomych i zachęćcie ich, aby i oni pozostawili pod petycją swoje podpisy! Każdy głos jest ważny! Zjednoczmy się i wspólnie doprowadźmy do najpiękniejszego zakończenia przygody z Harrym Potterem – to znaczy, aby każdy potteromaniak mógł w wakacje przyszłego roku otrzymać siódmy tom w swoim języku i przeczytać go z uciechą.

Zapraszamy do przyłączania się i podpisywania się pod petycją! Aby poprzeć petycję, wystarczy po jej przeczytaniu kliknąć przycisk POPIERAM - JESTEM ZA, a następnie wpisać dane podpisu. Klikajcie tutaj i dopisujcie się!MATERIAŁY ZWIĄZANE Z NASZĄ AKCJĄ:Harry Potter Dla Wszystkich - artykuł GGgrześka zapowiadający naszą akcję, poświęcony głównie jej założeniom, przyczynom oraz celom. Dlaczego wcześniejsze wydanie HP7 jest łatwiejsze niż można by przypuszczać i jak możemy to osiągnąć? Przeczytajcie!

Media Rodzina popiera naszą akcję – to nasz wielki plus, że polskie wydawnictwo Harry’ego Pottera również jest za tym, aby Andrzej Polkowski i inni tłumacze na świecie otrzymali tekst oryginału wcześniej, co umożliwiłoby wydanie różnych wersji językowych tego samego dnia co po angielsku. Kto wie, może i zagraniczni wydawcy będą tak pozytywnie nastawieni do naszej propozycji? Tymczasem zapraszamy do przeczytania, w jaki sposób akcję poparli przedstawiciele Media Rodzina.

Rewolucyjna Gazetka – wszystkie informacje dotyczące akcji w jednym miejscu, w jednym pliku! Zapraszamy do pobierania gazetki (format: PDF; rozmiar: 130 kB) na komputer i przesyłania go, np. poprzez e-mail, znajomym potteromaniakom. Może w ten sposób przekonacie ich, aby i oni podpisali się pod petycją?

Newsy w serwisach współpracujących – akcja Harry Potter Dla Wszystkich połączyła rywalizujące dotąd między sobą serwisy internetowe o Harrym Potterze! Poza naszym serwisem HPNews.pl, do organizacji przyłączyły się: Auror.pl, Strefa Fanów Pottera, Departament Tajemnic i Hogsmeade. Zobacz, co ich redaktorzy napisali o akcji: Auror | SFP | Departament Tajemnic | Hogsmeade

News na stronie Media Rodzina – ponieważ przedstawiciele wydawnictwa są całym sercem z nami, również przyczyniają się do promowania akcji. W tym celu umieścili na swojej witrynie internetowej wiadomość o naszych działaniach.

Artykuł na Interii: Szmaragdowa Rewolucja II – nasza akcja nie mogła długo pozostać niezauważona przez media! Jako pierwsi dostrzegli nasze działania redaktorzy portalu Interia.pl, opisując je dokładnie w artykule Harry Potter: Szmaragdowa Rewolucja II. Klikajcie, aby przeczytać!

Artykuł na WP: Kto chce szybszej polskiej premiery Pottera? – portal Wirtualna Polska jako drugi w kraju opisał akcję Harry Potter Dla Wszystkich. Artykuł uzupełniony został ponadto o ciekawe linki, takie jak proces wydawania powieści. Warto zobaczyć! Klikajcie!
Opublikowane: 2006-11-13 (4293 odsłon)

[ Wróć ] | Powrót do strony głównej

© Copyright 2003-2008 by HPNews.pl .
P-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi.
Tworzenie strony: 0.46 sekund
Page created in 0.452373 Seconds