excess.info

HPNews.pl » Artykuły » Filmy » David Heyman


David Heyman

*** Producent filmów o Harrym Potterze ***

Z wytwórnią Warner Bros David Heyman jest związany od 1986 roku, kiedy to został w niej kierownikiem kreatywnym. Dzięki swej pracy i wieloletniemu doświadczeniu, wkrótce potem mógł zrealizować swoje wielkie ambicje, biorąc udział w produkcji wielkich hitów światowego kina. A na ich czele znajduje się oczywiście seria o Harrym Potterze.


Heyman, rocznik 1961, przez długi czas kształcił się w Anglii, a potem w USA. Stopniowo zdobywał doświadczenie i umiejętności. Rozpoczynał od stanowiska młodszego producenta przy realizacji filmów "Ragtime" oraz "A Passage To India".

Po kilkuletniej pracy dla Warner Bros, stał się producentem niezależnym, a po powrocie do Wielkiej Brytanii w 1997 roku założył własną wytwórnię o nazwie Heyday Films. Cztery lata później WB wybrało go producentem zapowiadającej się wówczas niezwykle interesująco serii filmów o Harrym Potterze.

Funkcję tę Heyman pełni do dzisiaj, chętnie wypowiada się dla prasy, wzorowo współpracuje z kolejnymi reżyserami i aktorami. Niekiedy zdradza ciekawe szczegóły dotyczące filmów, przez co jeszcze bardziej zachęca fanów do ich oglądania.

Jednym z większych sukcesów Davida był tytuł Producenta Roku nadany mu w 2003 roku przez ShoWest. Heyman stał się pierwszym Anglikiem, który otrzymał to wyróżnienie.
Opublikowane: 2006-04-27 (10069 odsłon)

[ Wróć ] | Powrót do strony głównej

Content ©
Page created in 0.434746 Seconds