hubcap.lowicz

Artykuły (kategoria: Magiczne miejsca)


Sklep Ollivandera
Kto to jest Ollivander? To jasne - największy producent różdżek czarodziejskich! Tutaj możesz poczytać o nich nieco więcej oraz - uwaga - wybrać własną różdżkę!
Peron 9 i 3/4
Peron 9 i 3/4 znajduje się pomiędzy peronami 9 i 10 na stacji Kings Cross w Londynie. Aby dostać się na ukryty peron należy przejść przez metalową barierkę między dwoma peronami. Na peronie tym znajduje się słynny Hogwart Express, pociąg parowy, który wozi uczniów do Szkoły Magii i Czarodziejstwa Hogwart.
Dziurawy Kocioł
Zawitaj do Dziurawego Kotła - jedynego w swoim rodzaju baru czarodziejów!
Azkaban
Azkaban to więzienie czarodziejów. Bezpośredni nadzór nad nim sprawuje Ministerstwo Magii. Budynek ten znajduje się na maleńkiej wysepce, prawdopodobnie gdzieś na Morzu Północnym. Strażnikami w tym przerażającym miejscu są dementorzy.
Ministerstwo Magii
Głównym zadaniem Ministerstwa Magii jest utrzymywanie porządku i spokoju w świecie czarodziejów oraz pilnowanie, by Mugole nie dowiedzieli się o jego istnieniu. Znajduje się ono pod ziemią w Londynie, jednak dokładny adres nie jest znany. Pracownicy dostają się tam używając kominków, ale można także użyć tzw. "wejścia dla interesantów". Wejściem tym jest stara, czerwona budka telefoniczna mieszcząca się niedaleko centrum Londynu. Po wejściu do niej należy wykręcić numer 62442, a następnie przedstawi się i podać powód wizyty, aby uruchomiła się winda do Ministerstwa Magii.
Szpital Św. Munga
Szpital Świętego Munga podobny jest do szpitalów Mugoli, ale trafiają tam ludzie, którzy cierpią na choroby spowodowane przez magię, eliksiry, magiczne stworzenia lub rośliny. Nie pracują tam jednak doktorzy tylko czarodzieje, nazywani uzdrowicielami. Ich celem jest jak najszybsze przywróceni swoich pacjentów do zdrowia. Pacjentami są nie tylko czarodzieje, ale również Mugole, którzy np. zostali zaatakowani przez jakieś magiczne stworzenie lub czarnoksiężnika. Po wyleczeniu, pamięć Mugoli zostaje odpowiednio zmodyfikowana i nie pamiętają oni, gdzie naprawdę się znaleźli.
Zakon Feniksa
Zaprzestał działalności przed pietnastu laty, teraz powraca! Tytuł piątej książki jest tajemniczy przed lekturą, ale po wydaje nam się, że wiemy o Zakonie wszystko. Ale by podszkolić swoją wiedzę i dowiedzieć się o jakiś nowych, ciekawych rzeczach związanych z Zakonem Feniksa przeczytajcie...
Pokój Zyczeń
Witajcie! Po długim czasie obijania się stwierdziłem, że czs wreszcie coś napisać. Dzis więc zamieszczam artykuł poświęcony Pokojwi Życzń.
Bank Gringotta
Bank Gringotta uważany jest za jedno z najbezpieczniejszych miejsc na ziemi. Jak mówi sama nazwa, jest to Bank Czarodziejów, jednak zarządzają nim gobliny. Mieści się w śnieżnobiałym budynku, wyrastającym ponad okoliczne sklepy. Położony na końcu ulicy Pokątnej.
Miodowe Królestwo
Jest to słynny sklep ze słodyczami, znajdujący się przy głównej ulicy Hogsmeade. Można w nim kupić wszystko: od czekolady do lodowych kulek umożliwiających lewitację.
Wrzeszcząca Chata
Mówiono, że był to podobno najbardziej nawiedzony przed duchy dom w całej Anglii... Tak naprawdę przed laty było to miejsce przemian Remusa Lupina w wilkołaka.
Gospoda "Pod świńskim łbem"
Leży na jednej z bocznych uliczek Hogsmeade. Miejsce nie cieszące się dobrą reputacją, niezbyt przyjemne i przyjazne, ale mimo to odegrało dużą rolę w książkach o Harrym Potterze.
SEKCJE:
 » Książki
 » Filmy
 » Gry
 » Fan Zone
 » HP News


[ Wróć ]
Content ©
Page created in 0.408495 Seconds