park-our

Artykuły (kategoria: Magia i Czary)


Jak blisko jest nam do zegarków Weasley'ów?
Jak człowiek stara się naśladować Magiczny Świat Harry'ego Pottera? Od filmów i plastikowych gadżetów po takie cuda jak Magiczne Zegarki Weasley'ów! I to właśnie o tych wynalazkach będę pisał... Wchodźcie w 'Więcej!'...
Palenie czarownic
„Ludzie niemagiczni (znani bardziej jako mugole) lękali się magii szczególnie w czasach średniowiecznych, prawdopodobnie dlatego, że niewiele o niej wiedzieli i nie potrafili rozpoznać jej przejawów. Od czasu do czasu udawało im się schwytać prawdziwą czarownicę lub czarodzieja, ale nie mieli pojęcia, że palenie ich na stosie jest zupełnie bezsensowne. Ofiary rzucały proste zaklęcie zmrożenia płomieni i udawały, że wrzeszczą z bólu, podczas gdy w rzeczywistości odczuwały przyjemne łaskotanie. Na przykład czarownica Wendelina, zwana również Dziwożoną, tak polubiła te łaskotki, że przybierała coraz to nowe postacie, aby dać się schwytać i spalić. Udało jej się tego dokonać aż czterdzieści siedem razy.”
Wilkołaki
Wilkołaki- wydaje nam się, że wiemy dużo o tych magicznych, krwiożerczych istotach. Ale czy wiemy na tyle dużo by móc odstraszyć je od naszego domu? A może są jedynie bohaterami mitów greckich i wierzeń słowiańskich? Jeśli tak, to czemu wierzono w nie na całym świecie?
Zagubione w gwiazdach
Z definicji Centaury to magiczne stworzenia z nogami i tułowiem konia połączonych z ludzkim torsem, rękami i głową. W książce „Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć ”, J.K.Rowling mówi, że preferują życie raczej z dala od czarodziejów, mugoli i tym podobnych a ich życie jest dla nas tajemnicą i uważa się również, że są biegłe w łucznictwie, medycynie, wróżeniu i astronomii. To ostatnie szczególnie idealnie pasuje do starożytnych legend o centaurach.
O hipnozie
HIPNOZA [gr.], stan zniesionej świadomości, podobny do snu; wywołany sztucznie przez sugestywne oddziaływanie na drugą osobę, poddającą się woli hipnotyzera; niekiedy stosowana jako metoda terapeutyczna w psychiatrii, anestezjologii.
O wampirach
Wampir, postać w pewnym sensie kontrowersyjna. Żywi się krwią, śpi w trumnie, boi się promieni słonecznych i czosnku. To każdy wie, ale jakie tajemnice kryje przed nami wampir???
SEKCJE:
 » Książki
 » Filmy
 » Gry
 » Fan Zone
 » HP News


[ Wróć ]
Content ©
Page created in 0.591372 Seconds